Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zamislite u Americi slucaj da firmi koja je isporucila software trgovacki lanac ponudi kompenzaciju u bonovima i seceru.
Vristale bi naslovnice, izasla bi murja, IRS, FBI, rendzeri, nacionalna garda i sastao bi se Kongres da raspravi kako je tako nesto nekome uopce palo na pamet.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Najjače mi je kako se u vladi hvale sa svojom intervencijom u Agrokor a prešućuju da su ga sami izgradili.
Agrokor je fijasko bez obzira da li će biti postignuta nagodba ili neće. Čak bih se usudio reći da je veći fijasko ako se postigne jer onda sve ide u ruke Amera i Rusa – fifti – fifti. Ode onda sva buduća dobit vani a gubitci sasdašnji i budući ostaju u HR. Kako gubici mirovinskih fondova, isto tako malih i velikih starih dioničara. Ode voda i hrana u ruke kolonizatora, odnosno u ruke pametnijih. Što bi narod rekao: “Ošle pare u pametnije ruke!”


Englezi nemaju poseban termin za nelikvidnost jer je u kulturi redovnog placanja neplacanje vec par racuna nekoliko dana dovoljno za blokadu i stecaj cime se brise diferencijacija pojmova nelikvidnosti i insolventnosti. Agrokorska platna rastezanja su tamo nezamisliva te stoga nisu niti lingvisticki opisana.
Prema tome za engleske pojmove, a ti u JEDINI RELEVANTNI, Agrokor je bio insolventan te samim time i stecajan.
Nelikvidnost jednako insolventnost.

Mislim da sam nedavno pročitao neka od velikih robnih kuća neznam koja tipa Harrods plaćnje prosjek 150 dana tako da ….

150 dana ako je unutar ugovora, bez kašnjenja, ok, mada ne vjerujem u tu priču.
Vani nema neplaćanja. Ako je neplaćanje ide prisilna naplata, ako nema para onda stečaj.
Ni na koji način se ovo ne može izrelativizirati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


@ecobrbar/bisakovi

pa kuda na @Ivan1902 o ignorantskom ponašanju ? Mislim da većina foruma vas ima na ignore.

Ignorantsko ponašanje je kada ti ukaže na neku činjenicu, dokaže ti se je sa navodom, linkom, argumentom, a onda taj i dalje drvi po svojoj “realnosti” i nije sposoban prihvatiti svoje neznanje, te iskoristiti priliku i nešto naučiti.

To jeste klasično ignorantsko ponašanje, definicija toga.

A ovo dalje što pišeš, neću ni komentirati jer nije vrijedno komentara. To što neko smatra da će se nešto dogoditi ne znači da taj to isto i smatra dobrim, moralnim, pa čak i zakonitim.

To je kao da povjesničara koji piše o nacistima i opisuje događaje napadneš sa argumentom da je nacista i fašista jer piše o tome.

Stvarno ste ponekad na nivou vrtića.

Bit i smisao prognoze u investiranju, i jedino što je bitno, je samo da li sposoban pogoditi ishod koji prognoziraš. Ako jesi, spasiti ćeš se gubitaka ili barem smanjiti rizik. Ako nisi (jer si ignorant), onda to nećeš moći, pa ćeš imati gubitke ili visok rizik od istih.

Nema tu nikakve emocije prema događaju. Mali dioničari će ostati bez dionica ili neće bez obzira na to kakve ti emocije pokazuješ prema zakonu i događaju ili forumašima, da li forumaš zna nešto ili ništa o solventnosti ili likdivnosti ili želi ili ne želi znati. Događaj će se dogoditi, bez obzira na njegovo znanje, njegove i moje prognoze.

I još nešto – onaj tko na forumu o investiranju svjesno stavlja nekoga na ignore da ne bi pročitao sva razna mišljenja, možda nešto pametnoga i pročitao, e, taj i takav je ionako sve gubitke koje ima i koje će imati zaslužio.

Posao koji se zapravo sastoji gotovo od 100% od informacija (investiranje) pa onda svjesno sam sebi braniti čitanje istih tih informacija, je toliko debilno da debilnije ne može biti.

Ecobarbar,

malo si nedosljedan u svojoj argumentaciji. 🙂
Tvrdiš da postoje forumaši koji imaju “ignoranstsko ponašanje”, ali ti je istovremeno stavljanje nekoga na “ignore” cit. “debilno da debilnije ne može biti”.

Ova tvoja greška u razmišljanju je posljedica krivog stava da je ovaj forum mjesto “razmjene informacija” koje su nužne za donošenje valjanih investicijskih aktivnosti.

Ovaj forum je odavno to dobrim djelom prestao biti upravo zahvaljujući onim pojedincima koji ne nude inforamcije vrijedne pažnje, nego liječe vlastite frustracije hraneći se crnilom kojeg svakodnevno sipaju na sve strane. I ovakvi čini, naravno, nemaju veze za očekivanjima što će se dogoditi, bez obzira slažu li se sa time ili ne, nego više sa ljudskom patologijom.

