Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ali najbolje što Ramo i direktori komapnija misle da su se odrekli svojih odgovornosti time što su napisali onu jednu stranicu. Zamislite pljačkaš opljačka poštu i onda kaže ukoliko me ikad ulove nisam kriv….
Nisam ni jednog pljačkaša vidio da se izvukao na to!
Kazneni zakon is the name of the game!

Pa oni su napisali da tvrtke kćeri nemaju pravo pobijanja jamstva. Vjerojatno bi vaš protagonist napisao da pošta nema pravo tužbe ni povrata ukradenog.

Mislim smiješna rečenica, po tome ispada da u ugovor netko može staviti bilo kakvu nebulozu van svih zakonskih okvira.

Vecina dezurnih spamera tu pise kao da je nagodba gotova.
Ja mislim da je igra tek pocela.
Jos ce tu puno glava past prije konacnog raspleta.
A on nece biti ni slican predlozenom gospodina Rame….

Nadalje, gosp. bisakovi, jamstva u slučaju Agrokor nemaju protučinidbu, i to je rečeno 100 puta na ovom forumu. Ako je to tako, onda ovisna društva moraju tražiti da se u procesu Nagodbe, ili van nje, svakako usvoji njihovo potraživanje po osnovi protučinidbe na jamstva koja su dana Agrokoru, a koji nije osigurao protučinidbu za ovisna društva. Ako ista društva dobiju dio kapitala Agrokora na ime protučinidbe onda dobivaju i njihovi suvlasnici, a to su mali dioničari, odnosno njihove dionice ipso facto ne mogu vrijediti više nula kuna, zar ne. E sad, hoće li uprave ovisnih društava to zatražiti ili će kao kipovi šutjeti teško je reći. Ali valjda u tom slučaju i sami manjinski dioničari imaju pravo nešto za reći u tim društvima, a pogotovo proširi li se urota protiv manjinskih dioničara i od strane uprava sistemskih tvrtki kako bi ih se kao neki suvišan teret odbacilo, e onda manjinski dioničari više neće znati koga će prvo tužiti, na streljani će nam se naći i uprave društava i izvanredna uprava Agrokora. Ja tako to vidim. Prema tome, da rezimiram, protučindba koja se može i naknadno prihvatiti, uvjeren sam, daje vrijednost našim dionicama. Osim toga, čitav ovaj slučaj ima nekoliko mogućih scenarija. Jedan je da netko dođe i kupi tvrtke ili sav Agrokor. Drugi je, da se jamstva prihvate samo do visine temeljnog kapitala, te se putem protučinidbe zadovolji tvrtka jamac. Treći je da se dioničare izravno uvrsti u Nagodbu, s jasnim ciljem da im se prizna određena vrijednost njihovih sadašnjih ili pak budućih dionica u tim tzv. novim tvrtkama. Četvrti je da nas se izignorira s namjerom da nas se razvlasti. To se sad želi ostvariti. Ako u prva tri slučaja dobivamo vrijednost dionica, u četvrtom to možemo postići sudskim putem. I to sudskim putem u Hrvatskoj, ili sudskim putem u EU. Jedna od varijanti je valjda i stečaj, ali mislim da je to najmanje vjerojatna mogućnost u kojoj ne bi dobro prošli , ali mislim da bi i tada mogli pokrenuti parnicu. Moguć je možda i još koji rasplet kao npr. da padne Lex Agrokor. Sve je moguće. Dakle, kao što vidite, gosp. bisakovi, rješenja su razna, i kraj i rasplet svega je još daleko, ali vi govorite da nam dionice ne vrijede ništa. Malo mi ličite, zajedno s još nekim kolegom, kao oni glasnici koji bi ophodili opkoljeni utvrđeni grad i vikajući pozivali branitelje da se predaju. Ali mi Hrvati imamo i Gvozdansko i Siget i Kiseg i druge slavne obrane utvrđenih gradova od brojnijeg napadača i u bezizlaznim situacijama. Mi smo zaguljeni kad nas se poziva na predaju. Pa makar to bila i predaja imovine na jednoj burzi. Da zaključim, molim da prihvatite trodiobu vlasti. Dalić i Ramljak su izvršna vlast. Lex Agrokor došao je od zakonodavne vlasti. Ali svoju riječ ima i sudska vlast. Udruga ne želi niti spomenuti riječ tužba jer daje prostora Ramljaku da slobodno i razumno postupi i prihvati manjinske dioničare koji su dioničari solventnih tvrtki i koji ne snose nikakvu krivnju za nastalu situaciju, već kojima je imovina došla u pitanje zbog potpuno nepravilnih jamstava, prihvatiti, dakle, kao dionioke Nagodbe. Hoće li on tako i postupiti, vidjet ćemo. Za prihvaćanje manjinskih dioničara očito bi Ramljak morao raditi još neke preinake u strukturi Nagodbe, a pitanje je je li on to voljan i sposoban. Stručnjaci kažu da nije kasno promijeniti prijedlog Nagodbe i cjelokupnog rješenja. Tužba se sad ne spominje iz rečenih razloga ali tužba i tužbe su koceptualno zasigurno spremne. Hvala kolegama na podršci. Ja čitam svaku objavu ovdje i uzimam je za ozbiljno, pa i objave vas koji nas upozoravate da naše dionice ne vrijede više ništa. Ipak dopustite da me još u to niste uspjeli uvjeriti. Bit će u pravu onaj tko je predvidio ono što će se dogoditi na samom kraju procesa, pa makar i pogodio kraj, a ne i razloge koji su doveli do tog nekog kraja. Pozdrav braniteljima hrvatskih dionica! Hvala.



