Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci krenula je bezanija direktora i nadzornika.
Neka drug Perusko potpise.
Najbolje tako.

Najbolje bi im bilo da malima ponude 5%, pristali bi na 7%, nisu puno izgubili s time, a rijesili bi se natezanja po sudovima.
I Vlada bi mogla okriviti Tokija za sve, a jos reci kako su eto sacuvali za male i branitelje i penzionere sto se spasiti dalo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Nakon Leda i Zvijezde, jos jedno solventno drustvo (Belje) ostaje bez clana nadzornog odbora: http://zse.hr/default.aspx?id=82509

Kaze gospodja Bogdanic bolje inozemstvo nego Remetinec. Bravo Zaklina Marta!

Znaci, pocela je bjezanija.bit ce toga jos.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@beholder

Ti jednostavno ne shvacas osnove. Rusi su dobili agrokor bez dugova. konzum vrijedi vise nego Jamnica, Ledo i Belje zajedno ako ne nosi dugove.


Jucer je Perusko usporedio jamstva sa jamstvima fizickih osoba….
Pa sad ja imam pitanje….Ako ja prijatelju jamcim za kredit kojim kupujem stan…
Kao prvo, ja nemogu jamciti za kredit od 200k eura jer mi placa nije dovoljna.

Možeš jamičiti za kredit od 200 K EUR-a. Uredno možeš biti jamac, zato banka i uzima više jamaca najčešće, i to solidarnih.

To sa visinom plaće nema u trenutku dizanja kredita ama baš nikakve veze. To dolazi poslije, ako dolazi.


Već mi je zlo od svega ovoga, jel ima par ljudi ovdje, koji su za neku kavu da se dogovorimo za konkretne poteze…

Dok sud ne kaže svoje – nemamo kaj radit po kavama !! Ili ja ne kužim nekaj dobro!

Mogu oni predlagat kaj god hoće , ali sud ima zadnju riječ !! ( ja još uvijek vjerujem u Hrvatsku )


Znaci krenula je bezanija direktora i nadzornika.
Neka drug Perusko potpise.
Najbolje tako.

Najbolje bi im bilo da malima ponude 5%, pristali bi na 7%, nisu puno izgubili s time, a rijesili bi se natezanja po sudovima.
I Vlada bi mogla okriviti Tokija za sve, a jos reci kako su eto sacuvali za male i branitelje i penzionere sto se spasiti dalo.

Tako je. Neka sjednu sa Udrugom za stol i nadju rijesenje. 6% bi i jednima i drugima trebalo biti prihvatljivo. Nadam se da su barem Rusi razumni.

Ako mali dionicari dobiju 6% moze se reci da nitko nije izgubio bas sve. Time bi se otvorio put u buducnosti da Agrokor ponovno bude na trzistu kapitala, politika bi se mogla hvaliti kako su branitelji i radnici ostali dionicari a Rusi kako su spasitelji i kako nitko nije izgubio bas sve. Po trenutnom JEDINO MALI DIONICARI GUBE SVE!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



Jucer je Perusko usporedio jamstva sa jamstvima fizickih osoba….
Pa sad ja imam pitanje….Ako ja prijatelju jamcim za kredit kojim kupujem stan…
Kao prvo, ja nemogu jamciti za kredit od 200k eura jer mi placa nije dovoljna.

Možeš jamičiti za kredit od 200 K EUR-a. Uredno možeš biti jamac, zato banka i uzima više jamaca najčešće, i to solidarnih.

To sa visinom plaće nema u trenutku dizanja kredita ama baš nikakve veze. To dolazi poslije, ako dolazi.
[/quote]

Naravno da se može. Ovakvu glupost može napisati samo netko tko ne da nije bankar ili financijaš, već nikada nije niti koračio u banku u smislu da napravi iole ozbiljniji bankarski posao. Valjda kolega misli da tvrtka ima plaču kao i fizička osoba.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Po trenutnom JEDINO MALI DIONICARI GUBE SVE!

a najgore je što ama baš nikoga nije briga za to!






Jamstva su ograničena do visine dobiti a ne kapitala.

