Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Ohrabreni akcijama Udruge malih dioničara Agrokora, koja je zatražila objavu javne ponude Knigtheada i povezanih osoba te pokrenula pravnu bitku za osporavanjem jamstava koja su odobrile Agrokorove kompanije prema matičnom društvu koncerna, oni očekuju da će se u konačnom konceptu nagodbe dio vrijednosti ipak rezervirati za 12.000 manjinskih dioničara, među kojima su brojni branitelji, ali i mirovinski fondovi.”

Antiša udara na svoje, koštati će ga, samo dok Tromblon završi sa Slovencima, odmah je Ante na redu

Iskreno nakon svega što se dogodilo, više vjerujem originalnim financijskim izvještajima Ivice Todorića, nego revidiranima Ante Ramljaka. Mislim da je sve napravljeno u svrhu prividnog uništenja prave vrijednosti kako bi se kompanije predale u ruke stranaca, a određene osobe koje im to omogućuju će uzeti dio zuba.




Ako je -14 milijardi što može ostati za sadašnje vlasnike dionica?

Dokapitalizacijom se to riješi u 5 min, ali Ramljaku ( HDZu ) ne odgovara , ZAR NE ?
Dokapitalizacijom rješavaju se svi dugovi, ali stari dioničari, iako razvodnjeni, ostaju dioničari, ali onda profitabilnih tvrtki, ZAR NE ?

Čemu kvantna fizika s dva Agrokora osim izvlašćenja postojećih dioničara, ZAR NE ?

[/quote]
Tko vam brani da kao dionicari dokapitalizirate s Todoricem i platite dugove?Nitko,zar ne,ali sa svojim,ne tudim novcem.Nitko drugi vam tu nece ulagati .
To je vlasnistvo dionicara i oni se o njemu trebaju brinuti.
Kada (ako) budu izlistane nove firme umjesto starih s novim vlasnicima na zdravim temeljima,moguc je mozda IPO i dokapitalizacije po potrebi.
Firme pred stecajem i likvidacijom NE MOGU biti izlistane za IPO!
Dakle,ulozite 14 Mlrd. za pokrivanje dugova i mozda jos toliko za pocetni i obrtni kapital i to je to!Vjerovnici bi to "objerucke prihvatili"!
[/quote]

Uvazeni gospodine Bisakovi, o cemu Vi stalno,
Pa realno nije dospjelo 14 milijardi, nego 1,5 milijarda, a ekipa je . Zakonom napravila dospijeće odmah za 14 milijardi minusa, i 20 ak milijardi jamstava, dakle to je dosšjelo Zakonom, a ne realnim poslovanjem, gdje je još 2020, da dospije sve. I ako Vi mislite da se u RH nije moglo skucat 200 milijuna EUR-a na bilo koji način, nema Vam pomoći.


Todorić: Agrokor je imao problema s likvidnošću, ali smo ih sami mogli riješiti [/url]

a zašto si onda potpisao pokretanje postupka…je, bila ti je frka, sa jedne strane rusi a druge kinezi, koji te vrag terao pristati na kombinacije s rusima da su te specijalci iz lučkoga čuvali dva mjeseca prije nego si potpisao lex…

ali beš to, još ništa nije gotovo, lex ima rok trajanja, koncern se održao i još uvijek si ti vlasnik pa umjesto da pišeš blogove, radi nešto konkretno, napravi i predloži vjerovnicima svoj plan nagodbe koji će biti bolji od ove otimačine, kojime ćeš jamčiti bolji postotak naplate i održanje i restrukturiranje koncerna i distributivnih kanala.

… razgovaraj i dogovori se sa rusima, dogovori sa bankama, manjinskim dioničarima, adrisom, grgićom i ostalim većim vjerovnicima i dobavljaćima da odbace ramljaka podrže tvoj plan i prekinu privremenu upravu i pokrenu novi postupak kao npr. predstečaj jer niti ramljak, niti vjerovnici, niti nitko drugi nije vlasnik Agrokora niti ti ga itko može oteti sve dok to sud ne presudi, imaš malo veremena ali još ništa nije izgubljeno i imaš šansu za vratiti se poziciju i ako ti uspije, ćak tražiti naknadu štete za rollup i enormne savjetničke troškove privremene uprave !

