Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Anonimno, 04.02.2018. u 19:05

Citat bisakov
Zadnja informacija od Skegre da je danas i SBERBANK pristao na nagodbu bi znacila da Ramljak ima dovoljno glasova za sklapanje nagodbe,po meni.Premijer i Vlada su dali vjerovnicima da odluce,a oni su izgleda odlucili ili su blizu odluke.

Jel?

“Nije. Ne osporava povjerenik ničiji dug niti je to njegovo pravo. Pogledajte koje su ovlasti povjerenika. Radilo se o 100 milijuna koji su došli nakon datuma. Ne može Ramljak mijenjati zakon da bi to odgovaralo Sberbanku. Oni su sad prihvatili osnovna načela nagodbe i sasvim će sigurno prihvatiti nagodbu. To da je postignuto više od 60 posto suglasnosti među stranim vjerovnicima je problem koji neki smatraju porazom.” http://hr.n1info.com/a278399/Vijesti/Borislav-Skegro-u-Tocki-na-tjedan.html

Objection! Calls for speculation! On kaže da su prihvatili OSNOVNA NACELA, i SMATRA da ce sasvim sigurno prihvatiti nagodbu.

Da je on stvarno takav strucnjak, Quaestus bi uspio sa Metronetom. Sto nije.

OT: Ono sto je sada IZNIMNO bitno je da Udruga dade sto smisleniji plan kojim se spasava PUNO VISE od toga sto nude Alix i Knighthead. Jer oni naprosto nude stecaj, uz prodaju posebnima po nevjerojatno dampinskim cijenama, uz ogromne zrtve i gubitke (ali i njihov vrlo izdasan profit).

Ako Udruga izadje sa sjajnim prijedlogom, istog casa ce nastati pitanje “Ej, cekaj, zasto ovi punopreplaceni ser*nje nisu dosli s ovakvim prijedlogom!? Zasto mi njih placamo?!” i tu ce nastati velika pizdarija.

Kazem, kriticno je prebaciti na svoju stranu vjerovnike razine Adris, Mellon, Podravka. Ostali ce slijediti.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Anonimno, 04.02.2018. u 19:11
citat popolo
obzirom da para nema ni blizu dosta za sve, jedini način da netko da netko dobije više, je da neko drugi dobije manje. dakle, dobavljači bi trebali pristati dobiti manje, kako bi sadašnji dioničari dobili nešto više od 0!

Greska. Para IMA za sve, samo je pitanje VREMENSKE JEDINICE. Ako ti ne moras vratiti DANAS 5 milijarde, onda je pametnije da se to prebaci za neki daljnji datum.

Ovdje treba sanirati samo one koji su URGENTNI. Ostali ce zasutiti cim Agrokor nastavi producirati pare, ovaj put bez dronova, robota i ostalih planiranih zanimljivih investicija.

Dionicari nista ne trebaju dobiti. Dionicari samo trebaju ZADRZATI sadasnje dionice. Ja cu rado pricekati 5 godina da dobijem nazad sto sam ulozio – mozda i manju kamatu.

Anonimno, 04.02.2018. u 19:11
sadašnji dioničar je i ivica todorić!

Za kojeg postoje legalni nacini kako da ga se istisne.

Anonimno, 04.02.2018. u 19:11
dakle, dobavljači bi trebali pristati da dobiju manje i da se od njihovog dijela nešto dade sadašnjim dioničarima među kojima je najveći ivica todorić?!?
jaaako loš vic!

Ne. Ako se ovo dobro izvede – a moze se, samo treba imati volje i zelje – svi mogu biti sretni.

S izuzetkom one strane koja sve radi kako bi iskoristila situaciju i uz ogromne otpise dobila kompanije koje vrijede 300 puta vise od onog sto ce uloziti.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]


Svi ukljuceni u proces,sada je ocito,podrzavaju Ramljaka pa i dobavljaci sa najutjecajnijom medu njima Maricom Vidakovic.
Sada je izgleda nebitno tko je na celnom mjestu,Ramljak ili netko drugi ,jer vjerovnici ,ukljucujuci dobavljace ,podrzavaju dosadasnji rad Ramljaka i savjetnika.Oni odlucuju o svemu i smjena Ramljaka vise ne bi nista promjenila.I ministrica Dalic ,ispred Vlade ,podrzava Ramljaka i dosadasnje rezultate.Vjerovnicima,ovaj model odgovara i to je jedino bitno.
Iako to nije bio i nije, jedini moguci model,on,sada je jasno,najvise odgovara vjerovnicima ,ukljucujuci dobavljace.

