Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jao, jao, jao, jao…

Članak 50.
(1) Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo, uz naknadu
tržišne vrijednosti.
(2) Poduzetnička se sloboda i vlasnička prava mogu iznimno ograničiti zakonom radi zaštite interesa
i sigurnosti Republike Hrvatske, prirode, ljudskog okoliša i zdravlja ljudi.

https://www.istra-istria.hr/fileadmin/dokumenti/upravna_tijela/UO_za_tal_nac_zaj/Instrumenti_zastite_ljudskih_prava/III.Nacionalno-unutarnje_zakonodavstvoRH/1.Ustav%2Czakoni/III-1.1.Ustav%20Republike%20Hrvatske.pdf

Dakle, oni tebi MOGU ograniciti vlasnicka prava, ali ti moraju dati kompenzaciju. Ups.

Btw, ovo je USTAV RH. Ako netko ne zna sto je to ustav…

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Nije mi jasna HANFA. Ako i bude onako kako je Ramljak rekao, sada bi se trgovalo s dionicama kao pravima na tuzbu. Neki mali sigurno nece tuzit i izgubit ce sve. Oni bi to prodali da barem nesto dobiju. A s druge strane, mogli bi prodat nekom tko ce sigurno tuzit i cilj mu je da ima sto vise.

Znaci win-win situacija. Ovaj dobije nesto umjesto nista, a ovaj ima vise dionica za koje tuzi. Zaradjuju i brokeri, burza, depozitorij, banke…

Zasto se ne trguje pravo je pitanje…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Nije mi jasna HANFA. Ako i bude onako kako je Ramljak rekao, sada bi se trgovalo s dionicama kao pravima na tuzbu. Neki mali sigurno nece tuzit i izgubit ce sve. Oni bi to prodali da barem nesto dobiju. A s druge strane, mogli bi prodat nekom tko ce sigurno tuzit i cilj mu je da ima sto vise.

Znaci win-win situacija. Ovaj dobije nesto umjesto nista, a ovaj ima vise dionica za koje tuzi.

burza nije (ili barem ne bi smjela biti) kockarnica!…kakva crna prava na tužbu??! s kojima argumentima? kupiš dionice nakon što je objavljeno da su dugovanja iznad kapitala i da dionice realno vrijede 0 kuna, a kupac tih dionica po tebi će tužiti jer je na kraju dobio 0 kuna kako je bilo i objavljeno? po kojem pravnom osnovu bi on tužio, tko ga je prevario i na koji način?!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Kao što sam više puta ponovio, na kraju ovdje ostaju samo tužbe, ali zato je Biskovi tu koji će nam reći da su tužbe samo dodatni trošak, a tužbe ćemo i onako izgubiti…

A rekao bi da na to isto cilja i Vlada RH, jednostavno misle da ih od 17000 dioničara, neće svi tužiti…

Ja znam da ja hoću, a i potencijalni gubitak te tužbe je minoran naspram koliko sam novaca izgubio… uostalom, čekamo još Ustavni sud što će reći o Lex Agrokoru…

A sto ako sudovi dobiju naputak da jednostavno ne postupaju po tim tuzbama?
Znaci po primitku tuzbe se jednostavno kaze “to je bila sudska nagodba, rijeseno u okviru Lex Agrokora, potvrdjeno, provedeno, aj bok.”
I ne odes dalje od urudzbenog.
Utvrdi se da nema stete zbog krivog postupanja ikakvih tijela, odnosno da gubitak nije takvog tipa da zahtijeva kompenzaciju od bilo koje strane. Ulozili ste, fulali i to je to.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav

JER MENE NE ZANIMAJU VISE DIONICE LEDA KOJE IMAM!
DIONICE LEDA ODLAZE SA NAGODBOM!

MENE ZANIMA ODSTETA KOJU JA TRAZIM TEMELJEM PRIJEVARE KOJU JE IZVELA UPRAVA LEDA!

Jeb*te, jel’ ti razlikuje ODSTETU za neku stvar i STVAR SAMU?!

Onog trenutka kad se ide na sud za ODSTETU, DIONICE LEDA NISU DIONICE – on su samo DOKAZ toga da sam ja PAO NA PRIJEVARU. Dakle, da je prijevara izvrsena nadamnom!
Ako kupis kucu na trusnom podrucju, jeb*te, ti mozes imati tu kucu i dalje, ako mislis. Tvoj problem! Ali TUZBA PREMA STAROM VLASNIKU – ako je on znao da je podrucje trusno i zatajio ti je – I DALJE POSTOJI! ONA POSTAJE GLAVNA! TKO J*BE KUCU KASNIJE! ONA NEMA SVOJU OSNOVNU VRIJEDNOST – ONA IMA VRIJEDNOST SAMO KAO DODATNU TEZINU TVOJOJ TUZBI, da mozes DOKAZATI DIREKTNO da si pao na prijevaru!

Jesi shvatio?!

Tuzbe koje dolaze kasnije, na tvrtke-kceri, NEMAJU – NEMAJU – NEMAJU NIKAKVE NIKAKVE NIKAKVE veze s DIONICAMA, povratom vlasnistva u tvrtkama-kcerima i slicnom!

