Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svatko od nas može tumačiti riječi kako mu je milo.
To ne znači da smo pritom u pravu, zar ne?

A sada da vidimo što stvarno znači riječ SPAM.

"Spam ili junk mail predstavlja za primatelja neželjenu poruku (poštu) koja je usto i bezvrijedna i nenaručena."

"Electronic spamming is the use of electronic messaging systems to send an unsolicited message (spam), especially advertising, as well as sending messages repeatedly on the same site."

Pametnome dosta.


Nije na odmet da Vas malo poducim i engleskom jeziku kao i investiranju,he ,he.
Ovdje se ne radi “o spam and junk mail” vec o necemu potpuno drugom.Mail je posta ili poruka preko poste.
Dakle,ne radi se o istovrsnim i narucenim porukama,vec naprotiv!
Eto,meni je drago da Vas imam cemu poduciti,ako vec nisam uspio u investiranju.
Akoliko je tko pametan,vidi se iz rezultata investiranja (DIOKI,BELJE),ali svi grijese,istina neki puno vise.
Inace,engleski je moj govorni jezik koji svakodnevno koristim uz domicilni jezik.

Pritom, ta se svakodnevna i višesturuka neopisiva volja za dokazivanjem vlastite mudrosti hrani isključivo činjenicom pravne nesigurnosti koja je rezultat katastrofalnog hrvatskog pravosuđa.
Jer u normalnoj europskoj zemlji ovo što se događa sa predloženom nagodbom nije i ne može biti rezultat pravno uređenog sustava.

Europski sud za ljudska prava već ima popriličan broj sporova u kojima se vršila nadoknada novčane štete dioničarima u slučaju nezakonitog postupanja.
Posljednji slučaj kojega sam se domogao je Reisner v. Turkey, 46815/09, judgment
(just satisfaction) 1.12.2016 [Section II
Radi se o novčanoj šteta koju je podnositelj zahtjeva prijavio, a kao rezultat nezakonitog preuzimanja banke.
Vaš link …

I u ovom slučaju imamo tzv negativan kapital ali je aplikantu dosuđena šteta po tržišnoj cijeni dionice

The Court observed that the applicant, as a minor shareholder, had no involvement in the management of the bank and was not responsible for its debts. In such circumstances, the book value was not the correct basis to rely on when calculating the applicant’s pecuniary loss. It was clear that a day prior to the takeover, the bank’s shares had a certain monetary value. It was the average market value of a share on that date that was to be taken into account when determining the pecuniary loss.

Jako zanimljivo i jako slično slučaju Agrokor!



Možda ste primjetili da već neko vrijeme ne komentiram na temi Agrokor.
To je s razlogom.

Nisam od volje više sudjelovati u "zbornom pjevanju" istog sadržaja koji se ovdje ponavlja posljednjih pola godine. Jedno vrijeme je to bilo razmjena mišljenja i razmatranje situacije, ali se pretvorilo u ružan obračun između ljudi koji očito imaju višak vremena.

Kada nekome kažete da je spammer to može zvučati kao potencijalna uvreda, ali eto neki su tu titulu dobili uz svoj nick na temelju računalnog izračuna. Dakle, nekog objektivnijeg kriterija.

Pritom, ta se svakodnevna i višesturuka neopisiva volja za dokazivanjem vlastite mudrosti hrani isključivo činjenicom pravne nesigurnosti koja je rezultat katastrofalnog hrvatskog pravosuđa.
Jer u normalnoj europskoj zemlji ovo što se događa sa predloženom nagodbom nije i ne može biti rezultat pravno uređenog sustava.

I koliko god vas ti i takvi uvjeravaju "da su do sada bili u pravu, zar ne?" valja nam pričekati kako će ovo sve završiti. Tek tada ćemo znati "tko je bio u pravu". A pred nama je još dugi put do tog kraja.

A sada vas prepuštam spammerima. 🙂


Kolega,pozdravljam Vas i zelim Vam svako dobro.
Spamer je u prevodu "covjek koji pise sadrzaje koje netko ne zeli cuti".
Dakle,to nema nikakve veze s kvalitetom pisanja i datim sadrzajem,zar ne?
Ovdje oni koji zele "cuti nesto drugo",jednostavno "lijepe minuse" onima koji pisu nesto "sto im ne pase"!
Da li je to razloga da netko prestane pisati?
Meni je eto drago da ste se vi imali "konacno za nesto uhvatiti" i napasti "ad hominem"pa makar to nema nikakve veze sa istinom i argumentima!
[/quote]
bisakovi
sve što se napisali do sada su citati Ramljaka, a to su samo njegove želje. 
Ovo vaše spamanje je degutantno i nisam siguran zašto moderator uopće vam dozvoljava pisanje ovdje. 
Sve što pišete odnosno ponavljate Ramljaka svi znamo i bez vas, ali se ne mirimo se ovom otimačinom bez ispaljenoga metka.
Koju će konačnu odluku donijeti sud po pitanju Jamstva i Nagodbe ostaje za vidjeti?
Kako će konačno reagirati dobavljači i vjerojatno rušiti Nagodbu, i to je pred nama?

