Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Volio bih znati zasto nas vlada ne zeli, kao da smo tifusari ili gubavci, da ne kazem nesto gore.
Vidim da se stavu vlade prikljucio i SDP (Jelušić i ex Jurčić)

Argument: nema za sve, izgleda mi bez veze, ako se vjeruje u biznis.


Volio bih znati zasto nas vlada ne zeli, kao da smo tifusari ili gubavci, da ne kazem nesto gore.
Vidim da se stavu vlade prikljucio i SDP (Jelušić i ex Jurčić)

Argument: nema za sve, izgleda mi bez veze, ako se vjeruje u biznis.

Hehe, pa razmisli koji političari su donijeli i poduprijeli Lex Agrokor, tko dobiva zub, a tko isti zub daje, i odgovorit ćeš si na pitanje.

Otisli su svi koji su pametni i ne zele prihvatit odgovornost, a prihvatit će odgovornost manje pametni koji će izjavit da nisu bili svjesni kompleksne situacije i da nisu znali sto potpisuju.

Nagodba kako je predlozena zakonski ne drzi vodu, po svemi sudeci.
Direktori koji ce to potpisati ce naknadno morati u zatvor i ostati bez icega. Nema druge.
S tim da uopce ne sumnjam da ce radi politickih interesa to sad biti progurano i kroz vijece vjerovnika i kroz sud i kroz s.pak ako treba.
A kasnije ce biti kako vec mora biti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A kad je netko kod nas išo u zatvor?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Direktori mogu potpisati ako prođe na NO.
Ledo po Statutu treba ruke 2/3 clanova NO a trenuto su u NO samo 4 clana.
Dakle nema potreban broj ruku u NO

Ledo nema dovoljno u nadzornom za odluke. Novi ljudi mogu uci u nadzorni samo preko glavne skupstine, a u njoj Agrokor nema vecinu.

Kad bi sudovi kojim slucajem i prihvatili jamstva bez protucinidbe i bez odluke skupstine u ovisnim drustvima, to bi znacilo gasenje trzista kapitala i raspad ekonomije. Svako ovisno drustvo tako bi moglo biti unisteno i ugaseno, a burza nam vise ne bi trebala. Evo nekih kandidata za gasenje (ovisna drustva na burzi):

ERNT, ZABA, PBZ, HT, INA…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

A o čemu bi to trebala odlučivati glavna skupština društva koje je dalo zeleno svjetlo uvođenju izvanredne uprave?!

Mislim da ste postali neurotični i da pišete gluposti.

Sisoje, ne baljezgaj nego prouči što je zadatak izvaredne uprave i povjerenika propisan Lex Agrokorom.

La vita e bella!


Nagodba kako je predlozena zakonski ne drzi vodu, po svemi sudeci.
Direktori koji ce to potpisati ce naknadno morati u zatvor i ostati bez icega. Nema druge.
S tim da uopce ne sumnjam da ce radi politickih interesa to sad biti progurano i kroz vijece vjerovnika i kroz sud i kroz s.pak ako treba.
A kasnije ce biti kako vec mora biti.

Serislav, zakon si!

Nadam se da su uprave ovog svijesne: https://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/akademik-j-barbic-215-tribina-pravnog-fakulteta-sveucilista-u-zagrebu-i-kluba-pravnika-grada-zagreba-odgovornost-clanova-uprave-za-stetu-ucinjenu-drustvu-kapitala/

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Nadam se da su uprave ovog svijesne: https://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/akademik-j-barbic-215-tribina-pravnog-fakulteta-sveucilista-u-zagrebu-i-kluba-pravnika-grada-zagreba-odgovornost-clanova-uprave-za-stetu-ucinjenu-drustvu-kapitala/

I taj akadenik je učinio puno štete hrvatskoj privredi.

New Report

Close