Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Posejdon

Ja sam strpljiv. I koliko imam vremena, argumentiram. Sa primjerom, linkom, nečime. To što se nekome ne sviđa prognoza iskoda, njegov problem.

Pa tako, ako čovjek iz prethodne diskusije baš ne želi naučiti razliku između likvidnosti i solventnosti, ako želi i dalje misliti da se u stečaj ulazi zbog nelikdivnosti, ako i dalje želi misliti da insolvencijski postupak nije isto što i stečajni postupak, i mislim da će se ti pojmovi nekim čudom zato jer je nekoga stavio na ignore pretvoriti upravo u ono što on misli da jesu, a što ja tu mogu. Ja sam mu dobronamjerno objasnio, on eto i dalje misli da to nije tako, i to je to.

Isto je vrijedilo i za vrijeme kada se trgovalo. Netko je možda mislio “a vidi kako je taj forumaš sava pametan, pa taj rastura pravo, gle kako samo barata terminologijom, pa ima tu nešto, idem ja kupiti”, i eto kupio nešto. Sada ima nešto. Netko je možda pročitao nekog drugog, koji baš ne misli tako. I nije kupio. I hej, to je to.

I možda usput naučio da kada je mali dioničar nije vjerovnik, di ćeš bolje.

Sve je ostalo zapisano, tko je što kako i kada prognozirao, i tako je na kraju bio uspješan u prognozi ili ne.


A zbog tvoje rečenice, cit: "Ti jednostavno nisi sposoban shvatiti ono što piše."

od sada si i ti u grupi ignoriranih.

Tako se možeš razgovarati samo sa onima koji ti dozvole.

Ja ne.

Pa kad nisi. Ja sam samo direktan. Tako je najbolje. Pa nisi mi dijete da bi ti tepao

Možda se nagodba ne potpiše ako nekoga stavite na ignore. A možda i dobijete puni iznos po cijenama iz 2007. godine ako nekoga stavite na ignore. I ako ne budete čitali drugačija mišljenja od vašeg.

Sretno 🙂

Grga moj,

imam ja dosta dobar želudac, ali brate moj, što je previše, previše je.
Život je prekratak da bi se kroz svakodnevne bezobrazne i maliciozne postove probijao do onih napisanih od vrijednih i marljivih ljudi.

Samo, dugo mi je trebalo da to svatim.

Bolje ikada, nego nikada.

La vita e bella!


Najjače mi je kako se u vladi hvale sa svojom intervencijom u Agrokor a prešućuju da su ga sami izgradili.
Agrokor je fijasko bez obzira da li će biti postignuta nagodba ili neće. Čak bih se usudio reći da je veći fijasko ako se postigne jer onda sve ide u ruke Amera i Rusa – fifti – fifti. Ode onda sva buduća dobit vani a gubitci sasdašnji i budući ostaju u HR. Kako gubici mirovinskih fondova, isto tako malih i velikih starih dioničara. Ode voda i hrana u ruke kolonizatora, odnosno u ruke pametnijih. Što bi narod rekao: "Ošle pare u pametnije ruke!"

Apsolutna istina !
S tim da je agrokor uzimanjem kredita koji s nisu vracali od todorića i klike zapravo prodan. Novci nisu nestali koje su uzeli u kreditima. Eno ih u engleskoj, beču itd.
Ovdje su pušioničari Hrvati : mali dioničari i umirovljenici. Ali oravi mali dioničari. I svi sadasnji i buduci penziči.
Klika sa todoricem + rusi i ameri su dobitnici.

Status Quo: Roll Over Lay Down


150 dana ako je unutar ugovora, bez kašnjenja, ok, mada ne vjerujem u tu priču.
Vani nema neplaćanja. Ako je neplaćanje ide prisilna naplata, ako nema para onda stečaj.
Ni na koji način se ovo ne može izrelativizirati.

