ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li tko pristup azuriranoj TOP10 listi dionicara (ne ovoj za obicni puk)? Mozda bi shvatili tko to i sto smjera ….. sad mi ne izgleda previse optimisticno

Ideje naše benzin Vaš!

POZIV
ZA IZVANREDNU GLAVNU SKUPŠTINU
ARENATURIST D.D. PULA

I Glavna skupština će se održati dana 30.05.2008., s početkom u 11 sati, u
sali “B” hotela “Histria” u Puli

II Za Glavnu skupštinu predlaže se slijedeći:

DNEVNI RED

Otvaranje Glavne skupštine i utvrđivanje broja nazočnih dioničara i dioničara koje predstavljaju opunomoćenici, tj. broj nazočnih opunomoćenika.
Donošenje odluke o redovnom smanjenju temeljnog kapitala Društva smanjenjem nominalnog iznosa dionica, te s time povezanoj izmjeni Statuta Društva.

III Za objavljene točke dnevnog reda W2005/Dvadeset Osam predlaže donošenje sljedeće odluke:
Odluka o redovnom smanjenju temeljnog kapitala Društva smanjenjem nominalnog iznosa dionica, te s time povezanoj izmjeni Statuta Društva
Članak 1.

Smanjuje se temeljni kapital Društva s 654.750.000,00 kn za 611.100.000,00 kn na 43.650.000,00 kn.
Članak 2.
Temeljni kapital se smanjuje da bi se dio kapitala Društva vratio dioničarima. Isplate dioničarima bit će izvršene u zakonom propisanom roku, a kada Društvo bude raspolagalo sredstvima dostatnim za isplatu.Sukladno tome će se iznos od 611.100.000,00 kn isplatiti dioničarima Društva koji sedam dana prije skupštine, na kojoj se donosi ova odluka, imaju upisane dionice Društva na računu vrijednosnih papira kod Središnje depozitrne agencije.
Isplata dioničarima će se izvršiti nakon isteka roka određenog člankom 345. stavkom 2. Zakona o trgovačkim društvima (u daljnjem tekstu: „ZTD“).

Članak 3.
Nominalna vrijednost jedne dionice smanjuje se s 300,00 kn za 280,00 kn na 20,00 kn.
………….

Malo si kasno postao poziv na skupstinu …. ko jamio je jamio …. ponedjeljak je bio zadnji dan za kupnju da uletis u povrat kapitala …. sad se treba rijesiti dionice cim prije 🙂

Ideje naše benzin Vaš!

Neznam dali je ovo več netko stavio pošto je članak malo starijeg datuma,ali interesantno je za pročitati..
Vaš link

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Malo si kasno postao poziv na skupstinu …. ko jamio je jamio …. ponedjeljak je bio zadnji dan za kupnju da uletis u povrat kapitala …. sad se treba rijesiti dionice cim prije 🙂

Ako se ovo odnosilo na mene, ja nemam pomenute dionice, ali sam želio pomoć kolegama na upitima kako, zašto, a i dan prije sam postao sličan dokument da neko ne bi ubuduće uletio u ovu dionicu jer bi ga "oprali" odnosno ne bi imao prava na razliku.



sve je jasno da nije ništa jasno!

ali…

kad su strani investitori skužili da neće tako lako doći do atraktivnog zemljišta, kao što su mislili, dižu sidro…

ionako nisu na nikakav turizam razmišljali ili zapošljavanje ljudi, već isključivo po sistemu; kupi jeftino, prodaj skupo!

nema tu nikakva sentimanta, kao; lijepa priroda, čisto more, plavo nebo..

njih samo zanima PROFIT [cool] [cool] [cool]

bravo, otkrivaš toplu vodu
[/quote]

ma NE $FEBO$; javno diskutiram i ništa drugo…. KUŽIŠ!?

samo što nije...


