Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Logično je iz cijele situacije da ako Plenković želi ostati na vlasti da mora zadovoljiti interese svojih glasače manjinskih dioničara, umanjiti gnjev svih koji su izgubili ušteđevine, smanjiti na što manju moguću mjeru tužbe popravljanjem situacije na burzi i uvažavanjem nas malih u nagodbi.
Jer u suprotnom fakat mnogo gubi…

Ma,mislim da su to nebuloze.
Ako postignu nagodbu s vjerovnicima,to ce im tek biti veliki plus,a dionicari su i tako “out” u svakoj varijanti.

@serislav

ako padne Nagodba, a sada se već kalkulira sa 65% da pada zbog nezadovoljstva dobavljača, ako sud poništiti Lex ili ga pošalje na doradu, onda tvoje pisanje može napraviti još veću štetu ?

Najbolji lijek protiv otuđenja vlasništva dioničara je upravo ovo što netko radi, dizanjem vrijednosti Agrokora. Na temi Belje se govori kako Ramljak ima otvorenu ponudu za Belje od 4 Eura. Vjerujem da bi za Ledo bez naprezanja dobio 1000 Eura, Jamnicu 10.000 Eura.
Tako može znatno više kapitala prikupiti za dugove, ali cilj je oteti Solidarne jamce u visini 100%.
Obezvrijeđene dionice Solidarnih jamaca mu idu u prilog .

Siguran sam da Ramljak kalkulira s tim vrijednostima Solidarnih jamaca, ali u Agrokora 2, očišćeni od umjetnih dugova i dioničara, te kupci se već znaju.
Ramljak igra mutavu politiku HDZ, baci blef, pa “ako prođe prođe”, to je vrhunac njihove domišljatosti.

Najprije su u tajnosti napisali Lex, a onda, šeprtljavi kakvi jesu, naknadno išli doraditi Stečajni zakon koji odgovara tom Lexu.

LEX je neustavan svojim donošenjem, u trenutku nastanka, samom činjenicom da se poziva na Stečajnu praksu, a bio u sukobu s istim. Dodatno je naglašena nejednakost svih u postupku.  

Sada već svi znaju, ako pada Lex pada i Vlada, te svim mogućim smicalicama će ga pokušati zadržati.

https://www.vecernji.hr/biznis/agrokor-slavko-ledic-konzum-dvije-velike-trgovine-zatvaranje-1217770
zatvara i zadovoljno se smješka ?


što se stalno pozivate na tog najodgovornijeg u procesu, vidite da je pustio probni balon i sada već petnaest dana šuti kao p…… ,
naravno da se slažem da njegovu najodgovornost u prosecu trebaju ispitati institucije RH

A na koga bi se trebali pozivati?
Sta god mislili o njemu to je covjek koji koordinira cijeli proces i ima li nekog tko zna vise od njega o samom procesu i stanju agrokora?

Dali ce biti tako kako kaze ja se naravno nadam da nece. Nebi bilo ni posteno (ne kazem da nebi bilo po zakonu. taj dio nemam pojma i nebi se htio u to upustat i to ostavljam udruzi da nam svima pomogne jer mi se cini da tamo ima ljudi sa znanjem vecim od ramljakovog). Po cemu bi to bilo posteno da svi mali dionicari koji godinama ulazu svoju ustedjevinu budu kaznjeni zato sta cijeli niz institucija ne radi svoj posao i visegodisnje malverzacije prolaze nezamjeceno?

To sta ramljak prica da je ulaganje u dionice rizicno to je obicno njesra. I meni isto osobno njegova strucnost od pocetka ne sjeda. Ne cini mi se neposten covjek (iako nebi stavio ruku u vatru) ali mi se cini prilicno nesiguran u ono sta prica i radi. A to je dokaz nesigurnosti u svoje znanje.

Ulaganje u dionice je rizicno ako si ulozio u poljoprivrednu firmu pa nastupi elementarna nepogoda na tom podrucju. Ali ne elementarna nepogoda drzavnih institucija.
Mozda po nekim logickim i zakonskim regulama mi i moramo i ocemo sljediti sudbinu vecinskog vlasnika, ali ova glupost da je ulaganje u dionice rizican potez i da zato mrtav ladan nas udio proglasi bez vrijednosti mi je proser godine. Nije ovo stanje nastalo zbog poslovno uvjetovanih razloga, nego zbog zabokrecine u kojoj zivimo i kad god mislimo da smo dotakli dno mi ga probijemo i nadjemo se na nekom novom dnu.

Pauza?

Čemu ova dražba u podne?


https://www.vecernji.hr/biznis/agrokor-slavko-ledic-konzum-dvije-velike-trgovine-zatvaranje-1217770
zatvara i zadovoljno se smješka ?

A obećanje je u početku bilo da neće biti otpuštanja. Isto tako su u početku dobavljači doživljavali euforično Lex i Ramljaka kao spasitelja a sada trgaju njegov nacrt nagodbe. Ovo ide sasvim drugim smjerom od obećanog za većinu sudionika osim naravno rool upera koji su se upisali na sve što se dalo upisati, na ime – brendove, žigove, neopterećene nekretnine, pokretnine, vozni park, bicikle, rolšue, inventar, donje rublje……

Pa nema otpustanja.
Ljudi sami bjeze

Interesantno je kako upravo oni koji su Ramljaka nedavno proglasavali “mesijom,spasiocem,gotovo carobnjakom” i pozorno slusali i “prevodili” svaku njegovu rijec sa ushitom,sada istoga omalovazavaju i pljuju,iako je bilo potpuno jasno sto ce se i mora dogoditi.


