Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Todorić je vrsio pritisak na svoje direktore isto kao sad Perusko.
Jamstva treba ponistit, a onaj koji je dao pare, a nije imao na konto ćega neka pusi jer ih je dao bez pokrića, a sve ove aktere kazneno gonit jer su urusavali ovaj sistem i drzavu potkopavali.



Pa i sam navodis da si spomenuo jamstva.
Svi jako dobro znamo da su takva jamstva nezakonita.
Uostalom, i da jesu, mora biti protucinidbe!
Znaci ako jamstva sjedaju kompanijama, one preuzimaju imovinu Agrokora.
Odnosno postaju 100%tni vlasnici sami sebe.
Tek onda se moze dalje pricati o dokapitalizaciji ili sto vec….

Zašto su jamstva nezakonita?
Protučinidba je bila i te kako jer su Ledo Jamnica i ostale kompanije imale koristiti od podizanja kredita jer se time širila maloprodajna mreža, kupio Merkator itd.
Nadalje, svi ste ( smo, jer sam i sam bio ranijih godina dioničar nekih od kompanija ) pristali na ta jamstva, ne vidim da je itko ikada na skupštini postavio to pitanje a moglo se sukladno ZTD-u. Znači jamstva su svima bila doba dok se kompanija širila i dok su Jamnica i Ledo zarađivali, ali sada odjednom ne valjaju jer eto nisu mali dioničari dali pristanak.

lp
[/quote]

Kako si ti to pristao na jamstvo Belja za kredit podignut 2012 ili izdatu obveznicu iz 2013, a jamstvo ti je objavljeno 09.06.2016?

IT, lčiječnici, medicinari, inženjeri, radnici svih profila nalaze posao unutar EU, ali još nisam čuo da traže ekonomiste ili pravnike iz RH, eventualno za vozit tačke ili u boljem slučaju taxi.

Evo vam najljepsi argument zasto sam ja u svemu ovom:

Anonimno, 12.04.2018. u 13:47
Interes mreže dobavljača stavljen je ispred interesa uvijek gurnutih u stranu manjinskih dioničara. Netko će reći da je dionica najrizičniji instrument i da su se trebali sami brinuti za sebe, osobito kada su informacije o danim jamstvima bile javne. I to je točno. No, što ako su neki među njima računali na navodno vjerodostojno tumačenje ZTD-a koje limitira izloženost jamstvima bez obzira na njihove nominalne iznose? Što ako su izgubili oni koji su se oslonili na vladavinu prava?

Činjenica je da se izvanredna uprava odlučila brinuti prije svega za mrežu dobavljača i ne mariti mnogo za manjinske dioničare i za to kako će model nagodbe utjecati na razvoj hrvatskog tržišta kapitala i povjerenje u institucije koje ga okružuju. Bio je to svjestan odabir prioriteta koji će se nekome svidjeti, a nekome ne. Moje je mišljenje da se o interesima trebalo voditi jednako računa, ako je pravno uporište manjinskih dioničara doista toliko čvrsto kakvim ga u javnosti predstavljaju (u što ne mogu biti siguran, jer nisam pravnik i nisam proveo detaljne konzultacije o tom pitanju).

http://arhivanalitika.hr/blog/agrokor-je-li-vrijeme-za-epilog-u-tri-tocke/%5B/quote%5D

Dakle, kad sam ulagao, ja sam DJELOMICNO znao za jamstva – tj. znao sam za jamstva koja su bila objavljena do Lexa. Medjutim, ZNAO SAM I ZA ZTD-ovo LIMITIRANJE JAMSTAVA.

A onda me skoro srce strefilo kad su se otkrila vodoravna jamstva, ona koja efektivno svaljuju jedna na druge sve moguce dugove.

No, opet sam vjerovao u vladavinu prava i u ZTD.

I zato tuzim. CAK AKO I IZGUBIM, veca ce mi satisfakcija biti da mi sud kaze da je Drzava prekrsila zakon, javno, pred svima.