Sada ću iznijeti tvrdnju koja će sablazniti mnoge (i pokojeg spammera), a naročito vjerovnike od kojih barem netko čita i ovaj forum.

DIONICE ZRCALNOG AGROKORA U NASTAJANJU (tzv. HOLDING 2) SU BEZVRIJEDNE SVE DOK SE NE RIJEŠI PITANJE MANJINSKIH DIONIČARA.

Sprema se velika prevara vjerovnika, a nisam siguran da su oni toga još svjesni.
Tko može pristati na neku visinu otpisa duga te djelomičnog ulaska u vlasničku strukturu nečega u čemu se sudskom presudom može oduzeti 45% kapitala koji pripada manjinskim dioničarima?

Zamislite tek koju će pušionu doživjeti vjerovnici!

Ali karma je zaje*ana stvar.

Tko poželi tuđe, na kraju ostane i bez svoga!


Ali najbolje što Ramo i direktori komapnija misle da su se odrekli svojih odgovornosti time što su napisali onu jednu stranicu. Zamislite pljačkaš opljačka poštu i onda kaže ukoliko me ikad ulove nisam kriv….
Nisam ni jednog pljačkaša vidio da se izvukao na to!
Kazneni zakon is the name of the game!
[/quote]
Sve OK,ali ovdje uprava postupa sukladno odredbama “Lex Agrokor”,tako da sam ja uvjeren da oni nece uciniti nista nezakonito.Cak je i sud u Londonu priznao “Lex Agrokor” kao i Udruga dionicara(kako je evidentno iz istupa predsjednika uprave na Z1).
Zar vi stvarno mislite da privremena uprave ne raspolaze sa vrsnim pravnim timovima i da ce ciniti nezakonite radnje,iako su pod “povecalom javnosti i medija”?Ili vi mislite da ste bolji pravnici i strucnjaci?
Mislite da ce se pozivanje na navodne presude u Sloveniji,Njemackoj ili Zanzibaru,nekoga od nadleznih dojmiti?
Kazete da se firme mogu zaduziti do visine kapitala?OK,pa iznad visine kapitala,nece ni teretiti dionicare.Uzet ce koliko kapitala ima,a ostatak potrazivanja”izgubiti” kao nenaplativ.
Pisete o oduzimanju privatne imovine?Pa Todoric je sam prepustio imovinu Drzavi,zar ne?
I dosadasnjim dionicarima nece biti “uzeta drustva jamci” vec ce se likvidna sredstva “prebaciti u nove tvrtke”,a dosadasnjim dionicarima ce ostati stare bez kapitala jer je zalozen i “potrosen”!
Do sada nisam cuo niti jedan validan argument kojim bi se mogla pobijati,bilo jamstva,bilo nagodba.
Ako do nagodbe ne dode,ide stecaj.Koja je razlika u odnosu na dosadasnje dionicare ako kapitala nema?
Mislim da vam jedino prostaje “pomiriti se sa realnoscu” i gubitcima.
Pisete o navodnim sporovima i tuzbama koje cete pokretati?U redu,ali mi nije jasno protiv koga i po kojem pravnom osnovu?Posebno sada kada nema nikakvih pravomocnih presuda protiv navodno odgovornih!Tuziti Drzavu,mislim da je promaseno i unaprijed izgubljeno.