Ja sam se preporodio od kada sam se oslobodio djela tog balsta.
Imam još par kandidata koji su mi na granici da i njih smjestim u tu počasnu kategoriju “ignoriranih”. A ovu opciju sam otkrio relativno nedavno. I to nakon mnogogodišnjeg prisustva ovdje.

Preproučam svima.

P.S.
Jao onima koji na forumu PD traže “vrijedne informacije” kao temelj za donišenje investicijskih odluka.
Njima je bolje da novce odmah ulože u mladu janjetinu i luk. Barem će jednokratno uživati.

La vita e bella!


malo si nedosljedan u svojoj argumentaciji. 🙂
Tvrdiš da postoje forumaši koji imaju "ignoranstsko ponašanje", ali ti je istovremeno stavljanje nekoga na "ignore" cit. "debilno da debilnije ne može biti".

I gdje ti tu vidiš nedosljednost? Pa, da ignorantsko ponašanje je i stavljanje nekoga na ignore, da se ne bi slučajno pročitala neka informacija viška. Pa mi je to onda debilno.

Ne vidim tu nedosljednost, kako si to uspio isčitati iz toga?


Ova tvoja greška u razmišljanju je posljedica krivog stava da je ovaj forum mjesto "razmjene informacija" koje su nužne za donošenje valjanih investicijskih aktivnosti.

Ne, to nije moj stav. Forum je samo jedno od mjesta informacija, gdje kroz diskusiju tu i tamo ipak pročitaš nešto pametnoga, nešto i saznaš. Nikako jedino mjesto, i nikako glavno mjesto informiranja, a ni nužno. To nije rečeno.

Isčitavaš nešto što ne piše

Tvoj post je zapravo sve rekao o patologiji, ali ne o mojoj. Jer nisi uopće pročitao ni shvatio što sam napisao. Izgleda da bi mogap sto puta ponoviti isto, pa ništa.

Pa ponavljam – nečije mišljenje i prognoza da će se nešto dogoditi (u ovome slučaju nadogda sa gubitkom vrijednosti svih postojećih dioničara), ne znači imati i mišljenje da je to moralno, u konačnici i zakonito, dobro ili loše. To je jednostavna prognoza jednog događaja.

Ti jednostavno nisi sposoban shvatiti ono što piše.

Što, misliš da ako ćemo svi pisati “svi dioničari će dobiti svoje uloge vraćane” i tako svaki 100x dnevno da će se to dogoditi?

Ecobarbar,

meni je debilno svakdonevno, svojom voljom, biti bombardiran postovima “ignoranata”.
Za to naime, postoji opcija “ignore”.

Ignorante na ignore!!!

🙂 🙂 🙂

Ali to sam ja.
Ti ih čuvaj ko zjenicu vlastitog oka i kreni s njima u raspravu.

Samo pazi da te oni ne bi doveli na svoju razinu rasprave, a onda te pobijedili s iskustvom! 🙂

La vita e bella!

A zbog tvoje rečenice, cit: “Ti jednostavno nisi sposoban shvatiti ono što piše.”

od sada si i ti u grupi ignoriranih.

Tako se možeš razgovarati samo sa onima koji ti dozvole.

Ja ne.

La vita e bella!


Ecobarbar,

malo si nedosljedan u svojoj argumentaciji. 🙂
Tvrdiš da postoje forumaši koji imaju "ignoranstsko ponašanje", ali ti je istovremeno stavljanje nekoga na "ignore" cit. "debilno da debilnije ne može biti".

Ova tvoja greška u razmišljanju je posljedica krivog stava da je ovaj forum mjesto "razmjene informacija" koje su nužne za donošenje valjanih investicijskih aktivnosti.

Ovaj forum je odavno to dobrim djelom prestao biti upravo zahvaljujući onim pojedincima koji ne nude inforamcije vrijedne pažnje, nego liječe vlastite frustracije hraneći se crnilom kojeg svakodnevno sipaju na sve strane. I ovakvi čini, naravno, nemaju veze za očekivanjima što će se dogoditi, bez obzira slažu li se sa time ili ne, nego više sa ljudskom patologijom.

Ja sam se preporodio od kada sam se oslobodio djela tog balsta.
Imam još par kandidata koji su mi na granici da i njih smjestim u tu počasnu kategoriju "ignoriranih". A ovu opciju sam otkrio relativno nedavno. I to nakon mnogogodišnjeg prisustva ovdje.

Preproučam svima.

P.S.
Jao onima koji na forumu PD traže "vrijedne informacije" kao temelj za donišenje investicijskih odluka.
Njima je bolje da novce odmah ulože u mladu janjetinu i luk. Barem će jednokratno uživati.

Najbolji lijek za ecobarbara odnsono bosokavog je ignore.
Ponekada netko citira njihove navode pravne prazne slame pa pročitam, a rijetko se uključim .

Nemam Todex, ali vrlo vrlo oprezno pratim slijed događanja. Mislim da je ovo pitanje NACIONALNE sigurnosti.
Energija, banke, turizam, zdravstvo i vojna obrana nam je u stranim rukama, ako ode hrana, gotovo je .

New Report

Close