Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionic
U pravu ste, ili je zakonito ili nije.
Onaj tko nezakonito proglasi zakonitim neka se lijepo potpise i zivi s tim. Ali nema skrivanja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Piše 3-4 %

Kolega nema to veze sa dosadasnjim dionicarima ..Tih 3-4% pripast ce dobavljacima a ostatak financijskim vjerovnicima..bar se tako da zakljucit iz clanka koji navodite..

“Prve procjene upućuju na to da će ukupni udjel manjinskih dioničara u novom holdingu iz redova dobavljača iznositi najviše između 3 i 4 posto.

Dakle, financijski vjerovnici držat će paket od čak 96 do 97 posto novog Agrokora, a od toga će ruske banke pojedinačno gledajući raspolagati s najvećim udjelom ”

Dobavljači bez vlasništva u novom Agrokoru

Ramljak je morao otic da bi Rusi dobili svoje , moguce da je ono “prekomjerno granatiranje” i “specijalni informacijski rat ” i bio organiziran s njihove strane ..ali za nas dosadasnje dionicare nista bolja opcija.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jamstva se moraju osporit jer su dana protiv ikakve logike i to bi trebao biti zadatak nove uprave, ali kako kad sjede isti ljudi koji su bili i prije i prije lexa, a to je već pitanje za hrvatsko pravosuđe.
Sve je ovo velika magla i pljačka, a tko će na kraju platit, vidjet ćemo.

Jamstva nisu legalna jer su potpisana naknadno i objavljena na burzi, što bi ova uprava trebala osporiti, to je prava istina i za potpis su se mijenjali direktori dok se nije nasao netko tko je potpisao, a to je pitanje za pravosuđe, a mali dionicar nije mogao znati da će biti jamac dok su se krediti dizali, već je za to saznao puno kasnije.


1 citat ;

..Svaka država ima svoju mafiju jedino Hrvatska mafija ima svoju državu!….

Dobavljači bez vlasništva u novom Agrokoru


Zašto takav stav?
Piše se senzacionalistički o notornoj činjenici – dobavljači nemaju NIKAKAV interes u Agrokor dd.
Njima je od životnog značenja Konzum dd.
osigurati police za slijedećih 5 godina što uz visok postotak isplaćenog starog i graničnog duga znači da su dobavljači isplaćeni skoro pa u cjelosti?
Na taj način se ne dira vlasnička struktura Konzuma koja je ovakva kakva je sada vrlo bitna za ukupnu vrijednost Agrokor dd. Važno je i to da isključenje ogromnog broja sitnik posjednika dionica neminovno dovodi do veće cijene dionice na burzi. nema onda ni mešetarenja ni kokošarenja.
To su dakle vrlo pozitivne stvari – da je drukčije ne bi valjalo.

U izvanrednoj upravi je sjedio čovjek koji je pokusao restruktuirat Agrokor i za vrijeme Todorića samo očito nije imao vremena.
A to ide ovako kao sto je prikazano u Alan Fordu. Broj 1 je ovako isplacivao jedan tebi, jedan meni, dva tebi, dva x meni, tri tebi, tri x meni itd.
Ovo je sve u drzavi nazalost samo otimacina i pljacka, a starica sto nije presla preko pjesackog privode sa lisicama i placa astronomsku kaznu.

Ne zanima me isplata…pogotovo ne po njihovim fiktivnim cijenama .
Zanima me da se dug podmiri tamo di je nastao u Konzumu i Agrokoru.
Također me zanima da kompanije poput Leda umjesto da opraštaju dug Konzumu također uđu kao vjerovnik u vlasništvo Konzuma!Jamstva su nelegalna i ona su jedina stvar koja dopuštaju ovakve perfidne igre s Ledom, Jamnicom i Beljem.
Te kompanije razvaljuju a svatko tko priča drukčije neka se informira.
Dobiti kompaniju preko napumpanih jamstava, koju se cijeni manje nego što ona godišnje keša proizvede je sramota za Hrvatsku.Navedeno je Todorić napravio prije 20 godina, a očigledno se isto ponavlja…
Pozdrav Marici Vidaković i njenim radnicima koji ukoliko ostanu za 5 godina bez polica u Konzumu mogu pravac Njemačka, što je Todorić napravio svojima s jamstvima to ona radi s podržavanjem ovakve nagodbe.
Tko god radi u trgovini zna što znači polica, danas bez nje možeš imati vrhunski proizvod-sutra propadaš.
Žalosno je da zbog sitnih privatnih interesa cijeli narod ispašta Todorić-prva privatizacija,Sanader Mol, Linić-predstećajne mučke, Karamarko-Ina, Bandić-Agram i nikome vlas kose ne padne, a narod poslušno jedesve što mu se servira.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Dionic
U pravu ste, ili je zakonito ili nije.
Onaj tko nezakonito proglasi zakonitim neka se lijepo potpise i zivi s tim. Ali nema skrivanja.

