Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A ne bi ja stvari baš tako postavio, RH je itekako odgovorna, bez obzira na nagodbu ili ne, Ramljak je potpisao Roll-up, i otplatio onu obveznicu, tako da ima tu materijala za odštetu od RH…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




Sada ću iznijeti tvrdnju koja će sablazniti mnoge (i pokojeg spammera), a naročito vjerovnike od kojih barem netko čita i ovaj forum.

DIONICE ZRCALNOG AGROKORA U NASTAJANJU (tzv. HOLDING 2) SU BEZVRIJEDNE SVE DOK SE NE RIJEŠI PITANJE MANJINSKIH DIONIČARA.

Sprema se velika prevara vjerovnika, a nisam siguran da su oni toga još svjesni.
Tko može pristati na neku visinu otpisa duga te djelomičnog ulaska u vlasničku strukturu nečega u čemu se sudskom presudom može oduzeti 45% kapitala koji pripada manjinskim dioničarima?

Zamislite tek koju će pušionu doživjeti vjerovnici!

Ali karma je zaje*ana stvar.

Tko poželi tuđe, na kraju ostane i bez svoga!


Ali najbolje što Ramo i direktori komapnija misle da su se odrekli svojih odgovornosti time što su napisali onu jednu stranicu. Zamislite pljačkaš opljačka poštu i onda kaže ukoliko me ikad ulove nisam kriv….
Nisam ni jednog pljačkaša vidio da se izvukao na to!
Kazneni zakon is the name of the game!
[/quote]
Sve OK,ali ovdje uprava postupa sukladno odredbama "Lex Agrokor",tako da sam ja uvjeren da oni nece uciniti nista nezakonito.Cak je i sud u Londonu priznao "Lex Agrokor" kao i Udruga dionicara(kako je evidentno iz istupa predsjednika uprave na Z1).
Zar vi stvarno mislite da privremena uprave ne raspolaze sa vrsnim pravnim timovima i da ce ciniti nezakonite radnje,iako su pod "povecalom javnosti i medija"?Ili vi mislite da ste bolji pravnici i strucnjaci?
Mislite da ce se pozivanje na navodne presude u Sloveniji,Njemackoj ili Zanzibaru,nekoga od nadleznih dojmiti?
Kazete da se firme mogu zaduziti do visine kapitala?OK,pa iznad visine kapitala,nece ni teretiti dionicare.Uzet ce koliko kapitala ima,a ostatak potrazivanja"izgubiti" kao nenaplativ.
Pisete o oduzimanju privatne imovine?Pa Todoric je sam prepustio imovinu Drzavi,zar ne?
I dosadasnjim dionicarima nece biti "uzeta drustva jamci" vec ce se likvidna sredstva "prebaciti u nove tvrtke",a dosadasnjim dionicarima ce ostati stare bez kapitala jer je zalozen i "potrosen"!
Do sada nisam cuo niti jedan validan argument kojim bi se mogla pobijati,bilo jamstva,bilo nagodba.
Ako do nagodbe ne dode,ide stecaj.Koja je razlika u odnosu na dosadasnje dionicare ako kapitala nema?
Mislim da vam jedino prostaje "pomiriti se sa realnoscu" i gubitcima.
Pisete o navodnim sporovima i tuzbama koje cete pokretati?U redu,ali mi nije jasno protiv koga i po kojem pravnom osnovu?Posebno sada kada nema nikakvih pravomocnih presuda protiv navodno odgovornih!Tuziti Drzavu,mislim da je promaseno i unaprijed izgubljeno.
[/quote]
Ma __be mi se za lovu ovo je stvar budućnosti zemlje i moje djece, ja nisam pobjegao van(ne prozivam Vas) i želim živjeti u ovoj zemlji kao normalan čovjek
Meni bi bila zadovoljština samo da ovi odu u na guljenje krumpira, takve u zatvoru obožavaju pa nek im tamo pokažu manifest o odricanju od odgovornosti.
Kako danas otimaju Ledo, Belje, Jamnicu, Zvijezdu, sutra će tako HEP, HŠ, Kraš i ovo sitno što je preostalo i što vrijedi…
Ili ćemo vječito biti balkanska prčija ili ćemo postai zemlja u kojoj se pravo poštuje.
Vrsni stručnjaci- većina njih su stručnjaci samo za svoj džep.
Bisakovi ja ustvari trebam Vas, da imam tako žustre i borbene radnike u svojoj firmi kao Vi koji još to radite besplatno-kraja mi nebi bilo!
Jednog dana bi Vas mogao zaposliti u svojoj firmi, ako ne kao pravnika onda barem kao ministra propagande.

Ne tvrdim kako će se stvari odvijati, ni na Vašu stranu ni na moju stranu nego samo kako kaže Ivkica: I love this game!
Do čitanja, Pozdrav!

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Stavimo postojece dionicare na stranu na trenutak….
Misli li itko da ce dobavljaci prihvatiti nagodbu?
Nema teorije!
Vecini treba novac, a ne udio u holdingu koji ce moci prodati unaprijed definiranim kupcima.
Jasno je tko u Hrvatskoj ima cash….


