Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/9JQ8IreHvMsJKR0CygZbBA==.pdf

Ako netko nije gledao

uz dobre rezultate , vjerujem da će danas ipak biti optimista koji će potegnuti prema gore .
nada umire posljednja .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


uz dobre rezultate , vjerujem da će danas ipak biti optimista koji će potegnuti prema gore .
nada umire posljednja .

već su neki prešli u optimiste, onaj s 30000 na 3kn Belje i 300 na 320kn Ledo, možda su ipak odlučili to ostaviti do neke nove cijene



Iz Nacrta nagodbe

""Razdvajanje starih dioničara Agrokora d.d. od nove grupe""..

Imatelji dionica Leda..Jane..Belja..itd..nisu dionicari Agrokora d.d…Postoji popis tko je vlasnik Agrokora d.d.
Agrokor d.d. je dijelom vlasnik drugih drustava . Moze li tko to forsirat u medijima !?!?

Pozdrav

nije šija nego vrat….jasno je da oni govore o sadašnjim dioničarima tvrtki kćeri kao i o gazdi agrokora….svi oni po nagodbi trebali bi izgubiti sve (ramljak)
[/quote]

neka skinu jamstva sa tvrtki kćeri , jer su protuzakonita , pa će se onda vidjeti prave vrijednosti dionica tvrtki kćeri ..

A to što priča Ramljak može objesit mačku o rep – a vidi se da se dobrano povukao iz javnosti u zadnjih dva tjedna zbog izjavljivanja gluposti ..

Koje vi gluposti ovdje izvaljujete, ljudi moji. Da se čovjek zapita.

Kako vam nije jasno da apsolutno nikakvo brisanje zaduženja kompanije nije moguće i neće se dogoditi. Zare ne shvaćate da bi to u svojoj suštini bilo pogodovanje kriminalu.

Zamislite samo kako bi poduzetništvo na hrvatski način tek onda izgledalo, kada bi “poduzetnici” znali da mogu godinama izdavati nešto “protuzakonito” te da će im kada firma dođe u fazi stečaja zbog toga, država lijepo pobrisati to protuzakonito zaduženje, a uz to će se udruge malih dioničara boriti da taj “poduzetnik” ostane još i vlasnik svoje kompanije koju je stjerao u stečaj. Jer između malih dioničara i velikih nema nikakve razlike , razlika je samo u količini dionica.

Ono, jel vi uopće čitate što pišete i razmišljate malo o napisanome?


Joj Agrokor zaradi 1,1 milijardu plusa i slijedi mu bankrot=? Koga vi više zavitlavate???

Pokušavaju opljačkat dioničare , to je svima jasno , ali neće im to uspijet


Ako netko nije gledao

Ovaj intervju pogledajte svi, sve Ce vam biti jasno nakon odgledanog.


Uz takvu silnu dobit cemu razvlastenje dionicara?

Pa baš zbog te dobiti! Ili misliš da bi se vjerovnici trgali preuzeti kompanije i izbaciti sadašnje dioničare iz njih da su to gubitaši bez perspektive? Na žalost je pozicija malih dioničara obrnuto proporcionalna rezultatima, tj. što bolji rezultati, veće su šanse da im dionice završe sa 0.

Ignore: KressoM, delux

Da Ramljak radi u UK jedna od najvažnijih njegovih uloga bi bila:

Antecedent Transactions – Transactions which can be challenged

A liquidator or administrator has the power to challenge certain transactions entered into prior to the beginning of the insolvency procedure.
Possible grounds of challenge include transactions at an undervalue, preferences, extortionate credit transactions, avoidance of floating charges, and transactions defrauding creditors.

Transactions at an Undervalue

A typical example would be subsidiary company giving an upstream guarantee in favour of its parent company which is to receive a loan from a bank.