Naravno.Ramljak je napisao stranicu o odbacivanju odgovornosti za štete koju prouzroči.
Postoji nešto što se zove kazneni zakon, ja ukoliko ubijem čovjeka idem u zatvor bez obzira što napišem da se odričem odgovornosti…tako i to…
Problem je što u ovoj državi imamo korumpirano sudstvo…zadnji primjer odblokiravanje imovine.
Sva ta hrpa kvazimenađera koji su šatro veliki stručnjaci a samo su klimali glavom Rami kao i ivici moraju znati da iza njihovih potpisa stoji odgovornost.To što su oni dobivali 50kkn mjesečno za svoju poslušnost to je druga stvar-mogli su se zahvaliti i reći ne Hvala ja odoh.
Takvi kad dođu u buksu brzo onda shvate da ganjanje s jurilicom na leasing koju plaća blagajnica ili radnik u proizvodnji nije toga vrijedno…ali onda je kasno!!!
Da sretnem zlatnu ribicu imo bi samo jednu želju; nekorumpirano i nezaviosno sudstvo!

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Posao ove uprave trebao bi biti osporavanje jamstva koja su dana protiv svih zakona i koja nisu legalna, a onaj tko je kredite dizao i trpao u svoju kasu svest mu na nulu, a male dionicare obestetit jer su pokradeni sa namjerom.
Sve firme koje su na burzi i te kako dobro posluju i namjerno su gurnute u provaliju i di su aparati koji su trebali stititi firme i male dionicare, nema ih zato sto su u sprezi sa lopovima koji su to i napravili.
Svakog onog koji je bio u upravi prije i poslije i svakog onog direktora u drustvima koji je radio mimo zakona kazneno gonit i poslat na goli otok da guli krumpire jer ovo je urusavanje jednog drustva i kompletne drzave.

https://m.vecernji.hr/premium/agrokor-adris-grupa-vjerovnici-fabris-perusko-1233154



Piše 3-4 %

Kolega nema to veze sa dosadasnjim dionicarima ..Tih 3-4% pripast ce dobavljacima a ostatak financijskim vjerovnicima..bar se tako da zakljucit iz clanka koji navodite..

"Prve procjene upućuju na to da će ukupni udjel manjinskih dioničara u novom holdingu iz redova dobavljača iznositi najviše između 3 i 4 posto.

Dakle, financijski vjerovnici držat će paket od čak 96 do 97 posto novog Agrokora, a od toga će ruske banke pojedinačno gledajući raspolagati s najvećim udjelom "

Dobavljači bez vlasništva u novom Agrokoru

Ramljak je morao otic da bi Rusi dobili svoje , moguce da je ono "prekomjerno granatiranje" i "specijalni informacijski rat " i bio organiziran s njihove strane ..ali za nas dosadasnje dionicare nista bolja opcija.

Pozdrav
[/quote]
Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.


Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.

Jel to znaci da Agrokor predajemo mafiji?
Jesu li upravo to htjeli Ramljak i Dalicka?

Agrokor nam pred ocima odlazi, nagodba upitne legalnisti i zakonitisti je pred vratima, a nitko ni a ni be…

Ako Plenkovic ovo dozvoli, sigurno gubi izbore, a ekonomija vec iduce godine s malim rastom kamatnih stopa u eurozoni odlazi u recesiju. Tuzbe ce samo dodatno zaciniti stvar. Slijedi potpuni raspad sistema…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close