ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad postaje jasnije zašto cijena nije strmoglavo pala na 100kn odmah sljedeći dan nakon što je prošao rok za sudjelovanje u smanjenju kapitala. Neki su znali što će se desiti.

To nije pošteno, ne smiju jedni znati proje drugih.

Gdje je tu transparentnost ?

ARNT-R-A
Kupnja Prodaja
70,00 17
60,00 2000
50,10 300
50,04 2000
50,03 267
50,00 200
38,01 1000
38,00 100
24,24 200
22,56 500

75,00 10
99,00 50
100,00 75
105,00 19
120,00 75
229,90 250
230,00 33
356,82 25
419,99 150
430,00 5
Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
70,00 49 13:00:00
70,00 11 13:00:00
70,00 34 13:00:00

Situacija čudna. Ne znam šta bi mislio o svemu ovom.

who dares, wins

Mene čudi samo onaj tko je prodavao po 60. Jer ako se izglasa prijedlog na skupštini, u oba 2 slučaja (koje sam naveo gore) bi cijena trebala imho porasti.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Mene čudi samo onaj tko je prodavao po 60. Jer ako se izglasa prijedlog na skupštini, u oba 2 slučaja (koje sam naveo gore) bi cijena trebala imho porasti.

Neznanje ili neizvjesnost.

Meni je sve ovo oko Arenaturist jako čudno i nije mi jasno da li je sve zakonski.
Što će se desiti sa bivšim dioničarima koji su bili vlasnici dionica kada je donesena prvobitna odluka o isplati 280 Kn, a prodali su dionice u medjuvremenu ?
Ako poništavaju odluku o smanjenju vrijednosti dionice na 20 Kn i vraćaju na 300 KN (iako sumnjam da će do toga doći) da li očekivati znatniji rast dionica ?
Strašno me zanima šta će se dešavati, ali ima tu puno neregularnosti iako su sve napravili prema RH zakonu i sada se smiju !

a ko im je kriv sto su prodavali??
bili su špekulanti i popusili pa sta. jos mogu kupiti ispod 200 kuma a prodali su po preko 300. zarada odlicna. iako s obzirom da je cijelo tržiste palu u međuvremenu onih 300kn bi sad bilo 150. ali vratit ce se ona na 400kn u manje od 2 godine.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

ja vam zelim srecu!
iako bi ja popusio novac stvarno vam zelim da uspijete i da nekog stjerate u zatvor ali mislim da nista od toga jer su jaki igraci u igri. znas li ko je vecinski vlasnik arnt??

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


Ono sto se moze desiti i vrlo je vjerovatno da ce se desiti je da ce trgovačko društvo odluciti isplatiti 280kn po dionici prema svim dionicarima koji su to bili 7 dana prije donosenja prve odluke a u medjuvremenu su prodali dionice a svi vi koji ste ostali postat cete spekulanti i necete dobiti lovu jer ce se vasa potrazivanja pretvoriti u rezerviranja i onda nakon 24.2.2009 oni mogu ali i ne moraju istu isplatiti

I ja imam potraživanje ali tu si stvarno nabacao stvari zbrda zdola.

-Oni koji su kasnije kupovali niti ne traže nikakvih 280kn nego računaju na porast cijene dionice.
-Od kuda će društvo isplatiti 280kn po dionici? opcije su ili prodati imovinu ili zadužiti se – i jedno i drugo je izvedivo samo teoretski
-Svi koji imaju potraživaje 280kn se možda na kraju izbore za pretvaranje tog potraživanja u kapital što je scenarij koji sam već prije napisao a i u tom slučaju onih 6XX milijuna kuna se vraća iz duga u kapital

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ja vam zelim srecu!
iako bi ja popusio novac stvarno vam zelim da uspijete i da nekog stjerate u zatvor ali mislim da nista od toga jer su jaki igraci u igri. znas li ko je vecinski vlasnik arnt??

Tko god da je, dioničari se trebaju boriti za svoja prava.

Stovani Conan O…

Prije svega mislim da bi ti osobno trebao ici na tecaj kulturne komunikacije i ne zapoceti post vrijedanjem (zbrda/zdola) no da ti odgovorimo:

Prvo pogledaj broj dionica koji je prodan od Glavne skupstine (tj. 7 dana prije) do danas – pri cemu oni koji drze 95% dionica nisu prodali ni jednu dionicu a prodalo se 15,270 dioncia sto znaci da im treba za isplatu 4mil kn

Drustvo nece imati nikakovih obaveza poslije 24.2. 2009. prema tadasnjim dionicarima tj. onima koji budu dionicari 24.2. jer ce oni sami putem vecinskog vlasnika staviti potraživanja u rezerve koje mogu ali i ne moraju isplatiti.

Cak ako se gornje i ne dogodi dobit cemo parnicu, izgubljenu dobit, nematerijalne troskove, troskove postupka…itd.itd…

Za vasu informaciju ICF je kupio prije par dana dionice Arenaturista po 9kuna po dionic…i to nekih 200tinjak dionica…


Za vasu informaciju ICF je kupio prije par dana dionice Arenaturista po 9kuna po dionic…i to nekih 200tinjak dionica…

Tko mu je prodao ?

New Report

Close