Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


čitam već dugo ove rasprave i jedna stvar mi nije jasna u razmišljanju malih dioničara…imovine nema dosta niti za namiriti sve vjerovnike i dobavljače nego će i jedni i drugi imati velike otpise, a vi očekujete da oni dodatno povećaju dio koji otpisuju te da taj dodatno otpisani dio prepuste malim dioničarima??

ZAŠTO bi oni to napravili kad to nema niti ekonomske, niti pravne logike, a niti je njihova borba da se naplate nemoralna jer oni ne dobivaju ništa preko onoga što su dali agrokoru i trvtkama kćerima kroz novac ili robu??

da pitam drugačije-biste li vi na mjestu vjerovnika i dobavljača smanjili dio onoga što vam treba biti vraćeno (i to već umanjeno) kako bi i oni koji koji su za to "krivi" dobili nešto? jer ne zaboravite da manjinski dioničari nisu žrtve agrokora kao dobavljači i vjerovnici, nego su u poziciji vlasnika skupa s todorićem, bez obzira što ih je todorić preveslao kroz lažna FI. mali zato nemaju osnove tužiti državu ili vjerovnike radi naknade štete/gubitaka, nego samo gazdu koji ih je doveo u ovu situaciju


Neka se namire iz jaminice u kojoj je Agrokor imao oko 70 %, iz Leda gdje je imao oko 45 posto ,iz Belja gdje je imao neznam ni sam.
Zamislite da ste vlasnik kuće recimo 50 % radi lakšeg izračuna ( recimo da je Agrokor imao 50% vlasništva Leda ). Drugih 50 % je vlasnik bilo tko drugi. Taj drugi založi kuću u nekom kreditnom odnosu jer recimo nije etažirana i iz nekog razloga ne vrati kredit. Dražbom pokušaju uzeti kreditori cijelu kuću dakle 100 %. Ali u gruntovnici ( SKDD ) je uredno pisalo da je taj drugi vlasnik samo 50 %. Naravno da ćete prigovorit u tom sudskom procesu da nije mogao dati cijelu kuću jer je vidiljivo iz vlasničkih papira da nije 100 % vlasnik i proces bi MORAO biti okončan u Vašu korist. Ista je stvar sa dionicama to je imovina kao i kuća nema nikakve suštinske razlike. Ja sam za svoje uredno zarađene novce od plaće platio sve poreze i od ostatka kupio dionice Leda. Prije toga sam pročitao sve izvještaje kompanije,revizora,svih ovlaštenih institucija,porezna uprava nije stavila javnu obavijest da da postoje neki porezni tereti. Tko sad meni može uzeti moje vlasništvo? Daj se probudite ljudi, 45. i otimačina je prošlo svršeno vrijeme.


čitam već dugo ove rasprave i jedna stvar mi nije jasna u razmišljanju malih dioničara…imovine nema dosta niti za namiriti sve vjerovnike i dobavljače nego će i jedni i drugi imati velike otpise, a vi očekujete da oni dodatno povećaju dio koji otpisuju te da taj dodatno otpisani dio prepuste malim dioničarima??

ZAŠTO bi oni to napravili kad to nema niti ekonomske, niti pravne logike, a niti je njihova borba da se naplate nemoralna jer oni ne dobivaju ništa preko onoga što su dali agrokoru i trvtkama kćerima kroz novac ili robu??

da pitam drugačije-biste li vi na mjestu vjerovnika i dobavljača smanjili dio onoga što vam treba biti vraćeno (i to već umanjeno) kako bi i oni koji koji su za to "krivi" dobili nešto? jer ne zaboravite da manjinski dioničari nisu žrtve agrokora kao dobavljači i vjerovnici, nego su u poziciji vlasnika skupa s todorićem, bez obzira što ih je todorić preveslao kroz lažna FI. mali zato nemaju osnove tužiti državu ili vjerovnike radi naknade štete/gubitaka, nego samo gazdu koji ih je doveo u ovu situaciju

