Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kreditori nemaju nikakvu imovinu u Ledu i drugima.
Imaju u Agrokoru.
Dobavljacima novce trebaju vratiti oni koji su duzni. I oni nemaju imovinu


Kreditori nemaju nikakvu imovinu u Ledu i drugima.
Imaju u Agrokoru.
Dobavljacima novce trebaju vratiti oni koji su duzni. I oni nemaju imovinu

Kreditori imaju zalozna prava,hipoteke i solidarna jamstva u “Ledu i drugima”,a to je imovina.
Ne znam da li pstoji i jedan stroj,zgrada ili zemljiste u vlasnistvu tvrki-kceri koji nisu zalozeni za dug.Ono sto je preostalo se zalozilo u zadnjem roll-up ugovoru.


Kako izgleda model u kojem bi mali dioničari ostali suvlasnici ? Na kojeg kreditora i/ili dobavljača računate da će se odreći svoje imovine u korist postojećih dioničara ? Ajde barem jedan, jedno ime.

Djed Mraz!

Aha po modelu recimo velim ženi od sutra ovako: Moji novci su samo moji, ali tvoji su i moji i tvoji, dok su dugovi (ovdje jamstva) samo tvoji. Svi su mislili da jamstva nikada neće doći na naplatu, ali došla su nažalost. Mirovinski fondov i mali dioničari nikada nisu problematizirali jamstva, trebali su to rasčistiti ali nisu nažalost. Sada bi htjeli sa ovim iskustvom ali nisu u poziciji više. Obzirom da nema niti jednog tko će se odreći svoga stvar je jasna! Zašto ne postavljate stvari da nije bilo u redu da ranije uprave Leda Jamnice i dr. potpisuju jamstva nego se sada pravite kao da to ne vrijedi jer je iznad vrijednosti kapitala pojedinačno. Onaj sa pravom prvenstva bira što želi uzeti i ono što je nevjerojtno loše sa utječe i po kojoj cijeni. To je tako, naknadna pamet tu kao i obično ne vrijedi ništa. Ovdje će izmjenama lexa sve biti pokriveno do finala priče. Gadno ali istinito.


Aha po modelu recimo velim ženi od sutra ovako: Moji novci su samo moji, ali tvoji su i moji i tvoji, dok su dugovi (ovdje jamstva) samo tvoji. Svi su mislili da jamstva nikada neće doći na naplatu, ali došla su nažalost. Mirovinski fondov i mali dioničari nikada nisu problematizirali jamstva, trebali su to rasčistiti ali nisu nažalost. Sada bi htjeli sa ovim iskustvom ali nisu u poziciji više. Obzirom da nema niti jednog tko će se odreći svoga stvar je jasna! Zašto ne postavljate stvari da nije bilo u redu da ranije uprave Leda Jamnice i dr. potpisuju jamstva nego se sada pravite kao da to ne vrijedi jer je iznad vrijednosti kapitala pojedinačno. Onaj sa pravom prvenstva bira što želi uzeti i ono što je nevjerojtno loše sa utječe i po kojoj cijeni. To je tako, naknadna pamet tu kao i obično ne vrijedi ništa. Ovdje će izmjenama lexa sve biti pokriveno do finala priče. Gadno ali istinito.

Naknadnu pamet prodajes ti.
Ulagali smo u “sistemski vazne tvrtke” i to valjda nesto znaci.
Kreditori koji su davali novce Agrokoru koji je u banani moraju snositi vecu stetu od dionicara.
Ne obrnuto!


Aha po modelu recimo velim ženi od sutra ovako: Moji novci su samo moji, ali tvoji su i moji i tvoji, dok su dugovi (ovdje jamstva) samo tvoji. Svi su mislili da jamstva nikada neće doći na naplatu, ali došla su nažalost. Mirovinski fondov i mali dioničari nikada nisu problematizirali jamstva, trebali su to rasčistiti ali nisu nažalost. Sada bi htjeli sa ovim iskustvom ali nisu u poziciji više. Obzirom da nema niti jednog tko će se odreći svoga stvar je jasna! Zašto ne postavljate stvari da nije bilo u redu da ranije uprave Leda Jamnice i dr. potpisuju jamstva nego se sada pravite kao da to ne vrijedi jer je iznad vrijednosti kapitala pojedinačno. Onaj sa pravom prvenstva bira što želi uzeti i ono što je nevjerojtno loše sa utječe i po kojoj cijeni. To je tako, naknadna pamet tu kao i obično ne vrijedi ništa. Ovdje će izmjenama lexa sve biti pokriveno do finala priče. Gadno ali istinito.

