Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Žalosno je da mirovinski fondovi ovdje se uopće ne oglašavaju i ne bore se za svoju imovinu. No što očekivati od njih kada su njihovi upravitelji banke koje su istovremeno vjerovnici Agrokora. Svaka kuna koja ostane dioničarima društava iz Agrokor grupe znači manje novaca vjerovnicima.
zato treba promijeniti ovu nakaradu od mirovinskog sustava gdje mirovinski fondovi mogu služiti bankama za saniranje štete.

Našu imovinu kojom oni samo upravljaju. I ako uđu u verbalni ili pravni okršaj moraju se boriti sa “svojima” znači sa financijskom industrijom a vrana vrani ne kopa oči. Sve to treba rastjerat i potpuno nove ljude dovest

I ja sam se uclanio u udrugu , jer Purko ima mešetarenje u malom prstu i pomoci ce svima jer i njemu treba mali dionicar da moze vrsiti pritisak s što vecin %!
Učlanite se i vi koji jos niste


ako čovjek potpišr da banka pčlijeni cijelu plaću, to ipka ne brijedi – zakon ne dopušta. isto tako, može dirktor što hoće potpisati, ali rh zakon zabranjuje jamstva iznad primljene protučinidbe.

tebi i dalje ništa nije jasno, stvaraš totalno krive zaključke!
poanta je da ako si potpisao da ti banka može plijeniti cijelu plaću, to jest nezakonito, ali ne u smislu da ti banka zbog toga ne može ništa plijeniti, nego da ti može zaplijeniti samo do zakonom dopuštenog iznosa! isto je i sa jamstvima- ako je kapital firme 1 milijarda, a NO je potpisao za npr. 2 milijarde, jasno da ti neće plijeniti 2 milijarde nego do zakonskog maksimuma od 1 milijarde, a ostatak otpada po sili zakona! druga stvar je ako je bilo više kreidta i više jamstava pa se onda po svakom kreditu/jamstvu može teretiti za tu milijardu kuna, a naplatit će se naravno samo jedan.
ono što je bitno: nisu jamstva nezakonita samo zbog toga ako su iznad kapitala tvrtke jer će prisilna naplata po zakonu biti moguća samo do visine kapitala tvrtke, a ostatak propada!


Sve je jasno, nije bilo protucinidbe: https://beta.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1037471

Direktori nikako ne smiju bilancirat jamstva ako sami ne zele biti insolventni i kazneno odgovarat…

Da li će direktori bilancirati jamstva ili neće bilancirati jamstva, će u krajnjem slučaju za njih biti nebitno. To što netko hoće ili neće bilancirati ne znači da jamstva nisu izdana kakva jesu izdana. Da li su naplativa u punom iznosu ili samo do visine neke kategorije ne mijenja ništa na materijalnoj činjenici da su ona izdana.

Bilo bi vrlo jednostavno reći “ja to neću knjižiti, pa problem ne postoji”.

@amarananab

tvrtke postoje još uvijek, a posebno su postojali 2017. godine. Tako da, FI u svakome slučaju moraju objaviti, na kraju krajeva ona će biti jedna od podloga nagodbe.


Sve je jasno, nije bilo protucinidbe: https://beta.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1037471

Direktori nikako ne smiju bilancirat jamstva ako sami ne zele biti insolventni i kazneno odgovarat…

Što su jutros Peruškovi lupači minusa aktivni, podijeliš link, natrpaju te minusima.


Sve je jasno, nije bilo protucinidbe: https://beta.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1037471

Direktori nikako ne smiju bilancirat jamstva ako sami ne zele biti insolventni i kazneno odgovarat…


Zapravo smiju samo nemaju dovoljno “hrabrosti”…
😀

Oni koji su krojili, vec su digli sidro.
Da su direktori pametni dignut će sidro također jer mu je bolje naći drugi posao i mirno spavat, a onak koji potpise imat će noćne more, zbog koga, Peruska.
Ja da sam direktor također bi mu se zahvalio na suradnji i dao sam sebi otkaz.
A sa ovim postupkom navuci ce samo gnjev 17 000 + tko zna koliko neposlusnih kupaca.

O tom njegovom uspjehu ce i nasi unuci pricati

mislim da se svi koji žele trgovati n aburzi trebaju učlaniti – ili je ovo burza ili je ovo svinjac, ili vrijede zakoni ili ne vrijede.

od strih članva, zna li tko- na koji račun se moze uplatiti donacija.znam da piše besplatno, ali tko nije spreman barem 100 kuna dati, taj nije ozbiljan, riječi su besplatne, novac nije

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Osobno sam sam spreman s 10 000 eura sudjelovati u zajedničkoj tužbi. Ako svi daju 5% toga dat ćemo upravi i državi užitak gostovanja na sudovima.

I Udruga mi zadnjih dana ide na živce, IU i PwC igraju prljavo, zašto i Udruga ne krene udarati prema IU ili prema ekipi u PwC-u… Očito je da Peruško nastavlja Ramljakovim stopama…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close