Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ledo, Jamnica, Belje su solventne kompanije. Sjetimo se da je Ledo dokapitaliziran novcem buducih umirovljenika po 8000 kn po dionici i da su npr mirovinski fondovi i dalje debelo i vlasnickoj strukturi.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



Peruško upravo pred saborskim povjerenstvom ponovio da će insolventna društva biti ozrcaljena, a ona solventna će preći u novi hrvatski holding te to neće imati utjecaja na postojeće dioničare.

To isto piše i u skraćenom prikazu nagodbe.

Fora će biti u tome da se dokaže tj. pokaže koje su to tvtke solventne.

U njima postojeći dioničari zadržavaju u cijelini svoj udio u vlasništvu!!!

Dolazi maca na vratanca!

U ovakvim okolnostima se ne čudim da pljušte ostavke!

Mislim da on govori o povezanim društvima koja su solventna i koja nisu jamci za silne milijarde kredita Agrokora, dok ti pod solventnim društvima misliš i na one tvrtke (ledo, zvijezda, belje…) koje jamče za te silne milijarde kredita…
[/quote]
Perusko misli na kompanije koje ne vrijede.
A jako dobro znamo zasto Posejdon misli na ove koje misli.
Jer to je tako!
Insolventnost svake kompanije se mora dokazati!


Započinje medijski rat!

Dokumentirani podsjetnici na razloge koji su doveli do pregovora o nagodbi


Pogledao film.
Jako podsjeca na reklame za TOP SHOP.



Peruško upravo pred saborskim povjerenstvom ponovio da će insolventna društva biti ozrcaljena, a ona solventna će preći u novi hrvatski holding te to neće imati utjecaja na postojeće dioničare.

To isto piše i u skraćenom prikazu nagodbe.

Fora će biti u tome da se dokaže tj. pokaže koje su to tvtke solventne.

U njima postojeći dioničari zadržavaju u cijelini svoj udio u vlasništvu!!!

Dolazi maca na vratanca!

U ovakvim okolnostima se ne čudim da pljušte ostavke!

Mislim da on govori o povezanim društvima koja su solventna i koja nisu jamci za silne milijarde kredita Agrokora, dok ti pod solventnim društvima misliš i na one tvrtke (ledo, zvijezda, belje…) koje jamče za te silne milijarde kredita…
[/quote]

Ovo je više manje gotova stvar.
Ako je u drugoj polovici lipnja gotov tekst onda imaš još koji tjedan lickanja i to je to.
Nagodba ide prije srpnja.
A onda tužbe i sve ostalo, ali van burze, na sporednom kolosijeku.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

13.10 Peruško je predstavio korporativnu strukturu nove grupe. Hrvatska društva biti će pretvorena u društva ograničene odgovornosti koja će biti u vlasništvu hrvatskog holdinga – koji će biti dioničko društvo. Hrvatski holding bit će u vlasništvu nizozemskog holdinga. Hrvatski d.o.o.-i preuzeti će imovinu postojećih članica koncerna, nakon što ova postanu insolventna. Novo društvo imat će obavezu novog roll up kredita kojim će se pokriti postojeći roll up kredit.
13.27 Darinko Kosor (HSLS) je pitao što je s nezadovoljstvom Agrama, Adrisa i Francka nacrtom nagodbe, hoće li to srušiti sporazum? Peruško je rekao da su Adris i Franck kreditirali Agrokor pa se i njihova tražbina tako tretira, kao da su financijske institucije. To su njihovi povijesni odnosi s Agrokorom, s čime izvanredna uprava nema veze, smatra povjerenik. Svatko ima pravo osporavati tražbine, tako i Agram, ne možemo se miješati.

13.45 Darko Horvat (HDZ) pitao je hoće li porezni obveznici snositi teret vladinog upravljanja. “Ne vidim niti jednu mogućnost da porezni obveznici sudjeluju u procesu”, rekao je povjerenik.
Mislim da je sada prilicno jasno.

Peruška nakon svega što smo saznali neki dan o protuzakonitim jamstvima i dalje ignorira dioničare?

Vjerovnici će dobiti pola duga u roku od pet godina, a drugu polovicu kao vlasničke udjele u “novom” Agrokoru. Razlučni vjerovnici će dobiti cijeli dug u roku od pet godina. Nikakvog otpisa neće biti. Osim, možda, kod najmanjih vjerovnika kojima će dio duga biti isplaćen odmah uz neki otpis. Knighthead capital i ostali sudionici roll-up kredita bit će isplaćeni u cijelosti u jednoj ili dvije godine čim se osigura financiranje za pokriće tog duga. Mali će dioničari izgubiti sve isto kao isto kao i Ivica Todorić i davatelji PIK kredita koji je iskorišten prilikom kupovine Mercatora. To je sažetak nagodbe koju će predložiti izvanredni povjerenik uz suglasnost vjerovničkog vijeća. Nagodba će biti bez problema prihvaćena.
https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/bez-tocno-utvrdenih-trazbina-ne-moze-niti-predloziti-nagodba-za-koju-se-sa-sigurnoscu-moze-reci-da-ce-biti-prihvacena/7256541/

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.




