Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pozdrav,

Imam dionice Todexa kupljene prije Lexa, pa se pitam koliko vrijede moje dionice i dionice Adrisa i
kakva je razlika između njih ?

ja mislim da je nema jer sam kupio dionice sa novcem i sada mi neka netko kaže, da ne valjaju ništa, ljudi pa di mi živimo u banani republiki ili u Europi,…..

Pozdrav,

Imam dionice Enrona kupljene prije bankrota, pa se pitam koliko vrijede moje dionice i dionice Berkshire Hathawaya i kakva je razlika između njih ?

Ja mislim da je nema jer sam kupio dionice sa novcem i sada mi neka netko kaze, da ne valjaju nista, ljudi pa di mi živimo u banani republiki ili Americi,…..
[/quote]

Lupetas malo?
Ha?

Pozdrav,

Vidim, da bi dosta forumaša bila jako zadovoljnja da su dionice Todexa na nuli, e dećki pa to neće proći tek tako, mi ćemo tužiti na kraju državo ako se slućajno to dogodi.

Pa da vas nešto pitam . Kakvi su prometi na burzi sada, kada je suspenz Todex dionica ??????

A pogotovo ne mogu vjerovati, da ste neki tako negativno razpoloženi svaki dan kad god je u pitanju cijena dionice, kolko vrijede, …..

Ja vas srdaćno pozdravljam i želim vam puno više ljubavi u životu i mira.


Ovo što je Peruško uradio sa Sberbankom je nešto što je po meni normalno, a treba uraditi još dosta toga između ostalog treba se pitati o malim dionićarima ( fondi, banke, umirovljenci, stari – mladi ljudi, štednja mnogih,….) ili smo mi po razmišljanju g. Peruška zadnje sviralo u državi,

Još mi ne znamo što je u pozadini sukoba s Sberbankom i što je Peruško napravio da se taj sukob izgladi, kao što se piše po tisku.
Naime, nije ramljak sve tražbine Sberbanka osporio zbog DVOSTRUKE LITISPENDENCIJE – oko 1,5 milijardi kuna je osporeno zbog NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA!
Dakle opravdano se postavlja pitanje gdje je taj novac završio ?
[/quote]

Osim toga imamo i 2 žalbe na VTS-u gdje se vjerovnik vodi kao S.
Možda je Sberbank, a onda je pitanje što su se to dogovorili?


Pozdrav,

Vidim, da bi dosta forumaša bila jako zadovoljnja da su dionice Todexa na nuli, e dećki pa to neće proći tek tako, mi ćemo tužiti na kraju državo ako se slućajno to dogodi.

Pa da vas nešto pitam . Kakvi su prometi na burzi sada, kada je suspenz Todex dionica ??????

A pogotovo ne mogu vjerovati, da ste neki tako negativno razpoloženi svaki dan kad god je u pitanju cijena dionice, kolko vrijede, …..

Ja vas srdaćno pozdravljam i želim vam puno više ljubavi u životu i mira.

Jedino moraš pripaziti da barem gramatički točno napišeš tužbu. Čisto onako, da osim gramatike i ne bude nekih ozbiljnijih pogrešaka, da ne idemo dalje od gramatike.

Obzirom da ne možeš pojmiti da nitko ne mora biti “negativno raspoložen” zato jer piše ono što misli i ono što smatra činjeničnim stanje, bojim se kako će ta tvoja tužba izgledati.

No, iskreno, država se ne treba bojati tužbi od ljudi ovdje sa foruma, uvjeren sam da nitko nikakvu tužbu neće od ovih ovdje pisati ni predati. Velike riječi su uvijek bile odlika onih koji samo riječi imaju. Dođe mi ko domoljub koji se hvalisa time kakav je veliki domoljub. Odmah znaš da iza toga nema ničeg.

Bottom line – nitko se ne hvali, nitko se ne raduje.

Meni je samo žao onih koje ste navukli u zadnjim mjesecima na kupnju dionica sa tim vašim pisanjem (namjerno ili ne, svejedno, mada mislim da je bila čista namjera u pitanju barem kod nekih), koji su kupili za neku siću od nekoliko tisuća kunića nešto, i doslovno ih bacili u vjetar čitavši i vjerovavši ovakva piskaranja ovdje.