Malo si kasno postao poziv na skupstinu …. ko jamio je jamio …. ponedjeljak je bio zadnji dan za kupnju da uletis u povrat kapitala …. sad se treba rijesiti dionice cim prije 🙂

Uf, malo si me utješio sa ovim postom. Ako Vam šta znači Viktoriji ova dionica čini 5,19% portfelja ili cca 15 miliona kn. Sad bar znam zašto su u dva dana pali preko 4%. Kad bude povrat kapitala valjda će se toliko ako ne i više dići. Nisam primjetio da se žure sa izlaskom. Ako mi mali po nekad ne shvaćamo te muljaže nadam se da bar veliki to znaju!

who dares, wins

Ništa od napisanog ne objašnjava zašto je zadnja 3 dana protrgovano skoro 700.000kn te dionice po cijeni uglavnoj većoj od 250kn… Da li to netko zna nešto što javnost ne zna ili su to samo slabo informirani ljudi trgovali?
Kako to da nitko nije poklopio kupnju sve do onih naloga od 20kn?

U tim javnim očitovanjima piše da je sjednica 30og a pravo na dividendu se gubi sedam dana prije sjednice što samo po sebi je presmiješno ali ajde dobro. Nek mi neko pojasni zašto uzimamo zdravo za gotovo da je to 7 radnih dana jer kalendarski ex dividend day pada na 23. Nigdje u službenim dopisima nisam vidio podatak da je 21 ex dividend day. Dajte linkajte nešto po tom pitanju..


Ništa od napisanog ne objašnjava zašto je zadnja 3 dana protrgovano skoro 700.000kn te dionice po cijeni uglavnoj većoj od 250kn… Da li to netko zna nešto što javnost ne zna ili su to samo slabo informirani ljudi trgovali?
Kako to da nitko nije poklopio kupnju sve do onih naloga od 20kn?

NIsu SVI slabo informirani ljudi trgovali, prodavači su bili dobro informirani, a kupci slabo.

Mnogim kupcima čije naloge vidimo ovih dana na preko 200 kn očito nije jasno da ukoliko sada kupe ovu dionicu, neće imati pravo na povrat imovine. Znači, imatelji ARNT koji su stekli to pravo sada su u izvrsnoj prilici da prodaju po jedno 8 puta većoj cijeni negoli je bila prije nego se znalo za smanjenje kapitala. To će vjerojatno i iskoristiti idući tjedan ako kupci i dalje ostanu gdje jesu. Nekakva realna cijena je na oko 30 kn, iznad toga je po meni dobra prilika za prodati.

Šaljem u privitku dokument o sazivu skupštine ARNT, ako netko još nije pročitao…


U tim javnim očitovanjima piše da je sjednica 30og a pravo na dividendu se gubi sedam dana prije sjednice što samo po sebi je presmiješno ali ajde dobro. Nek mi neko pojasni zašto uzimamo zdravo za gotovo da je to 7 radnih dana jer kalendarski ex dividend day pada na 23. Nigdje u službenim dopisima nisam vidio podatak da je 21 ex dividend day. Dajte linkajte nešto po tom pitanju..

Iz poziva:

"Članak 2.
Temeljni kapital se smanjuje da bi se dio kapitala Društva vratio dioničarima. Isplate dioničarima
bit će izvršene u zakonom propisanom roku, a kada Društvo bude raspolagalo sredstvima dostatnim
za isplatu. Sukladno tome će se iznos od 611.100.000,00 kn isplatiti dioničarima Društva koji
sedam dana prije skupštine, na kojoj se donosi ova odluka, imaju upisane dionice Društva na računu
vrijednosnih papira kod Središnje depozitarne agencije.
"

Znaci, 23.05. moras biti upisan u SDA. Da bi 23.05. bio upisan u SDA, zbog pravila T+3, moras drzati dionice na utorak, 20.05. 21.05 mozes prodat i dobit ces novce, ali ako kupis, nista. Tako ja to vidim.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Nekakva realna cijena je na oko 30 kn, iznad toga je po meni dobra prilika za prodati.

Kako si dosao do izracuna cijene od 30 kuna?

Ideje naše benzin Vaš!

New Report

Close