Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Ivan1902

I odluka o tome da se nešto ne proda je izričito tvoja odluka. Zato sam i rekao onaj dio o ignoriranju svih mogućih naznaka, pokazatelja, signala i znakova.

Bilo kakva priča o naknadama štete pada u vodu jer si u svako doba dana, 250 dana u godini, osam sati u danu, imao prilike svoje dionice unovčiti. I tu ide točka.

Ovo više nije socijalizam/komunizam, a to doslovno vrišti iz tvojeg upisa – ja sada imam dionicu u firmi, imam udjel, to je sada naša firma za sva vremena, mi smo firmu gradili našim novcem, i ona je “naša”.

Ti jednostavno, a to pišem sasvim dobronamjerno, ne shvaćaš temelje burze, tržišne ekonomije, te ulaganja. Ti u u tu firmi nisi ništa “uložio”, da bi ti netko nešto trebao vratiti, jer to kupnja dionice na burzi nije. Jednostavno si se preračunao i zeznuo, točka.

Osim da se Rusi vracaju, nemamo nista novo.
Ili mi je nesto promaknulo?

Ne da se Rusi vracaju, nego preuzimaju kontrolu (25%)

Onda nagodba nije po Ramljakovoj ideji.
Ili?

Kako god se ovo razvijalo, uclanite se u Udrugu manjinskih dionicara Agrokora. Uclanjenje je besplatno i moze se napravit preko interneta. Bit ce skupstina i tamo mozete doci kao clan i cuti sve iz prve ruke. Isto tako, Udruga ima vecu moc ako ima vise ljudi. Sami cete se vrlo tesko borit protiv Ramljaka, Dalicke, strvinara i ostale ekipe koja vas hoce unistit.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Neznam, cini mi se da ovo nije po željama Ramljaka, Daličke i ostalih

Ramljak je tvrdio da rusi mogu van RH dobit max 100 milijuna EUR-a – skupi odvjetnici, a da im ON Ramljak odmah nudi 120 da odustane od tuzbi.

Sad je prema info sa jucerasnjeg dnevnika Nove TV doslo do 25% novog Agrokora., a ako novi Agrokor vrijedi cca 4 milijarde onda se SBER u vlasništvu namiruje 100% i ima kontrolni paket.

Znaci sa 120 milijuna na 1 milijardu + kontola, ja bih to nazvao totalni promašaj. Ne vjerujem da bi im Alvarez dao toliko. SBER ocito ima puno deblju batinu nego sto Dalička i trgovac nekretninama iz Buzina misle. A gospođa s adresom Buzin je sad gdje ?

Pricekajmo mi konkretnu nagodbu



Prijedlog Zakona io na 28. sjednici vlade održanoj 31.03.2017. godine!
KBZ kao skrbnik upisan nakon što je Zakon usvojen u Saboru.
Dakle u Agram koncernu su dobro proučili Zakon prije nego su aktivirali REPO ugovore.

Je, super su proučili. Tako su dobro proučili da sada lupaju glavom o zid, jer ni ne dolaze do faze da uopće netko sa njima raspravlja kao dioničarima.

Tako su super proučili da nisu shvatili da će njih kao dioničara (u zakonu to je: dužnik – pravna osoba, a to je Akgokor i svako povezano društvo) zastupati povjerenik i umjesto njih donositi odluke 🙂

Samo izvolite, kada su tako dobro proučili, neka vam onda daju i super proučene savjete o tužbama.
[/quote]

Šta nam tvoja prepametna glava savjetuje?
Povući lovu iz KBZ-a?
Raskinuti osiguranja jer su neznalice u svom poslu?

Ja sam upravo suprotnog stava!

Na veliku zalost loseg upravljanja, donosenja
(nezakonitih) odluka za jamstva kompanija u sastavu Agrokora, te ovoga nakaradnog lexa, osnutkom “zrcalnih” kompanija stvarno ce dionicari ostati bez icega.

Osim što se ” Rusi vraćaju” gdje ste tu vi ” mali dioničari ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Apsurdistan,
Lex obuhvaća svaku kompaniju gdje Agrokor ima 25% i više.
Dalekovod je izbjegao Lex za 2-3%.

No kamo su gledali sljepci u mostu prilikom izglasavanja, ti likovi prvo podupru Zakon, a onda ih izbace ko zadnje gov.o. Bitno da je Petrov prijavio Todorića, baš me zanima koliku je štetu naveo, jer prema Zakonu o KP i to mora bit u zahtjevu za pokretanje istrage.




Jao, jao, jao, jao…

Članak 50.
(1) Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo, uz naknadu
tržišne vrijednosti.
(2) Poduzetnička se sloboda i vlasnička prava mogu iznimno ograničiti zakonom radi zaštite interesa
i sigurnosti Republike Hrvatske, prirode, ljudskog okoliša i zdravlja ljudi.

https://www.istra-istria.hr/fileadmin/dokumenti/upravna_tijela/UO_za_tal_nac_zaj/Instrumenti_zastite_ljudskih_prava/III.Nacionalno-unutarnje_zakonodavstvoRH/1.Ustav%2Czakoni/III-1.1.Ustav%20Republike%20Hrvatske.pdf

Dakle, oni tebi MOGU ograniciti vlasnicka prava, ali ti moraju dati kompenzaciju. Ups.

Btw, ovo je USTAV RH. Ako netko ne zna sto je to ustav…


Odredba koju ste citirali ne odnosi se na gubitke na dionicama i trziste kapitala.
Ovdje se radi o pravu svakoga da ulaze na burzi svojom voljom i snosi gubitke ako do njih dode zbog loseg poslovanja drustva.
Jedino se u posebnim zakonom propisanim okolnostima moze traziti odgovornost uprave ili Nadzornih odbora.
[/quote]

O cemu ti pricas? Vlasnistvo je vlasnistvo, imovina je imovina… pa ne mozes Ustav provoditi selektivno!
[/quote]
Vi ,nazalost,nista ne razumijete.
Kako razumijete,tako ste i ulagali i tako cete proci.
Dionice i vlasnistvo nad nekretninama nije isto.
Ustav nije “provedbeni akt” kako ste ga Vi zamislili.

Postavlja se pitanje kakva će nagodba biti sklopljena na temelju takvih podataka, rekao je Grubišić. Izvanrednoj upravi preporučuje da puno veću pažnju obrate na pravne savjete nego na financijske. Ne krije se da nagodba otvara poprilično neizvjesnu pravnu situaciju.

New Report

Close