To je gotovo sa NAGODBOM, osim ako netko ne potpuno ospori jamstva (sto po Lexu mislim da ne moze).

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]


Nije mi jasna HANFA. Ako i bude onako kako je Ramljak rekao, sada bi se trgovalo s dionicama kao pravima na tuzbu. Neki mali sigurno nece tuzit i izgubit ce sve. Oni bi to prodali da barem nesto dobiju. A s druge strane, mogli bi prodat nekom tko ce sigurno tuzit i cilj mu je da ima sto vise.

Znaci win-win situacija. Ovaj dobije nesto umjesto nista, a ovaj ima vise dionica za koje tuzi. Zaradjuju i brokeri, burza, depozitorij, banke…

Zasto se ne trguje pravo je pitanje…

Ako netko kupi dionice radi prava na tuzbu, to ne da je imbec*lno, nego takvu osobu hitno treba kastrirati i upucati u glavu, jer bi se mogla prokreirati i nastaviti svoj id*otski lanac na sljedecu generaciju!

BUDUCE TUZBE NEMAJU VEZE S DIONICAMA I POVRATOM VRIJEDNOSTI DIONICA!

Ako se nagodba postigne onako kako je krenula, dionicari gube sve. Cinjenica. Podloga – Lex Agrokor.
Onda idu tuzbe na OBESTECENJE, dakle, na POVRAT ISTE KOLICINE NOVCA (+vremenska vrijednost) KOLIKE SU ORIGINALNO ULOZILI! Dakle, u slucaju uspjeha tuzbe, dobivas ORIGINALNU – ULOZENU! – KOLICINU PARA NAZAD.

E, sad ti meni reci, tko s malo primozga bi kupovao dionice da ide tuziti…

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Velika većina, čast izuzetcima, lupeta ko da su se tuduma napili.
Ne uzimaju se činjenice u obzir pa tako ni činjenice koje se objavljuju na e-oglasna, dakle sudske spresude i Rješenja.

Uostalom meni je u najvećoj mjeri oslonac ponašanje Agram koncerna – oni su imali mogućnost ostati u nagodbi kao vjerovnik ili realizirai svoja založna prava tj postati vlasnik ili u ovom slučaju postati manjinski dioničar.

Izabrali su poziciju manjinskog dioničara!
Zar stvarno netko misli da su u Agram koncernu ljudi koji ne razumiju kako će se stvari razvijati?


A sto ako sudovi dobiju naputak da jednostavno ne postupaju po tim tuzbama?
Znaci po primitku tuzbe se jednostavno kaze "to je bila sudska nagodba, rijeseno u okviru Lex Agrokora, potvrdjeno, provedeno, aj bok."
I ne odes dalje od urudzbenog.

to je nemoguće, sud uvijek mora donijeti odluku na koju se možeš žaliti. naravno, odluka će biti takva kako si napisao, ali procedura će se odraditi, takse ćeš platiti i to je to

@ Sava

Ma naravno Sava!

Samo daj ti to objasni ovom zbornom pjevanju kojem smo već mjesecima ovdje izloženi.
Naprosto ne ide!

La vita e bella!

@zorangutan, baron

Burza je mjesto gdje se spajaju kupci i prodavatelji. Onaj tko misli da ce dobit vise nego placa, kupuje, drugi prodaje.

I nisam ja taj koji o tome treba imat misljenje. Ili vi. Netko smatra da ce u tuzbi dobit vise nego sto placa i kupuje. Hoce li uspjet, citamo se za par godina.

Al sigurno sudovi kao relevantno nece uzet trgovanje na sekundarnom trzistu.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

@popolo

Nije istina. Ne mora sve doći na sud. Da bi nešto došlo uopće na sud treba proći određena pravna procedura da bi se našlo pred tim sudom i o tome sudilo.



@zorangutan
, baron

Burza je mjesto gdje se spajaju kupci i prodavatelji. Onaj tko misli da ce dobit vise nego placa, kupuje, drugi prodaje.

I nisam ja taj koji o tome treba imat misljenje. Ili vi. Netko smatra da ce u tuzbi dobit vise nego sto placa i kupuje. Hoce li uspjet, citamo se za par godina.

Al sigurno sudovi kao relevantno nece uzet trgovanje na sekundarnom trzistu.

je li tebi jasno da nisu niti mogu biti u istoj poziciji onaj tko je uvjetno rečeno izvorni vlasnik dionica todexa tj. tko je dionice imao PRIJE dana D i onaj tko je špekulativno kupio dionice od izvornog vlasnika nakon dana D (objave da su dugovi veći od imovine) jer se nada da najavljena 0 ipak neće biti 0?

……ovakvo trgovanje kakvo zazivaš sada bi bilo zaista i jedino obično špekuliranje i dobro je da su sada blokirali trgovanje do nagodbe jer je nakon ramljakove najave da će dionice vrijediti 0 kuna bilo dovoljno vremena i za one koji više ne žele držati dionice da ih prodaju, a i za one koji smatraju da će tužbama nakon kupnje dionica možda doći do veće cijene od ovih kakve su sada bile na burzi, da ih kupe….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close