Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da se ruse i amere pita, prvi, drugi, treći, četvrti, peti (pa nabrajaj dalje do sto) izbor bi uvijek bio – keš. Tek na 101. mjestu negdje ide onda da im daju neku imovinu iz koje će se eventulano u budućnost naplatiti ili neće ili hoće i pitanje kada. Ista priča kao što je svakoj banci osnovni prioritet dobiti novac, a kada sve drugo ne ide, uzima nekretninu. Koju onda drži godinama i ne zna što sa njom.

Tako da te priče, da je neko sretan da je dobio “nešto” a nije dobio novca, objesite mačku o rep.


Pa i sam navodis da si spomenuo jamstva.
Svi jako dobro znamo da su takva jamstva nezakonita.
Uostalom, i da jesu, mora biti protucinidbe!
Znaci ako jamstva sjedaju kompanijama, one preuzimaju imovinu Agrokora.
Odnosno postaju 100%tni vlasnici sami sebe.
Tek onda se moze dalje pricati o dokapitalizaciji ili sto vec….

Zašto su jamstva nezakonita?
Protučinidba je bila i te kako jer su Ledo Jamnica i ostale kompanije imale koristiti od podizanja kredita jer se time širila maloprodajna mreža, kupio Merkator itd.
Nadalje, svi ste ( smo, jer sam i sam bio ranijih godina dioničar nekih od kompanija ) pristali na ta jamstva, ne vidim da je itko ikada na skupštini postavio to pitanje a moglo se sukladno ZTD-u. Znači jamstva su svima bila doba dok se kompanija širila i dok su Jamnica i Ledo zarađivali, ali sada odjednom ne valjaju jer eto nisu mali dioničari dali pristanak.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi, teorija ti ne drži vodu.
Firme su Agrokoru plačale police! A jamstva nisu zakonita jer nisu prošla GS.

Inače, zanimljivo da su bankarima promjenjive kamate bile aš super i niste se bunili na njih dok su vam donosili nepripadajući novac, ali tužite državu zbog donošenja zakona kojim se fiksira tečaj.

Nisu li iz aviona vidljiva ova dvostruka mjerila?

La vita e bella!


Plavi, teorija ti ne drži vodu.
Firme su Agrokoru plačale police! A jamstva nisu zakonita jer nisu prošla GS.

Inače, zanimljivo da su bankarima promjenjive kamate bile aš super i niste se bunili na njih dok su vam donosili nepripadajući novac, ali tužite državu zbog donošenja zakona kojim se fiksira tečaj.

Nisu li iz aviona vidljiva ova dvostruka mjerila?


Jamstva nisu morala “proci GS”.
Po Statutu je dovoljna suglasnost NO.
Jamstva su valjana prema trecima ako su potpisana od ovlastene osobe.
Ako imate dokaze da je odgovorna osoba nije postupala sukladno Zakonu,mozete pokrenuti postupak protiv nje,ali to ne utjece na valjanost jamstva.


Zašto su jamstva nezakonita?
lp

Zar ne primjećuješ da na postavljeno pitanje ne daješ odgvor nego arbitrarno bez navođenja iti jedne zakonske odredbe iste smatraš zakonitim?
Ako su za zakonitost onda budi dosljedan u tome.

Ja evo mogu tvrditi da je nezakonito iz nekih ključnih elemenata . npr nije oformljeno stalno vjerovničko vijeće nego neki adhoc komitet koji kao upravlja kompanijom, imamo da je suprotno poznatoj svjetskoj praksi ( chapter 11 ) isplaćivan kapom i šakom stari dug, da je neosigurani subordinirani dug postao dug s supersenioritetom, da se postupak vodi netransparentno i to ciljano budući da je IU delistirala obveznice na Iskoj burzi, …………šta još treba?


Uglavnom, toliko od mene. Jos bi nesto savjetovao; nemojte trositi pare na tužbe. u ovoj drzavi ce te jos i te pare pogubiti. LP

Pusti ti naše pare na miru !
Koliko vidim i sad imaš interese u tomo da komentiraš protiv tužbi 🙂

@serislav

Hoćeš li oduzeti pravo i Adrisu da poduzima pravne radnje u interesu svoje imovine i svojih dioničara?

O b a v i j e s t

Na sjednici održanoj danas u Rovinju Nadzorni odbor Adris grupe razmatrao je najnovija zbivanja u vezi s Agrokorom i mogućnostima naplate Adrisovih potraživanja proizašlih iz ugovora o poslovnoj suradnji i osiguranih založnim pravima na dionicama. Nadzorni odbor podržao je sve napore Uprave i poduzete pravne radnje u zaštiti svojih interesa.

Vaš link …

Ja sam ti samo pokušao elaborirati ono što oni općenito navode.

