Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni još nitko nije odgovorio koga točno vi svi mislite tužiti? Cvjećara? Piršku? državu? ramljaka? Sinove cvjećara? Kumove cvjećara? Hanfu? Mirovince? koga? tko vam je točno kriv? I ovo je stvarno legitimno pitanje.
Sada imam još 2 pitanja – mislite li da nije bilo lexa da biste bolje prošli? Ako da, kako?

Tuzit cemo tebe

Da nije bilo Lex-a mi bi bolje prosli jer do stecaja ne bi doslo.
Ovako stecaj vrijedi samo za nas, a ne vrijedi recimo za dobavljace, itd. redom.
I do stecaja ne bi doslo jer nikome nije pasao, a ovako je stecaj samo za nas

Ako ti ovo nije dosta ponopvit cu oko 14 h.


pa upravo su mirovinci tad podmetnuli leđa na razinama koje su bile puno veće od današnjih. zato i čudi da na ovim razinama ne kupuju, a još bi više čudilo da krenu u rasprodaju.

Limiti ulaganja.


U stečaju je Agrokor d. d.
Ne svi mi ostali, koji nismo imali dionice Agrokora d. d.

Ne, pod lex agrokorom su sva zavisna i povezana društva. Prvih nekoliko članaka ti daju definicije, a definicije zavisnih i povezanih društava isto tako možeš pogledati u zakonskoj regulativi.

Nije ni čudno da ne razumiješ mnogo toga kada do današnjeg dana nisi uspio ni tu osnovnu i temeljnu stvar shvatiti.


Kažu neki experti i stručnjaci međunarodnog insolvencijskog prava ovdje da nam se ne isplate tužbe, da je sve gotovo, da mi ovdje se samo tužakamo i da nas ni 5% neće podići tužbe i slično..
Vama cijenjeni naši pravni savjetnici od srca hvala na savjetima, no moram vas obavijestiti da smo mi manjinski dioničari već u parnicama u kojima osporavamo zakonitost i da zasada niti ne moramo nikoga ništa ni tužiti te da bez pravomoćno okončanih navedenih parnica nagodba ako bude izglasana neće moći biti "verificirana" ili "ovjerena".
I još nešto, znate li koliko nas to košta? 0 kuna gospodo 🙂
Ugodan dan

Je, tako je.

Hoćeš ovaj svoj post staviti nedgje sa strane pa nam ga opet staviti onog dana kada sud potvrdi nagodbu?

Svi experti koji docirate ovdje, i pitate nas zašto ste ulagali u dionice zlatnih koka agrokora? Pa kako su banke davale milijarde kuna a rusi i više od mlr eura agrokoru a imaju iza sebe vojsku profesionalnih experata sličnih vama :)?


Da nije bilo Lex-a mi bi bolje prosli jer do stecaja ne bi doslo.

kako ne bi došlo do stečaja kad npr. ledo vrijedi 2 milijarde, a solidarno jamči za 18 milijardi? a svi jamci zajedno nemaju imovine ni za pola tog iznosa?!? stečaj agrokora, da je do njega došlo (a došlo bi jer je agrokor postao insolventan), neminovno bi u stečaj pogurao i sve jamce/tvrtke kćeri zbog silnih milijardi kredita koje je dizao agrokor, a koje nema odakle vratiti


Ovako stecaj vrijedi samo za nas, a ne vrijedi recimo za dobavljace, itd. redom.

pa nije agrokor vlasnik tvrtki dobavljača nego su to druge pravne i fizičke osobe! nisu dobavljači jamci agrokoru za te silne milijarde kredita, nego tvrtke kćeri gdje ste vi suvlasnici, u tome je problem

Uz put, sud u Londonu je priznao [color=red] pravo Lex Agrokora utoliko sto je rekao da je suvereno pravo svake zemlje donositi zakone na svom teritoriju, od strane regularno izabrane vlasti.[/color]

Tocka. Naprosto su rekli “da, to je zakon, a to sto vi od nas trazite, Rusi, je zadaca njihovog ustavnog suda. Dok im Ustavni sud ne odobri ili ne srusi zakon, on po pravilima prava OSTAJE U FUNKCIJI.”

Da ste nakon 1945. doveli Nurnberske zakone na Londonski sud, oni bi vam rekli ISTO.

Jedini problem – ovdje se ne prica o tome da je Londonski sud POTVRDIO Lex Agrokor, nego je rekao da NISU KOMPETENTNI RUSITI GA.

