Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da remeti.
Na kraju ce sam sebe zaje…
Toliko su spustili vrijednost da je pitanje dana kada ce netko doci s ponudom koja ce biti vise nego prihvatljiva za dionicare i dobavljace.
Hoce li to moci odbiti?



Jel to PSN na vidiku? Izgleda da je udruga odradila ogroman posao i da Ramo popusta? Ili je to sve jos jedno navlacanje sirotinje prije potpunog kolapsa? Pitanja puno, odgovori stizu u iducim tjednima, a mozda i mjesecima…

Vjerojatno je Ramljak shvatio da se zaletio grlom u jagode, a udruga je stvorila toliki pritisak protiv ovakve nagodbe i planirane pljačke malih dioničara da to više ne može proći u tišini pa su izgleda povukli kočnicu. Mali dioničari mogli bi po svoj prilici nešto na kraju i dobiti.
Zapravo, što dulje razmišljam sve mi je manje jasno kako su to oni pravno zamislili uzeti imovinu iz sadašnjih firmi i prebaciti je na nove firme, a sadašnjim dioničarima ostaviti samo dugove?!? Pa tko bi od sadašnjih dioničara uopće digao ruku za takav scenarij u kojem sve gubi?? Pa svi bi radije digli ruku za stečaj nego da nekome poklone svu imovinu bez naknade!
[/quote]

Jedno zanjimljivo pitanje tko je g.Cvitan koji je podnio ostavku u nadzornom odboru Leda?

” Luka Cvitan, sin glavnog državnog odvjetnika Dinka Cvitana, ušao je u savjetnički tim izvanrednog povjerenika Vlade za spas koncerna Agrokor.”

Da li briše prije vatrometa?

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

@avax
Recimo da se zaletio kao što pišete, i što sad, napravio je ogromni štetu dioničarima.
On jedino kazneno mora odgovarat za takvu izjavu ako se za mjesec dana ispostavi da nije točna.

@twrr

Ramljak je pogodovao je Knighthead kapitalu prilikom roll up-a i obveznica, i toga se nije ustručavao. Nakon što je to napravio spreman sam vjerovati da mu nije bilo posebno problematično reći da dionice vrijede 0.

Pa on je prije te izjave napravio daleko teže stvari, s roll-up je napravio štetu od milijardu eura. Omogućio je odvjetnicima, revizorima, i tko zna kakvim “stručnjacima” da isisaju dodatnih pola milijarde eura.

I vi mislite da se on sada znoji oko toga što je rekao da dionice vrijede 0. Neće njemu dlaka pasti s glave, a to je rekao i sam sudac Kolakušić u emisiji na N1 televiziji.



Jel to PSN na vidiku? Izgleda da je udruga odradila ogroman posao i da Ramo popusta? Ili je to sve jos jedno navlacanje sirotinje prije potpunog kolapsa? Pitanja puno, odgovori stizu u iducim tjednima, a mozda i mjesecima…

Vjerojatno je Ramljak shvatio da se zaletio grlom u jagode, a udruga je stvorila toliki pritisak protiv ovakve nagodbe i planirane pljačke malih dioničara da to više ne može proći u tišini pa su izgleda povukli kočnicu. Mali dioničari mogli bi po svoj prilici nešto na kraju i dobiti.
Zapravo, što dulje razmišljam sve mi je manje jasno kako su to oni pravno zamislili uzeti imovinu iz sadašnjih firmi i prebaciti je na nove firme, a sadašnjim dioničarima ostaviti samo dugove?!? Pa tko bi od sadašnjih dioničara uopće digao ruku za takav scenarij u kojem sve gubi?? Pa svi bi radije digli ruku za stečaj nego da nekome poklone svu imovinu bez naknade!
[/quote]

i meni izgleda da se sentiment polako okreće u korist malih dioničara da ne budu oni jedine kolateralne žrtve igre velikih muljatora. sreća malih je da su na njihovoj strani agram i grgić jer im šanse za uspjeh time rapidno rastu