Peruško upravo pred saborskim povjerenstvom ponovio da će insolventna društva biti ozrcaljena, a ona solventna će preći u novi hrvatski holding te to neće imati utjecaja na postojeće dioničare.

To isto piše i u skraćenom prikazu nagodbe.

Fora će biti u tome da se dokaže tj. pokaže koje su to tvtke solventne.

U njima postojeći dioničari zadržavaju u cijelini svoj udio u vlasništvu!!!

Dolazi maca na vratanca!

U ovakvim okolnostima se ne čudim da pljušte ostavke!

Mislim da on govori o povezanim društvima koja su solventna i koja nisu jamci za silne milijarde kredita Agrokora, dok ti pod solventnim društvima misliš i na one tvrtke (ledo, zvijezda, belje…) koje jamče za te silne milijarde kredita…
[/quote]
Perusko misli na kompanije koje ne vrijede.
[/quote]

naravno da misli na njih, tj. misli na kompanije kojima jamstva za preuzete kreditne obveze agrokora višestruko premašuju postojeći kapital kap npr. kod leda, zvijezde, belja itd.
samo ne znam kako će to vama pomoći?


Vjerovnici će dobiti pola duga u roku od pet godina, a drugu polovicu kao vlasničke udjele u “novom” Agrokoru. Razlučni vjerovnici će dobiti cijeli dug u roku od pet godina. Nikakvog otpisa neće biti. Osim, možda, kod najmanjih vjerovnika kojima će dio duga biti isplaćen odmah uz neki otpis. Knighthead capital i ostali sudionici roll-up kredita bit će isplaćeni u cijelosti u jednoj ili dvije godine čim se osigura financiranje za pokriće tog duga. Mali će dioničari izgubiti sve isto kao isto kao i Ivica Todorić i davatelji PIK kredita koji je iskorišten prilikom kupovine Mercatora. To je sažetak nagodbe koju će predložiti izvanredni povjerenik uz suglasnost vjerovničkog vijeća. Nagodba će biti bez problema prihvaćena.
https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/bez-tocno-utvrdenih-trazbina-ne-moze-niti-predloziti-nagodba-za-koju-se-sa-sigurnoscu-moze-reci-da-ce-biti-prihvacena/7256541/

Kaze nagodba ce biti prihvacena bez problema.
Od strane koga ce biti prihvacena?
Rusa?
Adrisa?
Suda mozda?

Sačuvaj nas Bože Peruške i njegove stručnosti!
Pa taj ne zna ni koliko je eksterni dug Agrokora – istovremeno je izrekao da je to 5,1 milijarda eura ili oko 47 milijardi kuna????
A u tablicama koje je objavio Trgovački sud je 25 milijardi kuna!

Kako možete bilo što očekivati od Peruška kada je nastavio koristiti Ramljaka/Dalić ?
Ramljaka semaknuo iz medija, ali u pozadini, sada kao savjetnik i dalje sve vodi……….
Zamjenili su dlaku, ali ne i ćud

Nagodba, kakva jest da jest, prolazi 100%.
A što će biti kasnije to nitko ne zna.
Jedino sigurno su sudovi.
I to će proći bez problema, s potrebnom većinom, zato jer:
– dobavljačima koji nisu zadovoljni obećat će se neka mrkva, ili neka batina, ako ne začkome,
– ostali ili nisu bitni ili su suglasni.
Čim se vidjelo da mirovinski fondovi koji su najveći gubitnici u kategoriji dioničara ne dižu glas (jer su im vjerovatno priprijetili ukidanjem, istragama i sl.) odmah je bilo jasno da dioničarska povorka nema šanse, bar ne u ovom krugu.
Grdo je, i iskreno, ja bih isto bio jako ljut, da sam na mjestu dioničara.
Ali ne treba se predati.
Agram i Adris će sigurno voditi pravne akcije pa eto, pridružite im se.
Samo nemojte piskarati da ste apsolutno u pravu jer koji članak kojeg zakona tuče koji to mi ne znamo, a to je u meritumu odlučivanja tko je u pravu, a tko ne.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close