Jer si onda ulaganja moze objesiti o klin ako se to dogodi.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]


Svi jako dobro znamo da su takva jamstva nezakonita.

ma da? a svi pravnici s kojima sam o tome pričao kažu da su zakonita i da se mogu poništiti samo pravomoćnom odlukom suda?!
kad je tako, reći ću im da zakone i svoje 5-godišnje pravno obrazovanje bace u kantu za smeće i dođu se obrazovati ovdje na forum kod tebe i ostalih pravnih “strućnjaka”


Zašto su jamstva nezakonita?
Protučinidba je bila i te kako jer su Ledo Jamnica i ostale kompanije imale koristiti od podizanja kredita jer se time širila maloprodajna mreža, kupio Merkator itd.

Sta ti pricas pi*darije?

Znaci, ja mogu dati jamstva za nekog konobara usred Dalmacije, jer ja imam koristi od njega sto ce on s tim prosiriti svoje poslovanje, pa placati porez, pa cu ja imati koristi jer je, eto, to porez, od cega se betonira i moja ulica u Zagrebu?

U kojoj si ti ono banci, da znam da nikad u njoj ne ostavim ni kune? Jer ces ti zamijeniti depozit za kredit.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Agrokor: je li vrijeme za epilog u tri točke

.članak je odličan. Preporučam!



Uglavnom, toliko od mene. Jos bi nesto savjetovao; nemojte trositi pare na tužbe. u ovoj drzavi ce te jos i te pare pogubiti. LP

Opet ne razumiješ, nitko neće voditi spor unutar RH, spor će se odvijati na nekom Europskom sudu, kojem točno ne znam, vjerojatno u Strasbourgu.
[/quote]

Actually, prvo ce ici u RH, a tek onda na Europskim sudovima.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Agrokor: je li vrijeme za epilog u tri točke

.članak je odličan. Preporučam!

Šonje je dio sustava, a izražavanje vlastitih sumnji u zakon i postupak više je nego znakovito.

Ako želi odagnati niz rezervi kojeima neka pročita i prouči što kaže NO Adrisa.

Evo jednog dijela obavijesti:

U pogledu Adrisovog osporavanja tražbina vjerovnika koji sudjeluju u roll-up kreditu u dijelu u kojem su njihove prijavljene tražbine podmirene roll-up kreditom, daje se slijedeće pojašnjenje. Budući da u trenutku osporavanja nisu bili poznati iznosi podmirenih tražbina, Adris je osporavao cjelokupni iznos. U međuvremenu Zagrebačka i Erste banka dostavile su podatke o tome koje su tražbine i u kojem iznosu namirile sudjelovanjem u ugovoru o roll-up, pa je Adris precizirao i svoje osporavanje.

Što se pak tiče tzv. „obvezničara“, podataka o tome – kada su kupljene obveznice, prije ili poslije stupanja na snagu zakona o izvanrednoj upravi, i jesu li i koliko isplaćene ugovorom o roll-up kreditu, te jesu li i kako imatelji obveznica ovlastili skrbnika na podnošenje prijave potraživanja i zastupanje u izvanrednoj upravi – nemamo, stoga nismo izmijenili svoje osporavanje[/u]

Radi se o skoro 10 milijardi osporenog duga – ne jamstava koja idu uz dug nego duga po obveznicama i RollUpu!

I kako može biti nagodbe ako se ovo pitanje ne riješi?
Zašto unatrag 2 mjeseca imatelji osporenog duga nisu dostavili tražno Adrisu ili sudu?
To su pitanja koja determiniraju čitavi proces a ne je li Tonči Raić ili Marica Vidaković rekla ovo ili ono i što oni misle pa se onda to plasira kroz medije. Pa i sam povjerenik u dopisu irskuj burzi ih je nazvao Ad hoc komitet, a nikakvo vjerovničko vijeće !
Neće mediji odlučivati o Agrokoru nego sud.

Prvu stvar kada se složi vjerovničko vijeće, a Adris je jedan od većih vjerovnika, u kojem neće sjediti Marica Vidaković, Knighead ili ostali koji su se namirili iz RollUpa biti će vjerojatno zahtjev za POVRAT love gospodo!


Zasto nitko ne spominje zitnjak..Ako me pamcenje sluzi..oni nikad nisu izdali priopcenje o prihvacanju jamstva..BV po zadnje FI je 680 kn..trzisna 60 ?..
Po kojoj to "fori" sad treba osnovat Zitnjak 2 i sve dionice svest na 0 ?