Jedno su želje, a drugo realne mogućnosti. Sumnjam da će Vlada dopustiti problem dobavljača i Lexom ih zaobići ako ne surađuju. U tom slučaju imali bi rezultat : USA sve, HR nula.
Ovdje su pa sadašnjem planu izvisili dioničari, najveći i manji vjerovnici, dobavljači, povezana društva, fondovi….., a dobili Američki fondovi i Ramljak. To je previše i za HDZ, ZAR NE ?

Kao što rekoh, prepuštam vas spammerima koji sve znaju i u sve se razumiju.

Sretno!

La vita e bella!

lopina ja ne razumijem vasu matematiku. Ako dignes 52 milijarde kuna kredita, a cijela firma je procijenjena na 40 milijardi od cega je najmanje 10 milijardi kuna izvan RH ( Bosna, Slovenija, Srbija ) dobines minus od 22 milijarde kuna. Od toga jis oduzmes i intrinzicnu vrijednost tih firmi i dobijes da je ISPARILO najmanje 25 MILIJARDI kuna. O posrednim stetama za cjelokupno gospodarstvo ne treba niti govoriti. Ovo je tragedija vrijedna vise od 25 MILIJARDi nestalih kuna.
Ali sto je to kada usporedimo sratnom štetom koja se procjennuje na 236 milijardi kuna. PIH samo 10 %

Status Quo: Roll Over Lay Down




Radi se o Sloveniji,zar ne,a ne Hrvatskoj?

Zasto onda navodis primjer parmalata stalno? Niti on nije u hrvatskoj zar ne?
TIm vise sta stalno pises da ti nije poznat primjer nigdje u svijetu koji bi ponistio jamstva zar ne?
Pa i slovenija je u svijetu?
[/quote]
Uopce ne navodim primjer Paramlata!Vi ste nesto pobrkali?
Paramlat i Agrokor uopce nisu pravo uporedivi,po meni!
I,inace primjeri koje navodite nisu isti kao Agrokor.
Ne tvrdim da sam ekspert za trgovacko pravo,ali sam ipak do sada gotovo sve pogodio,zar ne?
[/quote]
Svi to znaju da to vrijedi 0kn,jbg nada umire zadnja .
Jos samo da su te poslušali sad ne bi imali velike minuse .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.




Možda ste primjetili da već neko vrijeme ne komentiram na temi Agrokor.
To je s razlogom.

Nisam od volje više sudjelovati u "zbornom pjevanju" istog sadržaja koji se ovdje ponavlja posljednjih pola godine. Jedno vrijeme je to bilo razmjena mišljenja i razmatranje situacije, ali se pretvorilo u ružan obračun između ljudi koji očito imaju višak vremena.

Kada nekome kažete da je spammer to može zvučati kao potencijalna uvreda, ali eto neki su tu titulu dobili uz svoj nick na temelju računalnog izračuna. Dakle, nekog objektivnijeg kriterija.

Pritom, ta se svakodnevna i višesturuka neopisiva volja za dokazivanjem vlastite mudrosti hrani isključivo činjenicom pravne nesigurnosti koja je rezultat katastrofalnog hrvatskog pravosuđa.
Jer u normalnoj europskoj zemlji ovo što se događa sa predloženom nagodbom nije i ne može biti rezultat pravno uređenog sustava.

I koliko god vas ti i takvi uvjeravaju "da su do sada bili u pravu, zar ne?" valja nam pričekati kako će ovo sve završiti. Tek tada ćemo znati "tko je bio u pravu". A pred nama je još dugi put do tog kraja.

A sada vas prepuštam spammerima. 🙂


Kolega,pozdravljam Vas i zelim Vam svako dobro.
Spamer je u prevodu "covjek koji pise sadrzaje koje netko ne zeli cuti".
Dakle,to nema nikakve veze s kvalitetom pisanja i datim sadrzajem,zar ne?
Ovdje oni koji zele "cuti nesto drugo",jednostavno "lijepe minuse" onima koji pisu nesto "sto im ne pase"!
Da li je to razloga da netko prestane pisati?
Meni je eto drago da ste se vi imali "konacno za nesto uhvatiti" i napasti "ad hominem"pa makar to nema nikakve veze sa istinom i argumentima!
[/quote]
bisakovi
sve što se napisali do sada su citati Ramljaka, a to su samo njegove želje. 
Ovo vaše spamanje je degutantno i nisam siguran zašto moderator uopće vam dozvoljava pisanje ovdje. 
Sve što pišete odnosno ponavljate Ramljaka svi znamo i bez vas, ali se ne mirimo se ovom otimačinom bez ispaljenoga metka.
Koju će konačnu odluku donijeti sud po pitanju Jamstva i Nagodbe ostaje za vidjeti?
Kako će konačno reagirati dobavljači i vjerojatno rušiti Nagodbu, i to je pred nama?