Naravno da neće, postojeći dioničari će na kraju ostati bez ičega to je poprilično jasno svima pa čak i većini malih dioničara.
Ali naravno da će opet biti postova tipa prevara krađa lopovluk pravna država ne funkcionira i sl.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



čitam već dugo ove rasprave i jedna stvar mi nije jasna u razmišljanju malih dioničara…imovine nema dosta niti za namiriti sve vjerovnike i dobavljače nego će i jedni i drugi imati velike otpise, a vi očekujete da oni dodatno povećaju dio koji otpisuju te da taj dodatno otpisani dio prepuste malim dioničarima??

ZAŠTO bi oni to napravili kad to nema niti ekonomske, niti pravne logike, a niti je njihova borba da se naplate nemoralna jer oni ne dobivaju ništa preko onoga što su dali agrokoru i trvtkama kćerima kroz novac ili robu??

da pitam drugačije-biste li vi na mjestu vjerovnika i dobavljača smanjili dio onoga što vam treba biti vraćeno (i to već umanjeno) kako bi i oni koji koji su za to "krivi" dobili nešto? jer ne zaboravite da manjinski dioničari nisu žrtve agrokora kao dobavljači i vjerovnici, nego su u poziciji vlasnika skupa s todorićem, bez obzira što ih je todorić preveslao kroz lažna FI. mali zato nemaju osnove tužiti državu ili vjerovnike radi naknade štete/gubitaka, nego samo gazdu koji ih je doveo u ovu situaciju

Naravno da neće, postojeći dioničari će na kraju ostati bez ičega to je poprilično jasno svima pa čak i većini malih dioničara.
Ali naravno da će opet biti postova tipa prevara krađa lopovluk pravna država ne funkcionira i sl.

lp
[/quote]

Dakle, ti smatras da je sve apsolutno ok i po zakonu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ajme Ecobarbar, ti stvarno misliš da vjerovnici imaju iste interese zato jer su svi oni "vjerovnici"?

Izgleda da ne vidiš da će se nakon nagodbe, ako do nje dođe, prvi međusobno poklati upravo vjerovnici!

A i ova teza sa obveznicama ti je isto potpuno promašena po istom principu kojeg vidim ne kužiš.

Čekaj. Prvo kažeš da se vjerovnici ne dogovaraju. Onda kažeš da će se vjerovnici klati.

Što je sada od to dvoje, odluči se više 🙂

Da, netko nešto ovdje ne kuži baš najbolje, to si dobro rekao.

@escobar

Trolaš ili ti zbilja nije jasno da jedno ne isključuje drugo?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



čitam već dugo ove rasprave i jedna stvar mi nije jasna u razmišljanju malih dioničara…imovine nema dosta niti za namiriti sve vjerovnike i dobavljače nego će i jedni i drugi imati velike otpise, a vi očekujete da oni dodatno povećaju dio koji otpisuju te da taj dodatno otpisani dio prepuste malim dioničarima??

ZAŠTO bi oni to napravili kad to nema niti ekonomske, niti pravne logike, a niti je njihova borba da se naplate nemoralna jer oni ne dobivaju ništa preko onoga što su dali agrokoru i trvtkama kćerima kroz novac ili robu??

da pitam drugačije-biste li vi na mjestu vjerovnika i dobavljača smanjili dio onoga što vam treba biti vraćeno (i to već umanjeno) kako bi i oni koji koji su za to "krivi" dobili nešto? jer ne zaboravite da manjinski dioničari nisu žrtve agrokora kao dobavljači i vjerovnici, nego su u poziciji vlasnika skupa s todorićem, bez obzira što ih je todorić preveslao kroz lažna FI. mali zato nemaju osnove tužiti državu ili vjerovnike radi naknade štete/gubitaka, nego samo gazdu koji ih je doveo u ovu situaciju