Ma SVI baš SVI ukjljučujući i mene su za to da Ramljak obavi svoj posao PO ZAKONU!
Pa sad kad bi bili zločesti najzainteresirani je Todorić – on je potpisao primjenu Zakona, pa sada i PLAĆA Ramljak i sve te savjetnike jer je Todorić i dalje VLASNIK Agrokora.
Tako da se između Ramljakovih izjava i Todorićvih interesa može povući jaka paralela.

No ti PAMETNI dečki su povukli neke nerazumne poteze, a nakon današnjeg nesuvislog istupa Škegre bit će još većih prblema.

Škegro o Agrokoru
“Pozicija Martine Dalić čvršća je no ikad, a Predsjednica i šef Sabora bili su obmanuti”
ŠKEGRO: “Predsjednica i Jandroković su neinformirani i obmanuti”

Ovo mi smrdi na klasični spin – javno hvali i javno kudi, a njegova pohvala je ko omča oko vrata.
I on je svjestan toga.



Vidim da su i dobavljaci potpuno krivo shvatili neke stvari. Njima mora biti jasno da se nece nista vise naplatit ako se otme od malih dionicara. ….
…..
Tako da se dobavljaci sto prije moraju probudit i shvatit da su im manjinski dionicari partneri, a ne suprotstavljena strana kako ih neki pokusavaju uvjerit.

haha, kakav spin!
obzirom da para nema ni blizu dosta za sve, jedini način da netko da netko dobije više, je da neko drugi dobije manje. dakle, dobavljači bi trebali pristati dobiti manje, kako bi sadašnji dioničari dobili nešto više od 0! sadašnji dioničar je i ivica todorić!
dakle, dobavljači bi trebali pristati da dobiju manje i da se od njihovog dijela nešto dade sadašnjim dioničarima među kojima je najveći ivica todorić?!?
jaaako loš vic!
[/quote]

Nisi nista razumio! Dionicari drustava koji imaju negativan kapital izgubit ce sve. Tu je i Todoric. Dionicari drustava koji imaju pozitivan kapital ne moraju nista dobit, bitno je samo da ih se ne opljacka. A ako se to napravi, porezni obveznici ce platit velike odstete, a HDZ posljedicno izgubit izbore.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Mene nešto drugo zabrinjava. Možemo govoriti ono ili ovo o Alvarezu, ali on je odmah najavio plan sanacije cijele grupe Agrokor.

Da cijela grupa što prije trguje pozitivno, a da se gubitaša riješi.

Mislim toliko savjetnika u Vladi i Agrokoru a plan stečaja još nismo vidjeli.

Samo politički cirkus Ramljak, dobavljači i cijepanje nekakvih nagodbi koje nitko nije vidio.



Svi ukljuceni u proces,sada je ocito,podrzavaju Ramljaka pa i dobavljaci sa najutjecajnijom medu njima Maricom Vidakovic.
Sada je izgleda nebitno tko je na celnom mjestu,Ramljak ili netko drugi ,jer vjerovnici ,ukljucujuci dobavljace ,podrzavaju dosadasnji rad Ramljaka i savjetnika.Oni odlucuju o svemu i smjena Ramljaka vise ne bi nista promjenila.I ministrica Dalic ,ispred Vlade ,podrzava Ramljaka i dosadasnje rezultate.Vjerovnicima,ovaj model odgovara i to je jedino bitno.
Iako to nije bio i nije, jedini moguci model,on,sada je jasno,najvise odgovara vjerovnicima ,ukljucujuci dobavljace.

Bisakovi, ne uzrujavajte se platit će građani RH kao i svaki put do sada, koliko znam Vi niste blizu…
Naravno da Marica Vidaković podržava zato jer je nesposobna i kratkovidna.
Da je bilokakav manager nebi bila ovisna samo o Konzumu koji joj nije plaćao robu.
Naravno da im ne pašu mali dioničira jer bi oni htjeli našu čokoladu, e pa ja više njihovu neću ni kupovati…
A još jedna stvar kad ovo sve završi i dobavljači sve za siću prodaju strancu, baš me zanima gdje će plasirati robu?
[/quote]
Gradani i Drzava sigurno nista nece platiti dosadasnjim dionicarima.
Izlaganjem takvim sporovima protiv Drzave ,mozete,po meni,samo izgubiti vise novca.



