Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

očuvanje vlasništva manjinskih dioničara je moguće jedino i isključivo na samo dva naćina…
prvi, da sudjeluju u postupku nagodbe gdije će zastupati svoje interese
drugi, da izvršni direktori ne upišu jamstva po nalogu peruška i time priznaju ista kao svoj dug nego da traže reviziju i obrane se putem suda

što se prvoga tiće, eto, jućer je peruško izjavio tj. pere se, da se niti jedan manjinski dioničar nije niti na koji naćin prijavio svoje potraživanje i da stoga niti nisu uključeni u postupak a drugo je još uvijek, bar malo izgledno ako udruga manjinskih nastupi agresivnije

inaće, nemojte podcjenjivati zločinačke umove, ne plaćaju se savjetnici toliko para da bi išta prepustili slućaju ili kakvoj utužbi koja bi pomrsila interese vjerovnika, ovo po prijedlogu nagodbe više nije stečajni nego likvidacijski postupak a u likvidacijskom vrijede sasvim druga pravila

isključivo jedini način je uključiti se bilo kako u postupak, pa i postaviti šator na ul.marjana čavića inaće ode sve za 3mj u mp4

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Ako na trenutak ostavimo po strani emocije, i u obzir uzmemo dvije informacije:

1. da niti udruga ne dovodi u pitanje činjenicu da su jamstva dospjela, ali da postoje ograničenja u njihovoj naplati po kompanijama jamcima (do razine iskazane dobiti i ostvarene protučinidbe) i

2. da je Peruško večeras izjavio da se o modelu naplate može razgovarati

mišljenja sam da je nekakav sporazum između vjerovnika i manjinskih dioničara do 10. 7. ipak moguć!

Znaš li ti koliki je pravni put između deklarativno izjavljenog pristupanja jamstvu i dobivanja ovršne isprave na temelju koje se može ovršiti nečiji račun?
Šta su mogli imatelji jamstva 10.04.2017. godine učiniti s tim tzv DOSPJELIM jamstvima – NIŠTA!
Osim toga Todorić je bio ugovorio REPROGRAM s većinom banaka – jesi li i ta jamstva dospjela 10.04.2017. godine?
Pa ako gldaš realno jedini zaključak je da su jamstva dospjela 10.04. 2017. zbog donošenja Lexa.
I zakon je primjenjen na operativne kompanije iako su bile vrlo solventne.
Pa jesu li operativne kompanije postale insolventne prije ili poslije donošenja Lexa u zbog lexa?
Kako su bilei insolventne ako to nisu bile po financijskim izvješćima?

Jamstav su dospjela – to je deklaratorna izjava koja na sudu ne drži vodu – to trebaš DOKAZATI!
Je li tko od tih držatelja jamstava dokazao na sudu – NIJE i niti hoće!
[/quote]

Bravo Sava. Ovo je bit.
Jamstva je sud poslao u parnice i koliko je meni poznato parnice nisu pravomoćno završile. Kako će sud onda potvrditi nagodbu?


Sava, a koju su samo arbitrarnost pokazali pri procjeni vrijednosti kompanija. Da se smrzneš!

To što su oni objavili procjenjene vrijednosti mogu i ja, ti i bilo tko učiniti!
Na internet M&A za 2017. godinu i uzmeš prosjek ili od – do…….
To ti ispada od 1 do 1,4 prometa ili 10 do 14 EBITDA.
Samo evo mi to radimo besplatno a oni mlate stotine milijuna kuna.

Ja takve ljud ne cijenim nimalo, dapače gade mi se……..
Ali kao što si primjetio čvrsto stojim na poštivanju zakonitosti postupka.
Ako sam pogriješio neka voda nosi, ali biti suučenik nekome to bi bilo kao da sam kao i oni.


očuvanje vlasništva manjinskih dioničara je moguće jedino i isključivo na samo dva naćina…
prvi, da sudjeluju u postupku nagodbe gdije će zastupati svoje interese
drugi, da izvršni direktori ne upišu jamstva po nalogu peruška i time priznaju ista kao svoj dug nego da traže reviziju i obrane se putem suda

što se prvoga tiće, eto, jućer je peruško izjavio tj. pere se, da se niti jedan manjinski dioničar nije niti na koji naćin prijavio svoje potraživanje i da stoga niti nisu uključeni u postupak a drugo je još uvijek, bar malo izgledno ako udruga manjinskih nastupi agresivnije

inaće, nemojte podcjenjivati zločinačke umove, ne plaćaju se savjetnici toliko para da bi išta prepustili slućaju ili kakvoj utužbi koja bi pomrsila interese vjerovnika, ovo po prijedlogu nagodbe više nije stečajni nego likvidacijski postupak a u likvidacijskom vrijede sasvim druga pravila

isključivo jedini način je uključiti se bilo kako u postupak, pa i postaviti šator na ul.marjana čavića inaće ode sve za 3mj u mp4

Agram invest, agrolaguna..su manjinski dioničaru koji su i poslali jamstva u parnice




Jamstva su ograničena do visine dobiti a ne kapitala.

