Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Insolventni su Agrokor d.d. i Konzum. Ostali nisu.

Nije valjda mirovinac ulupao desetine milijuna kuna u Ledo koji je sve godine nakon dokapa poslovao pozitivno, potezom pera Peruska ili Dalicke postao insolventan.

Nisu niti oni – možda je sve krenulo s Konzumom no mislim da je Agrokor mogao založiti nešto imovinoe i podmiriti neku razinu duga.
Imaj u vidu da se u postupak krenulo s predikcijom od minimalno 57 milijardi kuna duga. Na toj razini duga i savjetnici su ugovorili 1% ili 570m kuna plus 10% za uspješnost.
Ali sada je utvrđeni dug više nego duplo manji – 26 milijardi kuna.


A sto ste se sada uskomesali ? Niti jedni, a niti drugi vam ne daju ono sto su vam uzeli. Da su uzeli vitezovi vase dionice vrijede 0 kuna. Kada vam uzmu Rusi opet vam vrijede 0 kuna. Razlika ne u tome sto je Todoric Rusima za kredit prodao i vase. Novac uzeo sebi. Dao je drugima tj sakrio po bliskim.zemljama :). Opljacka vas je. Svjesno. sa vitezovima nesto i dobili. Ovako nista 🙂

to je bit svega. torta je samo jedna, pitanje je koliki komad će svaki od njih zagrabiti, ali ni jedni ni drugi nemaju nikakvu namjeru nešto ostaviti postojećim dioničarima i bespredmetno je o tome dalje raspravljati.
radije se spremajte na tužbe ako imate para i godine za natezanje po sudovima.

Prosvjed je legitiman nacin nezadovoljstva, zasto udruga ne organizira i ne blokira Agrokor i sve perjanice.
Ako mogu branitelji, mljekari, seljaci, sto sprecava dionicare Agrokora.
Ima 17 000 i jos netko sa strane tko se osjeća ugrozenim moze pristupit prosvjedu u tu kategoriju spadaju budući umirovljenici.
I tako svaki dan dok se ne opamete.

Trabunjanje. ?..zagadjivanje prostora na zse..?…
Iznesite svoje argumente ali ne vrjedjajte osobna stajalista kolega forumasa .
Nitko od nas nije tu zbog nekog drugog nego zbog sebe i svojih interesa.i nitko normalan nece kupit ili prodat dionicu zato jer to netko od forumasa sugerira….bar bi tako trebalo bit.
Ako ste vi placeni od ZSE da stitite njihove interese to je isto ok ali zato ne pljujte po ostalim i ne solite svima pamet.
Ako ste ovisni o burzi i trgovanju….a ocito je da jeste jer pokazujete sve znakove “drogerasa” opijenog potrebom za trgovanjem…pozabavite se time i portalima o odvikavanju a klonite se poslovnog.hr..bit ce vam zdravije.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Prosvjed je legitiman nacin nezadovoljstva, zasto udruga ne organizira i ne blokira Agrokor i sve perjanice.
Ako mogu branitelji, mljekari, seljaci, sto sprecava dionicare Agrokora.
Ima 17 000 i jos netko sa strane tko se osjeća ugrozenim moze pristupit prosvjedu u tu kategoriju spadaju budući umirovljenici.
I tako svaki dan dok se ne opamete.

Dovoljno je blokirat Konzum. U svakom slucaju, zanimljiv prijedlog.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Dragi kolega,
Buduce trgovanje na ZSE ni na koji nacin ne ovisi o pozitivnom rjesenju todexa za dionicare.
Naime, te dionice vise nisu u trgovanju i osim vas koji ih imate na gledalici vise se malo tko sjeca koji su to uopce tickeri. Vrijednost je nestala odavno i ako se nesti vrati dobro, a ako ne nikome nista, svidjalo se to vama ili ne.
Jednu stvar sam naucio u zivotu, a to je da zivot ide dalje, da gazi sve, koga nema bez njega se moze i mora, lanjski snijeg je bas to sto jest itd.
Kuzite me?
Nestankom todexa nestaje naizvjesnost, odnosno ono neizvjesno, ishod sudova, se seli na sporedni kolosijek.
Sretno vama s tim, zaista, povratite koliko god mozete, oderite ih, ali ne zagadjujte nepotrebno javni prostor na ZSE.