Ova usporedba sa zenom ti je totalni smijeh.
Moji novci nisu nikada bili moji jer ih je zena koristila po potrebi.
Vecinu svojih novaca je trosila na sminke i torbice, dok je moje koristila za kupnju novog garderobnog ormara.

Zitnjak i Tisak su djelovi koncerna

Lijepo rečeno. I u tom smjeru ide i kritika ovom modelu koji je predstavio Ramljak.

Žitnjak je dio koncerna i mora biti “ubijen” iako prije roll upa nije imao apsolutno nikakvih problema s likvidnošću, a još manje solventošću. Primjetio bih da je su npr Sarajevski kiseljak ili Dijamant dio koncerna pa neće biti “ubijeni”, niti će postojeći dioničari ostat bez svog vlasništva.

Znači teza o dijelu koncerna što odmah znači smrt vlasnicima kapitala jednostavno nije točna. Nasilnim guranjem u roll up zdrav organizam se hoće uništiti, a imamo primjere da to uopće ne vrijedi za firme iz sustava Agrokora van Hrvatske.

Drugo, Belje, jamstva nisu bila poznata do 09.06.2016.

Treće, kad bi sudovi kojim slucajem i prihvatili jamstva bez protucinidbe i bez odluke skupstine u ovisnim drustvima, to bi bio presedan na svjetskom nivou. Za podsjetnik, jamstva su poslana u parnice i to je bitan dio eventualne nagodbe.

Četvrto, Ledo nema dovoljno ljudi u nadzornom odboru za odluke i eventualno kriminalno bilanciranje jamstava bez protučinidbe. Novi ljudi mogu uci u nadzorni samo preko glavne skupstine, a u njoj Agrokor nema vecinu.

Sve ovo ukazuje da nagodbu jednostavno neće biti moguće donesti, a da ne otvori ogromne repove u budućnosti. I to bliskoj.

Dioničari u solventim kompanijama (Ledo, Jamnica, Belje, Zvijezda…) jednostavno ne mogu biti izbačeni iz priče, bez obzira na sve pokušaje.

Vjerovnici bi trebali biti ti koji će pružit ruku malim dioničarima i naći donekle prihvatljivo riješenje za sve.

Damir Novotny, Andrej Grubišić, Goranko Fižulić, Mihaela Grubišić Šeba, Vilim Gorenc, Jakša Barbić, Matija Brlošić, Institut za gospodarsko pravo u Mariboru, Vrhovni sud Republike Slovenije, Vrhovni sud Austrije rekli su puno toga. Jel moguće da su svi oni u krivu?

Zaplet tek počinje…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Kolege mali dioničari, nemojte se trudit objašnjavat bilo šta ovim jalnušima. Sudovi će donijet konačan pravorijek, a koji mora biti usklađen sa sudskom praksom iz razvijenijih država u sličnim predmetima. Ništa više od ovoga. Razumijem konstruktivnu kritiku, ali tvrditi nešto bez iskustva i prakse u ovakvim sudskim postupcima, stvarno ne razumijem? Ako nemate dionice ovisnih društava ka agrokor, šta vas svrbi šta pišu mali dioničari 🙂 pa vi ste ionako u pravu 😉


Zitnjak i Tisak su djelovi koncerna

Lijepo rečeno. I u tom smjeru ide i kritika ovom modelu koji je predstavio Ramljak.

Žitnjak je dio koncerna i mora biti "ubijen" iako prije roll upa nije imao apsolutno nikakvih problema s likvidnošću, a još manje solventošću. Primjetio bih da je su npr Sarajevski kiseljak ili Dijamant dio koncerna pa neće biti "ubijeni", niti će postojeći dioničari ostat bez svog vlasništva.

Znači teza o dijelu koncerna što odmah znači smrt vlasnicima kapitala jednostavno nije točna. Nasilnim guranjem u roll up zdrav organizam se hoće uništiti, a imamo primjere da to uopće ne vrijedi za firme iz sustava Agrokora van Hrvatske.

Drugo, Belje, jamstva nisu bila poznata do 09.06.2016.

Treće, kad bi sudovi kojim slucajem i prihvatili jamstva bez protucinidbe i bez odluke skupstine u ovisnim drustvima, to bi bio presedan na svjetskom nivou. Za podsjetnik, jamstva su poslana u parnice i to je bitan dio eventualne nagodbe.

Četvrto, Ledo nema dovoljno ljudi u nadzornom odboru za odluke i eventualno kriminalno bilanciranje jamstava bez protučinidbe. Novi ljudi mogu uci u nadzorni samo preko glavne skupstine, a u njoj Agrokor nema vecinu.