Neka se namire iz jaminice u kojoj je Agrokor imao oko 70 %, iz Leda gdje je imao oko 45 posto ,iz Belja gdje je imao neznam ni sam.
Zamislite da ste vlasnik kuće recimo 50 % radi lakšeg izračuna ( recimo da je Agrokor imao 50% vlasništva Leda ). Drugih 50 % je vlasnik bilo tko drugi. Taj drugi založi kuću u nekom kreditnom odnosu jer recimo nije etažirana i iz nekog razloga ne vrati kredit. Dražbom pokušaju uzeti kreditori cijelu kuću dakle 100 %. Ali u gruntovnici ( SKDD ) je uredno pisalo da je taj drugi vlasnik samo 50 %. Naravno da ćete prigovorit u tom sudskom procesu da nije mogao dati cijelu kuću jer je vidiljivo iz vlasničkih papira da nije 100 % vlasnik i proces bi MORAO biti okončan u Vašu korist. Ista je stvar sa dionicama to je imovina kao i kuća nema nikakve suštinske razlike. Ja sam za svoje uredno zarađene novce od plaće platio sve poreze i od ostatka kupio dionice Leda. Prije toga sam pročitao sve izvještaje kompanije,revizora,svih ovlaštenih institucija,porezna uprava nije stavila javnu obavijest da da postoje neki porezni tereti. Tko sad meni može uzeti moje vlasništvo? Daj se probudite ljudi, 45. i otimačina je prošlo svršeno vrijeme.
[/quote]
Niste dobro racunali.Ako ste vi vlasnik kuce 50% ,a jamcili ste nekom za nesto tim vlasnickim djelom,onda vam se moze uzeti vlasnistvo ako je solidarno jamstvo upisano na vasem dijelu,a vi ne platite dug po jamstvu.
Ovdje su tvrtke-kceri jamcile cijelom svojom imovinom za dugove koncerna i ta jamstva se odnose na sve dionice i sve dionicare kao vlasnike.Ta jamstva su bila uredno objavljena na zagrebackoj burzi i svaki dionicar ih je imao priliku vidjeti.
Dakle u ovom slucaju Vi,odnosno vasa “firma” je preuzela jamstva,a vi kao dionicar ,odnosno vlasnik ste pristali biti dionicar te i takve firme te snosite sudbinu svih dionicara.Za tvrtku je potpuno nebitno kako ste vi osobno glasali ili niste uopce glasali.

Zdrava logika VODOPADA.

Ako netko drzi jamstva od 100 milijardi kuna i ima prvenstvo pri naplati, a jamstva su recimo ocjenjena zakonitim dakle legalna.

Njegovom garancijom od 100 milijardi onda više nema nitko ništa, odnosno vodopad je presušio već nakon prve grupe vjerovnika, jer zašto bi oni poklonili bilošto kad nemoraju.

Dakle ako nešto ostane za preposljednju grupu vjerovnika (neosigurani vjerovnici), onda ce po istoj logici morat ostat i za posljednju skupinu ili postojeći kaiptal odnosno male dioničare.

Malo bolje pogledat tablicu

Za one koji nisu procitali:

Kako god se ovo razvijalo, uclanite se u Udrugu manjinskih dionicara Agrokora. Uclanjenje je besplatno i moze se napravit preko interneta. Bit ce skupstina i tamo mozete doci kao clan i cuti sve iz prve ruke. Isto tako, Udruga ima vecu moc ako ima vise ljudi. Sami cete se vrlo tesko borit protiv Ramljaka, Dalicke, strvinara i ostale ekipe koja vas hoce unistit.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Niste dobro racunali.Ako ste vi vlasnik kuce 50% ,a jamcili ste nekom za nesto tim vlasnickim djelom,onda vam se moze uzeti vlasnistvo ako je solidarno jamstvo upisano na vasem dijelu,a vi ne platite dug po jamstvu.
Ovdje su tvrtke-kceri jamcile cijelom svojom imovinom za dugove koncerna i ta jamstva se odnose na sve dionice i sve dionicare kao vlasnike.Ta jamstva su bila uredno objavljena na zagrebackoj burzi i svaki dionicar ih je imao priliku vidjeti.
Dakle u ovom slucaju Vi,odnosno vasa “firma” je preuzela jamstva,a vi kao dionicar ,odnosno vlasnik ste pristali biti dionicar te i takve firme te snosite sudbinu svih dionicara.Za tvrtku je potpuno nebitno kako ste vi osobno glasali ili niste uopce glasali.

