Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Grga

Koliko bi ostalo dioničarima u psn-u?

Dalekovod je napravio psn i nove dionice po 10 kuna, prije toga dok je išlo dalekovodu bio je više od 1000.
Tko je kupovao dalekovod po 1000 i više na kraju mu je ostalo 1 posto i manje od kapitala starih dionica.

Pozdrav


Skicnio sam dobit JMNC za 2015 i ona iznosi 230 milja kuna, ako ekipa koja ima lovu ostavlja istu u banci cak i s negativnom kamatom, mislim da bilo klijenata koji bi ju platli neopterecenu koliko milijardi kuna? Po meni totalno neusporedivo s Dlkv



Međutim, s obzirom na visoke promete, nije isključeno to da su se u igru uključili i ozbiljniji ulagači, oni koji očekuju povoljniji rasplet situacije za manjinske dioničare.

Ma koji mrtvi visoki prometi i ozbiljniji ulagaci.
Lijepo sam vam rekao da kupuje par desetaka ljudi, a prodaje top10.
Pa vi zakljucite sto god hocete.
[/quote]
Od početka godine u Jamnici protrgovano cca 15% slobodnih dionica,U Ledu isto toliko u Belju oko 3%.
Istina da je to financijski malo s obzirom na niskje cijene,samim time i MCAP Todexa,ali za sada su to najlikvidnija izdanja na ZSE.A kako nas napuštaju iz redovnog trgovanja VART,RIZO,Badel,SNBA,GRNL,ULJN,LPLH itd.špekulativnih papira je sve manje, pa bi to moglo utjecati na povečanu likvidnost Todexa.A i Pevec je svoje otpjeva,on čak nije ni u jednokratnoj dražbi.
Ribe sve manje,a ribara isto,pa cijena ribe skače.Riba=papir,Ribar =trejder
Naravno da moramo biti svijesni da je Todex visokorizična pozicija a onaj tko želi igrati najprije mora kupiti papire.Normalno.onaj minimum od 5% cjelokupnog kapitala u Todexu ne prodajem,a za trejd kupujem novu količinu.I sada sam za igru spreman i tako dok traje,traje!!!
A onda na sud ako ne budem zadovoljan sa raspletom.
Bitno je napraviti strategiju,ne dozvoliti da nas vode emocije već hladna glava.



Ja sam cesto na drugom kraju kugle zemaljske, ali zivim ovdje i tu placam porez i prirez, a Vi?

Ja ne placam porez u Hrvatskoj jer ne zivim u Hrvatskoj.
Poreze placate u drzavi u kojoj zivite i imate prebivaliste.
Tako je uvijek bilo.
[/quote]
A u tom je fora, nikad nisam kužio kako se javljate tako rano valjda vremenska razlika?
Ono što mi je fascinantno s ljudima koji odu iz ove balkanske bukse baš zbog ovakvih razloga kao što je Agrokor, da imaju potrebu dolaziti i pametovati ostalima koji su ostali u g_____ jer možda vjeruju u bolje sutra.
Dragi g. Bisakovi zavidim Vam na tropima ako ste tamo, ali probajte razumjeti ljude koji ovdje rade plaćaju porez i smeta ih kad se kradu njihove mirovine, smeta ih kad uprave društava čiji su oni suvlasnici rade kontra samih društava, smeta ih čovjek koji bi trebao predstavljati hrvatski interes predstavlja samo kapital stranaca, smeta ih što ljudi koji su radili u tim firmama dok su firme tukle milione od toga nemaju ništa nego im se pričalo o boljem sutra i dan danas se priča, smeta ih što Marica Vidaković koja se lizala s Ivicom Todorićem i davala mu robu u Konzum je odjednom došla pameti i misli da nebi bilo loše dobiti komad Leda ili Jamnice za razliku od ostalih malih dioničara koji su životne štednje stavljali unutra da bi sponzorirali njeno, Ivicino ili Ramljakovo bogaćenje.
Čemu dioničarstvo ukoliko se imovina može oteti?Tko će uložiti opet u burzu?
Da li je stanje možda ovakvo jer nema pravne sigurnosti i pravosuđe je korumpirano?
Tu je netko spomenuo Kamensko, moram vam reći da za razliku od Kamenskog Ledo i Jamnica razvaljuju i svi oni koji su davali novce da bi se to moglo dogoditi trenutno će izgubiti sve, a oni koji su stvorili ovu žabokrečinu dobivaju nagrade.
Recite mi jednu firmu koja je završila u stečaju i propala, a da nakon toga njene uprave i dalje rade i dobivaju basnoslovne plaće i premije?
Jel to nagrada za uspjeh što su firmu dotjerali u stečaj?
Ja shvaćam kad firma nema posla propadne i ode u stečaj,ali ovaj sistem da se iz tih firmi izvlači svaka lipa koja može, te nakon toga se takve nagradi to mi je totalni apsurd.
Vjerujte ne bi se stranci trgali za tim firmama da ne vrijede.
Znate li vi kolika je dobit tih kompanija unatoč neplaćanju Konzuma koji je glavni kupac?

