Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve vise i vise mislim da su clanovi apokalipticnog tima ovdje stvarno povezani s Agrokorom, bilo da rade u njemu, bilo da su si frendeki s vrhuskom, bilo da su clanovi Laco&Partneri.

“Nagodba je gotova”
“To je to”.

Mogu li dobiti IJEDAN LINK, IJEDNU REFERENCU da je to gotovo? Snimak gdje se vjerovnici rukuju s Ramljakom i veselo poziraju pred potpisanim ugovorom?

Nista, a?

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]


ja ne znam cemu ovolika prica i pisanje, nagodba je pred vratima, receno je da sadasnji dionicari gube sve i da je jedina sansa malima tuzakanje radi naknade stete nakon nagodbe.
ovo sto udruga radi je doslo jako, jako jako prekasno i moze jedino biti osnova za neku zajedničku tuzbu kad se postupak dovrsi.
svi koji imaju todeks dionice moraju biti svjesni da bi uskoro na kontu mogli imati upisnau vrijednost 0 i trebali bi biti bar toliko fer da ne navlace neiskusne da plasiraju novac u tvrtke kćeri i izgube sav svoj ulog.

Tako nekako će se to na žalost i odigrati.

Ignore: KressoM, delux


U brojevima na dan 06.04.2017 Dan prije Lex-a i danas Ledo:

AZ OMF prodao 6278 kom od 38682 ili 16%
RBA OMF prodao 1203 kom od 17673 ili 6%
PBZ CO OMF prodao 12774 kom od 12774 ili 100%

UKUPNO: prodali 20255 kom od 69129 ili 29%

Cijena Leda:
05.02.2017 >10033 kn
10.04.2017 >4000 kn

Rba se sjetio prodavat sada, jeli mozda po nalogu?

Rezultat proodali su niti 1/3 portfelja srušeći cijenu s 4000 na 400, zar nije bilo pametnije osporavat jamstva. No banke kolo vode.

Kazu ljudi u laži su kratke noge.

Ovo nije savjet ikome da kupuje ove visoko rizične dionice, ali isto tako niti da prodaje.

Od kud ti podaci? Jer ja sam ovdje radio detaljnu analizu – imas par stranica prije – i jedini koji se iscistio je CO.
Ostali su se pomakli za svega par postotaka?

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Baron, pa tako i piše iščistio se PBZ, dok je AZ prodao 16%, a RBA 6%
Prije Lexa se počistio PLAVI, ali oni su imali neki mali udio oko 2000 kom.
AZ je krajem 2016 cak pojacao

Podaci s moje dionice na datum 10.04.2017 (trgovonski 06.04.2017) i zadnji dostupni mislim prošli četvrtak.

‘Plenković bi se riješio Ramljaka, ali ne može iz dva razloga’

Na gornjem linku imate podatak da je godišnja bruto plača direktora Alix-a oko 180000 $ sto je kao mjesečna Ramljakovog savjetnika.
Toliko o Škegri

Poruka:
Ekipa Laco &co,… što se više koprcate to bolje, u laži su kratke noge

tk moze nek gleda
http://hr.n1info.com/N1-Uzivo

Kada udruga izlazi s prijedlogom?


P.s. hrvatski zakon ne poznaje termine kao "prijenos vlasništva' i 'zrcalna društva'. Ali pogledajte Lex pa članak 15, stavak 1… 'između ostalog nagodba može sadržavati i'…
Pogađate – prijenos vlasništva na zrcalna društva.

Dakle, poslije stavka 1 nisu ni trebali pisati dalje, dovoljan im je…

To je članak 43. stavak 5. alineja 1. –Nagodbom se, među ostalim, može prenijeti dio ili sva imovina dužnika na jednu ili više već postojećih osoba ili osoba koje će tek biti osnovane, uz isključenje primjene općeg pravila o pristupanju dugu u slučaju preuzimanja neke imovinske cjeline iz zakona kojim se uređuju obvezni odnosi i o dužnosti davanja izjave o nepostojanju dugovanja iz zakona kojim se uređuje postupak u sudskom registru

No tu se isključivo govori o dužniku a to je AGROKOR a nikako ovisna društav po LEx Agrokor.

Da je to tako vidi se po članku 12. stavak 8. – Izvanredni povjerenik ne može bez suglasnosti vjerovničkog vijeća donijeti odluku niti poduzimati radnje s ciljem raspolaganja nekretninama dužnika, dionicama ili udjelima u ovisnim i ostalim društvima te prijenosa gospodarske cjeline, ako vrijednost prelazi 3.500.000,00 kuna.

Dakle – zakon izrijekom pravi razliku između Agrokora i ovisnih društava na način da Povjerenik može raspolagati nekretninama Agrokora i njegovim dionicama u operativnim kompanijama ali nikako ne može raspolagati s IMOVINOM operativnih kompanija.


tk moze nek gleda
http://hr.n1info.com/N1-Uzivo

Odgledao govor predstavnika mirovinskih fondova koji je naveo da su gubici na dionicama
Agrokora zanemarivi u odnosu na cjelokupni portfelj i da je prinos obveznih mirovninskih fondova prosle godine 3.08%.Takoder je naveo na upit voditeljice,da uopce sada ne razmisljaju u ulaganja u tvrtke unutar Agrokora.

Potvrda,
dakle ministar Pavić nije održao obečanje i nije izašao s podacima, nego je poslao sefa RBA OMF koji ponovo floskulama o tome da su gubici na Agrokoru pokriveni dobicima. To jedino vrijedi za RBA OMF, a koji eto nije niti rasprodao Ledo.

Moja opaska: prethodnik mu je ostavio dionice HT-a i ADPL na kojima je prošle god fino zaradio.

Svi u državne obveznice, vidite kao mirovinci tamo fino zarađuju.

MIROVINCI

Kako cete prodavat državne obveznice u zemlji gdje ne ulažete u gospodarstvo?
Kako će Vam država isplatit državne obveznice ako ne ulažete u gospodarstvo?

Kako će država dić rejting bez gospodarstva?


Potvrda,
dakle ministar Pavić nije održao obečanje i nije izašao s podacima, nego je poslao sefa RBA OMF koji ponovo floskulama o tome da su gubici na Agrokoru pokriveni dobicima. To jedino vrijedi za RBA OMF, a koji eto nije niti rasprodao Ledo.

Moja opaska: prethodnik mu je ostavio dionice HT-a i ADPL na kojima je prošle god fino zaradio.

Svi u državne obveznice, vidite kao mirovinci tamo fino zarađuju.

To što netko nije ili jeste rasprodao neku sastavnicu iz Agrokora je ionako nebitno, obzirom da je moraju vrednovati prema tržišnim cijenama u svojim izvješćima. Kada prodaju radi se samo o knjigovodstvenoj tehnici zvanoj nerealiziran-realiziran gubitak ili dobitak.

Kod fondova je ionako sve jasno, jer treba prvo gledati ukupni volumen, onda udio agrokorovih izdanja u tom ukupnom volumenu, i onda tek iz toga izračuna ukupan efekat na prinos.

Ne znam što je tu nejasno, osim akok ne polazimo iz perspektive birtijaških priča kada se jednom sugovorniku xx milijuna čini strašno strašno puno jer to ne može pojmiti, i onda temeljem toga donosi razne zaključke, pa ispadne na kraju klasični argumentum ad ignorantiam


Kada udruga izlazi s prijedlogom?

Nebitno ,da “li izlazi ili ne”.Udruga nije stranka u postupku i nitko od nadleznih to nece razmatrati.

New Report

Close