Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja ne znam cemu ovolika prica i pisanje, nagodba je pred vratima, receno je da sadasnji dionicari gube sve i da je jedina sansa malima tuzakanje radi naknade stete nakon nagodbe.
ovo sto udruga radi je doslo jako, jako jako prekasno i moze jedino biti osnova za neku zajedničku tuzbu kad se postupak dovrsi.
svi koji imaju todeks dionice moraju biti svjesni da bi uskoro na kontu mogli imati upisnau vrijednost 0 i trebali bi biti bar toliko fer da ne navlace neiskusne da plasiraju novac u tvrtke kćeri i izgube sav svoj ulog.

Tocno.
Bilo kakvo piskaranje protiv nagodbe je cisto navlacenje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Smirite strasti.
Nagodba prolazi.I to je super za financijske vjerovnike,fenomenalno za rolapere,odlično za
trgovačke dobavljače,a mi ćemo kao mali dioničari dobiti ništa.I slijede nam sudski sporovi,ali ako dobijemo spor naplatiti ćemo se.Mesa ima.Ipak za valjanost nagodba ocjenu davaju sudovi.A sudac,
kao što kaže Oko sokolovo,ne mora biti nužno pošten,ali treba biti pametan i dovesti utakmicu do kraja.
Maske su pale.Škegro kao siva eminencija,ministrica Dalić u vladi i Ramljak kao njihov pijun ,nakon što su sve vlasnike Agrokora i društava kćeri doslovno skratili za glavu,sada žele dodatno ošišati nas male špekulante koji imamo Todex po ovim ili puno nižim cijenama.
Mene muči veliki problem Kako ću na sudu,ako do njega dođe za dionicu Zvijezde koju sam kupio po 35 tražiti BV od 6630,netko drugi za Jamnicu plaćenu 700 do 5000 kn odštetu do recimo 100 tis kn,netko treći za Ledo
plaćen od 72 d0 400 kn tražiti odštetu od recimo 8000 kn.I zato vi koji ste unutra po onim baslosnavnim cijenama tj.Jamnicu po 140.000 kn,Ledo po 10.000 kn i više,ZVZD po 4.500 ne smijete peodavati te dionice jer će vaš zahtjev za odštetom imati veću težinu.
Za mene,iako sam ušao špekulativno je u svoj ovoj histeričnoj situaciji najvažnija vijest da su jamstva upitna.To je bitno i to je šansa nas malih dioničara.Sve ostalo je manje važno.Smatram da su moja prava
po dionici koju sam kupio po 35 ista kao i onoga koji je kupio po 8000.Ali normalno da se bojim sudaca,pa ću se prikloniti nekoj grupnoj tužbi,da se to prikrije.

Razmišljam špekulativno.Ako dobijemo nešto to će biti barem 1000% na ulaz.Što bude izvjesnije da dionice Todexa stvarno vrijede ništa i cijena padne uložiti ću dodatno neku crkavicu i povečati broj papira i visinu odštete.Naravno,da to ne smije biti više od 5% portfelja,ali ne treba ulagati ni ispod desetak tisuća kn
jer odštetni zashtjev ispod 100 tis kn nije vrijedan truda i energije.

Bit će opa ili tropa!!!!!

@Lopina
Ne morate se brinuti .Ako pokrenete spor za naknadu stete zbog gubitka na dionicama,u istom ste polozaju kao ostali dionicari.Dakle,pojednostavljeno,nemate nikakve sanse,po meni,uspjeti sa takvim ili slicnim tuzbenim zahtjevom.Dakle,platit cete svoje sudske i odvjetnicke troskove i troskove suprotne strane.

Danas bi jos jedan koji ne govori istinu trebao javno istupit.
To je ministar Pavić, koji bi trebao obznanit jesu li ili nisu mirovinski fondovi izgubili pare na Agrokoru.

Prisjetimo se, zadnji put je lažno obavijsetio javnost da su mirovinci rasprodali sve u Ledu i Jamnici, odnosno da je ostalo nesto malo.

Tko mu vjeruje neka sam provjeri stanje na “moje dionice” zadnjih 1-2 god.
Prodali su rel. malu količinu, a neki i ništa. Dapače ZB invest je prije godinu dana i povečao udio u Ledu.

Ukoliko ministar ne obznani ništa onda je lagao da će nas danas obavijestit ili je stanje gore nego što su mu iznjeli u nizu laži koje dolaze iz kuhinje Škegro & co

@Serislav

Ramljak je upravo po zakonu i funkciji trebao osporiti Jamstva, a ne obrnuto.
I to svi upućeni znaju.