Još jedna stvar nadam se da kao Hrvat u inozemstvu ne glasate za HDZ jer bi vrlo lako mogli izgubiti izbore.

Dođi plati porez pa budi Hrvat.
Najveći Hrvati su oni ljudi po tvornicama što imaju 3500 kn plaću i jedva spajaju kraj s krajem i šute i rade, a ovi za koje se čuvalo prva mjesta u Šestinama i koji gle isto slučajnošću pišu iz inozemstva o njima slova nebi trošio…

bez ljutnje…
Pozdrav

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!


Grga

Koliko bi ostalo dioničarima u psn-u?

Dalekovod je napravio psn i nove dionice po 10 kuna, prije toga dok je išlo dalekovodu bio je više od 1000.
Tko je kupovao dalekovod po 1000 i više na kraju mu je ostalo 1 posto i manje od kapitala starih dionica.

Pozdrav


Ali mu je ostalo!!!!!!! i mogao je sudjelovati u dokapitalizaciji!



Eto toliko o udruzi.
Sluzi kako bi se ekipa iskrcala.
Sramota.

Prvog dana nakon objave osnivanja te tzv. udruge napisao sam vam čemu služi.

[/quote]
Ne slažem se ,nikako se ne slažem.
S obzirom na sadašnje cijene i vrijednost MCAP iz free floata od stotinjal miliona kuna Todex dionice
nisu fondovske dionice .Dakle,ozbiljni investitori kao fondovi ovo ne smiju kupovati.ali mogu prodavati jer bi mogli dobiti nalog od Hanfe da se riješe toga balasta.I zato u svakom trenutku moramo imati
keša da bi iskoristili takvu priliku.Jedna takva je bila na Zvijezdi.Tko je zgrabio.alaj mu vjera.Uvijek se mogu pojaviti novi lešinarski fondovi.Kod nas ne postoje lešinarski fondovi već lešinarske udruge tkz.sindikat.Vrebajte iz zasjede,plijen može biti velik,istina možda i otrovan,ali otrov će djelovati tek
ako nagodba bude loša za lovca.

Uostalom smatram da jamstva treba poništiti a vinovnike tužiti s ciljem da im se omogući guljenje krompira i oduzme privatna imovina.

Tu nam pomaze samo jaki igrac koji ce se nadamo se pojaviti.
Jedino svjeza likvidnost ovo spasava….



Grga

Koliko bi ostalo dioničarima u psn-u?

Dalekovod je napravio psn i nove dionice po 10 kuna, prije toga dok je išlo dalekovodu bio je više od 1000.
Tko je kupovao dalekovod po 1000 i više na kraju mu je ostalo 1 posto i manje od kapitala starih dionica.

Pozdrav


Ali mu je ostalo!!!!!!! i mogao je sudjelovati u dokapitalizaciji!
[/quote]

Istine radi,
Dalekovod je djelio dividendu, dok je bio na 1000, dopkapitaliziran je s cca 250 kn, u PSN je postojeci dionicar imao pravo na min 1,6 novih na 1 staru dionicu, po 10, Kn.
Kad se izračuna razvodnjavanje je bilo na 13% (1. krug dokap po PSN), a ko je sudjelovao u 2. krugu dosao je na oko 30%, a sve je objavljeno u tekstu financijskog restrukturiranja Dalekovoda.