Racionalno razmišljanje, ajde Todoriću javi se s prijedlogom, ili mozda neka Agrm iznese taj prijedlog, pa da vidimo na cemu smo.
Antiši supoglavom očito nitko nevjeruje, a i Plenkiju su za vratom Milinović, Tromblon i tko zna tko još, možda ga uhvati anemija ili nedaj bože sinkopa.

“Drugo, do 31.12.2016., kompanija je izvještavala o dugotrajnom dugu od 27,1 milijardi od ukupnih dugovanja u iznosu od 40,1 milijardi HRK (KFI str 93.). Prema Agrokorovim izvještajima o dospijeću duga samo 2,3 mld HRK kompanijskih dugoročnih obaveza stizalo je na naplatu u 2018. godini. Stoga se kratkoročnim posudbama u iznosu od 13 milijardi HRK, sredstva duga koja su mogla biti uskraćena u krizi dosegla su maksimalan iznos od 15,3 mld HRK. Istovremeno, kompanija se riješila trenutne imovine vrijednosti 12,2 mld HRK što je rezultiralo omjerom pokrivenosti od 85%. Usporedbe radi, u financijskom izvještaju za 2016., Nestle je izvijestio o trenutnoj imovini vrijednosti 32 mld CHF i ukupnim trenutnim obavezama od 37,5 mld CHF što je omjer pokrivenosti od 85,3%. Teško da je ovo dokaz „katastrofalne” likvidnosti o kakvoj Vlada insinuira u slučaju Agrokora.
….
Drugo, čini se kako su KFI 2016 iz rujna 2017. sastavljeni kad je već bilo poznato da će Agrokor biti pod državnim upravljanjem kroz Lex Agrokor. Sukladno članku 29(4) zakona, „Nedospjele tražbine dospijevaju otvaranjem postupka izvanredne uprave.” Drugim riječima, pokretanjem postupka Izvanredne uprave, sva dugovanja grupe dospijevaju po sili zakona. Kako Agrokor, u tim uvjetima, može izvijestiti o dugoročnim obavezama od 27,1 mld HRK s tablicom dospijeća od samo 2,3 mld HRK dugoročnih obaveza kompanije koje dospijevaju u 2018. jednostavno je nerazumljivo. Uzimajući jasne zakonske odredbe, menadžment bi trebao cijeli dug kompanije prikazati kao trenutni. No čini se kako je Anti Ramljaku lakše okriviti mene za lažiranje izvještaja nego da sam pripremi dosljedna i zakonska financijska izvješća.

http://www.seebiz.eu/todoric-agrokor-je-imao-problema-s-likvidnoscu-ali-smo-ih-sami-mogli-rijesiti/ar-168611/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Genijalni Ramljak je čip s 200 milijuna EUR-a digo na 500+500

Klasični američki poker, dižeš čip da konkurent nemože pratit i onda s parom osmica dižeš pare, zato ih hebu rusi jer su šahisti i dok rus odgovori na dizanje čip-a prođe 10 god.

“Dva obvezna mirovinska fonda i dalje su izložena u Ledu, dok ih u ostalim tvrtkama Agrokorova koncerna nema. AZ OMF ima još oko 32 tisuće dionica Leda. Tvrtka je tijekom godine izgubila 97 posto svoje tržišne vrijednosti, ali je unatoč tim gubitcima AZ ostvario pozitivne prinose. Tako je imao 1,44 posto prinosa u potportfelju B, ali u onom rizičnijem A oko 3,49 posto. Raiffeisen OMF također ima dionice Leda, ali oko 18,8 tisuća dionice te tvrtke i pretrpjeli su osjetno manje gubitke na Ledu od AZ-a

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/agrokor-nije-utjecao-na-mirovine-1218041http://www.vecernji.hr

Znaci ukupno imaju jos 50 800 dionica Leda ..ili ako racunamo po 10 000 kn za jednu ( prije krize )..nesto malo vise od 500 mil kuna..pola milijarde otislo u vjetar..Po Ramljaku vrijedi nulu !!!!..Pa to je 2 % od ukupne zarade svih mirovinskih fondova do sad..od osnutka..!!!!
A novinarka pise…”Agrokor nije utjecao na mirovine”…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Hoće li jednog dana netko reći, više od 70% štednje mirovinskih fondova je u hrvatskim državnim junk obveznicama i to vrijedi 0.

