ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HFP im je prodao na javnoj drazbi s time da je pocetno HFP trazio 4,5kn po dionici. Pa se ti sad misli tj. ako bi Arenaturist sada promjenila odluku dionica vrijedi realno 200kn…to ti je posao…a ako ne promijene odluku opet nije lose kupiti 6 puta nize od trzisne vrijednosti…


Za vasu informaciju ICF je kupio prije par dana dionice Arenaturista po 9kuna po dionic…i to nekih 200tinjak dionica…

9 kuna po dionici ili 9 kuna po pravu? nije ni približno isto

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Evo link za malo pojašnjenja:
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2415&pg=3


Stovani Conan O…

Prije svega mislim da bi ti osobno trebao ici na tecaj kulturne komunikacije i ne zapoceti post vrijedanjem (zbrda/zdola) no da ti odgovorimo:

Nisam te imao namjeru vrijeđati ali to za ARNT i nije bitno pa pređimo dalje.


Prvo pogledaj broj dionica koji je prodan od Glavne skupstine (tj. 7 dana prije) do danas – pri cemu oni koji drze 95% dionica nisu prodali ni jednu dionicu a prodalo se 15,270 dioncia sto znaci da im treba za isplatu 4mil kn

Drustvo nece imati nikakovih obaveza poslije 24.2. 2009. prema tadasnjim dionicarima tj. onima koji budu dionicari 24.2. jer ce oni sami putem vecinskog vlasnika staviti potraživanja u rezerve koje mogu ali i ne moraju isplatiti.

Aha, prvotno sam te krivo razumio i mislio da tražite isplatu iz kapitala za sve koji su bili vlasnici prošle godine na ex-date. Sada mi je jasno da tražite samo za one koji su prodali u međuvremenu. Ok, jel i ja spadam u tu vašu grupu, tada sam prodao a sada opet kupio?


svi vi koji ste ostali postat cete spekulanti i necete dobiti lovu jer ce se vasa potrazivanja pretvoriti u rezerviranja i onda nakon 24.2.2009 oni mogu ali i ne moraju istu isplatiti tj. tada ce polako od vas skupljati dionice po 6okn dok ne kupe sve a mozda za kojih 3-5 godina napraviti ono sto je bilo zamisljeno a to je da ce nekretnine prebaciti na novo drustvo itd.itd.

Najbitnije u cijeloj priči je ovo. Zloba viri na sve strane iz ovog posta,zašto, bojiš se da će netko drugi zaraditi a ti si prodao?

Tih vaših (naših) 4 miliona kuna je potpuno irelevantno za cijelu priču. Ono što je bitno je da se 600 miliona kuna vraća iz duga u kapital i book value podiže natrag na više od 300 kuna. Pa probajte vi sa vašim odvjetnikom vidjet kako se to odražava na vrijednost dionice.

Pozdrav

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


HFP im je prodao na javnoj drazbi s time da je pocetno HFP trazio 4,5kn po dionici. Pa se ti sad misli tj. ako bi Arenaturist sada promjenila odluku dionica vrijedi realno 200kn…to ti je posao…a ako ne promijene odluku opet nije lose kupiti 6 puta nize od trzisne vrijednosti…

Zašto je HFP tako jeftino prodao ?



HFP im je prodao na javnoj drazbi s time da je pocetno HFP trazio 4,5kn po dionici. Pa se ti sad misli tj. ako bi Arenaturist sada promjenila odluku dionica vrijedi realno 200kn…to ti je posao…a ako ne promijene odluku opet nije lose kupiti 6 puta nize od trzisne vrijednosti…

Zašto je HFP tako jeftino prodao ?
[/quote]
Za to što mu to ni je ćaćino.

who dares, wins

Čitao sam u poslovnom.hr intervju da direktorom HFP.

Gospodin misli da je sa prodajom želio učiniti dobar i pošten posao.

mislim da smo mi mali dioničari oštećeni ovim njihovim poslom.a i uprava ARNT se mogla puno bolje ponijeti.no što je tu je.

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI


mislim da smo mi mali dioničari oštećeni ovim njihovim poslom.a i uprava ARNT se mogla puno bolje ponijeti.no što je tu je.

A politika, političke stranke, kako su one reagirale ?

Društvo, strpite se doci će 24.2. i tada cemo tražiti kaznenu odgovornost za one koji su odgovorni za pljacku, dakle tražit cemo ne samo nadoknadu štete (materijalne/nematerijalne), izgubljene dobiti i odvjetničkih troskova nego i da odgovorni kazneno odgovoraju.

Zivi bili pa vidjelis to ce se desiti.

Nadam se da ce neki vidjeti da Hrvatska nije banana drzava i da se ne mogu ponasati u HR kao sto se ponasaju u kolonijama.


Društvo, strpite se doci će 24.2. i tada cemo tražiti kaznenu odgovornost za one koji su odgovorni za pljacku, dakle tražit cemo ne samo nadoknadu štete (materijalne/nematerijalne), izgubljene dobiti i odvjetničkih troskova nego i da odgovorni kazneno odgovoraju.

Zivi bili pa vidjelis to ce se desiti.

Nadam se da ce neki vidjeti da Hrvatska nije banana drzava i da se ne mogu ponasati u HR kao sto se ponasaju u kolonijama.

Kaznene odgovornost se traži imenom i prezimenom.
Na koja si imena i prezimena mislio ?

Heather Mulahasani, Abraham Thomas i ostali….
Znamo svi zašto su tu i kojim su poslom došli.
Bit će sve u redu na kraju. Dioničari će na žalost kako to ide izgubiti puno, ali društvo će puno zaraditi, poboljšati stanje dionice i iznijeti puno novaca u inozemstvo. Ali u svemu tome vidim da će biti i prodaje dijela nekretnina.

New Report

Close