Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ecobarbar

Kada spominješ zakonsku regulativu onda budi temeljit – navedi Zakon i članak na koji se pozivaš. Ili navedi sudsku praksu. Bez toga – tvoje pisanje je neobjektivno trabunjanje.
Na ovo te moram upozoriti jer sam legalista – svaki put detaljno navedem izvore na kojima temeljim svoj stav. Tako je to u pravnim stvarima – bilo kakav tvoj stav bio on mora biti obrazložen – slično kao i obrazloženje u nekoj presudi ili rješenju jer obrazloženje bez navođenja zakona i članaka je ARBITRARNO.
A zna se kakva je sudbina ARBITRARNIH odluka na sudovima.
Kao i sudbina ARBITRARNOG piskaranja na ovoj temi.


Neuki novinar piše u naslovu zadržali 10-15% dionica (postojećih), a u teksu piše da mali dioničari traže 10-15% dionica novog Agrokora. Razlika između te dvije stvari je ogroooomna.

Ko je ovim ljudima dao novinarski fakultet… strašno…katastrofalno neznanje


Eto,Vi odlucili da zelite biti vjerovnici,ne duznici!
Zgodan pokusaj.Samo tko ce “nasjesti”?


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/burzovni-mesetari-u-velikoj-ofenzivi-protiv-ante-ramljaka-sastavili-su-svoj-plan-nagodbe-za-agrokor-prema-kojemu-bi-zadrzali-10-15-posto-dionica/7000650/

Ovo je jako, jako zanimljivo:
" ….a iz Agrokora su ranije poručili kako za to nama zakonskih uporišta, te da je i Trgovački sud “potvrdio” pravovaljanosti većine jamstava."

Jutarnji list? Kad sam davno, davno radio tamo, niti jedan vazniji clanak koji sam napisao nihe bio izdan bez da su ga odobriki ljudi povezani s clankom – iako se dogadjalo da je clanak bio o njihovim malverzacijama. Bolje je ovdje ne pisati istinu o Jutarnjem i Frenkiju Lausicu – sumnjam cak da ce ovaj post prezivjeti duze od 15 min.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]



https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/burzovni-mesetari-u-velikoj-ofenzivi-protiv-ante-ramljaka-sastavili-su-svoj-plan-nagodbe-za-agrokor-prema-kojemu-bi-zadrzali-10-15-posto-dionica/7000650/

"Burzovni mešetari", tako ih opisuje JL.
Toliko to tome.


tata mu je mešetario oko mama, pročitajte što piše, izmiješao kruške, jabuke, šljive, oraahe i jagode s bananama
[/quote]

Frenki? On ima ambicije raditi u vladi. Zato ce pisati sve sto se njima svidja, samo da ga s vremenom uzmu sebi.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

@sava

O kojim člancima i pozivanjima na zakon.

Hrvatska i SAD imaju drugačiju zakonsku regulativu kojom hendlaju stečajeve, ne shvaćam što tu nije jasno. Pa sudsku praksu si sam naveo na kraju krajeva, u jednom primjeru. A i taj primjer ti ništa ne znači, jer bismo sada trebali analizirati zbog čega je do stečaja došlo, i kakva je bila povezanost između triju kompanija.

Ti si naravno, automatizmo njih proglasio da su bile kao u Agrokorovom slučaju, što je nonsens sam po sebi. Pa onda, ako bi netko trebao nešto objasniti, to si ti .

Sto ste se uzbudili

Ako nam ne ostave dio vlasništva i pravo na trgovanje u RH tuzit cemo i tocka.
A prije toga pomest CO (osiguravatelja).

Imat ce kamen u cipeli, a taj mali kamen zna napravit stetu, vecu nego kad slomis nogu i nosiš gips mjesec dana.

Ta priča da će novi Agrokor bit čist, to možete sebe uvjeravat do besvjesti, to ti je ko i legalizirana bespravna gradnja, nikad na tržištu neće imat cijenu legalne.

Platiš ili kur-u ili likara kažu u Dalmaciji. Meni se čini da če neko platit oboje.


ovo je Ante Ramljak preko svojih američkih poslodavaca naručio rušenje svjetskih burza, samo da zaj.ebe Gazdu, Purka i male dioničare i svede konačno vrijednost dionica na obećanju cijenu

i ja sam to bio prvo pomislio :). ali vidi kad je frka da su ovi što bildaju cijenu odma prešli na druge. Šta ti to govori? ove razine se drže umjetno prelijevanjem iz šupljeg u prazno do dana kad će se reći nula bodova. ni jedna nije propala odma. uvijek se nešto vrtilo odbijalo mali su mislili neću sad uzeti 500kn za ono što sam platio 8000 i na kraju nula. to su teške psihološke odluke.

who dares, wins

@serislav

Nomen et omen!

Daj obznani neukom pućanstvu kako će TS ili VTS svojom odlukom osnovati kompaniju u Nigdjezemskoj?
To će mi biti vrlo korisno jer i ja imam namjeru sve dugove svoje kompanije ostaviti u Kroejšiji a sa sobom ponijeti lovu u Nigdjezemsku.
Još samo da vidim na karti gdje je Nigdjezemska.
Ili da malo pičekam pa uskoro potražim Ramljaka u Remetincu da mi to on objasni.

Mesić je kroz 2 mandata stalno ponavljao da će vratiti u Hrvatsko milijarde pokradenih i potajice iznesenih novaca.
Sad dođe neki Ramljak i on javno kaže da će novce iznijeti iz Hrvatske a u Hrvatskoj ostaviti dug i šta se dogodi – javno ga hvale oni koji su urušili i koji su odgovorni za katastrofalno stanje u Hrvatskoj.
Ovo je luda kuća.

https://www.telegram.hr/price/dosad-nezamijecena-epizoda-iz-agrokora-obnovili-su-najam-ducana-na-12-godina-i-tako-novim-vlasnicima-vezali-ruke/

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

opet se postavlja pitanje zasro i naravno za ciji interes :).

Strasan je Ramo.
Kao vjerovnici odlucuju o svemu.
Istina, ali koji?
Mislim da je malo pretjerao.
Ocekujem da ce ga Plenkovic do kraja mjeseca maknuti

New Report

Close