Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bijednijeg komentara dugo nije bilo na ovom forumu.

"Nitko vas nije tjerao" i "Možete ići van investirati, ako vam ovdje nije dobro."

Iz koje si ti PM ispao da mi je znati?

Alias, ajde ti lijepo van iz Hrvatske skupa sa svojom investicijskom pameću, ako ti investicijska javnost ovdje nije dovoljno dobra. Široko ti polje.

Zamislite vi bezobraznika!

A što ti je krivo rekao? Niti je ikoga vrijeđao, samo je iznio činjenice.

I inače, za tvoju informaciju – “vani” možeš i investirati bez da napustiš Hrvatsku. Nekako mi se čini iz tvojeg upisa da nisi baš dobro shvatio napisano 🙂

Di su oni sto vele sam nek bude nagodba i burza se opravlja…. ili prevedeno nek samo pokradu i ok i odma svima ostalima sigurno nece…
Inace na ovom forumu zahvaljujuci ovom lexu…nasladjivanju i tolikom ubjeđivanju stvarno se moze vidjet ko je tu radi pisanja trovanja a tko trgovanja… a o ovima koji se naslađuju nemam rijeci…
Alias onaj post ti nije trebao… pa po tvom sutra to moze bit apsolutno s svim tiketima u bilo kojoj zemlji…. i to bi kao trebali prihvati

Najzalosnije sto vecinska masa ne kuzi o cem se radi…. da se namjerno kukulji… pa ubacuju instabulske i svasta nesto… odugovlaci.. i eto kao spasili smo agrokor…

pepe7

Bravo tomo!

@sava

Sve si tocno napisao. Pravo je pitanje sto radi HANFA. I laicima je jasno da slijedi veci pad nase burze a fond menageri u mirovinskim fondovima spavaju. Zasto ne prodaju? Zasto ne stite nasu imovinu rasprodajom? A HANFA ih opet pusta da unistavaju nasu imovinu!

Zar stvarno ne vide rast rizika na hrvatskom trzistu? Kako stranci vide rast rizika u Hrvatskoj, a nasi mirovinci ne? Zasto im HANFA vec sutra ne pokuca na vrata i pita ih zasto ne prodaju dionice a burza pada (danas 1%) i postoji opravdan strah da ce nastavit padat? Ocito se pljacka dogadja pred nasim ocima, a svi se prave da nista ne vide…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Pozdrav

Ja nisam ulagac u Agrokor I nemam niti jednu dionicu istoga. Vjerujem da su mnogi ulagaci jako osteceni narocito oni koji su ulagali prije citave farse na osnovu FI. Iskreno se nadam da ce barem povratiti ulozeno i nadam se nesto zaraditi jer njihovi investicijski zakljucci su nesto sto se moze lako svima nama dogoditi.

Ali ipak, jedna stvar mi nije jasna, zasto je netko ulagao u Agrokor nakon sto je bankrot postao jasan I lopovluk s FI postao jasan….
Vjerujem da I na nasoj burzi ima pravih investitora koji su dobro informirani I proucavaju literature o investiranju….pa zar se ne sjecaju knjige Margin of Safety od Seth Klarman I njegov savjet – ulaganje u bankrotirana poduzeca moze proizvesti velike povrate ali SAMO ako se nakon dubinskog istrazivanja kupuje DUG tvrtke (Knight) a nikako obicne dionice jer one obicno postaju bezvrijedne….

Burza bi trebala između ostalog biti mjesto na kojem bivši poduzetnici ulažu svoj teže ili lakše zarađen novac radi osiguranja prihoda u mirovini (tako je bar u kapitalističkom svijetu). Ne mogu svi ovisiti o OMF-ovima s obzirom da poduzetnici uglavnom žive od dobiti a manje od plaće.

A što je tek s onima koji pokusavaju živjet od prihoda ostvarenih na ZSE.

