Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ramljak je rekao i napiso 42 mlrd vrijednost Agrokora nakon umanjenja, a ukupan dug 56 mlrd !
ZAR NE bisakovi ?
Imamo razliku od 14 mlrd Kuna, ZAR NE ?

Znaci vrijedi -14 milijardi


Jamstva "nistetna"????Sada????Godinama su bila "zakonita",objavljena i OK,a sada nisu?
Jamstva su sastavni djelovi ugovora o kreditima i bez njih ne bi bilo niti kredita,zar ne?

A kolko je zakon o svicarcima bio na snazi?
Malo duze nego su ta jamstva. To nije argument za nista.
Nisam nikad rekao da je velika vjerotnost da se to desi. Nego da je udruga citirala clanke zakona koji nisu postivani. Niti je potpisan poduzetnicki ugovor (vi me/ih ispravite ako mislite da to netreba biti potpisano), niti je izglasano na skupstini (opet, vi me/ih ispravite ako mislite da to ne treba biti tako), niti ima protucinidbe..Sva drustva su koristila vrlo vrlo malo od tih kredita.

Jamstva jesu sastavni dio kredita ali za agrokor ne za belje/ledo/jamnicu. VIdimo kolko i iz izjava uprava tih drustava je bilo protucinidbi za drustva kceri. Minorno prema iznosima jamstava. E sad kako ce to sud odrezati vidjet cemo. Sudovi cesto odluce nesto sasvim deseto. A pogotovo nasi.





@bisakovi

Koliki je ukupan dug Agrokora ?
Koliko vrijedi Agrokor po Ramljaku, a koliko realno ?


Agrokor ne vrijedi nista.Ta to je barem jasno!Ukupan dug je oko 56 Mlrd.
To ste cak i vi nedavno potvrdili,ali ste sada vjerovatno opet kupili neke dionice Todexa pa
cete naravno opet izgubiti jer dionice idu prema dolje,ali ste opet poceli "staru pricu",ali ne pomaze,zar ne?
[/quote]

bisakovi koliko vrijedi Agrokor ? Zašto stalno ovo pitanje izbjegavate ?

[/quote]

Koga to tangira vrijednost Agrokora?
I zašto?


Agrokor ne vrijedi nista.Ta to je barem jasno!Ukupan dug je oko 56 Mlrd.
To ste cak i vi nedavno potvrdili,ali ste sada vjerovatno opet kupili neke dionice Todexa pa
cete naravno opet izgubiti jer dionice idu prema dolje,ali ste opet poceli "staru pricu",ali ne pomaze,zar ne?

Jel to znaci i da bmw ne vrijedi nista jel trenutno duguje 120mlr eura?


Ramljak je rekao i napiso 42 mlrd vrijednost Agrokora nakon umanjenja, a ukupan dug 56 mlrd !
ZAR NE bisakovi ?
Imamo razliku od 14 mlrd Kuna, ZAR NE ?

odbij od toga 4 milijarde rollupa i mercator koji nije pod ramljakom pa ispada da agrokor uopće nije prezadužen tj da je u minusu nekih 300 M eur i to zato jer su pokretanjem postupka dospijele kompletne tekuće obveze koje bi inaće dospijevale i iza 2020.god…agrokor uopće nije imao stečajne razloge niti je trebao biti u ovakvom postupku da je bilo malo više pameti ali ježi ga, vukovi nanjušili krv…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Agrokor ne vrijedi nista.Ta to je barem jasno!Ukupan dug je oko 56 Mlrd.
To ste cak i vi nedavno potvrdili,ali ste sada vjerovatno opet kupili neke dionice Todexa pa
cete naravno opet izgubiti jer dionice idu prema dolje,ali ste opet poceli "staru pricu",ali ne pomaze,zar ne?

Jel to znaci i da bmw ne vrijedi nista jel trenutno duguje 120mlr eura?
[/quote]
Naravno,ako su dugovi tvrtke znatno veci od kapitala,tvrtka za DOSADASNJE DIONICARE u pravilu ne vrijedi nista.Za one koji preuzimaju takvu tvrtku na temelju dugova ima neku vrijednost.


Ramljak je rekao i napiso 42 mlrd vrijednost Agrokora nakon umanjenja, a ukupan dug 56 mlrd !
ZAR NE bisakovi ?
Imamo razliku od 14 mlrd Kuna, ZAR NE ?


Ne 14 Milijardi vec – (minus) 14 Milijardi,zar ne?

Ako je -14 milijardi što može ostati za sadašnje vlasnike dionica?