Jedino moraš pripaziti da barem gramatički točno napišeš tužbu. Čisto onako, da osim gramatike i ne bude nekih ozbiljnijih pogrešaka, da ne idemo dalje od gramatike.

U kuda bi ti s ovakvom pameti?
Savjeti su baš ono da se kolektivno upitamo koje su ti stvarne namjere.
Vjerojatno napisati nešto, ispuniti kvotu dnevnih gluposti….

Vrhovni sud Slovenije odbacio zahtjev za priznanje izvanredne uprave u Agrokoru prema lex Agrokor.
Postupak je u suprotnosti s javnim poretkom i moralom SR Slovenije.

Pozdrav,

Lex u Sloveniji ne vrijedi, ……….samo u RH ( jako problematično ), a na redu je ustavni sud RH ?

Pozdrav ,

Kažu vrhovni suci, da postupak Lex Agrokor nije pošten prema svima ( tu su i mali dioničari ) jer je potrebno sve jednako staviti za stol i razgovarati sa svima a ne samo sa bankama, američkim fondovima,….a nadalje kažu, da je oćito sasvim drukćije u RH,…..lp


Vrhovni sud Slovenije odbacio zahtjev za priznanje izvanredne uprave u Agrokoru prema lex Agrokor.
Postupak je u suprotnosti s javnim poretkom i moralom SR Slovenije.

to je zapravo loša vijest jer je ovime imovina za namirenje vjerovnika i dobavljača u hr još manja nego prije, tj. vjerovnici se mogu i direktno naplatiti od mercatora tj. iz udjela agrokora u mercatoru



Vrhovni sud Slovenije odbacio zahtjev za priznanje izvanredne uprave u Agrokoru prema lex Agrokor.
Postupak je u suprotnosti s javnim poretkom i moralom SR Slovenije.

to je zapravo loša vijest jer je ovime imovina za namirenje vjerovnika i dobavljača u hr još manja nego prije, tj. vjerovnici se mogu i direktno naplatiti od mercatora tj. iz udjela agrokora u mercatoru
[/quote]

Imovina je jednaka bez obzira na Lex Agrokor, Agrokor je vlasnik dijela Mercatora, ali je veoma bitno da su mali dioničari u SLO zaštičeni za razilku od Hrvatskih…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Pozdrav ,

Kažu vrhovni suci, da postupak Lex Agrokor nije pošten prema svima ( tu su i mali dioničari ) jer je potrebno sve jednako staviti za stol i razgovarati sa svima a ne samo sa bankama, američkim fondovima,….a nadalje kažu, da je oćito sasvim drukćije u RH,…..lp


To suci nisu “kazali”.To je Vasa interpretacija necega sto ne postoji.
Zivite u nekom svom paralelnom svijetu i vidite neprijatelje (ne jedini)u
svima koji imaju drugacije misljenje i to potkrepljuju cinjenicama.
Ponekad je nemoguce argumentirano raspravljati ovdje jer se ljudi vode
emocijama i svojim predrasudama i ne prihvacaju cinjenice koje im ne
odgovaraju.



Pozdrav ,

Kažu vrhovni suci, da postupak Lex Agrokor nije pošten prema svima ( tu su i mali dioničari ) jer je potrebno sve jednako staviti za stol i razgovarati sa svima a ne samo sa bankama, američkim fondovima,….a nadalje kažu, da je oćito sasvim drukćije u RH,…..lp


To suci nisu "kazali".To je Vasa interpretacija necega sto ne postoji.
Zivite u nekom svom paralelnom svijetu i vidite neprijatelje (ne jedini)u
svima koji imaju drugacije misljenje i to potkrepljuju cinjenicama.
Ponekad je nemoguce argumentirano raspravljati ovdje jer se ljudi vode
emocijama i svojim predrasudama i ne prihvacaju cinjenice koje im ne
odgovaraju.
[/quote]

To nije interpretacija, već je to sud izrekao, citiram:

Slovenski Vrhovni sud odbacio lex Agrokor jer nije ispoštovano načelo jednakog odnosa prema svim vjerovnicima

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close