Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@popolo

Nije istina. Ne mora sve doći na sud. Da bi nešto došlo uopće na sud treba proći određena pravna procedura da bi se našlo pred tim sudom i o tome sudilo.


Sud se mora ocitovati i moze zbog formalnih i procesualnih razloga odbaciti tuzbu,a ukoliko ima osnova ,moze i provesti postupak i donijeti pravorjek.
[/quote]

Točno ono što sam maloprije rekao.
Sud može odbaciti tužbu.
A kada to može napraviti?
Onda kada utvrdi da je o meritumu (šteta nastala nestankom vrijednosti za dioničara kroz nagodbu) već presuđeno na drugom mjestu (usvajanjem sudske nagodbe vjerovnika u okviru Lex Agrokora).
To onda proglasi kao res iudicata i ćao đaci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Jao, jao, jao, jao…

Članak 50.
(1) Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo, uz naknadu
tržišne vrijednosti.
(2) Poduzetnička se sloboda i vlasnička prava mogu iznimno ograničiti zakonom radi zaštite interesa
i sigurnosti Republike Hrvatske, prirode, ljudskog okoliša i zdravlja ljudi.

https://www.istra-istria.hr/fileadmin/dokumenti/upravna_tijela/UO_za_tal_nac_zaj/Instrumenti_zastite_ljudskih_prava/III.Nacionalno-unutarnje_zakonodavstvoRH/1.Ustav%2Czakoni/III-1.1.Ustav%20Republike%20Hrvatske.pdf

Dakle, oni tebi MOGU ograniciti vlasnicka prava, ali ti moraju dati kompenzaciju. Ups.

Btw, ovo je USTAV RH. Ako netko ne zna sto je to ustav…


Odredba koju ste citirali ne odnosi se na gubitke na dionicama i trziste kapitala.
Ovdje se radi o pravu svakoga da ulaze na burzi svojom voljom i snosi gubitke ako do njih dode zbog loseg poslovanja drustva.
Jedino se u posebnim zakonom propisanim okolnostima moze traziti odgovornost uprave ili Nadzornih odbora.
[/quote]

O cemu ti pricas? Vlasnistvo je vlasnistvo, imovina je imovina… pa ne mozes Ustav provoditi selektivno!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Mislim da se i vlada i ministrica Dalić i povjerenik trebaju maksimalno potruditi da na transparentan
način uvjere manjince da na legalan,moralan i zakonit način gube cjelokupnu imovinu.Naravno da bi u toj
raspravi trebali sudjelovati i vjerovnici,dobavljači kao i lizing pušaći.I to što prije jer sa šutnjom i izbjegavanjem dijaloga sve se može oteti kontroli i cijeli proces zaustaviti i rušiti ugled,u konačnici zaljuljati
i vlada i kreditni rejting se vratiti malo nazad.
17.000 oštećenih može nanijeti veliku štetu svim sudionicima u procesu nagodbe,a još više u vrijeme
poslije nagodbe.
Jedini pravilan način je komunikacija,kompromisi i dogovor svih sudionika uračunavajući i dioničare,a u interesu Republike
Hrvatske.Iskreno se nadam da kao član Udruge neću postati osoba non grata.



@ecobarbar

nemoj sad muljati! napisao si da ne mora sve doći na sud, a to nije istina! o svakoj tužbi samo sud odlučuje ima li osnove za vođenje postupka ili nema, a kakva god bila odluka suda, uvijek na nju postoji pravo žalbe

Pa ako se odbije tužba nije na sud ni došla, ne shvaćam što ti tu nije jasno. Kada podnosiš tužbu valjda ti je onda cilj da dođe do samog suđenja, a ne da ti se tužba odbije u prvom procesnom pragu.

Osim ako ti je cilj plaćati beskonačno odbijanja predanih tužbi, onda samo izvoli.

Ništa ja nejasno nisam napisao, pitanje je samo kako si ti to shvatio.


Prijedlog Zakona io na 28. sjednici vlade održanoj 31.03.2017. godine!
KBZ kao skrbnik upisan nakon što je Zakon usvojen u Saboru.
Dakle u Agram koncernu su dobro proučili Zakon prije nego su aktivirali REPO ugovore.

Je, super su proučili. Tako su dobro proučili da sada lupaju glavom o zid, jer ni ne dolaze do faze da uopće netko sa njima raspravlja kao dioničarima.

Tako su super proučili da nisu shvatili da će njih kao dioničara (u zakonu to je: dužnik – pravna osoba, a to je Akgokor i svako povezano društvo) zastupati povjerenik i umjesto njih donositi odluke 🙂

Samo izvolite, kada su tako dobro proučili, neka vam onda daju i super proučene savjete o tužbama.

