Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



https://www.google.hr/amp/amp.index.hr/article/998574/veliki-intervju-profesorica-koja-je-prva-upozoravala-na-lex-agrokor-vlada-je-stvorila-kaos

Profesorica Garašić Pravni faks Zagreb. Bavi se 30god insolvencijskim pravom..expert


Citiram iz clanka,vezano za potencijalne sporove:
"Deseci tisuća vjerovnika postoje i ne možemo znati tko će sve pokrenuti postupak. Ipak, za sporove će se vjerojatno odlučiti najveći vjerovnici, jer treba imati novca ako je velika tražbina i troškovi postupka su veliki, pogotovo ako je riječ o arbitraži. Vjerojatno će Državno odvjetništvo biti vrlo angažirano jer će morati sudjelovati u tim postupcima. Izgubi li država sporove, to neće biti tisuće kuna naknade štete, nego milijuni, deseci ili stotine milijuna kuna, ili još više. "
Dakle,to je to.Nitko ne spominje dionicare i da oni mogu dobiti spor.I za vjerovnike se naglasava da su sporovi jako skupi te da ce se za to vjerovatno(ako se odluce na to)moci odluciti samo veliki vjerovnici.
I Kolakusic je jasno i odredeno ,procijenio sanse dosadasnjih dionicara kao vrlo male protiv odgovornih osoba.

[/quote]
Ali velike protiv države zbog Lex Agrokora

Vaš link …

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Nagodba ce se potpisat, ali sto ce u njoj pisat to je druga stvar.

I poslje nagodbe ce se problemi rjesavat? Ili ce valjda problemi nestat.

Ja stetu radim: Za mene su mrtvi Kras, Podravka, Belje, Jamnica, Ledo, Konzum.
Ako na meni ostvaruju EBITD-a 10%, neka racunaju.

Peruško kaže da su priznali jamstva na osnovu pravnih stručnjaka koji su im tako savjetovali, a da vjerovnici to mogu osporavati. Pokazao je stara izvješća Leda, Belja, kako bi pokazao da je investicijska javnost znala za jamstva jer su bila objavljena na Burzi.

14.19 Dalić misli da mirovinci nisu vjerovnici, traži dodatno objašnjenje. Nakon pojašnjenja, krenula je s time da je bivši vlasnik sam aktivirao Lex, da je sustav bio u blokadi. Dioničari će se naplatiti u onoj mjeri nakon što se naplate kreditori. Ostane li vrijednosti, pripast će dioničarima, kazala je.

Ovaj put je Dalička sto se dionicara tice lopticu bacila na vjerovnike.

Dakle, kaze ona dionicari ce dobiti onoliko koliko ostane nakon sto se namire vjerovnici, sto bi bilo i ok da po meni protuustavno nisu godinu dana priviligirali dio dobavljača koji je iscuclao oko 500 milijuna EUR-a.

Sad, kao gospodo bankari i obveznicari ako mislite da Vam tuzbama ne mogu nista daj te im pis..u, a ako mislite da Vas realno mogu gnjavit jos godinama dajte im koliko mislite, pa makar to bilo i poslje nagodbe.

Stvarno bih volio znat tko je preuzeo 19000 dionica Belja.

Tuzit drzavu i sve institucije pod svaku cijenu zato sto nisu odradili posao u skladu sa zakonom nego su radili van svake pameti normalnog, a vjerojatno u korist pojedinaca.
Ovo je nacionalna veleizdaja.
Dok god ne bude netko odgovarao ovo će se ponavljat.
Promijenit će se vlast i ovo treba istjerat do kraja.
Odgovorne najstrozije sankcionirat i onda ćemo imati drzavu, do onda je ovo samo banana republika ili prcija.
Rugamo se pojedinim drzavama, mi niti nismo zasluzili nista dok je god kriminal na vlasti.
Cijelo drustvo je ugrozeno zbog nesposobnih.

Kako će se dioničari naplatiti, ukoliko ostane, nešto, nakon vjerovnika, kada su vrijednost Agrokora prepolovili ?
Ključ svega leži u vrijednosti . Koliko bi Ledo ili Jamnica vrijedili bez nezakonitih jamstva kao sudužnici ?


Sačuvaj nas Bože Peruške i njegove stručnosti!
Pa taj ne zna ni koliko je eksterni dug Agrokora – istovremeno je izrekao da je to 5,1 milijarda eura ili oko 47 milijardi kuna????
A u tablicama koje je objavio Trgovački sud je 25 milijardi kuna!

šta pričaš ti? pa lik je ko i ramljak – lutka koja nastupa i koja će biti extra kompenzirana. ovo ako se ne spriječi će biti zadnji čavao jer ako i tužiš državu i u SF scenariju dobiš nešto za 10 godina to će ti sve u međuvremenu pojesti sanacija ovog sranja. ovo ako se sada ne spriječi je gotovo. držim fige svim dioničarima i onoj udruzi. Ovaj put sam ozbiljna.
ps. samo index prenosi ovo. svi drugi mediji su u šešelju, big brotheru i sportu – STRAŠNO

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

peruško je bio jasan isto kao i dalićka-ako što ostane nakon čerupanja firmi kćeri, to će dobiti mali dioničari. mislim da su šanse da nešto ostane možda 0,01%

dakle, od nagodbe ne očekujte ništa, a o tužbama dobro razmislite jer pozicija malih dioničara koji su dionice kupili na burzi i npr. onoga koji je dobio dionice kao kompenzaciju i koji je de facto vjerovnik, su bitno različite pa se može dogoditi da zajedno kao udruga tužite, a da oni uspiju i ne plate troškove, a vi izgubite i još dobijete za platiti troškove sudovanja i vještačenja

@spanac ne sekiraj se. Rado ću utući 10 000 eura u tužbu, po potrebi i više.

Po izrazima lica Peruska i Dalicke izgleda da SVV nikada nece niti biti imenovano.
Ovo je lakrdija i navijam da ovo sprovedu do kraja.
Odstete ce biti jako dobre!

New Report

Close