Kolega i tebe isto pitam: koji je to točno članak zakona u kojem to tako piše?
[/quote]

Za članak Ztd nisam provjeravao, ali mogu te uputiti na stručno mišljenje instituta Maribor koje imaš na stranici manjinskih dionicara ka agrokor od 06.04. Gleda se i sudska praksa a ne samo zakonski clanci..ovo nije solidarno jamstvo iz Zakona o obveznim odnosima
[/quote]

Mišljenje instituta Maribor nije bitno u ovoj priči jer oni mogu govoriti samo s aspekta slovenskog pravnog sustava, a ne hrvatskog. Zato je izuzetno bitno piše li to negdje u hrvatskom Zakonu o trgovačkim društvima ili ne piše jer sudska praksa mora se i može temeljiti jedino na konkretnom zakonu i konkretnim člancima.

Ignore: KressoM, delux





Jamstva su ograničena do visine dobiti a ne kapitala.

Kolega i tebe isto pitam: koji je to točno članak zakona u kojem to tako piše?
[/quote]

Za članak Ztd nisam provjeravao, ali mogu te uputiti na stručno mišljenje instituta Maribor koje imaš na stranici manjinskih dionicara ka agrokor od 06.04. Gleda se i sudska praksa a ne samo zakonski clanci..ovo nije solidarno jamstvo iz Zakona o obveznim odnosima
[/quote]

Mišljenje instituta Maribor nije bitno u ovoj priči jer oni mogu govoriti samo s aspekta slovenskog pravnog sustava, a ne hrvatskog. Zato je izuzetno bitno piše li to negdje u hrvatskom Zakonu o trgovačkim društvima ili ne piše jer sudska praksa mora se i može temeljiti jedino na konkretnom zakonu i konkretnim člancima.
[/quote]

Slovenski pravni sustav je vrlo sličan našem kao i austrijskom..mnogi naši zakoni su se prepisivali iz austrije, tako da je sudska praksa jako bitna stvar.

Već mi je zlo od svega ovoga, jel ima par ljudi ovdje, koji su za neku kavu da se dogovorimo za konkretne poteze…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Nakon Leda i Zvijezde, jos jedno solventno drustvo (Belje) ostaje bez clana nadzornog odbora: http://zse.hr/default.aspx?id=82509

Kaze gospodja Bogdanic bolje inozemstvo nego Remetinec. Bravo Zaklina Marta!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Agram invest, agrolaguna..su manjinski dioničaru koji su i poslali jamstva u parnice

Ne samo to – ako se dobro sjećam Uprava belja je imala obvezu podići kaznene prijave protiv povjerenika, Knighthead, Agrokor…..i još nekih?
Šta radi sudstvo, dokle je došlo po tim pitanjima?

Još na Divljem Zapadu uspješnost pljačke ovisila je uvelike o brzini – čini mi se da je postupanje po Lex upravo zbog toga ubrzani proces od 12 do 15 mjeseci!

Kad brod tone štakori bježe, stara je poslovica. Samo po ovim ostavkama i prebjezima jasno je koliko je sve po zakonu.

Nemojte gubiti strpljenje,najbolja opcija na kraju će biti zajednička tužba preko udruge ali treba biti JAKO strpljiv




Rezime:

1) savjetnici i konzultanti brutalno zaradili
2) Rusi i Amerikanci za bagatelu preuzeli Agrokor bez dugova uvećan za 40%, tj. vlasništvo malih dioničara, dakle za 1.5 mlrd eura Rusi imaju skoro pola Agrokora uvećanog za 40% bez dugova
3) sve seli u Nizozemski, burza gubi sve tvrtke kćeri
4) mali dioničari opelješeni, unatoč nevalidnim jamstvima

Ovo je tipična Hrvatska priča nažalost. Za pogodovanje strancima netko je dobio zub, i to je to. A stranci dobili vodu, sladolede, ulja, poljoprivredu. Mi kao država ništa nemamo.

A Super Agrokor, nikad veći, je stvoren.


meni se čini da je 1,5 milijardi eura za 40% cijelog Agrokora fantastična cijena. Da je Ivek mogao dobiti tu cijenu u veljači 2017. prodao bi i Agrokor i djecu s njim u paketu i crnom ciganu. Daj molim te cca. 4 milijarde eura za cijeli Agrokor, toliko ne bi vrijedio da je pic-pic posložena kompanija s povratom većim od 8%.

[/quote]

Ne laprdaj. Samo za Jamnicu su navodno nudili coca cola više od 500mil eura..pa za koliko ono novaca je agrokor kupio mercaror?
[/quote]

Pa to ti i je to, 0,5 mlrd Jamnica, 0,8 mlrd Ledo, 0,5 mlrd Mercator, 0,5 mlrd Konzum i Tisak, Zvijezda, Belje, Vupik do 1 mlrd, a ostalo ne vrijedi ništa (Adriatica, Plakati, marketing, građevina i sl)

New Report

Close