Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@escobar

Točno, pred britanskim sudom je priznat kao insolvencijski postupak, ne kao stečajni!

Ništa ja ne tumačim, razgovaramo… Kakva glava u pijesku? Ne bacaj pamflete…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@Ivan1902

to ti je inače isto 🙂 invsolvencijski postupak – stečajni postupak

Tako ti se negdje od kraja 90-tih recimo u pravnim krugovima umjesto stečajno pravo koristi termin insolvencijsko pravo 🙂

Doista, to je razina na kojoj ćemo raspravljati?

https://www.pravo.unizg.hr/images/50017364/Insolvencijsko%20pravo.pdf

@ escobar

da, očito da ćemo morati razgovarati… jer kao što je tebi insolvencijski postupak = stečajni postupak, meni nije… jer znam engleski…

Englezi nemaju termin za riječ nelikvidan, i zato je insolvencijski postupak za razliku od stečajnog postupka, postupak u kojemu se tvrtka nalazi zbog problema nelikvidnosti, a stečajni kada poduzeće ima dugove veće od imovine ili negativan kapital.

Dakle, to nisu baš sinonimi.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

U Setu sažetih informacija sukladno Pravilniku o korištenju informacija Privremenog vjerovničkog vijeća NIKADA ne bi bilo procjena vrijednosti operativnih kompanija da povjerenik nije znao kakva će presuda biti u Ljubljani – da će biti negativna i da će se otvoriti prostor ZAPLIJENE imovine Agrokora u Sloveniji, odnosno zaplijene MERCATORA!
Pa su navrat-nanos preuzeli Todorićevu procjenu – koji konzultanti su je radili ? – iz vremena preuzimanja Mercatora. A vrijednosti ostalih kompanija su LAŽNE i nedostojne komentara – navrat nanos isisane iz prsta kako bi se prikazalo paralelno uz Mercator!
tek toliko radi forme!
I šta onda komentirati – komentirala je i udruga i Todorić, a jedina pozitivna stvar je da se rade PROCJENE vrijednosti iz razloga što su dionice ZALOŽENE i taj stari dug od 530m eura je priznat.

@Ivan1902

Nisu sinonomi 🙂

Mislim, o čemu ti pišeš? Nije za mene, nego insolvencijski postupak jeste stečajni postupak.

Pa naljepio sam ti sažetak kolegija sa pravnog fakultate, jesi uopće to otvorio?

A btw. – nelikvidnost nije isto kao nesolventnost, i firme nisu stečaju zbog nelikvidnosti 🙂 vidim da te muči mnogo više od temeljnih pojmova. I onda ćeš reći da ti netko s visoka govori. A doslovno pokazuješ sve odlike ignorantskog ponašanja.

@escobar

Dakle, razgovarali smo o priznanju postupka insolventnosti pred Britanskim sudom, jel tako?

A ti si raspravu odveo u smjeru insolventnost-stečaj…

Gle, ne da mi se trošiti vrijeme na glupe rasprave, mislio sam ti objasniti neke stvari, ali vidim džabe trošim vrijeme…

U ENG jeziku, pojam insolvency – nelikvidnost, insolventnost, dakle, može značiti i jedno i drugo, englezi nemaju izraz za nelikvidnost

U HRV jeziku, imamo insolentnost što znači stečaj, ali imamo i pojam nelikvidnosti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@Ivan1902

Znači u tvojoj glavi je britanski sud zapravo samo pokušao ustanoviti da li je sustav Agrokor nesolventan ili nelikvidan 🙂




@zorangutan
, donošenje lexa je jedna od najvećih gluposti u ekonomiji koja se mogla donijeti u to vrijeme , sa enormnom, ogromnom štetom po zdrave firme i postojeće dioničare .

ako je to bila "najveća glupost u ekonomiji" što je bila alternativa, tj. što bi bilo bolje od toga za našu ekonomiju??
a te "zdrave firme" kako ti kažeš, imale su i imaju dan danas svaka oko 20 milijardi kuna jamstva na leđima!!! o čemu pričamo pobogu?!
[/quote]

maloprije sam ti objasnio o čemu se radi

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@Ivan1902

Procjena vrijdnosti Mercatora pokazuje da Agrokor nije bio PREZADUŽEN!
Procjena Mercatora je najvjerojatnije preuzeta iz vremena Agrokorova preuzimanja zato je jedina RELEVANTNA jer su je radili vrhunski konzultanti.

U tome i leži razlog ogromen razlike između procjene Mercatora i Konzuma – prvu su radili KONZULTANTI a drugu su radili LOPOVI i DILETANTI!
Tako je i s ostalim operativnim kompanijama.

Englezi nemaju poseban termin za nelikvidnost jer je u kulturi redovnog placanja neplacanje vec par racuna nekoliko dana dovoljno za blokadu i stecaj cime se brise diferencijacija pojmova nelikvidnosti i insolventnosti. Agrokorska platna rastezanja su tamo nezamisliva te stoga nisu niti lingvisticki opisana.
Prema tome za engleske pojmove, a ti u JEDINI RELEVANTNI, Agrokor je bio insolventan te samim time i stecajan.
Nelikvidnost jednako insolventnost.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@ecobrbar/bisakovi

pa kuda na @Ivan1902 o ignorantskom ponašanju ? Mislim da većina foruma vas ima na ignore.
Nemam dionice Todex, ali vaše destruktivno pisanje i slijepo viđenje prava na klimavim nogama nude zbrajanja i sortiranja kuverti u pravnom poslu .

Ove pravne note koje prosipate ovdje i njihove posljedice zna svaka nepismena osoba ovdje, ali postoji razni interesi, posebno političke boje, koji nadilaze puko nabrajanje pravnih posljedica.

Za sada imamo potpuno destruktivnu situaciju za Hravtsku i njeno gospodarstvo po pitanju Lex Agrokora, a što govori o ino pristisku starnih interesa.

Osobnog sam mišljenja da će Vlada polomiti zube na ovom slučaju i pasti naravno .


@ escobar

da, očito da ćemo morati razgovarati… jer kao što je tebi insolvencijski postupak = stečajni postupak, meni nije… jer znam engleski…

Englezi nemaju termin za riječ nelikvidan, i zato je insolvencijski postupak za razliku od stečajnog postupka, postupak u kojemu se tvrtka nalazi zbog problema nelikvidnosti, a stečajni kada poduzeće ima dugove veće od imovine ili negativan kapital.

Dakle, to nisu baš sinonimi.


Jesu,sinonimi su,a vi ne vladate engleskim jezikom.

New Report

Close