Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvjesno je da će postojeći dioničari ostati bez ičega. Prvo će se podmiriti troškovi radnicima pa sudionika roll up kredita, pa neosiguranim vjerovnicima i na dnu su dioničari.”

Sad barem sigurno znamo da nije bilo nikakvog razloga da dionice višestruko skoče, kako reče Purko, nakon odlaska Ramljaka…….samo zbog tog razloga.

Ovo su novinari zakljucili sami.

Sudovanje i tuzbe su ocito jedini put. Nisam sretan zbog toga, al sto se mora nije tesko.

Iako, prije toga sud mora prihvatit ovakvu Ramljakovu nagodbu. Kad sud donese odluku, to ce biti polazisna tocka koja ce determinirat dogadjaje u buducnosti.

Ovo je tek pocetak.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

IZVJEŠĆE O STANJU U AGROKORU U TRENUTKU
PRIMOPREDAJE POSLOVA IZVANREDNE UPRAVE
ZAGREB, 05. OŽUJKA 2018. GODINE

Dva najvažnija pitanja u dovršetku plana nagodbe bit će utvrđivanje članova Vjerovničkog vijeća i
rješavanje pitanja osporenih tražbina, osobito jamstava, koja su gotovo sva osporena.

Bez jamstava Ledo, Jamnica, Belje i ostali su SOLVENTI i njih se nagodba uopce NE TICE!

Ja ne vidim nacin kako bi jamstva mogla opstati.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Bez jamstava Ledo, Jamnica, Belje i ostali su SOLVENTI i njih se nagodba uopce NE TICE!

Ja ne vidim nacin kako bi jamstva mogla opstati.


Jamstva su “gotova stvar” i ne mozete ih ponistiti.Bolje da se s tim pomirite.
Mislim da je sada svima jasno da dosadasnji dionicari nemaju sto ocekivati i sa
nagodbom i bez nje..
Pomirite se sa gubicima i dobro razmislite koliko vam se isplati pokretati razne
sudske postupke i prihvatiti rizik gubljenja spora i placanja nemalih troskova.


Bez jamstava Ledo, Jamnica, Belje i ostali su SOLVENTI i njih se nagodba uopce NE TICE!

Ja ne vidim nacin kako bi jamstva mogla opstati.

99% je da do nagodbe neće završiti spor – ako se vjerovnici odluče povesti parnični postupak – do okončanja nagodbe pa s te točke gledišta si u pravu.

No ono što slijedi nakon nagodbe je puno interesantnije. Može se dogoditi da se jamstva potvrde, ali u tom slučaju npr. LEDO kao jamac traži osiguranje po članku 143. stečajnog zakona – Ramljak je ta potraživanja utabličio i ta potraživanja nitko nije osporio.
Dakle traži protučinidbu od novog Agrokora!

Koliko je onda opravdano da se pokrene parnica u kojoj bi se potvrdila jamstva – mislim malo ili nimalo.

Vaš link …

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-dokument-zbog-pogreske-suca-odblokirana-imovina-todoricevih-direktora/1030410.aspx

Meni se čini da je ovo namjerno napravljeno.

La vita e bella!

Znaci dogovori u tijeku.
Udruga se nije sastala s novim povjerenikom i nitko ne spominje male dionicare.
Izgledno je da cemo pravdu ganjati na sudu.
Moze i tako.
U meduvremenu bojkot burze i svih proizvoda Agrokora.

@novi
nema nista dok sud ne rijesi sve predmete koje mora rijesiti. pitanje legalnosti jamstava i dalje stoji. tek kad se oformi stalno vjerovnicko vijece i kad oni donesu nekakvu odluku onda cu to smatrati donekle relevantnim. pa ove svinjarije se i dalje gura sa privremenim vjerovnickim vijecem!!!! tko tu pita ikoga relevantnog? Vidakovicka se namirila, Brlošic se namrio a ostala ekipa se svakodnevno namiruje i sisa pare van.

Ma slazem se.
Ali da se misli ista posteno odradit onda se nebi radilo na ovakav nacin.
Nema tu pomoci

Tuzbe kada i ako do njih dođe, bit će usmjerene protiv novog Agrokora. To znači da će ih oni morat prikazat u financijskim izvještajima kroz rezervacije.

A to onda kao posljedicu u najboljoj varijanti za vjerovnike ima daleko skuplje zaduživanje novog Agrokora (1) i nemogućnost prodaje bilo kojeg djela Agrokora bez ogromnog diskonta (2). To su činjnice i može bisakovi pisat 100 puta što hoće, al ovo ih čeka.

U lošijoj varijanti (kad i ako izgube sporove) gube preko 50% novog Agrokora kolika bi bila obeštećenja kad se namire dioničari koji sada imaju cca 40%, a sa kamatama ide to debelo preko 50%. Na znanje da bi se sada sve moglo riješiti sa 8-13% novog Agrokora.

Do nagodbe se može razgovarat i pregovarat ako ima sluha, a ako ne, bit će kako mora biti.

Kada novi Agrokor bude morao prikazati rezervacije na ionako malu imovinu, kamate na buduće kredite lete u nebo. A to dovodi do propasti Agrokora i vjerovnici gube sve. Od kanala prodaje, do vrijednih firmi koje mogu stvarati dodanu vrijednost.

Tu je i ptanje koncesija o čemu sam već pisao…

Na kraju balade, za dvije godine napravit će se usporedba onog što su vjerovnici odabrali i onog što su mogli dobiti da su razumni.

Još se mogu neke stvari mijenjati. A ako ne, bit će po onoj, sam pao, sam se ubio…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close