Sve ovo ukazuje da nagodbu jednostavno neće biti moguće donesti, a da ne otvori ogromne repove u budućnosti. I to bliskoj.

Dioničari u solventim kompanijama (Ledo, Jamnica, Belje, Zvijezda…) jednostavno ne mogu biti izbačeni iz priče, bez obzira na sve pokušaje.

Vjerovnici bi trebali biti ti koji će pružit ruku malim dioničarima i naći donekle prihvatljivo riješenje za sve.

Damir Novotny, Andrej Grubišić, Goranko Fižulić, Mihaela Grubišić Šeba, Vilim Gorenc, Jakša Barbić, Matija Brlošić, Institut za gospodarsko pravo u Mariboru, Vrhovni sud Republike Slovenije, Vrhovni sud Austrije rekli su puno toga. Jel moguće da su svi oni u krivu?

Zaplet tek počinje…
[/quote]
…a bit će vatrometa…

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!


Zitnjak i Tisak su djelovi koncerna .Njihova jamstva su vjerovatno bila uvjet za roll-up.
Slazem se da nije bas najbolja ideja i ta drustva opteretiti velikim jamstvima …

To što su dijelovi koncerna nema apsolutno nikakve veze i zakon je ovdje jasan. To što se ad hoc donio zakon koji je u očitoj suprotnosti sa svim ostalim zakonskim propisima, a koji dopušta povjereniku da radi što hoće je nešto posve drugo. Svi se slažemo da je Agrokor bila tvrtka praktički u stečaju. Dati jamstvo preko visine kapitala toj tvrtki uz već poznate sve činjenice i o tome obavijestiti nakon x mjeseci tek nakon upita na GS je u koliziji ne samo sa zakonom nego i zdravom logikom. Otvaranje takve pandorine kutije mi je nemoguće zamisliti. Pri odlučivanju o ustavnosti lex-a u tom pogledu ili u daljnjim sudskim postupcima tako nešto jednostavno ne može proći. Ne mogu tvrditi sa sigurnošću ali mislim da će se kod tih društava priča rasplesti puno drugačije te da mali dioničari neće biti nagodbom samo tako razvlašteni. Kod ostalih društava je smjer puno jasniji i vjerojatno će se ići u razvlaštenje malih dioničara no što će se kasnije događati je puno teže predvidjeti. Mudar budući vlasnik zrcalnih društava bi trebao pokušati uključiti male dioničare i postići dogovor te se osigurati od budućih tužbi i omogućiti normalno funkcioniranje novih društava. Poslovanje novih društava uz rezervacije u bilancama po sudskim postupcima će biti nemoguće. Nažalost “korisni idi0ti” prilikom izglasavanja lex-a o tome uopće nisu imali pojma niti im je to bilo bitno.

Jordan, Zvrc, Ivan1902i još nekolicina

primjećujete li kako vrijeme ide da se i atmosfera na ovom topicu mijenja?
Donedavno sam bio praktički sam u borbi sa vjetrenjačama (dobro, nisam, ali me prao takakv feeling!)
Nasukali su se ovi što su nam namjenili nulovanje.

Imati će oni još jedan udar samopouzdanja i pripadajuće prepotencije, a to je vrlo izvjesno donošenje bilo kakve nagodbe.

A što će onda?
Znam, što će onda.
Prijeći u pobjednički tabor i vikati na sva zvona da su od uvjek govorili da da je ovakav model nepošten i da su zapravo oduvijek bili na strani malih dioničra. Ali su im samo, dobronamjerno, ukazivali na rizike.

Presmiješno!

Pravnim laicima, pa čak i pravnicima, morati dokazivati što znači proboj pravne osobnosti, što znači ograničenja jamstava, što znači eklatantno kršenje vlasničkih prava, što znači odgovornost uprave i što znači uvođenje nesigurnosti za pravni sustav mi se činilo kao sasvim nepotrebna stvar. Čak i u Hrvatskoj.
Ali izgleda da nije tako i upravo na tu kartu su igrali ovi nasukani.
Samo izgleda da još nisu svjesni da su se nasukali.

Već znam, biti će im neugodno.
Ali sami su odabrali koju će stranu zastupati.

Želim vam ugodni petak i lijepo provedeni vikend.
Biti će dobro vrijeme.
Ja odoh u planine.

La vita e bella!

Ako jos niste, obavezno se uclanite u udrugu manjinskih dionicara koncerna Agrokor. Besplatno je i moze se preko interneta.

Evo i link: https://www.dionicari-agrokora.hr/

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close