Naravno,ako su dugovi tvrtke znatno veci od kapitala,tvrtka za DOSADASNJE DIONICARE u pravilu ne vrijedi nista.Za one koji preuzimaju takvu tvrtku na temelju dugova ima neku vrijednost.

E pa o tome se i radi. VIdis da i sam agrokor kaze da u roku od 10-12g mogu izgenerirati oko 38mlr kuna nove vrijednosti.
Ebitda do 2021 bi trebala biti oko 3.4mlr kuna. To su prilicno impresivne brojke za ovaj trenutni dug zar ne?
E sad se samo radi dali se zeli nekome to dati pa da bi ovaj u godinu dana zaradio x2 na ogromne cifre i sve druge ostavio sa gacama na stapu, ili se zeli ici nekim modelom gdje se mozda mogu ukljuciti mirovinci ili neki drugi ulagaci koji su na dugi rok spremni ulagati sa puno manjim povratom, a sa vecim ili usporedivim sa kakvim sad posluju, pa da je vise ljudi zadovoljno.

Jel realno govoreci kad su lesinari ulagali stanje je bilo puno kaoticnije, opasnije i puno neizvjesnosti i nepoznanica.
Ima tu sigurno puno modela i mogucnosti koje se sad otvaraju.



Naravno,ako su dugovi tvrtke znatno veci od kapitala,tvrtka za DOSADASNJE DIONICARE u pravilu ne vrijedi nista.Za one koji preuzimaju takvu tvrtku na temelju dugova ima neku vrijednost.

E pa o tome se i radi. VIdis da i sam agrokor kaze da u roku od 10-12g mogu izgenerirati oko 38mlr kuna nove vrijednosti.
Ebitda do 2021 bi trebala biti oko 3.4mlr kuna. To su prilicno impresivne brojke za ovaj trenutni dug zar ne?
E sad se samo radi dali se zeli nekome to dati pa da bi ovaj u godinu dana zaradio x2 na ogromne cifre i sve druge ostavio sa gacama na stapu, ili se zeli ici nekim modelom gdje se mozda mogu ukljuciti mirovinci ili neki drugi ulagaci koji su na dugi rok spremni ulagati sa puno manjim povratom, a sa vecim ili usporedivim sa kakvim sad posluju, pa da je vise ljudi zadovoljno.

Jel realno govoreci kad su lesinari ulagali stanje je bilo puno kaoticnije, opasnije i puno neizvjesnosti i nepoznanica.
Ima tu sigurno puno modela i mogucnosti koje se sad otvaraju.

[/quote]
Bojim se kolega Dunlop da je kasno za “druge modele”.Zadnji roll-up je,po meni,”zacementirao sve”.Sve je jednostavno zalozeno!Vjerovnici ce i sami ostati bez znatnog dijela potrazivanja,ukljucujuci dobavljace pa kako onda ocekivati da netko nesto “da” dosadasnjim dionicarima.Mislim da u bilo kojoj “verziji “nagodbe,dosadasnji dionicari gube sve jer dostatnog kapitala jednostavno nema.Da nema roll-up-a ,mozda bi se i moglo govoriti i o nekim drugim “mogucnostima”,ali i tada tesko.Jamstva i dugovi su jednostavno preveliki.
Mogu se medutim sloziti da bi za neke vjerovnike,klasicni stecaj bio bolji od ovoga i generalno pravicniji,ali opet za dosadasnje dionicare to,vrlo vjerovatno,ne bi znacilo nista pozitivno.
Vase “projekcije” buducih zarada mogu imati znacaj za buduce vlasnike,ali za dosadasnje vise ne!



Danas pitam brokera tko kupuje jmnca.On veli mali ali velik broj novih klijenata koji do sada nisu bili na burzi.Meni sad nije jasno da netko ko je novi da je špekulant.Čudno mi da ti novi ciljano kupuju todex gdje i vrabci više znaju da je riskantno.Misljenja sam da su ti novi dobili neke upute od nekoga da kupuju.Vjerovatno griješim ali mi je nekako takav dojam.

Hrvati su veliki kockari. Mnogi se sada sa bitcoina prebacuju na todex jer on raste brze.
[/quote]
Todex je u odnosu na bitcoine u posljednjem tjednu bio prava “raketa” ( jača i od Kumove i Trumpove zajedno) , neke sastavnice ostvarile su 1050%- 600% u tjedan dana, a kako znamo bitcoinima je trebalo 52 tjedna za 1400%, pa vi sada računajte koliki je potisak( koeficijent) bio ulagačima na raspolaganju, naravno da je “raketa” mogla prilikom lansiranja i explodirati, tada ne bi bilo poželjno biti u blizini, ali eto na sreću sve je prošlo dobro

New Report

Close