I time su se ogradili oko toga HOCE LI U BUDUCNOSTI on biti srusen, modificiran ili nesto slicno.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

@serislav, ispravak tvog netočnog navoda da ” zbog bezvrijednog todexa pati sve ostalo”….
kolega , na žalost nije to samo zbog todexa , to je zbog cjelokupne gospodsrake situacije koja je u nas, u kojoj vlada zavaravanje sa “porastom zapošljavanja ” nestabilna i neuvjerljiva vlada, nesigurnom državom za investiranje , dnevno se promijeni nekoliko zakona , hanfa koja onako malo reda radi, da opravda svoje postojanje , malo ne dozvoljava trgovanje todexom , pa malo dozvoljava, pa opet ne dozvoljava , zse koja donosi platformu koja je samo unazadila trgovanje, mirovinski fondovi koji su neuvjerljivi, uvjerljivi su samo u prženju tuđeg novca na diionicama , netransparentna izvješća, abnormalni hr porezi zbog čijeg plaćanja većini ljudi nije omogućeno da se ostavi love sa strane da bi se ulagalo u rizične papire ,puno uhljeba , sve to mi moramo plaćati, koliko je samo županija, općina i gradova , pođeš na sud , imaš sve argumente i dokaze da dobijaš,. kad ono izgubiš , pravno nesređeni, neuvjerljivi , itd. puno,puno toga …uglavnom , jedna smo nesređena, loše vođena država , puna manjkavosti , koje ne doprinose sigurnosti , volji i želji za ulaganjem. ima tu još nešto posljednjih mohikanaca na zse , ali mohikanci ne drže na životu burzu.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Istina, istina je da ima losih koji nas potkradaju.
Postoji udruga koja zna na koji nacin nesto osporit.
Firme nisu bile u stecaju, a da su mogle, mogle su kao i svaka u kojoj se ne stvara nova vrijednost, nego se pljacka.
Posto stecaja nije bilo, ovo se zove otimacina, a radna mjesta se ionako gube, place su sve manje, novac ide strancima, drzava gubi na svemu, nisu nista postigli jer radnici sami budu odlazili zbog nezadovoljstva, a Vi 17 000 dionicara pronađite sami nacin kako se naplatit i bojkotirajte sve bez imalo empatije prema onima koji su Vas pokrali, bilo bi najbolje da i 17 000 malih koliko toliko zagrize neki kolac, a ako ne neka zoblje, uglavnom tu buducnosti nema.
Za sve su to krivi nasi građani svake 4 godine, s tim da treba birat trecu opciju, jer ove dvije su lose.

Za manjinske dioničare.

Glede tužbi i kolko će to koštat.
0 kn.
Zašto.
Prvo, jamstva su već poslana u parnice i ovi veliki igrači će ići s tim do kraja, do europskih sudova..dakle za nas tu nema troška..ako to loše završi ne isplati mi se onda gubit vrijeme ali ako uspiju s tim parnucama, onda smo na konju.

Lex agrokor mnogi osporavaju pred ustavnim sudom. Opet za nas nema troška.
Eventualne kaznene tužbe i naknade štete prama upravama kompanija..

Tako da smo sada samo promatrači. Krasno vreme..ugodan dan



Kažu neki experti i stručnjaci međunarodnog insolvencijskog prava ovdje da nam se ne isplate tužbe, da je sve gotovo, da mi ovdje se samo tužakamo i da nas ni 5% neće podići tužbe i slično..
Vama cijenjeni naši pravni savjetnici od srca hvala na savjetima, no moram vas obavijestiti da smo mi manjinski dioničari već u parnicama u kojima osporavamo zakonitost i da zasada niti ne moramo nikoga ništa ni tužiti te da bez pravomoćno okončanih navedenih parnica nagodba ako bude izglasana neće moći biti "verificirana" ili "ovjerena".
I još nešto, znate li koliko nas to košta? 0 kuna gospodo 🙂
Ugodan dan

Ovo sto vi spominjete,nema nikakve veze s parnicama "koje vi prizeljkujete" i ishodom "kojem se vi nadate"!
Velik dio tih prigovora-parnica je vec rjesen,koliko je meni poznato ili na nacin da su "pokretaci parnica" odustali od istih ili na nacina da je sud odbio "prigovore"!
VEC SADA je najveci dio potrazivanja priznat i VEC SADA nema nikake smetnje da Sud nagodbu potvrdi ako bude izglasana.
Tako da NITKO nece za vas voditi nikakve sporove,vec cete morati sami iste voditi(i placati) ako istrajavate na tome.
Imate onu staru latinsku"nepoznavanje prava steti" i to sto vama nesto nije jasno,nece vam pomoci.
[/quote]

Ovakvu dozu laži i bezobraštine, čak i od tebe nisam očekivao. Daj mi jedan link na presudu suda kojom je odlučeno o osporenim jamstvima, a bilo je desetke osporavanja.

Ovo je već za Vrapče:)

Je, tako je. Općepoznato je da je sudovanje bez troška. Sve će se riješiti magičnim štapićem i na računu će osvanuti novčeki jednog dana, samo tako.

New Report

Close