Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo bas sam potrazio mail između jednog mog klijenta i mene na datum 8.11.2017, kad su ledo i ostale todex kompanije, nakon mogucnosti da se njima ponovo trguje na burzi, skakale i po 100% u danu (ne znam tocno koliko jer ih nisam pratio).

Klijent: Ima li što nova? LEDO raste kao lud, moglo bi se u par dana zaraditi 100 i više posto. Samo koliki je rizik i da padne naglo?

Moj odgovor: Gledajte, ja ne ulazem tako. svi govore ledo je narastao 100 ili 200%. NE, on je pao 95%. Tako treba gledati. Sve dionice se vracaju kad padnu toliko. To ne znaci da su se izvukli iz gliba. Sva jamstva koje agrokor ima su puno veća od vrijednosti imovine. Znaci da je vrijednost samih kompanija nula. Ako se otpišu jamstva onda ok. ako ne bit će velikih problema.

I to nisam napisao jer sam pametan, nego sam samo citao ono šta piše po novinama. Tako da kolega novi ulagac, mogao si i ti to tako shvatiti

Pa i sam navodis da si spomenuo jamstva.
Svi jako dobro znamo da su takva jamstva nezakonita.
Uostalom, i da jesu, mora biti protucinidbe!
Znaci ako jamstva sjedaju kompanijama, one preuzimaju imovinu Agrokora.
Odnosno postaju 100%tni vlasnici sami sebe.
Tek onda se moze dalje pricati o dokapitalizaciji ili sto vec….

Zasto bi bila nezakonita? ako si ti meni jamac i ja ne platim, placas ti. ne preuzimas nista osim mog duga. osim ako nije bilo nekog drugog dogovora medu nama.


Zasto bi bila nezakonita? ako si ti meni jamac i ja ne platim, placas ti. ne preuzimas nista osim mog duga. osim ako nije bilo nekog drugog dogovora medu nama.

A imovina za koju sam jamcio?
Kome ide?

Da, ali koja imovina, kad ona vise ne vrijedi. Slobodno je uzmite. Ali jos je jedna stvar; vi ste jamcili, ali ni vi niste platili. Kome onda ide imovina?

Uglavnom, toliko od mene. Jos bi nesto savjetovao; nemojte trositi pare na tužbe. u ovoj drzavi ce te jos i te pare pogubiti. LP


Zasto bi bila nezakonita? ako si ti meni jamac i ja ne platim, placas ti. ne preuzimas nista osim mog duga. osim ako nije bilo nekog drugog dogovora medu nama.

Da, ali ti kužiš da ja nisam potpisao jamstva. Nego Agrokor koji je vlasnik 48% Leda, a mene nije ništa pitao. Nije bilo glavne skupštine. Alo?


Uglavnom, toliko od mene. Jos bi nesto savjetovao; nemojte trositi pare na tužbe. u ovoj drzavi ce te jos i te pare pogubiti. LP

Opet ne razumiješ, nitko neće voditi spor unutar RH, spor će se odvijati na nekom Europskom sudu, kojem točno ne znam, vjerojatno u Strasbourgu.


Da, ali koja imovina, kad ona vise ne vrijedi. Slobodno je uzmite. Ali jos je jedna stvar; vi ste jamcili, ali ni vi niste platili. Kome onda ide imovina?

Pa jako dobro vidimo da Rusima i Amerima vrijedi.
Nemoj biti smijesan i prestani lupetati.
To sto si ti procitao u novinama da ne vrijedi, ne znaci da je to tako


Da, ali koja imovina, kad ona vise ne vrijedi. Slobodno je uzmite. Ali jos je jedna stvar; vi ste jamcili, ali ni vi niste platili. Kome onda ide imovina?

Mi nismo jamčili, Agrokor je jamčio. Agrokor nije nikog ništa pitao, jamčio je bez odluka glavnih skupština što je NELEGALNO. Jamstva iznad vrijednosti kapitala su također NELAGALNA. Zelenaške kamate su također NELEGALNE.