Zar bi i oni trebali mirno gledati kako njihov osigurani dug s razlučnim pravima na dionicama nestaju u dim a neosigurani dug obvezničara steječe supersenioritet i kršeći sve svjetske pravne norme isplaćuje se kapom i šakom?

ne vidim da li su sindikati radnicima ugovorili
odricanje od otpremnina
ili su ugovorili da budu isplaćene iz te neke nove tvrtke
nakon prestanka radnog odnosa
otkaz/mirovina
https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/agrokor-sindikatima-predstavljen-plan-nagodbe-ugovori-o-radu-prenose-se-na-novu-tvrtku/
svjedoci smo naime mnogih šatora
ispred upropaštenih tvrtki
ni za najam šatora nisu izvukli





Postojeća društva
 Solventna društva (za koja je utvrđeno da je
njihova imovina veća od njihovih obveza) i društva
sa sjedištem izvan Republike Hrvatske
 Udjeli/dionice Agrokor grupe u tim društvima
bit će preneseni na HrvHoldCo;
 Takav prijenos neće imati utjecaja na manjinske i
većinske dioničare/članove društva i vjerovnike
svakog takvog društva

E sad se trebaju stavit .uda na stol i vidjet koja su to solventna drustva unutar Agrokor grupe ?

Pozdrav


Da li to znaci da u takvim drustvima Todoric ostaje vecinski?
[/quote]

"U tvrtkama koje imaju veću imovinu od dugova prenijet će se samo dio vlasništva koje je Agrokor dosad imao "…

Pozdrav
[/quote]

a što bi ti značilo i da dobiješ udio u nekom d.o.o. s kojim ne možeš uopće trgovati? vlasnik si na papiru i to je to.
[/quote]

Zasto d.o.o. kolega ?..Agrokor je i do sada bio d.d. i dalje ce bit d.d samo sto ce vlasnici bit vjerovnici a ne vise Toda i ostali vec Sberbanki ostali.
Udio Agrokora u vlasnistvu solventnih tvrtki prenosi se na novi Agrokor a ostali dionicari zadrzavaju svoj dio..i zasto se njima nece moci trgovat ?..U slucaju da tvrtka x ostaje solventna..njenim dionicama se nastavlja trgovat.
Zasto nitko ne spominje zitnjak..Ako me pamcenje sluzi..oni nikad nisu izdali priopcenje o prihvacanju jamstva..BV po zadnje FI je 680 kn..trzisna 60 ?..
Po kojoj to “fori” sad treba osnovat Zitnjak 2 i sve dionice svest na 0 ?

Ima li netko “vezu” u Saboru pa da uputi meil nekom od saborskih zastupnika u vezi dionica Belja koje CERP dodjeljuje braniteljima ?..

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Uglavnom, toliko od mene. Jos bi nesto savjetovao; nemojte trositi pare na tužbe. u ovoj drzavi ce te jos i te pare pogubiti. LP

Opet ne razumiješ, nitko neće voditi spor unutar RH, spor će se odvijati na nekom Europskom sudu, kojem točno ne znam, vjerojatno u Strasbourgu.
[/quote]
Ali to je nemoguca opcija.Da bi uopce mogli pokrenuti takav spor “na nekom Europskom sudu”,prije toga morate preci sve ,zakonom propisane sudske instance u Hrvatskoj pa ako nakon toga budete nezadovoljni pravomocnim presudama mozete “ici van na sud” ako su ispunjene pravne pretpostavke za to !




Zanimljivo je koliko je sve to prozirno vrijednost kompanija 0, a za dve, tri godine vrijednost će im biti 2-3 puta veća.
Pljacka na hrvatski nacin, uz slogan kupujmo hrvatsko.

Isti način rada kao i Toda, Belje vrijedi 0 kuna, a sad se svi trgaju za njega…
[/quote]
Ispravak, Toda je izjavio da Belje vrijedi 1 Kn, a njegovi ljudi koji su bili u Lexu sad kazu da sve zajedno vrijedi 0 Kn.
Onda mi je ipak bio drazi Todi, mada su to sve ipak rijeći hrvatskih lop..a.
Vjerujem da će se i oni na kraju ispravit i isprićat.

[/quote]

Vraga 0 kuna

vrijedi 2,5-3 milijarde kuna priznate imovine i cca 1-1,5 milijardi prenesenog duga, a ostalo se otpisuje.
Ovi koji prenose dug njima je svejedno tko je vlasnik, isto kao i ovima koji otpisu dug.


Zasto nitko ne spominje zitnjak..Ako me pamcenje sluzi..oni nikad nisu izdali priopcenje o prihvacanju jamstva..BV po zadnje FI je 680 kn..trzisna 60 ?..

doista vjeruješ da gazda nije do grla kao jamce uvaljao sve firme koje je mogao radi dizanja novih kredita? mogu se kladiti da je ista situacija sa žitnjakom kakva je bila sa beljem, ledom i ostalima

New Report

Close