Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.vecernji.hr/biznis/procijenjena-vrijednost-raspoloziva-za-vjerovnike-izme-u-1-8-i-3-8-milijardi-eura-1232587

Nakon ovoga, jasno je da je Ramljak (na žalost) bio u pravu. Dioničare će ošišati na 0.

Ignore: KressoM, delux

Ne brini se ti za dioničare, nama lovica stiže od odstete zbog Lexa.

A odstetu ce dosuditi tko?
Trgovacki sud u Zagrebu?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Vidim da su neki mediji krenuli u spin ofenzivu. Pa ajmo rasturit spinove.

Potpuno je nebitno koliko vrijedi (potcijenjena) Agrokorova imovina. Potpuno nebitno! Ono sto je bitno je to koliko ta imovina moze stvoriti nove vrijednosti u buducnosti. I to je ono sto vjerovnike treba zanimati. Ako Agrokor moze puno vrijednisti stvarati oni mogu mirno spavati, a ako ne, bez obzira koliko imovina SADA vrijedi, crno im se pise.


Ta imovina ,posto je negativna,dakle nema je u realnosti,ne moze ni ostvarivati “nove vrijednosti u buducnosti”!
Tek nove firme ,koje se planiraju osnovati,bez prevelikog tereta dugova,mogu potencijalno dobro poslovati i donositi neku dobit vlasnicima.Naravno,u novim firmama,stari vlasnici, vise nemaju udjela.


https://www.vecernji.hr/biznis/procijenjena-vrijednost-raspoloziva-za-vjerovnike-izme-u-1-8-i-3-8-milijardi-eura-1232587

Nakon ovoga, jasno je da je Ramljak (na žalost) bio u pravu. Dioničare će ošišati na 0.

jasno, drugačije ni ne može. otkad su objavili da su dugovi desetak milijardi iznad imovine, nema nikakve logike ni pravnog razloga da se makar mali dio udjela u firmama ostavi sadašnjim dioničarima, kako niti todoriću, tako niti manjinskim dioničarima. treba čim prije sklopiti nagodbu, delistirati sve kontaminirane todeks dionice i krenuti dalje, to je jedini ispravan put…a tko misli da se treba suditi, neka se sudi, ali to onda više neće opterećivati burzu.
a odmah potom neka vlada krene s IPO-om HEP-a i na taj način omogući ulagačima oporavak portfelja

Pozdrav,

Zvrc————————————možeš objasniti točko 1. i 2. od juće , lp

@spanac

ti si stvarno malo pomaknut… dakle, nakon što izbriše kapital malim dioničarima, ti bi htio da pokloni dionice HEP-a, tako da bi mali dioničari mogli oporaviti portfelj ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Pozdrav,

Zvrc————————————možeš objasniti točko 1. i 2. od juće , lp

Pa što tu nije jasno, dugovi se neće isplačivati po postizanju nagodbe, već će se u nagodbi dogovoriti u kojem vremenskom rou će se dug vratiti, isto kao i kod ostalih.

A ovaj članak je veoma tendenciozno napisan, da ne kažem glupo… Problem duga je problem Agrokora i Konzuma, problem jamstava je problem svih ostalih društava…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ivana 1902 —————–puno hvala , a shvatio si me pogrešno, ja se isprićavam ako sam krivo pitao, lp,

Pa ljepo je objašnjeno
1,8 milijardi stečajna cijena
3,8 milijardi cijena s nastavkom poslovanja

Neki bi ovdje da se za dioničare otvori neki logor kao recimo Kanal – oni su neprijatelji države i sve ih treba pod zemlju po kratkom postupku, a njihovu imovinu razdjeliti DRUGOVIMA i DRUGARICAMA po principu vodopada tj tko prije u stan – stan je njegov.
Ako je kojim slučajem stan nastanjen onda je dopušteno U ime naroda stanare izvesti iz stana i to riješiti iza prvog ćoška.

Ono što je za sada nedvojbeno je da će Agrokor preuzeti novi kredit na sebe u iznosu RollUpa, a da će na svim ostalim kompanijama ostati oko 530m eura kredita.
Dakle ukupno zaduženje se planira na visini od oko 1,6 milijardi eura.
Ostalo bi se konvertiralo u equity.
Ako se u obzir uzme viša vrijednost iz tablica koja je po meni i dalje niska i ne tržišna mogu se svi namiriti a da se ne dira imovina ostalih dioničara.

Neki ovdje samo malo bolje od nekih drugih poznaju temelje matematike i prava, te nisu opterećeni i subjektivni u procjeni situacije. To je jedina razlika između “nekih” i onih drugih “nekih”.

New Report

Close