Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zvrc je apsolutno u pravu, mali dionicar je partner dobavljacu, jer je mali dionicar jedini koji ce platiti fer cijenu za kapital, naime nitko drugi nece.

Mozda kupim koju cokoladu Zveceva, ali sumnjam, cjeli zivot sam bio nacional patriot, kupovao Vidošević čokolade i sl, ali ko što rekoh mišljenje ne mijenja samo bog i bu-dala.

Prestao sam kupovati u Konzumu, i izbjegavam sve proizvode grupacije kojoj sam jos uvjek suvlasnik, fenomenalno, da ne kazem da cu suprotno logici zrela covjeka svoj glas dati Sinčiću.

Prelazim u Allianz s osiguranjima, i na Frankfurt borse, toliko od mene.


Previse se tu vrtite oko ramljaka on i da padne nista se ne mjenja sta je napravio lose je napravio, nagodbu usuglasava vjerovnicko vijece koji se onda kad se nagodba usuglasi daje na glasovanje vjerovnicima, s obzirom da vjeovnicko vijece biraju vjerovnici jasno vam je o kome sve ovisi o vjerovnicima, ramljak tu vise nema presudnu ulogu na dalje.

Kako se ne mijenja?

Pa očito je da se biraju oni kojima upravlja politika i koji su prijatelji i partneri dotičnog. Ako se Ramljak izbaci iz igre urušit će se cijela ta struja i krenuti nekim drugim smjerom. Nisu Marica ni Pucar toliko ludi da će baciti u ponor za Ramljakom.

Svi ukljuceni u proces,sada je ocito,podrzavaju Ramljaka pa i dobavljaci sa najutjecajnijom medu njima Maricom Vidakovic.
Sada je izgleda nebitno tko je na celnom mjestu,Ramljak ili netko drugi ,jer vjerovnici ,ukljucujuci dobavljace ,podrzavaju dosadasnji rad Ramljaka i savjetnika.Oni odlucuju o svemu i smjena Ramljaka vise ne bi nista promjenila.I ministrica Dalic ,ispred Vlade ,podrzava Ramljaka i dosadasnje rezultate.Vjerovnicima,ovaj model odgovara i to je jedino bitno.
Iako to nije bio i nije, jedini moguci model,on,sada je jasno,najvise odgovara vjerovnicima ,ukljucujuci dobavljace.



Previse se tu vrtite oko ramljaka on i da padne nista se ne mjenja sta je napravio lose je napravio, nagodbu usuglasava vjerovnicko vijece koji se onda kad se nagodba usuglasi daje na glasovanje vjerovnicima, s obzirom da vjeovnicko vijece biraju vjerovnici jasno vam je o kome sve ovisi o vjerovnicima, ramljak tu vise nema presudnu ulogu na dalje.

Kako se ne mijenja?

Pa očito je da se biraju oni kojima upravlja politika i koji su prijatelji i partneri dotičnog. Ako se Ramljak izbaci iz igre urušit će se cijela ta struja i krenuti nekim drugim smjerom. Nisu Marica ni Pucar toliko ludi da će baciti u ponor za Ramljakom.

[/quote]
A što to tu više odlučuju Ramljak i Dalićka? Oni su svoje uloge odigrali. Sad na njihova mjesta možete postaviti i dvoje prvoškolaca koji se znaju potpisati. Vjerovnici su preuzeli stvari u svoje ruke složili se oko modela koji im najviše odgovara a taj model ne podrazumijeva nikakve male dioničare niti će ih itko više išta pitati. Kapital je negativan, dioničke vrijednosti nema. Još samo da ovo dvoje prvoškolaca stave svoje potpise na nagodbu koju im donesu vjerovnici i onda je kraj. Ramljaka boli “tuki” što će ga netko poslije tužakati, on i ekipa oko njega su se namazali za ovu godinu dana pa može laganice i na Havaje da ganja havajske ljepotice – para ima od onoga što je pokupio iznad a i ispod stola. A ova druga prvoškolka poslije može da pije po cijele dane bez da je netko ometa i navijava po hodnicima.

Bitno je podržava li Ramljaka i premijer. I je li on sve zna i otpočetka podržava cijelu rabotu. On će morati presjeći gordijski čvor. Vjerojatno svjestan da će taj korak, u jednom ili drugome smjeru, značajno usmjeriti njegovu budućnost i budućnost stranke. Negdje će se morat svrstati, a obzirom da već nekoliko dana razmišlja o odluci, očito ona nije bas tako glatka ni jednostavna.

Problem je očito sto su i njega prevarili. Pričaju jedno, a rade nešto potpuno drugo. Ovo je velika afera. Po mojem sudu mogla bi biti bitno veća od Fimi medije. Sutra bi već mogli biti “pametniji”.

Premijer se sigurno sada nece mjesati u postupak sklapanja nagodbe.To je apsolutno iracionalno u ovoj fazi,a premijer je dovoljno politicki iskusan da bi “rusio” svoju ministricu .Zadnja informacija od Skegre da je danas i SBERBANK pristao na nagodbu bi znacila da Ramljak ima dovoljno glasova za sklapanje nagodbe,po meni.Premijer i Vlada su dali vjerovnicima da odluce,a oni su izgleda odlucili ili su blizu odluke.
Nema nikakvog “gardijskog cvora ili krize” vezano za ovaj postupak po “Lex A grokor”!