Interesantno je kako upravo oni koji su Ramljaka nedavno proglasavali "mesijom,spasiocem,gotovo carobnjakom" i pozorno slusali i "prevodili" svaku njegovu rijec sa ushitom,sada istoga omalovazavaju i pljuju,iako je bilo potpuno jasno sto ce se i mora dogoditi.

Naravno da ga pljuju, naravno da postoje i druga rješenja osim otuđenja imovine.
Svim dioničarima odgovara stečaj u krajnjoj nuždi, a ne ova pljačka preko papira novoga zakona, izmišljen samo za potrebe Hrvatske odnosno HDZa.

LEX AGROKOROM puno više gube dobavljači, dioničari i neosigurani vjerovnici ili u prijevodu Hrvatska, a sve dobivaju lešinarski fondovi ili USA.


Interesantno je kako upravo oni koji su Ramljaka nedavno proglasavali "mesijom,spasiocem,gotovo carobnjakom" i pozorno slusali i "prevodili" svaku njegovu rijec sa ushitom,sada istoga omalovazavaju i pljuju,iako je bilo potpuno jasno sto ce se i mora dogoditi.

Evo ja ću vam rado odgovorit u svoje ime. Ja sam ga doživio kao korektnog,Hrvatski orjentiranog čovjeka,po onome što sam čuo iz njegovih ustiju u svim medijima. Što to točno znači? Znači da je u stanju provest neki proces na ispravan i korektan način na jednako zadovoljstvo/nezadovoljstvo svih sudionika prije svega malih dioničara i domaćeg kapitala ( i ovo ću vam rado obrazlagat ) jer su svi ostali vjerovnici direktno sudjelovali u propasti.A ne da kao u kakvom vestern filmu moram okretat od glavu od kuda će me netko pogodit kamenom i ukrast mi nešto zato jer je ovo moja država tu živim,plaćam poreze,poštujem zakone itd.itd.. A što to znači? Znači da ako svi trebamo radit otpise ili neki oblik dokapitalizacije (makar nismo kreirali ovu situaciju kao većin tih vjerovnika ) ja bi osobno bio spreman na neki oblik mojeg 50 postotnog otpisa u kapitalu ili drugi vid kompenzacije ali ne da mis e uzima više od 50 posto. Zadnja izjava ide isključivo na otimanje svega od malih dioničara i ostavljanje obaveze bez imovine u vlasništvu. Znači ta ekipa ne poštuje zakone,ne plaća poreze ovdje itd.itd. mislim da sam u prednosti pred njima u svojoj državi


@serislav

ako padne Nagodba, a sada se već kalkulira sa 65% da pada zbog nezadovoljstva dobavljača, ako sud poništiti Lex ili ga pošalje na doradu, onda tvoje pisanje može napraviti još veću štetu ?

Najbolji lijek protiv otuđenja vlasništva dioničara je upravo ovo što netko radi, dizanjem vrijednosti Agrokora. Na temi Belje se govori kako Ramljak ima otvorenu ponudu za Belje od 4 Eura. Vjerujem da bi za Ledo bez naprezanja dobio 1000 Eura, Jamnicu 10.000 Eura.
Tako može znatno više kapitala prikupiti za dugove, ali cilj je oteti Solidarne jamce u visini 100%.
Obezvrijeđene dionice Solidarnih jamaca mu idu u prilog .

Siguran sam da Ramljak kalkulira s tim vrijednostima Solidarnih jamaca, ali u Agrokora 2, očišćeni od umjetnih dugova i dioničara, te kupci se već znaju.
Ramljak igra mutavu politiku HDZ, baci blef, pa “ako prođe prođe”, to je vrhunac njihove domišljatosti.

Najprije su u tajnosti napisali Lex, a onda, šeprtljavi kakvi jesu, naknadno išli doraditi Stečajni zakon koji odgovara tom Lexu.

LEX je neustavan svojim donošenjem, u trenutku nastanka, samom činjenicom da se poziva na Stečajnu praksu, a bio u sukobu s istim. Dodatno je naglašena nejednakost svih u postupku.  

Sada već svi znaju, ako pada Lex pada i Vlada, te svim mogućim smicalicama će ga pokušati zadržati.

Lex ne pada jer je neoboriv.
Tko ce ga oboriti?
U kojem prostoru i vremenu?
Ja ne tvrdim da nema neustavnih elemenata.
Ali zar nije Vlado Seks rekao da su ustavna nacela rastezljiva?
Kola nagodbe voze, u realnom vremenu, jer dobavljaci su pikzibneri u ukupnom zbroju trazbina, a sve ostalo je na dugom stapu.
Isto tako, vidi sto sam napisao za jamstva.
Da, vjerovatno se mogu oboriti.
Ali kada, tko i kako?
Sve je to velika mocvara.
Nazalost.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close