Jedno su želje, a drugo realne mogućnosti. Sumnjam da će Vlada dopustiti problem dobavljača i Lexom ih zaobići ako ne surađuju. U tom slučaju imali bi rezultat : USA sve, HR nula.
Ovdje su pa sadašnjem planu izvisili dioničari, najveći i manji vjerovnici, dobavljači, povezana društva, fondovi….., a dobili Američki fondovi i Ramljak. To je previše i za HDZ, ZAR NE ?
[/quote]
Emocije na stranu! Gledajte ovo čisto sa ekonomskog aspekta, matematički, razumno, bez emocija.
Novca nema, novca fali za namiru i onih koji su prvi u redu naplate. Niti jedna vlada, HDZ ili bila koja stranka nema ono što treba a to je da upumpa 20 – 25 milijardi, niti može, niti ima, niti hoće, niti smije…
A kad u kapitalizmu fale pare onda sve propadene. Eto to je cijela priča a sva druga rasprava je suvišna. Da je bilo novca u sustavu Agrokora nikada ne bi niti došlo do Lexa i svega poslije. Problem je lova a to je onda velik i nerješiv problem.

Gledam čisto matematički, te ispada da dug Agrokora je gotovo jednak njegovom kapitalu.
Ove gluposti koje valjate od 25 mlr. Kn minusa su plod nečije mašte, Agrokor realno ima manjak od 2 mlrd. Kuna i sve ovo skupa jako smrdi .
Ramljak umanji vrijednost agrokora koji ni PCW neće potpisati jer je smijurija, onda mu odbijete sav kapital u INO tvttkama, onda izbacite Mercator, Tisak, Konzum, pa da, slažem se, onda vrijedi kolika je sada cijena na burzi.
Živo me zanima epilog ove sapunice.





Radi se o Sloveniji,zar ne,a ne Hrvatskoj?

Zasto onda navodis primjer parmalata stalno? Niti on nije u hrvatskoj zar ne?
TIm vise sta stalno pises da ti nije poznat primjer nigdje u svijetu koji bi ponistio jamstva zar ne?
Pa i slovenija je u svijetu?
[/quote]
Uopce ne navodim primjer Paramlata!Vi ste nesto pobrkali?
Paramlat i Agrokor uopce nisu pravo uporedivi,po meni!
I,inace primjeri koje navodite nisu isti kao Agrokor.
Ne tvrdim da sam ekspert za trgovacko pravo,ali sam ipak do sada gotovo sve pogodio,zar ne?
[/quote]
Svi to znaju da to vrijedi 0kn,jbg nada umire zadnja .
Jos samo da su te poslušali sad ne bi imali velike minuse .
[/quote]

A tko bi onda imao velike minuse ili malo manje?


Renči,
Prosječna cijena novogradnje u Beogradu je nešto iznad 1.800 EUR-a/m2, ne vjerujem da je u Zagrebu značajno veća
Rast BDP-a u Italiji za 2017. g. iznosi oko 1,8% (a imaju more)
Naravno da je Agrokor tragedija za Hrvatsku
LP!

Po kojem to prosjeku ? Po aritmetickoj sredini ili medianu ? U zagrebu ima.novogradnje po 5000 eura kvadrat. U Dubrovniku srednja vrijednost 3000 eura
U Splitu preko 2000 eura.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Gledam čisto matematički, te ispada da dug Agrokora je gotovo jednak njegovom kapitalu.
Ove gluposti koje valjate od 25 mlr. Kn minusa su plod nečije mašte, Agrokor realno ima manjak od 2 mlrd. Kuna i sve ovo skupa jako smrdi .
Ramljak umanji vrijednost agrokora koji ni PCW neće potpisati jer je smijurija, onda mu odbijete sav kapital u INO tvttkama, onda izbacite Mercator, Tisak, Konzum, pa da, slažem se, onda vrijedi kolika je sada cijena na burzi.
Živo me zanima epilog ove sapunice.

Ne govori se o minusu na kapital nego o novcu koji je NESTAO iz Hrvatske.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Smisljaju novi performans. Ovaj zadnji nije bas bio nesto.

New Report

Close