koliko su vrijedile dionice kada je pokrenut postupak ako sada vrijede nula?
kako vrijede nula ako je tokom postupka rollup kredit pokriven upravo hipotekama na materijalno i intelektuakno vlasništvo povezanih i ovisnih društava…dakle, ipak su na početku postupka vrijedile nešto…pa gdje se onda izgubila ta vrijednost ako postupak nagodbe još praktički nije niti započeo, gdje je onda tih milijardu eura za koje je ramljak ne zakonito, mimo GS, izdao jamstva…a tko je donio zakon,
tko je ramljaka postavio da nakaradno manipulira taj isti zakon, tko je na kraju odgovoran za njegove postupke i tko ima nadoknaditi potencijalnu nemjerljivu štetu povezanim i ovisnim društvima i njihovim dioničarima?
na kraju, zašto autoriteti trgovačkog prava šute i time pomažu krađu najvećeg prehrambeno-trgovačkog koncerna JI EU???

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


koliko su vrijedile dionice kada je pokrenut postupak ako sada vrijede nula?
kako vrijede nula ako je tokom postupka rollup kredit pokriven upravo hipotekama na materijalno i intelektuakno vlasništvo povezanih i ovisnih društava…dakle, ipak su na početku postupka vrijedile nešto…pa gdje se onda izgubila ta vrijednost ako postupak nagodbe još praktički nije niti započeo, gdje je onda tih milijardu eura za koje je ramljak ne zakonito, mimo GS, izdao jamstva…a tko je donio zakon,
tko je ramljaka postavio da nakaradno manipulira taj isti zakon, tko je na kraju odgovoran za njegove postupke i tko ima nadoknaditi potencijalnu nemjerljivu štetu povezanim i ovisnim društvima i njihovim dioničarima?
na kraju, zašto autoriteti trgovačkog prava šute i time pomažu krađu najvećeg prehrambeno-trgovačkog koncerna JI EU???

Strpljivo samo.
Ramo je umislio da je Bog.
Prica tek pocinje!


Zapravo, što dulje razmišljam sve mi je manje jasno kako su to oni pravno zamislili uzeti imovinu iz sadašnjih firmi i prebaciti je na nove firme, a sadašnjim dioničarima ostaviti samo dugove?!? Pa tko bi od sadašnjih dioničara uopće digao ruku za takav scenarij u kojem sve gubi?? Pa svi bi radije digli ruku za stečaj nego da nekome poklone svu imovinu bez naknade!

@ kolika bi po tebi trebala biti naknada

Dioničare nitko neće ništa ni pitati. Da se dioničare pita do lexa ne bi ni došlo. Evo Gazda se cijelo vrijeme buni pa ga nitko ne uzima u obzir.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Koja je država u povijesti injedrila ovoliko “domoljuba” u odnosu na broj stanovnika.
Ovo je strašno.
S jedne strane ti ukradu ušteđevinu a sa druge kao fol smanje namete za rabljene 200 kuna.


Naravno da remeti.
Na kraju ce sam sebe zaje…
Toliko su spustili vrijednost da je pitanje dana kada ce netko doci s ponudom koja ce biti vise nego prihvatljiva za dionicare i dobavljace.
Hoce li to moci odbiti?

Kad bi malim dionicarima i dobavljacima dosla jaca ponuda od Ramljakove u kojoj netko isplacuje navedene i preuzima sva njihova prava, e tada bi pocela prava panika kod strvinara i Administratora.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

A ko bi mogo poslat ponudu a i na koju adresu?
Dajbože. Posjedujem dionice Todexa. Ne trejdam.
Čekam il Godota


Koja je država u povijesti injedrila ovoliko "domoljuba" u odnosu na broj stanovnika.
Ovo je strašno.
S jedne strane ti ukradu ušteđevinu a sa druge kao fol smanje namete za rabljene 200 kuna.

ne zaboravi porez na nekretnine kojime češ im plačati rentu da možeš biti u kao svojem…prvo su ukrali narodno kroz pretvorbu u državno i sada kada su to razhebali oće nam uvesti podaničku rentu na naše kuće i stanove i parazitska birokratska aristokracija se je osigurala sledećih 100 god ili do neke nove selačke bune…pa naplačuju i kažnjavaju branje gljiva u šumi ko nekad vlastelini kmetovima…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close