svaki dioničar ih je imao vidjeti ! pa i dobavljači su ih imali priliku vidjeti pa nismo u istom loncu

A što je onda ovo ako nije pljačka? Počevši od Hanfe koja mjesecima nije blokirala trgovanje a sada na najmanji šum blokira dionicu,pa preko Ramljakovih ,Škegrinih i ostalih izjava da vrijedi nula kn što je apsolutno protuzakonito,pa igrokaza pojedinih dobavljača i miješanja politike u ovu muljažu. Sada bi dioničari trebali platiti glavom zato jer su dobavljači zeznuli stvar i politika? Gospodo krene li ovo brisanjem dionica ne samo da ćemo svi mi plaćati odštete (jer nikoga u EU nije briga za Hrvatsku a veliki igrači će je pojesti na sudovima ),već će hrpa malih zaboraviti na konzum,ledo,jamnicu,kraš,i slične ,političke odgovornosti za ovu krađu će itekako biti i to će se osjetiti na izborima… Da ne govorim kako bi lako pojedinci mogli završiti na sudu ,a tu definitivno ne mislim na Gazdu . Lp

@dionicar
stvari su rađene protuzakonito! mogle su firme jamčiti za jos toliko novca ali u suštini stvar je protuzakonita. i tu je trebala intervenirati mjerodavna institucija, ali nitko, bas nitko ne radi svoj posao svih ovih godina i sad je sve razotkriveno na ovom mega slučaju. neuređenost, netransparentnost, protuzakonitost, to je nazalost slika stanaj ne samo na burzi nego i u cijeloj državi. što reci kad su unatoc svim objavama na burzi mirovinci a i ostali kupovali na burzi dionice koje su bile prezduzene vec i prije nekoliko godina????? nema se tu bas nista puno za reci osim da menadžeri nisu takve obavijesti znali tumačiti odnosno nisu znali sto znace. uostalom to su i sami rekli, nisu znali to iscitati iz izvjesca firmi. dobra je stvar što će mali možda imati srece i sve te godine nezakonja naplatiti, kolko tolko, a i svima vama ostalima spasiti dio mirovina u budućnosti. bitno je ovo sto je rekao Zvrc, da se zna koliko su firme u stanju zaraditi love i onda vidjeti vremenski period u kojem ce se dug moci vratiti. zasto sve vratiti odmah kad je to sve nemoguća misija? zasto stvarati nesto sto pravno ne drzi vodu? a u ostalom meni je osobno najznačajniji stav samog sudca/sutkinje koja je jasno rekla u kojem smjeru nagodba ne smije ici. i to je jedino bitno. nasi osobni stavovi i želje su nebitni. bit ce onako kako odluči stalno vijeće i sud koji to u konačnici mora potvrditi

@Dioničar

Nisi dobro računao! 🙂

Agrokor je mogao založiti i Eiffelov toranj, samo njega nitko ne bi ovršio jer, naravno, nije u vlasništvu Agrokora.
S druge strane, solidarni jamci prema potpisanim ugovorima! mogu jamčiti samo do visine zadržane dobiti i bez odluke skuštine društva se NE MOŽE zadirati u temeljni kapital društva.

Izgleda da si zaboravio taj mali detalj da su jamstva ograničena, a to je priznala i izvanredna uprava.

Dakle, argumentacija ti je blago rečeno, na staklenim nogama!

La vita e bella!

New Report

Close