Ja se nadam da ce biti razuma.
Ovo mora ostati u nasim rukama.
Dokapitalizirati tvtke i vracati dugove pomalo.
Ovo moze biti dobra prica.
Samo treba posteno odigrat.
Je da smo u bananistanu, ali jos nije prekasno

po mogućnost da bude opet društveno vlasništvo ka’ nekada Unikonzum (unitaristički lanac)

Ne treba njima novac njima treba kontrolni paket da mogu držati Konzum, bez toga oni su za dvije do tri godine mrtvi.Što oni misle da će Knighthead to prodati domaćem igraču?
Ne to ide strancu koji će onda donjeti svoju robu po cijenama po kojima hrvatska sirotinja to može platiti.
Znate gdje se vid Hrvatska glupost?
Uđite u Krašev dućan i njihova roba najskuplja kod njih.
Uđite u Konzum i Agrokorova roba najskuplja kod njih.
Kaufland i Lidl najeftiniji-što mislite koliko od njih ostaje Krašu, a koliko mu je ostajalo u Konzumu??
Mislite da se bez razloga puštala tolika roba u dućane koji ne plaćaju redovito??

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Imam dojam kao da je zavladao kolektivni strah i sljepilo od očiglednog.
I ptice na grani znaju da je Lex Agrokor pun pravnih propusta. Što ne čudi jer se sve odvilo u vrlo kratkom roku, obzirom da se radi o vrlo velikom i kompleksnom sustavu.
Nisam bila uvjerena da će optužbe proći na domaćoj pravosudnoj sceni, no Europskoj komisiji dajem puno povjerenje. Samo je pitanje vremena.
Ne bih se čudila ulasku špekulativnih fondova u ove dionice..jer rika će postojati i postaje sve glasnija unatoč mrtvilu na burzi.

Agrokor u trenutku kupovine Mercatora pregovore je vodio s tajnom službe Slovenije. Problem je bio nastavak financiranja te službe bez Mercatora. Finale znate.
Sada smo mi u sličnoj situaciji, Vlada HDZa ponovo rasprodaje Hrvatsku ( Agrokor, državnu imovinu, Uljanik, možda 3 maj, ustvari tko od velikih što poželi )

Naime, Vlada je svjesna kako nekakve tržne utakmice s velikim kompanijama u EU ili svijetu, Hrvatska ne može pratiti, pa ni, u bilo čemu . Vlada se koncertira na radna mjesta i zbog toga liže dupe svima iz većih zemalja. Vlada se povodi idejom ako velike strane kompanije pokupuju Hrvatsko gospodarstvo oni će ga i štiti, a samim time i samu zemlju. Što ima logike. S druge strane takav pristup problematici nudi kulturu feudalizma cijela zemlje od stranih interesa. Milim da trebamo tražiti sreću u tom okruženju.
Agrokor je interesantan mnogima, pogotovo onih, koji žele nadzor prehrane u zemlji.

Izvrnuta istina namjere. Da je mogao Ramljak bi priznao i 150 mlrd Kn duga !

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/ante-ramljak-priznao-dug-agrokora-od-41-4-milijarde-kuna-osporeno-16-4-milijardi—503221.html


Agrokor u trenutku kupovine Mercatora pregovore je vodio s tajnom službe Slovenije. Problem je bio nastavak financiranja te službe bez Mercatora. Finale znate.
Sada smo mi u sličnoj situaciji, Vlada HDZa ponovo rasprodaje Hrvatsku ( Agrokor, državnu imovinu, Uljanik, možda 3 maj, ustvari tko od velikih što poželi )

Naime, Vlada je svjesna kako nekakve tržne utakmice s velikim kompanijama u EU ili svijetu, Hrvatska ne može pratiti, pa ni, u bilo čemu . Vlada se koncertira na radna mjesta i zbog toga liže dupe svima iz većih zemalja. Vlada se povodi idejom ako velike strane kompanije pokupuju Hrvatsko gospodarstvo oni će ga i štiti, a samim time i samu zemlju. Što ima logike. S druge strane takav pristup problematici nudi kulturu feudalizma cijela zemlje od stranih interesa. Milim da trebamo tražiti sreću u tom okruženju.
Agrokor je interesantan mnogima, pogotovo onih, koji žele nadzor prehrane u zemlji.

Luka Ploče,Luka Rijeka, Đuro Đakovič…. jučer u Dnevniku ministar Goran Marić se hvali da je dobio dobre ponude za hotelske kuće ( Maestrali,Jadran..) koje Rasprodaje. To je vrh njegovog rada. Ništa nije spomenuo što je sa ostalim nekretninama,dionicama koje se mjere u desetcima milijardi

U ovoj sasvim novoj pravnoj materiji u RH, sud smatra da je istovremeno potrebno zaštititi prava i interese svakog od pojedinih vjerovnika dužnika i svakog povezanog i ovisnog društva ali i postići pravnu sigurnost na način da ne dođe do privilegiranja pojedinih vjerovnika u odnosu na druge, privilegiranja u glasovanju i privilegiranja u namirenju onih vjerovnika koji su svoju novčanu tražbinu osigurali solidarnim jamstvima i sudužništvima, u uvjetima provođenja jednog jedinog jedinstvenog postupka izvanredne uprave kojem je krajnji cilj namirenje svih vjerovnika nagodbom sukladno odredbama o stečajnom planu iz stečajnog postupka.

U ovom postupku izvanredne uprave do takove situacije ( da jamac bude zvan na namirenje jer glavni dužnik to nije učinio (niti neće doći), jer će svi glavni dužnici- subjekti nad kojima je otvoren postupak izvanrene uprave, podmiriti svoju obvezu prema svojim vjerovnicima u cjelosti ili u smanjenom omjeru ovisno o ne (dostatnosti) mase tj. imovine, dakle nije ispunjen uvjet iz čl. 104 ZOO-a.

https://e-oglasna.pravosudje.hr/?q=npretraga&np=st-1138&captcha_sid=10941946&captcha_token=e727b78067f8ef778ca2f782bc8f5bd1

New Report

Close