Vlada im daje prekrasnu prespektivu, radite do 67 godine (plaću si ne moraš dat ali doprinose moraš), a ako uložiš na ZSE ko te hebe sam si si kriv što mi naknadno donosimo Zakone, a stecaj ne vrijedi za sve, odnosno vrijedi samo za vlasnike.

Ostaje ulaganje u drzavne obveznice koje nemožeš kupit na licitaciji već isključivo iz 2 ili 3 ruke s premijom od 15% na obveznicu države s rejtingom smeće (tu će tek bit plača).
Volio bih znat na koji način su se način priljepci vlasti dokopali obveznica s prinosom od 6%.

Dakle što u ovoj zemlji ostaje za ulaganje, izuzev u kampanju političkih stranaka, pa čekat uhljebljenje pred penziju.

Vjerovao sam da imamo bar djelomično tržnu ekonomiju, ali ovo je gore od socijalizma, tamo se bar znao red.

A tko je kupovao od 2008-2010?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

https://m.vecernji.hr/vijesti/kako-ce-izgledati-novi-agrokor-i-tko-su-dobitnici-1238513

Ja sam do nedavno bio investitor, vise nisam sigurno.
Koja je dionica sigurna na zagrebackoj burzi, sa sigurnoscu mogu reci niti jedna.
Sve dok pravosuđe ne odradi svoj posao, ako ovo prođe to samo moze biti poticaj i za druge kompanije da naprave isto ili slicno.
A u svakon slucaju mali su pokradeni.
Da se za ovakve stvari dobije 30 godina strogog zatvora i oduzme sva imovina, nebi nikom vise nesto slicno palo na pamet.
Ovako je samo poticaj da se opet ponovi nesto slicno.


A tko je kupovao od 2008-2010?

pa upravo su mirovinci tad podmetnuli leđa na razinama koje su bile puno veće od današnjih. zato i čudi da na ovim razinama ne kupuju, a još bi više čudilo da krenu u rasprodaju.

who dares, wins

Interes mreže dobavljača stavljen je ispred interesa uvijek gurnutih u stranu manjinskih dioničara. Netko će reći da je dionica najrizičniji instrument i da su se trebali sami brinuti za sebe, osobito kada su informacije o danim jamstvima bile javne. I to je točno. No, što ako su neki među njima računali na navodno vjerodostojno tumačenje ZTD-a koje limitira izloženost jamstvima bez obzira na njihove nominalne iznose? Što ako su izgubili oni koji su se oslonili na vladavinu prava?

Činjenica je da se izvanredna uprava odlučila brinuti prije svega za mrežu dobavljača i ne mariti mnogo za manjinske dioničare i za to kako će model nagodbe utjecati na razvoj hrvatskog tržišta kapitala i povjerenje u institucije koje ga okružuju.

Ti postavljaš pitanja i istodobno na njih odgovaraš na način da je odgovor suprotan načinu na koji si ti postupao.

Dakle, dionica je rizičan instrument, dioničari su se kao i svi ostali trebali brinuti za sebe, pogrešno tumačenje zakona i/ili neznanje nije argument koji vrijedi na sudu i izvanredna uprava se brine za sve vjerovnike sa tražbinama koje imaju rok dospijeća i/ili odredjeno osiguranje. Kako dionice nemaju rok dospijeća i nemaju osiguranja, a obveza je znatno vise od imovine (ne ulazim sad u to jesu li imovina i obveze vjerodostojno prikazane, al su procijenjene i pregledane od strane revizora u skladu sa poslovnom praksom, računovodstvenim standardima te važećim propisima i zakonima), za očekivati je bilo da za dioničare neće ostati ništa ili će im ostati jako malo.

Izvanredna uprava je zapravo stečajna uprava i ona u prvom redu brine za sve vrste vjerovnika i dužnika, a tek onda za vlasnike iako su i oni jedna od strana u tom, nazovimo ga stečajnom postupku i imaju zakonom utvrdjena neka prava i obveze. Ali iznad njih su uvijek vjerovnici.

New Report

Close