Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema sanse da SVV bude imenovano… u roll-up ugovoru pise da oni moraju imati svoja 2 mjesta u SVV, a Adris im to osporava… tako da lako moguce da nagodba i padne, ili da Sber otkupi potrazivanja od roll-upera…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Tu ce se dogadati jos svasta.
Cinjenica je da je sve netransparentno i da se mulja.
Sve je vrlo lako dokazivo i bit ce veliko zadovoljstvo tuziti sve odgovorne za ovo

mulja se mulja. nego, ako sam dobro shvatio, oni ocekuju da ce sud potpisati tj odobriti nagodbu kakvu oni predlazu, unatoc cinjenici da nisu utvrdene trazbine (s obzirom na medusobna osporavanja) i ne zna se koliki je dug Agrokora?? Ali ce napraviti kao neku rezervaciju po tom pitanju. Jesam li dobro shvatio. Ucinilo mi se da je rekao da sud nece stic rijesiti sve predmete ali da ce im unatoc tome potpisati nagodbu????WTF

Ako ce to zbilja biti tako, pa mogli su nagodbu potpisati i prije 12 mjeseci, a u njoj je moglo pisati “naknadno cemo se dogovoriti”! 😂

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@Ivan
slazem se. Presudno ce biti kako ce probati podmitii Adris. Bez njega i njegovog micanja osporavanja imateljima obveznica ne mogu oformiti stalno vjerovnicko vijece. Perusko misli da ce pridobiti Adris-nekako. Bas me zanima koliko ce principijelni biti adrisovci ako im ovaj da opet nakavu ponudu ispod stola, sto ne sumnjam da ce probat, ako vec i nisu. A druga stvar, ne znam u kakvim odnosima je Agram i Adris, onosno njihov odnos s Franckom. Ako su si ok mislim da komotno mogu metnut svim tim zmukljarima jer bez oformljenog SVV kao legitimnog tijela, sud nece odobrit nista. To je stav sutkinje ako me pamcenje sluzi.

Spanac, j…ga, imamo mi udrugu, pa ce vjerojatno akontacija bit minimalna, a troskove vjestacenja i sl cemo djelit najvjerojatnije u skladu s utjecajem u udruzi, a sve sukladno statutu iste. To ti je ovisno o nominalnoj vrijednosti dionice i broju dionica koje imas.

upravo kaze i Novokmet; da je prvi put Perusko spominjao zrcaljenje odnosno ne zrcaljenje insolventnih odnosno solventnih kompanija. komentirao je da je to moguce posljedica osporavanja jamstava odn sto direktori ne zele potpisivat kriminalne izvjestaje. Ima i tu nesto. Da se bar sud oglasi po pitanju krucijalnih stvari. ovo kaj oni sad trenutno rjesavaju je samaranje mrtvog magarca. Treba nesto jace, da se ovi mlatimudani trgnu i preformuliraju nagodbu.


mulja se mulja. nego, ako sam dobro shvatio, oni ocekuju da ce sud potpisati tj odobriti nagodbu kakvu oni predlazu, unatoc cinjenici da nisu utvrdene trazbine (s obzirom na medusobna osporavanja) i ne zna se koliki je dug Agrokora?? Ali ce napraviti kao neku rezervaciju po tom pitanju. Jesam li dobro shvatio. Ucinilo mi se da je rekao da sud nece stic rijesiti sve predmete ali da ce im unatoc tome potpisati nagodbu????WTF

Tražbine su utvrđene i prema Trgovačkom sudu su oko 26.382.468.847,00 kuna!

a pazite ovo, navodno je to rekao ; “Postoji mogućnost da vjerovnici inzistiranjem na osporavanju jamstava i tražbina sruše nagodbu, ali vjerujemo da će se to izbjeći i da će se nagodba uspjeti donijeti do 10. srpnja ove godine. Sto se tiče raspodjele jamstava po poduzećima koja su inače solventna, to se tek treba odlučiti i sprovesti”, rekao je Peruško.

kak sad to? pa kaj nije sve 1/1?
Ovo je dosta indikativno IMHO 🙂

i jos ovo:
“Martina Dalić, potpredsjednica Vlade, je na pitanje zastupnika o tome da će obvezni mirovinski fondovi imati gubitke na stavci dionica Agrokorovih tvrtki, jer će one biti u stvari poništene, kazala kako ne može komentirati ono sto vjerovnici tek trebaju odlučiti.”

https://www.jutarnji.hr/globus/Globus-biznis/ramljak-trazi-posao-izvan-hrvatske-ne-namjerava-se-vratiti-u-texo-management-to-bi-opet-pokrenulo-val-prica-a-to-mu-kaze-vise-ne-treba/7254798/

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !



mulja se mulja. nego, ako sam dobro shvatio, oni ocekuju da ce sud potpisati tj odobriti nagodbu kakvu oni predlazu, unatoc cinjenici da nisu utvrdene trazbine (s obzirom na medusobna osporavanja) i ne zna se koliki je dug Agrokora?? Ali ce napraviti kao neku rezervaciju po tom pitanju. Jesam li dobro shvatio. Ucinilo mi se da je rekao da sud nece stic rijesiti sve predmete ali da ce im unatoc tome potpisati nagodbu????WTF

Tražbine su utvrđene i prema Trgovačkom sudu su oko 26.382.468.847,00 kuna!

[/quote]
Osporena jamstva i sudužništva od strane drugih vjerovnika iznose više od 101 milijarde kuna. Trenutno, prije okončanja parničnih postupaka, ukupan zbroj utvrđenih glavnih tražbina iznosi 31,04 milijarde kuna. Trgovački sud u Zagrebu također je 26. siječnja donio rješenje o razvrstavanju vjerovnika u pet skupina. Broj članova vjerovničkog vijeća i razvrstavanja vjerovnika u skupine utvrđuje sud, na prijedlog izvanrednog povjerenika, pri čemu same članove vjerovničkog vijeća određuju, tj. biraju, vjerovnici.

Objavljeno 13. veljače, 2018.
Nakon toga su izmedu ostalog priznate trazbine SBER-a krajem ozujka oko 4.5 Mlrd kuna.Manje trazbine nisam pratio.Dakle ,puno vise od 26 Mlrd.
Dakle,puno vise nego se ovdje navodi.

New Report

Close