ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobra vecer, evo vidim da su GS skupili nekih 74.14 % http://engine.xclaimwords.net/click.aspx?tid=614&partnerid=114786&linkOut=http://engine.xclaimwords.net/redir.htm?url=www.hrportfolio.com/\”)” name=”link1″ id=”link1″ class=”XClaimStyle” STYLE=’margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; height: auto; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; text-decoration: underline; cursor: pointer; cursor: pointer; padding-bottom: 1px; color: #018d25; border-bottom-color: #018d25; border-bottom-width: 1px; border-bottom-style: solid’ onmouseover=”ShowAd(1);window.status=\”\”;return true;” onmouseout=”HideAd(1);”>dionica ovim preuzimanjem…kako vidim Splitska banka je skupila nekih sveukupno 1.69% dionica a kako je cijeli proces voden preko Splitske banke, pretpostavljam da je to upravo da GS dode do 75%. Sad ide par pitanja s obzirom na moje neznanje:
Sto se dogada sa tvrtkom izlistanoj na burzi ako free float padne ispod 25% ?
Ukoliko Splitska Banka pusti cijenu jos nize i postavi nisko nalog kojeg ce GS skupiti (jer nova ponuda nesmije biti niza od zadnje najnize cijene stjecanja dionica od strane GS-a) tada slijedeca ponuda za preuzimanje ce biti dosta manja od prijasnje (iako neznam dali ce opet uzimati ponderiranu cijenu unatrag 3 mjeseca) ?
Samim time mozda i nece krenuti u daljnju kupnju da izbjegnu preuzimanje po trenutno vecoj ponderiranoj cijeni?
Dali sa skupljenih 75% dionica GS – ove
http://engine.xclaimwords.net/click.aspx?tid=610&partnerid=114786&linkOut=http://engine.xclaimwords.net/redir.htm?url=www.hrportfolio.com\”)” name=”link0″ id=”link0″ class=”XClaimStyle” STYLE=’margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; height: auto; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; text-decoration: underline; cursor: pointer; cursor: pointer; padding-bottom: 1px; color: #018d25; border-bottom-color: #018d25; border-bottom-width: 1px; border-bottom-style: solid’ onmouseover=”ShowAd(0);window.status=\”\”;return true;” onmouseout=”HideAd(0);”>dionice napokon daju pravo glasa i mogucnost dokapitalizacije? Ukoliko i dode do dokapitalizacije kako bi se to trebalo odraziti na cijeni dionice s obzirom na vecinski paket u rukama GS-a (koliko vrsti dokapitalizacija uopce postoji?) ?
Siguran sam da sam stosta jos zaboravio (iz neznanja) pa molim odgovor, moze i na PM.
Pozdrav

Sto su pitanja toliko promasena da nezasluzuju niti par rijeci odgovora?
[smiley15]

I turistički studeni donio izvrsne rezultate

13.12.2007 13:58
Stranih je gostiju ove godine bilo i više no domaćih, što nije bio slučaj lani

Na Jadranu je tijekom studenog boravilo 6 posto više gostiju više nego lanjskog. Od toga 15 postotno povećanje bilježe strani, a 2 posto manje našu je obalu posjetilo domaćih gostiju, priopćila je Hrvatska turistička zajednica.

ZAGREB – Na Jadranu je tijekom studenog boravilo 6 posto više gostiju više nego lanjskog. Od toga 15 postotno povećanje bilježe strani, a našu je obalu posjetilo 2 posto manje domaćih gostiju, priopćila je Hrvatska turistička zajednica.

Stranih je gostiju tako ove godine bilo i više no domaćih, što nije bio slučaj lani. Ukupno 111.239 gostiju u studenom ostvarilo je i veći broj noćenja za 16 posto, od toga 18 posto više ostvarili su domaći, a 16 strani turisti.

Od zanimljivijih povećanja bitno je spomenuti Istru, gdje je ostvareno čak 47 posto više noćenja u odnosu na studeni prošle godine, dok je u Šibensko-kninskoj županiji je boravilo 51 posto gostiju manje.

