Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Itekako će svi sudionici pogledati prijedlog udruge, počevši od dobavljača, i gledati će gdje više dobijaju.

https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2776889/afera-u-agrokoru-se-ne-stisava-rtl-u-posjedu-dokumenta-koji-pokazuje-da-ni-svjetski-divovi-toliko-ne-placaju-savjetovanje/



Potvrda,
dakle ministar Pavić nije održao obečanje i nije izašao s podacima, nego je poslao sefa RBA OMF koji ponovo floskulama o tome da su gubici na Agrokoru pokriveni dobicima. To jedino vrijedi za RBA OMF, a koji eto nije niti rasprodao Ledo.

Moja opaska: prethodnik mu je ostavio dionice HT-a i ADPL na kojima je prošle god fino zaradio.

Svi u državne obveznice, vidite kao mirovinci tamo fino zarađuju.

To što netko nije ili jeste rasprodao neku sastavnicu iz Agrokora je ionako nebitno, obzirom da je moraju vrednovati prema tržišnim cijenama u svojim izvješćima. Kada prodaju radi se samo o knjigovodstvenoj tehnici zvanoj nerealiziran-realiziran gubitak ili dobitak.

Kod fondova je ionako sve jasno, jer treba prvo gledati ukupni volumen, onda udio agrokorovih izdanja u tom ukupnom volumenu, i onda tek iz toga izračuna ukupan efekat na prinos.

Ne znam što je tu nejasno, osim akok ne polazimo iz perspektive birtijaških priča kada se jednom sugovorniku xx milijuna čini strašno strašno puno jer to ne može pojmiti, i onda temeljem toga donosi razne zaključke, pa ispadne na kraju klasični argumentum ad ignorantiam
[/quote]

Naravno da je bitan omjer.
Naravno da je ulog od cca 800 milijuna kuna samo 0,8% od njihovih 90 milijardi kuna

Ali svejedno moja penzija ce zbog nijh biti manja

Znas li da je maksimalna penzija limitirana na oko 1000 EUR-a neovisno koliko si uplacivao, ovo naravno ne vrijedi samo za povlaštene mirovne.

Pa ako je tebi svejedno da netko izgubi 800 milijuna kuna u Ledu, a da ne pusti glasa o pobijanju jamstava, nego viri iz guzice ministriu prištomastu, tvoj problem

Serislave, dat cu im ja i 90%, jer i to je više od 0



tk moze nek gleda
http://hr.n1info.com/N1-Uzivo

Odgledao govor predstavnika mirovinskih fondova koji je naveo da su gubici na dionicama
Agrokora zanemarivi u odnosu na cjelokupni portfelj i da je prinos obveznih mirovninskih fondova prosle godine 3.08%.Takoder je naveo na upit voditeljice,da uopce sada ne razmisljaju u ulaganja u tvrtke unutar Agrokora.
[/quote]
njima je zanemariv jer su u zadnje vrijeme koliko sam čitao dobili novih 60 000 članova pa prihod od uplate ili ti obavezni harač miješaju sa njihovim gubitkom u prijašnjim investicijama. sustav generacijske solidarnosti je krajnje nepošten i jedna od najvećih pljački u državi. tipa vaso brkić ode u penziju sa 33 godine ,a ti hrmbaj dok ne umreš ili 75. godine (to je tu negdje) moja je sreća da sam samo jednu malu sekvencu života uplaćivao u tu propast. inače ja bi skrenuo s uma gledajući šta oni rade s mojim novcima. ovako živo mi se fućka. nek deru ovce. za drugo i nisu jer su ih oni doveli na vlast.

who dares, wins


Itekako će svi sudionici pogledati prijedlog udruge, počevši od dobavljača, i gledati će gdje više dobijaju.