Serislave, kako tvoj PVCM?

Jel ga čuvaš za unuke?
Ajde samo ti njega imaj.
Hvala bogu da to smeće više nije na gledalici.
Već smo zaboravili na njega. Lanjski snjeg.
Još čekamo da se rješimo i VLNC.
Još jedno smeće od dionice koje ide prema 0, gdje mu je i mjesto.

I to imaš?

A što da ti kažem stari?
Sretno!

La vita e bella!

Mislio sam na VLEN.
Viktor Lenac.

Slijedeća meta za odstrel na ZSE.

Smeće mora u smeće.
Da ostali mogu prodisati.

🙂

La vita e bella!

Od večeras na svim portalima plačeni oglas Izvanredne uprave u kojem objašnjavaju značaj i strukturu nagodbe. Pretpostavljam da je ostalo viška novaca od savjetnika, pa su se naši “spasitelji” odlučili potrošiti još malo roll-up kredita. Ljudi nemojte posustajati, to su potezi OČAJNIKA jer vide da su svakim danom sve dalje od nagodbe, pa sad traže način kako objasniti “neukim Hrvatima” kako je sve to za njihovo dobro.
E nećete razbojnici!!!


Predsjednik Uprave Zvijezde Krešimir Lokas podnio ostavku

.?


https://www.jutarnji.hr/globus/Globus-biznis/ramljak-trazi-posao-izvan-hrvatske-ne-namjerava-se-vratiti-u-texo-management-to-bi-opet-pokrenulo-val-prica-a-to-mu-kaze-vise-ne-treba/7254798/

Prije bi rekao da je stvorio kriticnu kolicinu neprijatelja u onom trenutku kada je otvoreno stao na stranu Knightheada… mislim da on vise nece nikada raditi u HR, uostalom, neka mu Knihthead nade posao… ili Alix partners…
[/quote]

https://www.telegram.hr/price/kome-treba-ovakav-novi-agrokor-analiziramo-sto-bi-za-hrvatske-vjerovnike-i-dionicare-znacilo-da-se-proveo-stecaj/

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Dobar tekst. Dosta pojednostavljuje situaciju oko Agrokora, ali jasno progovara o tome tko je kome stavio novce u džep da cijela ova priča završi pogubno za hrvatske kompanije, a da na njoj trijumfiraju Rusi, Amerikanci i nešto domaće bankarske i dobavljačke klike. Jadno.

Znači šteta za hrvatske dioničare i dobavljače se mjeri u nekoliko mlrd kuna. 3, 4, možda nešto više.
Direktna, ne govorim o indirektnoj, izgubljenoj vrijednosti ostalog na burzi, dobiti itd.
Postoji mogućnost, ne znam koliko velika, da to plati proračun RH. Za koju godinu, možda kroz neku vansudsku nagodbu …
Oko toga što je sve to skupa prešlo u ruke stranaca se pak ne treba posebno snebivati jer je to odavno tako, odnosno od onog trenutka kad je to predano na upravljanje nesposobnom gelipteru koji je jedino znao širiti se na račun skupih stranih kredita. Kreditori su vlasnici, stvarni.
Ah, preživjeli smo i mnogo veće skakavce. Sjetite se samo HDZ-a 90-ih, Linićevih PSN-i …
Daleko veće štete su to bile, i dalekosežnije. Ovo je samo nusprodukt glavnog procesa. Vjerovatno zadnji te veličine, jer ničeg više ni nema.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close