Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovjde matematika i pravo nemaju apsolutno nikakve veze sa razvojem situacije oko Agrokora.
I jedno i drugo se koristi “prema potrebi”. A to de jako dobro vidi i iz ovih objavljenih tablica.
Neki to uviđaju malo prije od nekih drugih.

Namjere su očite, a rezultat je jednako izvjestan kao i prije pet dana.

La vita e bella!



@spanac

ti si stvarno malo pomaknut… dakle, nakon što izbriše kapital malim dioničarima, ti bi htio da pokloni dionice HEP-a, tako da bi mali dioničari mogli oporaviti portfelj ?

ako nisi u stanju shvatiti post ne moraš zato vrijeđati.
gdje sam ja napisao da vlada malim dioničarima todeksa pokloni dionice HEP-a? napisao sam da treba delistirati kontaminirane todeks dionice, a potom napraviti IPO HEP-a na burzi. to bi vratilo puno građana i ulagača nazad na burzu i pomoglo da se zaboravi afera agrokor, a omogućilo bi i malim dioničarima da zaradom od IPO-a HEP-a pokriju dobar dio gubitaka na todeksu.

Nikad se nece ZABORAVITI LEX AGROKOR, jer kad pocne direktno krast moje vlasništvo to ide prema onoj “ oko za oko, zub za zub”!
I onda se cude što ljudi idu van

@spanac

Mislim da ili ti ili ja ne shvaćamo pojam IPO-a . Po meni je to izlistavanje tvrke na tržište VP, sa procijenjenom vrijednosti dionice , kojoj se u nekom budućem razdoblju može formirati i tržišna cijena .

Po tebi, to je prodaja dionice koja vrijedi 100 za 10 . Zašto bi to netko napravio, pa makar to bilo i u ovoj raustoj državi na brdovitom Balkanu . Možda zato da na tržište falsificiranih Vrijednosnih papira upitne vrijednosti privuče 320000 blokiranih građana ? Ili 130000 prebjega da se vrate…ili 2100000 penzionera …ili 193080 nezaposlenih da ulože svoja buduća primanja….

Ili da posljednje što navodno vrijedi poklone stranom kapitalu ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Nikad se nece ZABORAVITI LEX AGROKOR, jer kad pocne direktno krast moje vlasništvo

kako ne shvaćaš da vas nije pokrala vlada, nego todorić!?? nije vam vlada natukla 15 milijardi dugova iznad imovine nego todorić! ne kaže narod uzalud: tko s vragom tikve sadi, u glavu mu se lupaju. kupnjom dionica tvrtki kćeri i ulaskom u vlasništvo skupa s gazdom, radili ste upravo to- “s vragom tikve sadili”…i sad to dolazi na naplatu. vlada vam tu ništa nije kriva, najviše ste krivi sami, pogotovo oni koji su kupovali nakon objave stvarnog razmjera duga


Ovjde matematika i pravo nemaju apsolutno nikakve veze sa razvojem situacije oko Agrokora.

I to je tvoja osnovna pogreška. Jer je samo matematika bitna, ništa više. Tko će od vjerovnika što dobiti i na koji način.

Matematika koja kaže da trebaš podijeliti 100 jedinica na pet različitih mjesta, imaš na raspolaganju samo 50 jedinica, a da će nakon raspodjele ostati još 20 jedinica za dodatna dva mjesta, nije matematika.

To je nešto drugo 🙂


Ne brini se ti za dioničare, nama lovica stiže od odstete zbog Lexa.

Ma kakva odsteta?
Stici ce vam samo racuni za vodenje spora koji ce te izgubiti.
Zar mislite da je nakon sto je sud u Londonu potvrdio “Lex”,moguce da ga Ustavni sud ponisti?
Ja sam uvjeren da ga nece ponistiti.

@ Ecobarbar

Nisam ja u krivu nego ti ne razumiješ dvije stvari:

1) Istinitu matematiku oko Agrokora nitko od nas ne zna jer nije niti prezentirana
2) Kada i ako je jednom budemo znali, ona će biti upravo onakva kakvu će ju htjeti onaj koji će ju prezentirati.

Točka.

La vita e bella!


@ Ecobarbar

Nisam ja u krivu nego ti ne razumiješ dvije stvari:

1) Istinitu matematiku oko Agrokora nitko od nas ne zna jer nije niti prezentirana
2) Kada i ako je jednom budemo znali, ona će biti upravo onakva kakvu će ju htjeti onaj koji će ju prezentirati.

Točka.

Pa si zapravo rekao, kada bolje razmisliš, isto što i ja. Jer matematiku ne rade vlasnici, nego je rade – vjerovnici.

Vlasnici su ono što se u lex agrokoru zove kroz dokument “dužnik”, a dužnika zastupa – povjerenik.

Vlasnici (svi dioničari) već i sada jesu sudionici nagodbe – ali oni su oni koji daju svoje vjerovnicima, a obzirom da ne mogu dati vjerovnicima sve što vjerovnici traže – onda ide matematika.

Matematiku ne rade vjerovnici. 🙂

Ne budi naivan, molim.

Vjerovnici nemaju niti stalno vjerovničko vijeće, a ni privremeno vijeće nisu sami stvorili nego im ga je oktroirao Ramljak.

La vita e bella!

Nevjerovatna je prica koju neki ovdje prodaju da se kod Agrokora radilo samo o privremenoj nelikvidnosti. Nije, radilo se o trajnoj dubokoj prikrivanoj insolventnosti kojoj je teska nelikvidnost bila samo vidljiva vanjska manifestacija. Pa svi zivi znaju da se npr. softverskim tvrtkama htjelo kompenzirati s maslacom, deterdzentom i sl. Jedna konzultantska kuca je pobjegla glavom bez obzira kad je vidjela da para uopce nema nego rade multilateralne kompenzacije, bonovi itd. Tko se moze u tome uopce snaci?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


@ Ecobarbar

Nisam ja u krivu nego ti ne razumiješ dvije stvari:

1) Istinitu matematiku oko Agrokora nitko od nas ne zna jer nije niti prezentirana
2) Kada i ako je jednom budemo znali, ona će biti upravo onakva kakvu će ju htjeti onaj koji će ju prezentirati.

Točka.

Sramota je i ponižavanje ovo u tablicama zvati matematika.
To su nabacane neke brojke i to po načelu OD pa DO, NISKO, VISOKO……….
Više mi se čini da se povremeno izvanredna uprava nabaciva brojkama i slovima kako bi opravdali ogromne troškove koji se svaki mjesec plaćaju tamo nekim nazovi savjtnicima.
Ti i takvi su savjetovali Ramljaka pa gdje je Ramljak sada?

Doveli su sve operativne kompanije u netržišnu situaciju i sada pokušavaju odrediti tržišne vvrijednost tih istih kompanija.
Pa ko da mi ne znamo kolike su vrijednosti na ZSE bile prije lex Agrkora, a kolike su danas.
Tko će opravdati t?

New Report

Close