Globalizacija je proces koji konstantno radi pritisak na cijenu prema dolje. U svim mogućim relacijama trgovine,proizvodnje,usluga..a ta priča ima ( ili nema ??) kraj.
Ovaj drugi dio neću niti komentirati, jer bilo gdje u svijet ako nešto prisilno naplatite nema više posla sa takvima…



Najjače mi je kako se u vladi hvale sa svojom intervencijom u Agrokor a prešućuju da su ga sami izgradili.
Agrokor je fijasko bez obzira da li će biti postignuta nagodba ili neće. Čak bih se usudio reći da je veći fijasko ako se postigne jer onda sve ide u ruke Amera i Rusa – fifti – fifti. Ode onda sva buduća dobit vani a gubitci sasdašnji i budući ostaju u HR. Kako gubici mirovinskih fondova, isto tako malih i velikih starih dioničara. Ode voda i hrana u ruke kolonizatora, odnosno u ruke pametnijih. Što bi narod rekao: "Ošle pare u pametnije ruke!"

Apsolutna istina !
S tim da je agrokor uzimanjem kredita koji s nisu vracali od todorića i klike zapravo prodan. Novci nisu nestali koje su uzeli u kreditima. Eno ih u engleskoj, beču itd.
Ovdje su pušioničari Hrvati : mali dioničari i umirovljenici. Ali oravi mali dioničari. I svi sadasnji i buduci penziči.
Klika sa todoricem + rusi i ameri su dobitnici.
[/quote]

Izgleda da ima netko tko nije pushioničar, piše u Jutarnjem, malo prije vidio, da će se razlučni vjerovnici naplatiti 100 %.
To vam je vaš dragi Adris u toj grupi, je li moguće da će se naplatiti 100 % u dionicama novog Agrokora i to sa podcjenjenom vrijednošću, doći do udjela u Jamnici jeftilen, pa da još k tome imamo i izvanrednu dobit jer su oni preko 40 % ( Adris ) već rezervirali kao otpis ( a čekamo godišnje revidirano izvješće, možda je rezervacija sa njime i veća ).
Uh vi to ne bi dobro podnjeli, bojim se.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dobro, da prestanemo ovu pi+dariju oko ecobara i ostalih, evo malo novosti:

http://www.dionicari-agrokora.hr/jamstva/

Udruga je malo setirala site i napravila poseban dio za jamstva. Super izgleda, a svi relevantni dokumenti su tamo. (link gore)

http://www.dionicari-agrokora.hr/plan-nagodbe/
Linkali su posebno i plan nagodbe.

Idemo dalje.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Institut za gospodarsko pravo Maribor: Preuzimanje jamstava za obveze dioničara predstavlja zabranjeni povrat uloga

U korporacijskom smislu učinak pravnih poslova kojima su ovisna društva preuzela jamstva za obveze svoga dioničara Agrokor d.d. je takav da se radi o zabranjenom vraćanju uloga, zbog čega su ti poslovi sa stajališta slovenskog prava ništavni.


Institut za gospodarsko pravo Maribor: Preuzimanje jamstava za obveze dioničara predstavlja zabranjeni povrat uloga

U korporacijskom smislu učinak pravnih poslova kojima su ovisna društva preuzela jamstva za obveze svoga dioničara Agrokor d.d. je takav da se radi o zabranjenom vraćanju uloga, zbog čega su ti poslovi sa stajališta slovenskog prava ništavni.

Pravo je bez ikakve sumnje na nasoj strani. Izvanredna uprava moze silom nametat protuzakonita rijesenja, al onda ce morat snosit posljedice. Naravno, tu je i politicka steta koju ce imat sadasnja vlast ako dozvoli ovakvu nagodbu.

Krajnje je vrijeme da se svi probude i da zajedno sa Udrugom sjednu za stol i dodju do prihvatljivog rjesenja.

Kompromis se sigurno moze postici, samo je pitanje (politicke) volje…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Polako vrijeme istjece. Dogovor je jos moguc ako ima pameti.

A ako ne, podsjetio bih da udio manjinskih dionicara u solventim drustvima Agrokora ide debelo preko 30%. Netko ce to morat platit ako ne bude dogovora. Tko? O tome ce brigu vodit pravnici…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Polako vrijeme istjece. Dogovor je jos moguc ako ima pameti.

A ako ne, podsjetio bih da udio manjinskih dionicara u solventim drustvima Agrokora ide debelo preko 30%. Netko ce to morat platit ako ne bude dogovora. Tko?

onaj tko je uništio firme i opteretio ih svaku s 15-20 milijardi solidarnih dugova. znamo svi tko je to i gdje se trenutno nalazi i piše blogove

New Report

Close