Dakle osnovni posao Ramljaka bi bio da odbaci jamstva, a on se ovdje bori rukama i nogama da profitabilne kompanije na temelju ništetnih radnji izdavanja jamstava baci u stečaj!
Za takve postupke bi vjerojatno u UK završio u londonskom Toweru.


Koje vi gluposti ovdje izvaljujete, ljudi moji. Da se čovjek zapita.

Kako vam nije jasno da apsolutno nikakvo brisanje zaduženja kompanije nije moguće i neće se dogoditi. Zare ne shvaćate da bi to u svojoj suštini bilo pogodovanje kriminalu.

Zamislite samo kako bi poduzetništvo na hrvatski način tek onda izgledalo, kada bi "poduzetnici" znali da mogu godinama izdavati nešto "protuzakonito" te da će im kada firma dođe u fazi stečaja zbog toga, država lijepo pobrisati to protuzakonito zaduženje, a uz to će se udruge malih dioničara boriti da taj "poduzetnik" ostane još i vlasnik svoje kompanije koju je stjerao u stečaj. Jer između malih dioničara i velikih nema nikakve razlike , razlika je samo u količini dionica.

Ono, jel vi uopće čitate što pišete i razmišljate malo o napisanome?

Vi biste bili apsolutno u pravu da ne postoji presedan.

A on se zove PRESUDA U SVICARCIMA.

Mislite da je to nesumjerljivo?
Probajmo ovako: svicarci su bili potpuno legalan instrument kolaterala sve do Krize. Kada su se Udruga Franak i ostali pobunili, jasno se sjecam da im nije nitko dao nikakve sanse.
“Za B.ga, pa to je u ugovoru!”
“Kakva je razlika izmedju svicaraca i eura?! I jedno i drugo su kolateralne zastite! Kaj sad?!”
“Aha, srusit ce to nikad! Banke ce se okrenuti na peti i izaci iz Hrvatske!”
“Sta sada tu dizu bunu!? Placali su manje kamate nego eurci, rata im je bila manja, a sad bi kruha preko pogace!?”

Danasnja vijest – europski sud proglasio svicarce nelegalnima. Puf.

Dakle, situacija se moze promijeniti.

Sto se tice vasih bojazni oko pogodovanja kriminalu, rekao bih – DA, tako BI BILO, kada se onda ne bi NAKON RUSENJA TIH JAMSTAVA ustanovio NEKI NOVI SISTEM DAVANJA TIH JAMSTAVA.
Dakle, neka evolucija u poslovanju.

Jer, nakon rusenja svicaraca, doneseno je 1000 novih odredbi – od toga da mozes promijeniti banku unutar 3 mjeseca bez neke naknade do toga da ti moraju dati detaljan plan i detaljno objasnjenje, velikim stampanim slovima pisano, za svaku sitnicu iz ugovora.

Ne znam – ja kazem otvoreno, ja sam na strani rusenja jamstva. I trenutno me zanimaju NACINI kako do toga doci, a ne “E, to se ne moze.” 🙂
Mozda na kraju bude ovako kako Vi kazete, a ne kako ja prizeljkujem… a mozda se Vi neugodno iznenadite, a ja ugodno.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Jamstva su papiri koji nekome nešto jamče pod određenim uvjetima.
I nastala su u nekom pravnom i ekonomskom okruženju.
Danas egzistiraju u nekom ponešto izmijenjenom.
Baš to, treba vidjeti da li neka odredba, način nastanka, uvjeti postojanja, primjenjivosti i sl. sapliću nogu njihovoj daljnjoj upotrebi u ovom postupku u ovom prostoru i vremenu.
Samo treba imati u vidu da nagodbeni voz ide dalje, za koji mjesec je sve to pa-pa, imovina otišla, prazna ljuštura ostala, a tebi nadležni sud sazove prvo ročište u lipnju 2019. A presudu dobiješ 2022. Ili deeeebelo kasnije.
Također, koga tužiti? Ima li taj para? Ima li to smisla?
Sve to treba vidjeti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close