Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma daj me nemoj 8/7/*
http://www.index.hr/vijesti/clanak/umjesto-ramljaka-istrazuje-se-tko-je-iz-hzmoa-indexu-dostavio-podatke-koji-ga-kompromitiraju/1032638.aspx

1 citat ;

..Svaka država ima svoju mafiju jedino Hrvatska mafija ima svoju državu!….

Dobavljači bez vlasništva u novom Agrokoru

Ima Boga. Dabog sve preuzeli stranci. A Podravka, Kraš, Frank i ekipa mene kao kupca mogu zaboraviti.

Vjerojatno i najočitije je podcijenjena vrijednost prikazana za Konzum. Vrijednost poduzeća (EV, dakle bitno je napomenuti da se ne govori o vrijednosti vlasničke glavnice) za Konzum je procijenjena u rasponu od 140 do 336mln €. To je u najmanju ruku skandalozno. Naime, donja granica je praktički niža od iznosa koji je Konzum primio od tzv. roll-up kredita u zadnjih godinu dana što bi praktički pojednostavljeno značilo da se procjenjuje da tržišni udio, brend, police, vrijednost materijalne i druge imovine koja je u PWC revidiranom izvješću prikazana u iznosu od više od 1mlrd € svedena na nulu. Usporedbe radi, Konzum je tako procijenjen na ispod trećine očekivanih prihoda (prezentiranih u planu izvanredne uprave za 2018. godinu) dok je Mercator procijenjen na više od 60% prihoda kao što to ukazuju i podaci za usporedive kompanije – dakle relativno promatrano (u odnosu na prihode) dvostruko više.

Pitanje za vas koji tvrdite da dionice malih dioničara vrijede nula. Dal će imatelji jamstva za koja nemaju ovršne isprave uspjeti u parničnim postupcima ishodit ovršnu ispravu za zakonitost njihovih jamstava kako im je naložio Trgovački sud rješenjem od 15.01.2018.?


tragikomično je da jedan forumaš prijeti drugome prijavom jer je taj ponovio ono što je javno izjavio donedavni povjerenik za agrokor ramljak?! pa što njega ne tužite? ili još bolje-što ne tužite gazdu koji vas je sve preveslao ??

Polako. Hanfa je dobila sve sto je trebala dobiti. Mogu reagirati, a ne moraju. Kako god zele. I necinjenje je reakcija. Cini se, netko se igrao investicijskog savjetnika, a nema dozvolu regulatora. Hanfa je trebala reagirati ili nije?

Ali polako, dokumenti se skupljaju. Sve ce doci na svoje. Nis ne brini.

I da nas bisakovi ne brine, pravnici rade, a netko to sve placa 😉

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Udruga je vec napomenula,
ponuda za otkup po cijenama prije donosenja LEX-a.
To je jedino sto prihvacamo.
Ili idemo u tuzbe

Podsjecam da je to NAKON sto su cijene vec debelo porusene.

Ono sto mi se cini mogucnije – otkup po nabavnim cijenama. To se lako moze pokazati preko SKDD-a koliko je tko i kada kupio dionica.

Naravno, j*b*ni smo za vremensku vrijednist novca, ali, sto se mene tice, da mi daju ono sto sam ulozio – ja bih bio jako sretan.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]


1 citat ;

..Svaka država ima svoju mafiju jedino Hrvatska mafija ima svoju državu!….

Dobavljači bez vlasništva u novom Agrokoru


Slobodni keš odlučuje kakvu poziciju zauzimaš……………
Ako su pun love – car si i nikakva situacija nije tvoj neprijatelj. Uvjek ćeš se dočekati na noge.

Dobavljači su prošli vrhunski – možda će naplatiti i 100% svojih potraživanja – navodno kaad se računaju police u Konzumu u narednih 5 godina to je tih 100%.

No prilika da uđeš u vlasništvo regionalne kompanije od cca 7-8 milijardi eura e to je klasični bonus.
naravno da će ostali vjerovnici tu kompaniju procjeniti na oko 50% stvarne vrijednosti.



Udruga je vec napomenula,
ponuda za otkup po cijenama prije donosenja LEX-a.
To je jedino sto prihvacamo.
Ili idemo u tuzbe

Podsjecam da je to NAKON sto su cijene vec debelo porusene.

Ono sto mi se cini mogucnije – otkup po nabavnim cijenama. To se lako moze pokazati preko SKDD-a koliko je tko i kada kupio dionica.

Naravno, j*b*ni smo za vremensku vrijednist novca, ali, sto se mene tice, da mi daju ono sto sam ulozio – ja bih bio jako sretan.
[/quote]

Ma i ja.
Ali nebi rekao da bi na to pristali ovi koji su kupovali jamnicu po 700, zvijezdu po 35, belje po 0.90….


Ima Boga. Dabog sve preuzeli stranci. A Podravka, Kraš, Frank i ekipa mene kao kupca mogu zaboraviti.

Hrvatskim dobavljacima tek slijede problemi. Bas kako smo najavljivali zadnjih mjeseci. I nije mi ih zao.

Oni su trebali biti predvodnici borbe za hrvatsku ekonomiju, a bili su iskljucivo za svoje partikularne interese.

Nek ostane zapisano da ce im problemi tek poceti bujati i da ce ekspanziju imati u iduce dvije godine.

Kad krene micanje s polica, bojkot kupaca dionicara, rast kamatnih stopa, inflacija i ostala zabava, bit ce pucanja po savovima.

Kad krenu sa kupujmo hrvatsko, a ljudi ih pocnu ismijavat pa promet dodatno potone pa krenu rezat place pa strajkovi pa nezadovoljstvo…

a onda dodjemo mi forumasi i pocnemo se sprdat s njima i kazemo im kako eto nisu na vrijeme shvatili promjene na trzistu i da je red da propadnu.

Pozdrav hrvatskim dobavljacima na celu sa Maricom Vidakovic!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Ali nebi rekao da bi na to pristali ovi koji su kupovali jamnicu po 700, zvijezdu po 35, belje po 0.90….

Ni ti ne bi spuhali. Samo bi dobili ono sto su ulozili.

[color=”red”] [center]Dakle, sve ok.[/center] [/color]

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Inace, KBZ otkupio lijepu kolicinu od nekog fonda, racuna. Blje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close