To što je zavladala panika u Vladi pa su Rolluperima kao spasiteljima od kolapsa i vlasnicima obveznica potpisali jamstva nekoliko puta veća od kapitala je druga priča.

U svakoj uređenoj zemlji prvo bi to počistili, ali naši se bave pogodovanju određenim skupinama u nastavku .

U brojevima na dan 06.04.2017 Dan prije Lex-a i danas Ledo:

AZ OMF prodao 6278 kom od 38682 ili 16%
RBA OMF prodao 1203 kom od 17673 ili 6%
PBZ CO OMF prodao 12774 kom od 12774 ili 100%

UKUPNO: prodali 20255 kom od 69129 ili 29%

Cijena Leda:
05.02.2017 >10033 kn
10.04.2017 >4000 kn

Rba se sjetio prodavat sada, jeli mozda po nalogu?

Rezultat proodali su niti 1/3 portfelja srušeći cijenu s 4000 na 400, zar nije bilo pametnije osporavat jamstva. No banke kolo vode.

Kazu ljudi u laži su kratke noge.

Ovo nije savjet ikome da kupuje ove visoko rizične dionice, ali isto tako niti da prodaje.



Skegro je car. On je trebao biti izvanredni povjerenik

On i vodi u pozadini
[/quote]
Sve to oko Agrokora je bilo odavno skuhano u Americi još prije nego što je nama “demonstriran” raspad.
Škegro glavni kuhar a ovaj domaći muško-ženski par su samo egzekutori ovlašteni za egzekuciju. Zato se to sve tako brzo i odigralo jer je unaprijed sistemski bilo razrađeno kako to sve razbucati.

Nagodba nema alternativu.
Ali nagodba kako ju je prezentirao Ramljak ima alternativu.
To je i Ramljak priznao kada je u tablicama potraživanja priznao regresna prava opetativnih kompanija.
Ako sada neki ponovno inzistiraju na Ramljakovim prethodnim izjavama to znači da ne priznaju sudski utvrđene tražbine koji su osnova za glasovanje.
Oni su kao za nagodbu ali su protiv utvrđenih tražbina.
Tražbine ne počivaju na izjavama nego na sudski utvrđenim tablicama.

Ova vanredna uprava i ove gluposti sve kasnije su potpuno nepotrebne. Trebao je pustiti da Todorić i ovaj Alvarez kažu:
Eto dužni smo malo više, nego se ovaj čas može platiti. Dajemo vam dvije opcije: tužite nas, aktivirajte jamstva pa ćete dobiti mrvice ili reprogramirajmo dug pa ćete dobiti sve, ali u malo dužem roku.
Pa većina firmi su zdravo radile i uz reorganizaciju i optimizaciju postale bi keš mašine i vratile dugove.
Ovdje se išlo na zaštitu stranih banaka i kapitala te na predaju u strane ruke firmi.
Rizik posuđivanja je na vjerovniku pa bi i ono trebali izgubiti; suočeni s potpunim gubitkom bili bi spremni na ustupke.
A oni su suočeni s gubitkom podmazali kotačiće i eto Ramljaka, Dalić čuva leđa, Plenković odobrava, a i Škegro u pozadini?! Otkud sad on, nigdje ga nije bilo, a ovo ga je podsjetilo na privatizaciju, a on tu dobro pliva…

P.s. hrvatski zakon ne poznaje termine kao “prijenos vlasništva’ i ‘zrcalna društva’. Ali pogledajte Lex pa članak 15, stavak 1… ‘između ostalog nagodba može sadržavati i’…
Pogađate – prijenos vlasništva na zrcalna društva.

Dakle, poslije stavka 1 nisu ni trebali pisati dalje, dovoljan im je…

To sto ce predloziti Udruga todeksovskih spekulanata je IZNIMNO NEBITNO.
Shvatite sa je gotovo.
Nula, figa, niks.

Bit ce gotovo kad zazvoni zvono. Kad se da pravomocna da je gotovo i kad EU kaze da je gotovo.

Ja znam da si ti tipican Hrvat pa usred utakmice kazes da je gotovo i volis prestati igrati negdje na prvom poluvremenu, ali ja nisam. Cool?

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Još sve na sudu a neki presudili.
Kakvog to smisla ima?

New Report

Close