Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Matematiku ne rade vjerovnici. 🙂

Ne budi naivan, molim.

Vjerovnici nemaju niti stalno vjerovničko vijeće, a ni privremeno vijeće nisu sami stvorili nego im ga je oktroirao Ramljak.

ajde ti nama onda ovdje reci, tko radi matematiku? tko se trenutno dogovara što će i koliko će čega dobiti?

čitam već dugo ove rasprave i jedna stvar mi nije jasna u razmišljanju malih dioničara…imovine nema dosta niti za namiriti sve vjerovnike i dobavljače nego će i jedni i drugi imati velike otpise, a vi očekujete da oni dodatno povećaju dio koji otpisuju te da taj dodatno otpisani dio prepuste malim dioničarima??

ZAŠTO bi oni to napravili kad to nema niti ekonomske, niti pravne logike, a niti je njihova borba da se naplate nemoralna jer oni ne dobivaju ništa preko onoga što su dali agrokoru i trvtkama kćerima kroz novac ili robu??

da pitam drugačije-biste li vi na mjestu vjerovnika i dobavljača smanjili dio onoga što vam treba biti vraćeno (i to već umanjeno) kako bi i oni koji koji su za to “krivi” dobili nešto? jer ne zaboravite da manjinski dioničari nisu žrtve agrokora kao dobavljači i vjerovnici, nego su u poziciji vlasnika skupa s todorićem, bez obzira što ih je todorić preveslao kroz lažna FI. mali zato nemaju osnove tužiti državu ili vjerovnike radi naknade štete/gubitaka, nego samo gazdu koji ih je doveo u ovu situaciju

Jako volim tvoj posprdni ton!

Ti nas pokušavaš uvjeriti da će matematiku Agrokora krojiti Matija Brlošić ili Marica Vidaković?

Ha-ha-ha!

Što da ti kažem osim: ma daj molim te!

Za ovakav stav moraš biti jako, jako, jako, jako naivan.

La vita e bella!


Jako volim tvoj posprdni ton!

Koji posprdni ton? Pitanje je bilo jednostavan – ako vjerovnici ne rade matematiku i međusobno se dogovaraju, onda znaš tko je radi, pa podijeli onda sa nama taj podatak.

Da ne kažem da si u kontradikciji sam sa sobom, jer ako tvrdiš da vjerovnici ne rade matematiku, onda im i ne treba nekakvo vjerovničko vijeće, tak i tak svejedno.

Evo, čekamo da nam daš tu informaciju.

Ovdje je matematika jasna i laiku,a svodi se na to da su dugovi i jamstva veci od kapitala.
Ne treba biti strucnjak za shvatiti da nece nista ostati dosadasnjim dionicarima tvrtki-jamaca.
Naravno,nece se niti vjerovnici moci namiriti u cijelosti,ali ce barem moci uci u vlasnicku strukturu koncerna i novih tvrtki-kceri koje ce im s vremenom vjerovatno uspjeti vratiti dio duga iz poslovanja.
Dosadasnji dionicari ce se morati pomiriti sa gubitkom uloga .

@ Ecobarbar

kada napraviš malo podrobniju analizu tzv. “vjerovnika” (kao da je to neki jedinstveni entitet, što naravno nije!) vrlo brzo ćeš moći i sam dati odgovor na svoje pitanje.

Ne sumnjam da ćeš u tome uspjeti.

La vita e bella!


čitam već dugo ove rasprave i jedna stvar mi nije jasna u razmišljanju malih dioničara…imovine nema dosta niti za namiriti sve vjerovnike i dobavljače nego će i jedni i drugi imati velike otpise, a vi očekujete da oni dodatno povećaju dio koji otpisuju te da taj dodatno otpisani dio prepuste malim dioničarima??