Previse se tu vrtite oko ramljaka on i da padne nista se ne mjenja sta je napravio lose je napravio, nagodbu usuglasava vjerovnicko vijece koji se onda kad se nagodba usuglasi daje na glasovanje vjerovnicima, s obzirom da vjeovnicko vijece biraju vjerovnici jasno vam je o kome sve ovisi o vjerovnicima, ramljak tu vise nema presudnu ulogu na dalje.

Kako se ne mijenja?

Pa očito je da se biraju oni kojima upravlja politika i koji su prijatelji i partneri dotičnog. Ako se Ramljak izbaci iz igre urušit će se cijela ta struja i krenuti nekim drugim smjerom. Nisu Marica ni Pucar toliko ludi da će baciti u ponor za Ramljakom.

[/quote]

Svima nabrojenima status malih dioničara je nebitan i uopće ih ne zanima.
Međutim ovdje nije pitanje status dobavljača , oni će biti ovako ili onako riješeni u svim vidovima nagodbe.

Problem su samo senior vjerovnici ;

1 Ramljak je morao bez zadrške i rezerve osporiti sva jamstva od starta, a nije
2. Ramljak želi Ledo, Jamnicu, Belje oduzeti sadašnjim vlasnicima bez ispaljenoga metka i iste vrlo povoljno predati, kako sam službeno piše , odabranima na poziv i to i burzi Nizozrmske. A to je već kriminal.

ja ne znam cemu ovolika prica i pisanje, nagodba je pred vratima, receno je da sadasnji dionicari gube sve i da je jedina sansa malima tuzakanje radi naknade stete nakon nagodbe.
ovo sto udruga radi je doslo jako, jako jako prekasno i moze jedino biti osnova za neku zajedničku tuzbu kad se postupak dovrsi.
svi koji imaju todeks dionice moraju biti svjesni da bi uskoro na kontu mogli imati upisnau vrijednost 0 i trebali bi biti bar toliko fer da ne navlace neiskusne da plasiraju novac u tvrtke kćeri i izgube sav svoj ulog.

Skegro je car. On je trebao biti izvanredni povjerenik


Skegro je car. On je trebao biti izvanredni povjerenik

On i vodi u pozadini

Čekajte da ovi u Saboru shvate što Ramljak želi nakon nagodbe, onda će početi drama.


Anonimno, 05.02.2018. u 07:44

Citat bisakov
Zadnja informacija od Skegre da je danas i SBERBANK pristao na nagodbu bi znacila da Ramljak ima dovoljno glasova za sklapanje nagodbe,po meni.Premijer i Vlada su dali vjerovnicima da odluce,a oni su izgleda odlucili ili su blizu odluke.

Jel?

"Nije. Ne osporava povjerenik ničiji dug niti je to njegovo pravo. Pogledajte koje su ovlasti povjerenika. Radilo se o 100 milijuna koji su došli nakon datuma. Ne može Ramljak mijenjati zakon da bi to odgovaralo Sberbanku. Oni su sad prihvatili osnovna načela nagodbe i sasvim će sigurno prihvatiti nagodbu. To da je postignuto više od 60 posto suglasnosti među stranim vjerovnicima je problem koji neki smatraju porazom." http://hr.n1info.com/a278399/Vijesti/Borislav-Skegro-u-Tocki-na-tjedan.html

Objection! Calls for speculation! On kaže da su prihvatili OSNOVNA NACELA, i SMATRA da ce sasvim sigurno prihvatiti nagodbu.

Da je on stvarno takav strucnjak, Quaestus bi uspio sa Metronetom. Sto nije.

OT: Ono sto je sada IZNIMNO bitno je da Udruga dade sto smisleniji plan kojim se spasava PUNO VISE od toga sto nude Alix i Knighthead. Jer oni naprosto nude stecaj, uz prodaju posebnima po nevjerojatno dampinskim cijenama, uz ogromne zrtve i gubitke (ali i njihov vrlo izdasan profit).

Ako Udruga izadje sa sjajnim prijedlogom, istog casa ce nastati pitanje "Ej, cekaj, zasto ovi punopreplaceni ser*nje nisu dosli s ovakvim prijedlogom!? Zasto mi njih placamo?!" i tu ce nastati velika pizdarija.

Kazem, kriticno je prebaciti na svoju stranu vjerovnike razine Adris, Mellon, Podravka. Ostali ce slijediti.
[/quote]
________________________________________
To sto ce predloziti Udruga todeksovskih spekulanata je IZNIMNO NEBITNO.
Shvatite sa je gotovo.
Nula, figa, niks.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close