Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zasto bi isli na sud? Netko je napravio nesto protuzakonito i meni kao malom dionicaru je nastala steta?

Cuo si Martinu. Samo se opusti. Na kraju mora sve dobro zavrsit. I ja sam siguran da ce na kraju sve biti napravljeno u interesu onih koji su bitni 😉

Ja se veselim nagodbi i jedva cekam da bude prihvacena.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ravnatelj-soa-e-o-sigurnosnim-prijetnjama-hakiranju-agrokoru-mislim-da-je-slucaj-agrokor-vrlo-vazan-za-rh-bitno-je-da-se-taj-proces-sad-dovrsi/7135986/

Ajmo, decki i cure, tko je ovdje po zadatku? 🙂

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Treba naglasiti da pristajanjem na otpis Agrokorovi dobavljači i financijeri ne gube nepovratno svoj novac jer u zamjenu za dio svojih potraživanja dobivaju dionice Agrokorovih kompanija koje su im ostale dužne.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/pale-su-maske-evo-sto-mogu-ocekivati-agrokorovi-vjerovnici-od-nagodbe-foto-20180315

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Treba naglasiti da pristajanjem na otpis Agrokorovi dobavljači i financijeri ne gube nepovratno svoj novac jer u zamjenu za dio svojih potraživanja dobivaju dionice Agrokorovih kompanija koje su im ostale dužne.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/pale-su-maske-evo-sto-mogu-ocekivati-agrokorovi-vjerovnici-od-nagodbe-foto-20180315


Netocno.Gube nepovratno dio novca.

Kako je rasla visina jamstava isto tako je rasla i cijena dionica. Znači tada su svi znali za jamstva ali to nikoga nije nateralo na pomisao da proda dionice nego se dodatno pumpalo. A što je balon veći to prije pukne.

Daj nas informiraj što je se to kao pumpalo na ZSE?
Koje su to cijene NAPUMPANE?

Evo sada imaš javno objavljen Agrokor Set sažetih informacija sukladno Pravilniku o korištenju informacija Privremenog vjerovničkog vijeća

Evo npr LEDO – Procijenjena vrijednost kompanije (Enterprise Value) visoka vrijednost je 348m eura.
Dodaj FRIKOM s 198m eura i LEDO Čitluk s 99m eura – LEDO ukupno procjenjen na 645m eura ili otprilike 4,8 milijardi kuna ili cca 15.000,00 kuna po dionici.

Je li to pumpanje ako iza cjene evo po prvi puta imamo i službene brojke.

Ipak, može se očekivati da će stupanj otpisan na kraju ipak biti nešto niži (od 50 do 80 posto) jer će međusobna potraživanja Agrokorovih tvrtki (11 milijardi kuna) biti poništena, a dio prijavljenih tražbina vjerojatno će biti sudski osporen.


Ono sto je meni jedan pravnik objasnjavao je da je institut Ovlastene osobe osnovan bas zato da trece strane ne moraju propitivati sto on smije ili ne smije u ime firme potpisati. Smije sve. I on je taj koji mora paziti na zakonitost svojih postupaka. Jer snosi sankcije ako zezne, a firma sav benefit i stetu, svih njegovih zakonitih i nezakonitih postupaka.

upravo tako. zato firma mora jako dobro paziti koga će staviti za ovlaštenu osobu i dobro paziti što taj radi jer štete se izravno reflektiraju na imovinu firme, odnosno svih dioničara.
zato točno kažu forumaši da je jamstva ovdje potpisala ovlaštena osoba firme i to nije problem ni krivnja vjerovnika nego same firme, odnosno dioničara kao suvlasnika i kao takva, jamstva su gotovo neoboriva


Zasto bi isli na sud? Netko je napravio nesto protuzakonito i meni kao malom dionicaru je nastala steta?

Cuo si Martinu. Samo se opusti. Na kraju mora sve dobro zavrsit. I ja sam siguran da ce na kraju sve biti napravljeno u interesu onih koji su bitni 😉

Ja se veselim nagodbi i jedva cekam da bude prihvacena.

Da,završit će dobro,samo za sadašnje dioničare neće,možda za nove dioničare i neki “novi” agrokor.

‘Konzum procijenjen na manje od trećine prihoda’

@joda

Kada bi se šalili prepisali točno što sam jučer napisao.
No ja sam malo i razmislio zašto su za vrijednost Agrokora stavljene crtice – ne NULE kao što to tvrdi Udruga dioničare nego je jednostavno izostavljeno.
Razlog je jednostavan – vrijednost Agrokora nije SUMA vrijednosti pojedine imovine tj kompanija – Agrokor je koncern i tu vrijedi malo drugačija matematika, tu se mora računati i s sinergijom koja ima svoju cijenu – drugim riječima tu je 1 ‘+ 1 = 3!!!!
Dakle na Agrokor ide PREMIJA.
Evo neka je 40% što i nije nešto veliki iznos.

Što se tiče procjene Konzuma to je procjenitelj totalno podbacio.
bar milijardu eura!

Čuj njega, sinergija 🙂 Daj, nemoj tako rano ujutro, prolio sam sad kavu zbog tebe. 1+1=3 🙂

Konsolidacije je nešto drugo, a ne 1+1=3

A sinergijski efekt u ovo čemu danas svjedočimo.

@ecobarbar

Ne obraćaj se meni više i okani se mojih komentara.
Cijelu jednu znanost M&A si popljuvao.
Niti jednom rječju o konkretnoj činjenici nego sve svodiš na osobnu razinu.

New Report

Close