ZAŠTO bi oni to napravili kad to nema niti ekonomske, niti pravne logike, a niti je njihova borba da se naplate nemoralna jer oni ne dobivaju ništa preko onoga što su dali agrokoru i trvtkama kćerima kroz novac ili robu??

da pitam drugačije-biste li vi na mjestu vjerovnika i dobavljača smanjili dio onoga što vam treba biti vraćeno (i to već umanjeno) kako bi i oni koji koji su za to "krivi" dobili nešto? jer ne zaboravite da manjinski dioničari nisu žrtve agrokora kao dobavljači i vjerovnici, nego su u poziciji vlasnika skupa s todorićem, bez obzira što ih je todorić preveslao kroz lažna FI. mali zato nemaju osnove tužiti državu ili vjerovnike radi naknade štete/gubitaka, nego samo gazdu koji ih je doveo u ovu situaciju


po čemu vi znate da ova otvorena pljačka nije organizirana zajedno s Gazdom
dajte jedan primjer u kojoj to državi netko na takav način radi 20 i više godina


@ Ecobarbar

kada napraviš malo podrobniju analizu tzv. "vjerovnika" (kao da je to neki jedinstveni entitet, što naravno nije!) vrlo brzo ćeš moći i sam dati odgovor na svoje pitanje.

Ne sumnjam da ćeš u tome uspjeti.

Pa opet su to vjerovnici. Tko kaže daje jedinstven entiten. Ali su svi oni – vjerovnici. I samo vjerovnici će se dogovoriti (ili neće) o ishodu i matematici.

To što ti neke od njih ili pojedine grupacije ne smatraš ili ne priznaješ za vjerovnike (valjda je u tome štos) je nebitno, obzirom da se tvoja kategorizacija ne uzima u obzir, nego zakonska kategorizacija vjerovnika.

@Ecobarbar

Mislim da sam bio više nego jasan, pa se samo rasprave radi nemam namjere ponavljati.

Postoje jednaki i jednakiji. E, ovi jednakiji nastoje krojiti igru.
I njih se ne može strpati pod istu kapu “vjerovnici”, jer tko to tako radi, grubo griješi.

A biti jako dobro plaćen da bi napravio procjenu vrijednosti kompanije čiji je raspon višestruko veći od minimalne vrijednosti je izrugivanje sa matematikom.

Takav uradak kod mene na ispitu ne bi dobio prolaznu ocjenu.

Toliko o ovoj matematici.

Ovakvu drskost si u hrvatskom društvu dozvoli još samo Zoran Vakula čija se prognoza vremena može svesti na rečenicu: “Biti će sunčano, osim tamo gdje će padati kiša.”

Takvu prognozu je mogla napraviti i moja pokojna baba.

La vita e bella!

Kad će sud donijeti pravorijek o jamstvima?
Samo mi nemojte objašnjavati da je to strašno pravno komplicirano i da se ne može napraviti za nekoliko dana.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa da, postoje jednaki i jednakiji vjerovnici. Opet su to vjerovnici. Pišeš nekonzistentno, i sam sebi skačeš u usta. To što ti ne trpaš nešto u svoje kape je nebitno, obzirom da tvoja kapa nije mjerilo, nego je mjerilo lex agrokor i stečajni zakon. Pa to što postoje kategorije vjerovnika u kojima nisu svi jednaki niti je ikakva novost, nego temeljna regulativa stečajnih zakona. Naravno da nisu svi isti.

Na kraju krajeva, jedno pitanje – a tko je primjerice tebi branio da kupiš obveznice Agrokora na vanjskim tržištima? Nitko. Mogao si ih kupiti bez problema. I danas ne bi bio dužnik, nego bi bio – vjerovnik.

Ajme Ecobarbar, ti stvarno misliš da vjerovnici imaju iste interese zato jer su svi oni “vjerovnici”?

Izgleda da ne vidiš da će se nakon nagodbe, ako do nje dođe, prvi međusobno poklati upravo vjerovnici!

A i ova teza sa obveznicama ti je isto potpuno promašena po istom principu kojeg vidim ne kužiš.

La vita e bella!

New Report

Close