Prosto je nevjerojatno da vlada ne brani vlastite interese, interese građana, nego se indiferentno gleda kako stranci preuzimaju najvrednije kompanije u Hrvatskoj.


"Dva obvezna mirovinska fonda i dalje su izložena u Ledu, dok ih u ostalim tvrtkama Agrokorova koncerna nema. AZ OMF ima još oko 32 tisuće dionica Leda. Tvrtka je tijekom godine izgubila 97 posto svoje tržišne vrijednosti, ali je unatoč tim gubitcima AZ ostvario pozitivne prinose. Tako je imao 1,44 posto prinosa u potportfelju B, ali u onom rizičnijem A oko 3,49 posto. Raiffeisen OMF također ima dionice Leda, ali oko 18,8 tisuća dionice te tvrtke i pretrpjeli su osjetno manje gubitke na Ledu od AZ-a

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/agrokor-nije-utjecao-na-mirovine-1218041http://www.vecernji.hr

Znaci ukupno imaju jos 50 800 dionica Leda ..ili ako racunamo po 10 000 kn za jednu ( prije krize )..nesto malo vise od 500 mil kuna..pola milijarde otislo u vjetar..Po Ramljaku vrijedi nulu !!!!..Pa to je 2 % od ukupne zarade svih mirovinskih fondova do sad..od osnutka..!!!!
A novinarka pise…"Agrokor nije utjecao na mirovine"…

Pozdrav


ali će zato ministar (samozvani) Marić “zaraditi” od prodaje državne imovine 500mil. i eto nas opet na 0, pa ovo, kud god okreneš, 0 nas čeka, i kod OMF, i kod Ante i kod Marića, pa Gazda će ispasti još najpošteniji, plaćao je najmanje 1 kn

@JMZ
Ja ocito znam o cemu pisem ,zar ne,jer gotovo sve sto sam napisao i obistinilo se!
Da “Lex Agrokorom” sva jamstva su dospjela ,ali to je dobro,jer vjerovnici mogu raspolagati tim jamstvima u nagodbi.
Mozda ste zaboravili,ali prije nagodbe su drustva kceri Agrokora imale blokirane racune oko 5 Mlrd kuna(sto se moglo iscitati u medijima).
Dakle,da nije donesen Zakon,sve firme jamci bi vec bankrotirale,a i mnogi dobavljaci.
I da vas podsjetim,jamstva se SVAKAKO AKTIVIRAJU ako ne mozete uredno placati obaveze!
I ,naravno da nitko nije htio bez “Lex Agrokora” ulagati u ocito bankrotirani koncern i posljedicno tvrtke-kceri ,jamce!
Vjerovnici ce se samo djelomicno namiriti,a dosadasnji dionicari ostati bez svega,bila sklopljena nagodba ili firme zavrsile u stecaju.Svejedno.
Ja ne vidim nacin da se to izbjegne.

Je li Lex donešen u par dana, ili je netko na njemu radio mjesecima, ocito ovo drugo, a to znaci da je ovo pripremljeno na nekoj drugoj razini.

Nadalje bisakovi kladiti se na propast je uvjek siguran potez, zar ne, Kad jednom pogodite rast bit cete vjerodostojan, inace svi idemo pod zemlju uključujući ljude, kompanije i države.
Propalo je i rimsko carstvo, a kamoli nebi Agrokor, but, not yet.

@Jmz
Citiram Vas:
“Nadalje bisakovi kladiti se na propast je uvjek siguran potez, zar ne, Kad jednom pogodite rast bit cete vjerodostojan, inace svi idemo pod zemlju uključujući ljude, kompanije i države.”
Nevjerovatno.Vi mene i moju vjerodostojnost koji sam dobro predvidio sto ce se dogoditi,dovodite u pitanje,a ljude koji su poput vas stalno sirili lazne nade,poluinformacije i-ili dezimformacije na neki nacin opravdavate!!!!
I na nista se ja “nisam kladio”,vec sam jednostavno zakljucio kako ce “ova tuzna prica zavrsiti”,a to uopce nije bio problem,jer su problemi bili jasni i ociti .
Na probleme sa ukazivao jos kada je BELJE bilo preko 80 kuna ,a LEDO preko 8000-10000 kuna,jer je bilo jasno da je takav nacin financiranja skupim kreditima neodrziv.Tko me je poslusao,mogao je “dobro proci”!A tko je vas slusao,kako ce proci?

New Report

Close