@Ivan1902

Drugim riječim, ti zapravo želiš reći da je nemoguće na burzi izgubiti uloženo, pa ti onda država uvijek mora kompenzirati gubitak ostvaren trgovanjem 🙂

@Zglob
Drugim riječim, ti zapravo želiš reći da je nemoguće na burzi izgubiti uloženo, pa ti onda država uvijek mora kompenzirati gubitak ostvaren trgovanjem 🙂
tako bi trebalo biti u normalnoj državi a ne kao ova naša na svakom uglu (ćošku) te opljačkaju kriminalci(drumski razbojnici)
Doista , vrlo cudno shvacanje investiranja na burzi!!!
Napisite u kojoj drzavi “drzava kompenzira gubitke ostvarene trgovanjem”????
Mozda u “zemlji Dembeliji” ili u “Alici cudesa”!!!
I,onda se cudite sto gubite novce na burzi???


Mislim da se i vlada i ministrica Dalić i povjerenik trebaju maksimalno potruditi da na transparentan
način uvjere manjince da na legalan,moralan i zakonit način gube cjelokupnu imovinu.Naravno da bi u toj
raspravi trebali sudjelovati i vjerovnici,dobavljači kao i lizing pušaći.I to što prije jer sa šutnjom i izbjegavanjem dijaloga sve se može oteti kontroli i cijeli proces zaustaviti i rušiti ugled,u konačnici zaljuljati
i vlada i kreditni rejting se vratiti malo nazad.
17.000 oštećenih može nanijeti veliku štetu svim sudionicima u procesu nagodbe,a još više u vrijeme
poslije nagodbe.
Jedini pravilan način je komunikacija,kompromisi i dogovor svih sudionika uračunavajući i dioničare,a u interesu Republike
Hrvatske.Iskreno se nadam da kao član Udruge neću postati osoba non grata.


Uz Purka treba ovdje i Klausa dovesti kao gromobrana. On je strah i trepet svim vladama. Onda samo zbrojite svoje uloge i nista ne brinite… vlada ce “odrijesiti kesu”!

Zasto je insolvencijski postupak zvan Lex Agrokor PLJAČKA

Glavi argument Ramljaka o uspješnosti postupka je taj da je sad na računu nesto oko 220 milijuna EUR-a i imaju dovoljno za pripremu sezone. Jasno da je lani nakon blokade na računu stanje bilo 0 (6 kn).

Unazad godinu dana uzeli su kredit od 480 mlijuna EUR-a, isplatili mikro dobavljae nešto sitno, isplatili granični dug oko 30%, isplatili obveznica za 266 miljuna EUR-a.

Dakle jasno je da je u trenutku donošenja ovog nakaradnog zakona sustav bio nelikvidan za oko 200-300 milijuna EUR-a.

Pa zbog čega se Zakonom onda izazvalo dospjelost od 7,5 milijardi EUR-a.

Znaci zbog max 300 milijuna zakon kaže vrati 7,5 milijardi koje nisu ni blizu dospjelosti, a glavnog vjerovnika u tom trenutku izbacuje iz odlučivanja SBER banku.

Na ovaj način dospjelosti svih obveza u jednom trenutku nema u svijetu kompanije u trgovačkoj i poljoprivredno prehrambenoj djelatnosti koja nebi bila insolventna.

I što je rezultat, SBER je imao 14% od ukupnih potraživanja, a sad ce im isporučiti 25% nove zdrave firme oslobođene dugova i jos s otpisima odstrane dobavljača. Osim ako to nije 25% Agrokorovog udjela.

Ovdje LUD ZBUNJENOGA

@ escobar

Ako je TO baš tako, zašto su onda blokirali trgovanje i čemu služi HANFA ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



@Ivan1902

Drugim riječim, ti zapravo želiš reći da je nemoguće na burzi izgubiti uloženo, pa ti onda država uvijek mora kompenzirati gubitak ostvaren trgovanjem 🙂

Gle, jedno je kada dođe do gubitka vrijednosti moje imovine zbog mojih vlastitih odluka, a druga je stvar kada dođe do gubitka vrijednosti moje imovine zbog tuđih odluka i utjecaja. Ja ne bi imao nikakvog problema da udio Agrokora u Ledu sudjeluje u nagodbi, i da taj dio preuzmu vjerovnici, ali da netko uzme moj dio Leda, protiv toga imam jako puno. Uostalom, kada su već tako svi pošteni, što ne uzmu ostalim vlasnicima Mercatora sve njihove dionice, ili npr. Sarajevskog Kiseljaka… Zato što ne mogu, niti imaju to pravo.

Ali eto, mi smo posebna država… Ali meni nije jasno zašto si ti postavio pitanje formulirano na taj način? Jer većina nas ovdje ne želi ništa duđe, svi želimo svoje… A ti i par tvojih kolega imate suprotno mišljenje, i to je ok, vidjet ćemo tko će biti u pravu na kraju… Ali zagovarate nešto što je jako nemoralno, nepošteno, i ja vjerujem, protuustavno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


@ escobar

Ako je TO baš tako, zašto su onda blokirali trgovanje i čemu služi HANFA ?

Možda si propustio, to sam komentirao, i tu se slažemo. Nikakve blokade nije trebalo biti, ona je besmislena, i potpuno suprotno onome što bi trebalo biti. Na nijednoj normalnoj burzi diljem svijeta sa tržišnim ekonomija takvih blokada – nema.

New Report

Close