Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav ,

Sava —————-upravo to će se dogoditi ako Plenko ne promeni nešto drastično, na samom kraju će državljani HR platiti sve sa kamatima, lp


Zrcalni NLB isplaćuje prenesenu štednju Ljubljanske banke hrvatskim štedišama – naravno s kamatama!
Vaš link …

Ramljak je spreman unistit sve samo da bi sebi i svojim drugovima osigurao ogroman novac. Zrcala nikako ni pod kojim uvjetima ne bi se smjela pokusavat progurat. Al Ramljak nema ni trunku morala…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Po meni, oboje. Ali ako će samo parcijalno rješavat problem, tj maknut samo Ramljaka, moguće je i to, da spasi drugaricu. Micat samo Dalić nema mi smisla. Ovaj tudum mu nije niti trn u peti tako da su meni osobno izgledne varijante ili Ramljak ili njih oboje. iako dok sad pišem, možda zbilja svi ostanu ali dode i par novih faca s kojima ce moguce doci i novi prijedlog nagodbe da se sve skupa vrati u neke normalne okvire. Ali to opet znaci dodatne troškove na koje je javnost postala osjetljiva pa mi je nekako ta varijanta otpala u startu. Nastavno na moje rezmišljanje, ako bi on zbilja ostavio Dalić (iz samo njemu znanih razloga) a maknuo Antuntuna, onda mora imat dobar financijski inženjering iza leđa, tj mora imat alternativno rješenje kako isplatit lešinare…ima tu svakakvih kombinacija, vidjet ćemo kroz par dana.

http://hr.n1info.com/a282118/Vijesti/Plenkovic-odlucuje-o-scenarijima-raspleta-krize-u-Agrokoru-jednom-je-najmanje-sklon.html

U RH nije samo Agrokor problem – tu je Petrokemija, Uljanik, INA…..

U Hrvatskoj iz uporabe treba napokon izbaciti riječ Agrokor – a za Nagodbu voditi računa ISKLJUČIVO o dobavljačima i shodno tome i mjenicama ( u manjoj mjeri ).
Dobavljači se moraju naplatiti 100% i tu ne treba imati nikakvog popusta.
Da li kroz Konzum i Tisak ili sl ali to je to.

Ako su Dalić/Ramljak radili suprotno interesu dobavljača onda Adio.
Vladi mogu biti samo dobavljači partner, pa u tome smislu treba neke stvari i u Zakonu tome prilagoditi.



Zrcalni NLB isplaćuje prenesenu štednju Ljubljanske banke hrvatskim štedišama – naravno s kamatama!
Vaš link …

Ramljak je spreman unistit sve samo da bi sebi i svojim drugovima osigurao ogroman novac. Zrcala nikako ni pod kojim uvjetima ne bi se smjela pokusavat progurat. Al Ramljak nema ni trunku morala…
[/quote]
Kao da je dioničarima jedini problem Ramljak i Dalićka. Pa ako ih obadvoje maknu što će se bitno ovdje promijeniti? Ništa, sve ide svojim zacrtanim tokom. U biti njih dvoje su sada potpuno nevažni jer su već odradili ono za što su bili postavljeni. Lešinari i ostali financijski vjerovnici drže čvrsto uzde u svojim rukama. Zakonski su se dobro zaštitili, upisali se na neopterećeni dio imovine, zgrade, strojeve, brendove, pečate……. Sad će laganice pod prisilom biti postignuta vjerovnička nagodba a potom se “gase svjetla političke i gospodarske pozornice”, što se samog Agrokora tiče. Tko nije zadovoljan nek tuži bit će njihova glavna mantra u budućem vremenu dok budu među sobom komadali zdrave dijelove Agrokora.

sava
Ne slazem se s tim.
Dobavljace treba osisati, ne prejako da ne crknu, ali definitivno snazno, da djeluje vaspitno. Da se trgnu i ne prepustaju ljenosti. To je bagra i ne treba ih gotiviti uopce.
A drugi dio vaseg prijedloga, da se naplate iliti de facto preuzmu Konzum ili Tisak, ili oboje, je upravo skandalozan. Pa dobili bi Agrokor 2. U nesto manjem formatu, ali isto tako maliciozan. Naprosto svi moraju na trziste pa kom opanci kom obojci. Samo na krvavom brutalnom trzistu, na kojem nema sigurnog prodajnog kanala, samo tamo se brusi izvrsnost i sposobnost zaradjivanja.
Todoricev koncept “od polja do stola”, koji je vjerovatno odnekud iskopirao i prilagodio, je u trzisnoj ekonomiji promasaj. Uvijek su proizvodjac i trgovac na suprotnoj strani. Jedan hoce vecu cijenu drugi manju. A unutar takvog koncerna moras arbitrirati kome vise dati. A to je onda dogovorna ekonomija. S arbitrom Todom.
Ne, koncern rastamburati, svi na trziste, prodaja i bok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A regresne mjenice: tu otpisi moraju biti 100%.
Ta potrazivanja naprosto treba cjelokupna osporiti i baciti u smece jer se radi o cistom pohlepom uvjetovanom financijskom inzenjeringu. Tko se u to upustio neka crkne i gotovo. Taj nema pameti ni mrve.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Plenkovic vjerojatno sutra objavljuje odluku. Ramljak dobiva surasnike i s njima prepravlja nagodbu. Dalic ce biti ukorena.

Indikativno je to da na slizbenim stranicama Agrokora u izvjestaju sa saborskog odbora nema izjave Ramljaka da ce dionicari ostat bez svega iako je to rekao. Samim time sto to nisu stavili u izvjestaj koji je javno dostupan ostavlja se mogucnost i drugog scenarija.

Nadam se da je Ramljak shvatio da je pogrijesio i da ce uz nove suradnike napravit bolji i kvalitetniji model nagodbe na tragu onog sto je udruga predlozila.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ovaj iz PBZ-a ne kupuje bezveze!
Za Jamnicom lud!
Samo sto ima sve manje prodavaca….


A regresne mjenice: tu otpisi moraju biti 100%.
Ta potrazivanja naprosto treba cjelokupna osporiti i baciti u smece jer se radi o cistom pohlepom uvjetovanom financijskom inzenjeringu. Tko se u to upustio neka crkne i gotovo. Taj nema pameti ni mrve.

Ne bih brkao robne regresne mjenice sa financijskim…!

http://hr.n1info.com/a282164/Vijesti/N1-nesluzbeno-doznaje-Ante-Ramljak-Vladi-ponudio-ostavku.html

Vlada će smjeniti Ramljaka ili će kao fol dati ostavku.

New Report

Close