Na prvom mjestu po broju noćenja prijavljenih gostiju u studenom su domaći turisti. Slijede ih Nijemci, Talijani, Austrijanci, Slovenci, državljani Bosne i Hercegovine, Amerikanci, Francuzi, Japanci i Britanci.

(TotalPortal)

Ne pomaže nama u ovoj dionici ni povećanje prihoda i ostvarena dobit. Prepušteni smo izgleda sami sebi. Iz onako likvidne dionice u ovako šta nisam mislio da može doći. Trebao sam sad vidim uzeti njihovu ponudu i ljepo bih te novce dva puta okrenio a ovako čekam i čekam a neznam šta.
Prati li tko još ovu dionicu i kakva su vam mišljenja s njom u vezi, dali čekati kakav rast ili zažmiriti i prodati. Ja se dvoumim premda kad sam ju kupio i danas sa ovom cijenom sam u plusu 50 % ali…

Koliko mi logika dopusta, dosao sam do par zakljucaka a to su da je Gs-u dovoljno koliko su skupili za donosenje svih odluka na skupstini…tako da ne vjerujem da ce opet dokupljivati sto bi povuklo jos jednu ponudu za preuzimanje…osim ako namjeravaju kupiti sve i napraviti squezze out…cijenu od onih 270 kuna objasnjavam kao unaprijed isplaniranu stvar pripremanu vec od prije ako odluce o preuzimanju…zadnji kvartal dobit poprilicno veca nego prosle godine ali su podigli amortizacijske stope (ili su ih dosadasnji vlasnici drzali nisko da prikazu vecu dobit ili su ih GS sada podigli kako bi umanjili dobit u 3Q Fi da drze cijenu gdje je do preuzimanja – moguce i jedno i drugo)…dokapitalizacija koja se spominje moguca bez prava prvenstva za male dionicara nego s obzirom na spominjanje nove emisije dionica u izmjeni statuta, moguca u cijelosti od GS-a…molim komentare


Ne pomaže nama u ovoj dionici ni povećanje prihoda i ostvarena dobit. Prepušteni smo izgleda sami sebi. Iz onako likvidne dionice u ovako šta nisam mislio da može doći. Trebao sam sad vidim uzeti njihovu ponudu i ljepo bih te novce dva puta okrenio a ovako čekam i čekam a neznam šta.
Prati li tko još ovu dionicu i kakva su vam mišljenja s njom u vezi, dali čekati kakav rast ili zažmiriti i prodati. Ja se dvoumim premda kad sam ju kupio i danas sa ovom cijenom sam u plusu 50 % ali…

ja ju pratim..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Dobre vijesti za imaoce Arena turista za dugoročno, ako ništa drugo bar se opet pise o njoj.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=00c620e9-e09f-498d-8afa-b2c4a1e9ccf6&open=sec

you think your special you do, i can see it in your eyes

Ima li tko kakav info ili mišljenje u vezi ove današnje eksplozije (možemo je nazvati tako s obzirom na trgovanje u proteklom razdoblju) na ARNT. Molio ih i nekoga ako može staviti današnje transakcije.

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
500,00 408 15:56:00
500,00 500 15:55:41
500,00 43 15:55:41
500,00 49 15:55:41
500,00 97 15:47:43
499,50 282 15:47:43
499,49 20 15:47:43
497,00 3 15:47:43
497,00 93 15:47:43
496,77 5 15:47:43
490,00 30 15:33:32
490,00 103 15:33:32
489,87 20 15:33:32
487,90 60 15:33:32
487,80 50 15:33:32
487,00 44 15:16:29
487,00 78 15:09:18
487,00 223 14:11:26
486,99 149 14:11:26
486,99 1 13:29:56
470,00 64 10:27:02
470,00 6 10:21:44

Onda komentari za ovog malenog na kupnji? [proud]

Goldman je uzimao po 520 75%.
IRR ispod 20% nije.
Toliko o tome..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nema se tu puno šta mudrovat. Goldman Sachs ju nije uzeo bez due dilligenca. Znaju sve što moraju znat i plaćaju 534 kune. A nisu platili da bi se bavili dugoročno turizmom.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Samo da nije kakav pretovar, možda konačno krenemo malo intenzivnije sa trgovinom i porastemo na prijašnje cijene[pray]

New Report

Close