Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vauvau!

U stečaju je Agrokor d. d.
Ne svi mi ostali, koji nismo imali dionice Agrokora d. d.

Odgovornost je Agrokora d. d. i države koja je podpomogla izmišljenim Lexom što je Agrokor d. d. sa sobom u insolventnost (koju tek treba dokazaiti!) povukao sve tvrtke u kojima on ima više od 25 posto udjela bez ikakvog smislenog kriterija.

Ovo ti je OGROMNA razlika i bilo bi dobro da ti, i svi ostali ovo nakon više od godine dana shvatite i stavite to u svoje lijepe glavice.

La vita e bella!


Vauvau!

U stečaju je Agrokor d. d.
Ne svi mi ostali, koji nismo imali dionice Agrokora d. d.

Odgovornost je Agrokora d. d. i države koja je podpomogla izmišljenim Lexom što je Agrokor d. d. sa sobom u insolventnost (koju tek treba dokazaiti!) povukao sve tvrtke u kojima on ima više od 25 posto udjela bez ikakvog smislenog kriterija.

Ovo ti je OGROMNA razlika i bilo bi dobro da ti, i svi ostali ovo nakon više od godine dana shvatite i stavite to u svoje lijepe glavice.


Mislim da je” gotovo” i da su svi to shvatili osim vas i jos nekolicine koji se “odbijaju suociti sa realnoscu”!
Drzava je ovdje spasila,po meni, ono sto je bilo moguce,a to su radna mjesta,dobavljaci i privreda u cjelini.Zakon je donesen i na snazi je i povrden u Londonu,tako da nemam nikakve sumnje da ce biti potvrden i od strane Ustavnog Suda.
Takoder,po meni,nema nikakve sumnje da do nagodbe nece doci ili da se jamstva nece proknjiziti .
Evidentno je da su sve vase prognoze bile pogresne do sada.Takoder ne vidim nikakve sanse da “dionicari” mogu dobiti nekakvu naknadu stete od Drzave.
Takoder ne postoji sudska praksa (ni mogucnost-po meni) da pojedini dionicari dobiju naknadu stete zbog gubitka na ulaganju u dionice.Teoretski odgovorne osobe u drustvu ,akom se dokaze njihova odgovornost(u dugotrajnim kaznenim i gradanskim postupcima nakon toga)
mogu biti odgovorne drustvu i eventualno morati vratiti ucinjenu stetu drustvu(a ne pojedincima).I u tom slucaju dionicari su ponovno zadnji u naplatnom redu.
“Zrcalna drustva” ,po meni,nece biti moguce ovrsiti po modelu kakav je sada zamisljen.
Velik broj pravnih i ekonomskih savjetnika sa prestiznim medunarodnim iskustvom i znanjem,angazirani sada u Agrokoru,sigurno nece stvoriti sustav koji ce “samo tako” biti utuziv.
Dakako,to je moj stav i misljenje ,a oni koji misle da mogu nesto ostvariti tuzbama,”samo naprijed”.

Da nije bilo Lexa mi bi danas bili u većem problemu nego smo sada. Ja sve dobro shvacam. Agrokor je propao sa svim ovisnim društvima, iako neka od njih nisu imala stečajnih razloga. Ona su stečajna imovina. Ako se vjerovnici dogovore za ovakvu vrstu nagodbe i to potvrdi sud, onda priča završava i tko to ne razumije ima sud, pa nek tamo dokazuje krive Drine i zašto je more plave, a Labud bijel.

Od trkeljanja po forumu, ionako nema nikakve koristi. Kladim se da vas ni 5% neće posegnuti za nikakvim tužbama nego samo cendrate svaki dan i ne poduzimate ništa. Mislite da će to netko drugi u vase ime… možeš si misliti. Netko drugi će se dogovoriti prije ili nakon nagodbe, pokupiti pare, a vi i dalje ovdje raspravljajte o pravdi i pravici. Sretno!

U stečaju je Agrokor d. d.
Ne svi mi ostali, koji nismo imali dionice Agrokora d. d.

I ovo je pitanje koje bi trebalo što prije otkloniti.Zadnja Tablica koja je izašla s Trgovačkog suda pokazuje da je utvrđeni dug Agrokora 14.518.532.603,00 kuna, a od toga na međukompanijska potraživanja otpada 2.148.796.315,00 kuna!

Po svim parametrima to nije insolventna kompanija čini mi se.

Pa čak ako Knighead i obvezničai adovolje zahtjeve Adris grupe i dostave dokumentaciju koja je tražena to može uvećati dug Agrokora za 6,5 – 7,0 milijardi kuna!
Bez da se odbije što je isplaćeno vjerovnicima po RollUpu!