Rekao sam da necu vise pisati, ali neke stvari me ovdje toliko nerviraju da moram reagirati. Jedini tko donekele može biti ljut je onaj koji je uložio u dionice leda ili jamnice prije negoli je došlo do lex agrokora. Samo su te dvije firme zarađivale pristojan povrat svojim dionicarima. U ostalo sve sta ste ulagali samo ste zeljeli spekulirajuci zaraditi novac na brzinu. Te ostale firme, poput vupika i ostalih bakraca, jedva su podmirivale svoje odveze, a kamoli nešto zarađivale za svoje dionicare. Znači isli ste u svjesni rizik sa zeljom za brzom zaradom, a to dionice i jesu; RIZIK. One su zadnje u naplatnom redu kod likvidacije (u slucaju stečaja) i to je isto svugdje u svijetu. A zasto su banke prve u naplatnom redu? Pa one su dale novac da ti napravis tu imovinu. Ta imovina je njihova. Zamisli da uzmeš kredit u banci i kupiš kucu. Ne vracas kredit i banka zeli kucu natrag. Ti naravno odes na sud i kazes da si ti kupio tu kucu i da je tvoja. PA ČIJIM NOVCEM SI JE KUPIO? Ok, postoji i dokapitalizacija, ali opet idemo s onime da dokapitaliziras s idejom da su dionice rizične. Kad dionica skoči 100% dal se banke žale da su one te godine zaradile samo kamatu od 3% i da će tužiti kompaniju jer i oni nisu zaradili 100%. NE. Tako je u svijetu financija; jedan spekulira i zarađuje puno više (ili gubi), dok drugi ne spekulira i zaraduje puno manje. To je onaj omjer rizik/prinos.

a sad dolazimo do vecine koji kukaju ovdje, a to su oni koji su ulagali nakon lex agrokora, pogotovo nakon onih padova, da bi se zaradilo na jos vecu brzinu. 8000 puta vam je rečeno da su obveze veće od imovine skoro 2 puta. znaci vi ste svjesno išli ulagati u kompaniju u kojoj DIONICKI KAPITAL NE POSTOJI. I sad se čudom čudite i smatrate da ste prevareni. Od koga? Lijepo

I sad dolazim do jos jednog primjera. U americi je GM bankrotirao, promjenio ime s nekim sitnim dodatkom na kraju i nastavio raditi. Otpisao stare dugove i dionicare i krenuo iz početka. Potpuno ista prica kao ovdje. Znate sta su stari dionicari dobili? NIŠTA.

Ok, osjecate se prevareno, ali novac ulazete samo vi i nitko drugi. Nitko vas nije tjerao. Ako smatrate da ste prevareni, pa idite ulagati vani. Vidjet će te da se iste stvari događaju i tamo (malo rjeđe, ali svejedno). Uglavnom, za ulaganje treba znanje i strpljivost. Mnogi ovdje nemaju ni jedno ni drugo.

Al si ga namlatio.
Pa i ja sam pisao ovdje još dok je Belje bilo preko 100 KN a Ledo 5.000 kn da toliko to ne vrijedi, ako zbog nikog drugog onda vlasnika.

Baš zbog ovakvih stvari ljudi ne ulažu više na ZSE, a neki su se i odselili iz Hrvatske.

Kada već spominješ Ameriku, da li su Amerikanci donosili poseban zakon da GM ili ENRON spase od bankrota.

Da li je Vlada postavljala povjerenika koji ce određivati tko će se naplatiti, a tko ne.
Da li je Vlada izvlastila male dioničare?

A što se banaka tiče one su imali puni bolji pregled stanja u Agrokoru nego mali dioničari.
A bez obzira na to su mu davale kredite i mjenice nakon što je vrijednost izdanih kredita nekoliko puta premašila vrijednost Agrokora. Zbog čega bi onda one imale prednost naplate kada su znale da im Todorić to ne može vratiti.

I Glavno Pitanje!

Tko će sve u zatvor od direktora Agrokora do direktora banaka zbog izvlačanje love?

Nemojte zaboraviti koliko je oštećen hrvatski proračun od svih onih poticaja koje ja Agrokor dobivao, kredita HBORa i HPB, mirovina umirovljenika u dionicama mirovinskih fondova koji su dokapitalizirali Ledo+ CERP kaj još ima dionica na bacanje.

Pod hitno je potrebno izgraditi novi zatvor u Hrvatskoj.

Koja je svrha ovih koji pisu protiv malih, osim ako spadaju u kreatore poslovanja Agrokora i Lex Agrokora.
Prodaju pamet, a na kraju budu prodavali sto?
Sve ćemo Vas tuzit i sve ćemo bojkotirat i novi bu Agrokor propal jer nema srece u lopovluku.

New Report

Close