Svi ukljuceni u proces,sada je ocito,podrzavaju Ramljaka pa i dobavljaci sa najutjecajnijom medu njima Maricom Vidakovic.
Sada je izgleda nebitno tko je na celnom mjestu,Ramljak ili netko drugi ,jer vjerovnici ,ukljucujuci dobavljace ,podrzavaju dosadasnji rad Ramljaka i savjetnika.Oni odlucuju o svemu i smjena Ramljaka vise ne bi nista promjenila.I ministrica Dalic ,ispred Vlade ,podrzava Ramljaka i dosadasnje rezultate.Vjerovnicima,ovaj model odgovara i to je jedino bitno.
Iako to nije bio i nije, jedini moguci model,on,sada je jasno,najvise odgovara vjerovnicima ,ukljucujuci dobavljace.

Bisakovi, ne uzrujavajte se platit će građani RH kao i svaki put do sada, koliko znam Vi niste blizu…
Naravno da Marica Vidaković podržava zato jer je nesposobna i kratkovidna.
Da je bilokakav manager nebi bila ovisna samo o Konzumu koji joj nije plaćao robu.
Naravno da im ne pašu mali dioničira jer bi oni htjeli našu čokoladu, e pa ja više njihovu neću ni kupovati…
A još jedna stvar kad ovo sve završi i dobavljači sve za siću prodaju strancu, baš me zanima gdje će plasirati robu?

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Vec dugo citam temu pa eto da i ja dam svoj obol temi potkrijepljen zdravoseljackom logikom:
1. Prije donosenja lex-a Agrokor je bio blokadi, insolventan i nelikvidan tj. u stecaju. Tako da teza da se oteo Todoricu je budalastina.
2. Agrokor kao matica nema poslovanje i bez drustva kceri vrijedi nula. Da bi takvo drustvo dobilo bilo kakav kredit meni je logicno (mozda grijesim) da se inst. osiguranja/jamstva uzmu od drustva kceri. Pa je i pobijanje jamstva dosta upitno.
3. Vjerovnici ce samo preuzet na temelju potrazivanja/kupit iz stecajne mase imovinu drustva kceri i prebacit na zrcalna drustva. Prema tome zrcalna drustva nisu nikakav pravni sljednik postojecih drustava pa i same tuzbe prema zrcalnim drustvima nece imati nikakvog smisla.
4. Malo je vremena do isteka lexa i NITKO nije na strani dionicara vec bas suprotno te ce se nagodba provest kako je planirano.
5. Ocekivat pomoc drzave i naroda je najveca budalastina. Pa svi, tj. cijeli narod, vlada, oporba, Most i Živi zid se veseli sta su dionicari ostali bez lipe. Pa za njih smo mi kapitalisti koji ne radimo nista i koji se bogatimo na njihovoj grbaci. Prosvjede mozete ocekivat jedino ako vam ostane nesto.
6. U procesu nagodbe prekrsio se zakon nekoliko puta ali ce se nagodba provest bez obzira na sve. Uzimajuci u obzir tocku 3. moci ce te tuzit samo Ramljaka, starl AGROKOR (bez kapitala) i drzavu.
7. Morate bit svjesni da svaka akcija Ramljaka je odobrena od pravnih strucnjaka (desetak najvecih eksperata) i da za svaku akciju postoji sudska praksa te ce bit veoma tesko dobit pravnu bitku a pitanje je i vremenskog roka…
P.s. nemam nista TODEXA, navijam za Vas ali Vam ne dajem nikakve sanse…volio bi da grijesim…sretno!!!

Rastimo zajedno...


Marica podržava Ramljaka.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/je-li-polozaj-ante-ramljaka-u-agrokoru-doista-uzdrman-jedna-od-najutjecajnijih-osoba-iz-vijeca-vjerovnika-domaci-savjetnici-zasluzni-su-za-sve-dobro/6998688/

normalno, svi oni su na istoj strani, od dobavljača preko vjerovnika do upravitelja ramljaka i vlade…. na drugoj strani su sadašnji dioničari s todorićem….što mislite, tko će pobijediti?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Bolje postavi pitanje tko ce izgubiti?
Tretiranje dionicara na isti nacin kao kriminalca Todorica ce platiti porezni obveznici.
To je kljuc svega


Vidim da su i dobavljaci potpuno krivo shvatili neke stvari. Njima mora biti jasno da se nece nista vise naplatit ako se otme od malih dionicara. ….
…..
Tako da se dobavljaci sto prije moraju probudit i shvatit da su im manjinski dionicari partneri, a ne suprotstavljena strana kako ih neki pokusavaju uvjerit.

haha, kakav spin!
obzirom da para nema ni blizu dosta za sve, jedini način da netko da netko dobije više, je da neko drugi dobije manje. dakle, dobavljači bi trebali pristati dobiti manje, kako bi sadašnji dioničari dobili nešto više od 0! sadašnji dioničar je i ivica todorić!
dakle, dobavljači bi trebali pristati da dobiju manje i da se od njihovog dijela nešto dade sadašnjim dioničarima među kojima je najveći ivica todorić?!?
jaaako loš vic!

Uvijek sam nastojao tog čovjeka stavit u neki kontekst “ajd ipak radi za HR” kako ono kaže Clarkon u Top Gearu “I was wrong,very wrong” . Prestrašno …Dalić,Linić.Čačić,Sanader pa sad i taj Ramljak i ostali poltroni šta su ti ljudi do sada proveli,kako su to sve opravdali prema javnosti… Pa da mi netko da 10 miliona tih eura nebi se tako ponio prema svom narodi i državi.
Sad mi je jasno zašto se Orban zahvalio nekim ljudima i zamolio ih da se više ne vraćaju. Ja se tim ljudima nemogu načudit

New Report

Close