Velike banke i fondovi imaju glavnu rijec,a i dobavljaci ce “ici sa jakima”, a sigurno ne sa dionicarima koji uopce nemaju pravo glasa.Nazalost, dionicari “su trinaesto prase i nema sise za njih”.Slazem se da su mnogi ljudi ranije kupovali dionice u dobroj vjeri i zao mi je ,pogotovo “izvornih dionicara”,ali nazalost za njih vise nema kapitala.Po nekom drugom modelu,mogle su im “ostati mrvice”,ali “veliki su odlucili” ici s ovim modelom,s kojim za male i opcenito dionicare “nema nista”!
Udruga ne moze raspolagai s necim sto nema ,a to je kapital i pravo glasa u ovom postupku.
Mozda se nesto moglo uciniti i lobirati znatno ranije,ali vise,bojim se,ne.


Itekako će svi sudionici pogledati prijedlog udruge, počevši od dobavljača, i gledati će gdje više dobijaju.

Pa što god daješ nekoj strani koja u ovome trenutku dobiva nulu, dobavljač mora dobiti manje.

Obična matematika, više od plusa i minusa ne treba tu poznavati.

u današnjoj slobodnoj dalmaciji pišu osnovne konture prijedloga udruge


Naravno da je bitan omjer.
Naravno da je ulog od cca 800 milijuna kuna samo 0,8% od njihovih 90 milijardi kuna

Ali svejedno moja penzija ce zbog nijh biti manja

Znas li da je maksimalna penzija limitirana na oko 1000 EUR-a neovisno koliko si uplacivao, ovo naravno ne vrijedi samo za povlaštene mirovne.

Pa ako je tebi svejedno da netko izgubi 800 milijuna kuna u Ledu, a da ne pusti glasa o pobijanju jamstava, nego viri iz guzice ministriu prištomastu, tvoj problem

A koliko će biti manja. Teško da može izračunati utjecaj jednog ulaganja na tvoju mirovinu. Što je ionako nebitno – ulaganje se sastoji uvijek od gubitaka i dobitaka, nikad samo od dobitaka.

Na kraju krajeva, ne razumijem logiku onih koji imaju dionice Agrokorovih sastavnica i tvrde da to vrijedi nešto super puno, da su “keš mašina”, istim tim fondovima predbacuju da su ih kupili 🙂

Upotrijebivši običnu zdravorazumsku logiku – trebali bi ti biti na strani fondova, a ne kontra njih i pljuvati ih. Kako može netko tko sam ima dionice pljuvati po nekome tko ih isto ima (a vidimo da ima takvih ovdje).

Nije ti to malo smiješno?

Možda je netko upravo slušao N1

Na pitanje: Imaju li manjinski dioničari osnovani “slučaj” u rukama za 18 kompanija koje ostaju u Agrokoru za dokidanje jamstava, a naspram sadašnjeg prijedloga nagodbe, financijski konzultan Japovčić (mislim da se tako zove) je rekao: DA, imaju!

Na drugo pitanje: je li Agrokor u travnju prošle godine bio nelikvidan ili insolventan, odgovor mu je bio: apsolutno je bio nelikvidan.

To je ono što sam tvrdio od travnja prošle godine.
Izvrtite temu pa vidite!

Sve dolazi na svoje!
Istina postaje bjelodana.

Prognoziram da nekim drukerima i spammerima vrijeme apokaliptičnog jahanja na temi TODEX privodimo kraju.
Neka svoje prnje nose recimo na temu Kriptovalute, jer vidim da im je sada glavna preokupacija tamo pokazivati kako su jako pametni.
Ovdje svoj posao neslavno završavaju!

La vita e bella!


u današnjoj slobodnoj dalmaciji pišu osnovne konture prijedloga udruge

zar ti doista misliš da to zanima ikoga od vjerovnika, osim nesretnika koji su zaglavili u todexu? zar doista misliš da će se bilo koji vjerovnik ili dobavljač odreći svog, ionako već smanjenog dijela koji treba dobiti, da bi dao nešto sadašnjim dioničarima?
opasno je živjeti u iluzijama, a još opasnije ulagati temeljem istih

Današnja izjava Grubišića:

“Samo dvije velike kompanije iz Agrokora su bile u stanju (pred)stečaja: sam Agrokor i Konzum. Sve ostale su odlične kompanije!”

La vita e bella!

New Report

Close