Situacija sa Žitnjakom je najbolji dokaz kriminalnog udruživanja. Zakonom je uvedena mogućnost da tvrtka jamči preko visine temeljnog kapitala za tvrtku u stečaju. To je zakonom o trgovačkim društvima bilo nemoguće. Mislim da granu treba početi piliti tamo gdje je najtanja, a to je u ovom kontekstu Žitnjak. Kroz primjer Žitnjaka je izrazito lagano dokazati nelegalnost lex agrokora. Mislim da bi udruga manjinskih dioničara definitivno trebala i na taj način izvršiti pritisak i inicirati promjene koje bi se tada prelile i na ostala društva.

Agrokor: je li vrijeme za epilog u tri točke

.članak je odličan. Preporučam!

fakat, rijetko dobar članak na inaće odličnom blogu!

svakako pročitati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ok, osjecate se prevareno, ali novac ulazete samo vi i nitko drugi. Nitko vas nije tjerao. Ako smatrate da ste prevareni, pa idite ulagati vani. Vidjet će te da se iste stvari događaju i tamo (malo rjeđe, ali svejedno). Uglavnom, za ulaganje treba znanje i strpljivost. Mnogi ovdje nemaju ni jedno ni drugo.

Bijednijeg komentara dugo nije bilo na ovom forumu.

“Nitko vas nije tjerao” i “Možete ići van investirati, ako vam ovdje nije dobro.”

Iz koje si ti PM ispao da mi je znati?

Alias, ajde ti lijepo van iz Hrvatske skupa sa svojom investicijskom pameću, ako ti investicijska javnost ovdje nije dovoljno dobra. Široko ti polje.

Zamislite vi bezobraznika!

La vita e bella!



Zasto nitko ne spominje zitnjak..Ako me pamcenje sluzi..oni nikad nisu izdali priopcenje o prihvacanju jamstva..BV po zadnje FI je 680 kn..trzisna 60 ?..
Po kojoj to "fori" sad treba osnovat Zitnjak 2 i sve dionice svest na 0 ?

Situacija sa Žitnjakom je najbolji dokaz kriminalnog udruživanja. Zakonom je uvedena mogućnost da tvrtka jamči preko visine temeljnog kapitala za tvrtku u stečaju. To je zakonom o trgovačkim društvima bilo nemoguće. Mislim da granu treba početi piliti tamo gdje je najtanja, a to je u ovom kontekstu Žitnjak. Kroz primjer Žitnjaka je izrazito lagano dokazati nelegalnost lex agrokora. Mislim da bi udruga manjinskih dioničara definitivno trebala i na taj način izvršiti pritisak i inicirati promjene koje bi se tada prelile i na ostala društva.
[/quote]

U ovom trenutku Udruga može učiniti ono što i čini, ali puno agresivnije i s malo više kreativnosti naravno koristeći se činjenicama kojih ima na pretek – trag je širok i dubok treba ga samo slijediti.

Sve dok se ne osnuje Stalno vjerovničko vijeće jer ovaj Ad Hoc komitet kako ga je nazvao Ramljak nema nikakve težine, a sve odluke su ili dvojbene ili su suprotne zakonima RH, ali i šire ( Chapter 11 npr ).
Ovi koji sada odlućuju, ako isključimo Sberbank kojima je povučeno osporavanje za cca 4,5 milijardi kuna ) ne drže niti 5% utvrđenih tražbina!
S tim da 90% od tih 5% drži ZABA koja je predstavnik osiguranih vjerovnika, a prema plau Nagodbe osigurani vjerovnici će se namiriti iz osiguranja i to od operativnih kompanija! Istoj toj ZABA-i Adris je otklonio osoravanja ali tek nakon što je ZABA dostavila ppodatke da se naplatila s oko 670m kuna iz RollUpa.
Knighthead Capital Management, LLC, SAD, New York, 1140 Sixth Avenue kao predstavnik “BOND HOLDERS” niti do dana današnjeg nije dostavio Adrisu tražene podatke pa nema niti kune utvrđenih potraživanja – niti on niti ostali suučesnici u RollUpu – ali ODLUČUJU!
I to HR sudstvo trpi a trpe i svi ostali po bilo kojoj osnovi!

New Report

Close