Kolega i tebe isto pitam: koji je to točno članak zakona u kojem to tako piše?
[/quote]

Za članak Ztd nisam provjeravao, ali mogu te uputiti na stručno mišljenje instituta Maribor koje imaš na stranici manjinskih dionicara ka agrokor od 06.04. Gleda se i sudska praksa a ne samo zakonski clanci..ovo nije solidarno jamstvo iz Zakona o obveznim odnosima
[/quote]

Mišljenje instituta Maribor nije bitno u ovoj priči jer oni mogu govoriti samo s aspekta slovenskog pravnog sustava, a ne hrvatskog. Zato je izuzetno bitno piše li to negdje u hrvatskom Zakonu o trgovačkim društvima ili ne piše jer sudska praksa mora se i može temeljiti jedino na konkretnom zakonu i konkretnim člancima.
[/quote]

Slovenski pravni sustav je vrlo sličan našem kao i austrijskom..mnogi naši zakoni su se prepisivali iz austrije, tako da je sudska praksa jako bitna stvar.
[/quote]
Stav Slovenskih pravnika je potpuno nebitan za Hrvatsku koja je suverena drzava sa svojim pravosudnim sustavom i zakonima.




Ako na trenutak ostavimo po strani emocije, i u obzir uzmemo dvije informacije:

1. da niti udruga ne dovodi u pitanje činjenicu da su jamstva dospjela, ali da postoje ograničenja u njihovoj naplati po kompanijama jamcima (do razine iskazane dobiti i ostvarene protučinidbe) i

2. da je Peruško večeras izjavio da se o modelu naplate može razgovarati

mišljenja sam da je nekakav sporazum između vjerovnika i manjinskih dioničara do 10. 7. ipak moguć!

Znaš li ti koliki je pravni put između deklarativno izjavljenog pristupanja jamstvu i dobivanja ovršne isprave na temelju koje se može ovršiti nečiji račun?
Šta su mogli imatelji jamstva 10.04.2017. godine učiniti s tim tzv DOSPJELIM jamstvima – NIŠTA!
Osim toga Todorić je bio ugovorio REPROGRAM s većinom banaka – jesi li i ta jamstva dospjela 10.04.2017. godine?
Pa ako gldaš realno jedini zaključak je da su jamstva dospjela 10.04. 2017. zbog donošenja Lexa.
I zakon je primjenjen na operativne kompanije iako su bile vrlo solventne.
Pa jesu li operativne kompanije postale insolventne prije ili poslije donošenja Lexa u zbog lexa?
Kako su bilei insolventne ako to nisu bile po financijskim izvješćima?

Jamstav su dospjela – to je deklaratorna izjava koja na sudu ne drži vodu – to trebaš DOKAZATI!
Je li tko od tih držatelja jamstava dokazao na sudu – NIJE i niti hoće!
[/quote]

Bravo Sava. Ovo je bit.
Jamstva je sud poslao u parnice i koliko je meni poznato parnice nisu pravomoćno završile. Kako će sud onda potvrditi nagodbu?
[/quote]
Jamstva su dospjela stupanjem na snagu “Lex Agrokor” i o nezakonitosti jamstava sada je bespredmetno “pametovati”!
Sud ce bez problema potvrditi nagodbu ako se vjerovnici dogovore i izglasaju nagodbu sukladno Zakonu!Samo pratite .Sada ce se prijedlog nagodbe podijeliti vjerovnicima da se upoznaju i usuglase sa tekstom,a tada ce se organizirati glasanje o istoj i ako dobije dovoljnu vecinu,ista sa potpisima vjerovnika poslat ce se sudu na potvrdu.I to je to.Bitno je sto prihvaca vecina,a veliki vjerovnici su se ocito,vec usuglasili.



Po trenutnom JEDINO MALI DIONICARI GUBE SVE!

a najgore je što ama baš nikoga nije briga za to!
[/quote]

Nema tu brige, jste svi naivni i ne razumijete. Dioničari su u istom položaju, imali ste prilike prodati na vrijeme, prije godinu dana sam pisao da će se javiti ovakvi postovi. Zakon je jasan i jednak za sve.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nema tu brige, jste svi naivni i ne razumijete. Dioničari su u istom položaju, imali ste prilike prodati na vrijeme, prije godinu dana sam pisao da će se javiti ovakvi postovi. Zakon je jasan i jednak za sve.

lp

Ovo je tipični način mišljenja jednog bankara.
Na takav stav i ljude koji ga iznose se ne treba ljutiti.
Treba ga naprosto pobiti na sudu.

La vita e bella!

New Report

Close