Meni još nitko nije odgovorio koga točno vi svi mislite tužiti? Cvjećara? Piršku? državu? ramljaka? Sinove cvjećara? Kumove cvjećara? Hanfu? Mirovince? koga? tko vam je točno kriv? I ovo je stvarno legitimno pitanje.
Sada imam još 2 pitanja – mislite li da nije bilo lexa da biste bolje prošli? Ako da, kako?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Kažu neki experti i stručnjaci međunarodnog insolvencijskog prava ovdje da nam se ne isplate tužbe, da je sve gotovo, da mi ovdje se samo tužakamo i da nas ni 5% neće podići tužbe i slično..
Vama cijenjeni naši pravni savjetnici od srca hvala na savjetima, no moram vas obavijestiti da smo mi manjinski dioničari već u parnicama u kojima osporavamo zakonitost i da zasada niti ne moramo nikoga ništa ni tužiti te da bez pravomoćno okončanih navedenih parnica nagodba ako bude izglasana neće moći biti “verificirana” ili “ovjerena”.
I još nešto, znate li koliko nas to košta? 0 kuna gospodo 🙂
Ugodan dan

Koliko ja znam iz komunikacijskih vještina, kada ti netko kaže da se ne slaže s tobom, ali te bodri da ustraješ sa svojim stavom do kraja, kao što su u nebrojeno navrata do sada izrekli Serislav, Bisakovi i sada Vauvau (nešto u stilu: Ne vjerujem da ćete uspjeti na sudu, ali probajte. Sretno!”) onda tu kominikacija staje jer očito ti i takvi likovi nemaju namjeru pridonjeti postupku nego (rekao bih kao pič*e) čekaju sudski pravorijek.

Stoga ne vidim niti jednog opravdanog razloga da nas ali svako božje jutro, dan i noć bombarditate sa tim vašim “Nećete uspjeti, ali sretno”?

Shvatili smo da nam želite sreću, a sada se maknite da napravimo ono što izgleda da moramo.
Bez vas!

La vita e bella!

Pa što ja imam doprinositi postupku, ako nisam strana u postupku?

Što je najsmješnije, postupka još ni nema i tko zna hoće li ga biti uopće i u kojoj formi?

I zašto bi se itko tko ima svoje mišljenje trebao maknuti? Zato valjda što ne razmišlja usko i gleda isključivo vlastiti interes? I kao da je netko tjerao bilo koga da kupuje ili investira u toksični papir?

Treba biti racionalan i ne fantazirati da se ovdje bije nekakav poseban boj. Firme propadaju po cijelom svijetu i svi uvijek nisu sretni zbog toga. To je sastavni dio ekonomije i tržišta kapitala. Tko to ne razumije i na vrijeme ne nauči, bolje mu je da se ne bavi ovim poslom.

Pa prometi su nikakvi i u Ljubljani i u Beogradu i u Skopju, Podgorici, Sarajevu, pa što onda? A tamo ima dobrih papira i relativno mnogo jeftinijih nego ovdje. I nema sindroma Agrokora na burzi.

Kao da bi sad svi bili ludi za burzom da mogu kupovati Agrokorove stečajuše?

Get a life!!!


Kažu neki experti i stručnjaci međunarodnog insolvencijskog prava ovdje da nam se ne isplate tužbe, da je sve gotovo, da mi ovdje se samo tužakamo i da nas ni 5% neće podići tužbe i slično..
Vama cijenjeni naši pravni savjetnici od srca hvala na savjetima, no moram vas obavijestiti da smo mi manjinski dioničari već u parnicama u kojima osporavamo zakonitost i da zasada niti ne moramo nikoga ništa ni tužiti te da bez pravomoćno okončanih navedenih parnica nagodba ako bude izglasana neće moći biti "verificirana" ili "ovjerena".
I još nešto, znate li koliko nas to košta? 0 kuna gospodo 🙂
Ugodan dan

Ovo sto vi spominjete,nema nikakve veze s parnicama “koje vi prizeljkujete” i ishodom “kojem se vi nadate”!
Velik dio tih prigovora-parnica je vec rjesen,koliko je meni poznato ili na nacin da su “pokretaci parnica” odustali od istih ili na nacina da je sud odbio “prigovore”!
VEC SADA je najveci dio potrazivanja priznat i VEC SADA nema nikake smetnje da Sud nagodbu potvrdi ako bude izglasana.
Tako da NITKO nece za vas voditi nikakve sporove,vec cete morati sami iste voditi(i placati) ako istrajavate na tome.
Imate onu staru latinsku”nepoznavanje prava steti” i to sto vama nesto nije jasno,nece vam pomoci.

Na koncu će odlučiti brojke i slova pa nema razloga se opterećivati s nebitnim stvarima.
Te su stvari uglavnom protkane neutemeljenim i neprihvatljivim privatnim interesima a popriličito i politikom.
Kad se prađina slegne vidjeti ćemo gdje smo – za sada su brojke na tragu činjenice da je npr Agrokor SOLVENTNA kompanija – kako će netko baratati s tom činjenicom njegova je stvar, ali bitno je kako će s tom činjenicom postupati sud.

U nedjelju je Todorić na N1 – bit će krešendo!!!!


Pa prometi su nikakvi i u Ljubljani i u Beogradu i u Skopju, Podgorici, Sarajevu, pa što onda? A tamo ima dobrih papira i relativno mnogo jeftinijih nego ovdje. I nema sindroma Agrokora na burzi.

Kao da bi sad svi bili ludi za burzom da mogu kupovati Agrokorove stečajuše?

Get a life!!!

Ne znam kakvi su, ali ako je i istina, zar se uvijek moramo voditi za najgorima, i u svemu biti najgori ?

New Report

Close