Ledo nije bio u vecinskom vlasnistvu Agrokora
Kako je to " zakonito " da NO prihvati jamstva i za ostale dionicare koji nisu Agrokor ?

pa nije NO odbor bio samo agrokorov, nego od svih dioničara pa je dao suglasnost u ime svih dioničara. neki ovdje kažu da nije smio prihvatiti jamstva koja su preko visine temeljenog kapitala, ali to nije bitno jer nitko neće tvrtke kćeri teretiti za iznose iznad temeljnog kapitala, nego samo do tog iznosa što će rezultirati sa 0 po dionici, ali bar nitko neće teretiti dioničare da podmire razliku.
[/quote]

Problem je što je NO djelovao isključivo u interesu Agrokora, to jasno pokazuju jamstva na koja je pristajao.

https://www.cnbc.com/2018/01/15/britains-carillion-collapses-as-banks-refuse-to-lend-it-any-more-money.html

druga branša ali slično agrokoru,treba vidjeti kako će to englezi riješiti




Ledo nije bio u vecinskom vlasnistvu Agrokora
Kako je to " zakonito " da NO prihvati jamstva i za ostale dionicare koji nisu Agrokor ?

pa nije NO odbor bio samo agrokorov, nego od svih dioničara pa je dao suglasnost u ime svih dioničara. neki ovdje kažu da nije smio prihvatiti jamstva koja su preko visine temeljenog kapitala, ali to nije bitno jer nitko neće tvrtke kćeri teretiti za iznose iznad temeljnog kapitala, nego samo do tog iznosa što će rezultirati sa 0 po dionici, ali bar nitko neće teretiti dioničare da podmire razliku.
[/quote]

Problem je što je NO djelovao isključivo u interesu Agrokora, to jasno pokazuju jamstva na koja je pristajao.
[/quote]

Bez Zapisnika sa sjednica NO teško je što prosuditi.
U Ledu se odluke donose s 3/4 glasova ili 6 od 7.
A sada imaju 6 članova u NO.
Ili samo 5.

Izvolite primjer crno na bijelo kako se zeli razvlastiti dionicare:

http://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/1303/

Fitch je sve rekao: http://www.dionicari-agrokora.hr/

Kada bude Hrvatska placala milijarde odsteta, nitko nece moci reci da nije znao. Porezni obveznici moraju znat sto ih ceka!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ja se nadam da ce biti razuma.
Ovo mora ostati u nasim rukama.
Dokapitalizirati tvtke i vracati dugove pomalo.
Ovo moze biti dobra prica.
Samo treba posteno odigrat.
Je da smo u bananistanu, ali jos nije prekasno


Fitch je sve rekao: http://www.dionicari-agrokora.hr/

Kada bude Hrvatska placala milijarde odsteta, nitko nece moci reci da nije znao. Porezni obveznici moraju znat sto ih ceka!

pa to se sve da lako riješiti: ako ne postignu nagodbu u rokovima iz lex agrokora i ide stečaj po zakonima RH pa tko živ, tko mrtav, a država tada ništa nikome neće nadoknađivati

Popolo,
Ajd sad objasni kakve veze ima ovo što si napisao sa citiranim tekstom?
Pokušavaš dobit titulu kao bisakovi?

New Report

Close