Nije ni čudo ti redovito pišeš gluposti. Koliko ja vidim udruga jedina zasad radi na tome da se dioničari uključe u proces nagodbe. I to rade čak i vrlo dobro.

Naravno da gledaju prvenstveno svoj interes, pa neće valjda oni se jedini tuzakati i plaćati odvjetnike i skupe procese, a vi ćete ovdje mudrovati i vrtiti palčevima i suditi o nečemu o čemu znate vrlo površno odnosno skoro pa nemate pojma.

Zato si ti ovde da pišeš pametne stvari.
Sretno ti bilo u tim dionicama, još sretnije u tzv. udruzi.



Grga

Koliko bi ostalo dioničarima u psn-u?

Dalekovod je napravio psn i nove dionice po 10 kuna, prije toga dok je išlo dalekovodu bio je više od 1000.
Tko je kupovao dalekovod po 1000 i više na kraju mu je ostalo 1 posto i manje od kapitala starih dionica.

Pozdrav


Skicnio sam dobit JMNC za 2015 i ona iznosi 230 milja kuna, ako ekipa koja ima lovu ostavlja istu u banci cak i s negativnom kamatom, mislim da bilo klijenata koji bi ju platli neopterecenu koliko milijardi kuna? Po meni totalno neusporedivo s Dlkv
[/quote]
U tome i je kvaka. Da su tu htjelo posteno odradit prodalo bi se sve.
Jamnica bar 5 milijardi.
Ledo isto tako.
Pa konzum, belje, zvijezda, pikovi,….

Vaš link …

@dionic12
Dragi kolega,svijet je danas zahvaljujuci internetu “jedno veliko globalno selo”,a investiranje na burzi ne trazi odredenu nacionalnost ili stranacku pripadnost.
Vi ste,eto mene,olako, odmah sablonizirali i svrstali u HDZ-ovca ili njihovog glasaca,jer je to valjda neki stereotip o kojemu stalno neki “mantraju”,zar ne?Agrokor sa svojim vlasnikom je stvorio ovaj problem,a ne politika,po meni.
Ma,nisam uopce stranacki opredjeljen i ne glasujem na izborima u Hrvatskoj,da vam bude lakse.
Tko Vama brani da ostvarite “bolji zivot” negdje drugdje?Naravno ,za to morate imati neka posebna znanja,tecno vladati nekim jezicima i manje se baviti politikom,ustasama i partizanima,”teorijama urota” jer vani to nikoga ne zanima.
Vi pisete o “nekom ocitom kriminalu”,”otimanju imovine” u slucaju Agrokor i sl.,a ne pisete da su gotovo sve okolnosti vezano za jamstva,teskoce u poslovanju koncerna bile opce poznate i tko je ulagao pod tim okolnostima,prihvacao je enormni rizik gubitaka,zar ne?

Ovo je pljackaska država koja se bavi pljačkom privatne imovine svojih građana. Nakon sto je energetski upropastila Hrvatsku. Sada krade po kućama. Sjetite se razdjelnika, poreza na branje gljiva, kradje po mirovinskim fondovoma, HBOR kredita, Agrokora…Sve institucije ove drzave i sve u ovoj državi je trećerazredno, osim kriminala.
Samohvale o rastu BDP su prejadne. Kada u susjedstvu ocekujemo rast slovenskog bdp 4, 5 % cak i preko 5 %. Rebuplika Srpska 3,5 % , Srbija oko 3 %.
Rvatska se hvali sa 3 % , a ocekuje, mozda i 3, 5 %.
Ovo je neuspjesna zemlja neznanja i kriminala koju građani s prezirom napuštaju. Mozete raditi u udbaskim firmama, kao neke marine na sjevernom jadranu, za 3500 kuna ili napustiti ovu prćiju.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close